رفتن به مطلب

رایزن برای بازی های سی پی یو خور؟!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده قصد خرید سیستم دارم و میدونم که هنوز مادربرد و سی پی یو های رایزن در ایران موجودی کم و قیمت نامتعادل هستند.

بنظرتون ارزش داره بجای 7700 این رایزن های هم رده رو گرفت ؟!!!!

من برای بازی های سی پی یو محور مثل csgo میخوام . تو اینترنت جستجو کردم 1700x رو زیر 300 fps در ویدیوها نشون میداد درحالی که 7700 خیلی بهتره

کلا من تجربه خوبی از amd ندارم (اقا تعصبی صبحت نمیکنم.تجربم رو عرض میکنم)

من یه مادربرد am3+ داشتم و سی پی یو آتلون روش نصب بود میخواستم ارتقا به پردازنده fx 8350 یا سری 6000بدم ولی در ویدیو ها دیدم که fps خیلی انچنانی در بازی ها نمیده.

بهمین خاطر مادربرد رو مفت فروختم تا برم اینتل بگیرم(حالا نمیدونم اشتباه کردم یا نه.شما بفرمایید کارم اشتباه بوده یا نه)

در بازی ها مخصوصا کانتر گو حداکثر 4 هسته استفاده میشه ولی سری fx هسته های زیاد و کم قدرت داشتند

در ویدیوها مشاهده کردم که رایزن هم مثل سری قبلی زیاد بدرد بازی های پردازنده محور نمیخوره ....

نظرتون چیه دوستان ؟

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

سلام اگه شما هم مث من فقط csgo باز هستید برید سمت اینتل چون csgo واقعا وابستگی زیادی به عملکرد سی پیو و رم داره

لینک به دیدگاه

سلام. اگه بازی انلاین انجام میدی و میخوای با کاهش جزیات و گرافیک پایین fps بالا بگیری طبق تجربه برو سراغ amd

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

چرا روزه شک دار!

اینتل که الان خیلی خوبه برا هر کاری

امتحانشم پس داده 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

1700x به درد گیمینگ در سطح فول اچ دی نمی خوره . 1600X خیلی بهتره چون با قیمت پایین تر تقریبا همون فریم رو میده .

اگر شما فقط کانتر بازی می کنید باید بر اساس همین بازی خرید کنید ( ما فرض می کنیم حتی در آینده هم قصد ندارید بازی دیگه ای انجام بدید !!! )

نکته مهم اینه که شما چقدر پول دارید و چه مقدار پرفورمنس میخواهید . مثلا من بیشتر مواقع فریم 60 فریم هدفم هستش . پس برای من گرافیک یا CPU ای که مثلا 70 فریم بده با اونی که 150 فریم بده عملا مثل هم هستندپس میرم سراغ اونی که ارزونتره چون از نظر پرفورمنس تامین هستم . مگر این که تفاوت قیمت ناچیزی داشته باشن یا یکی به نسبت قیمت جهانی زیادی گرون باشه توی این مواقع احتمال داره نظرم متفاوت باشه .

شما باید ببینید به چقدر فریم نیاز دارید بعد تمام CPU های اینتل و AMD که میتونن از پس این فریم بربیان رو برای خودتون لیست کنید بعد به ترتیب ارزونترین ، کم مصرف ترین ، بیشترین پرفورمنس در برابر دلار ، خنک ترین ، جدید ترین و ... لیستشون کنید !!!! بعد میتونید بر اساس اولویت خودتون ( خنک تر میخواهید یا قوی تر یا ارزون تر و ... ) بهترین گزینه رو بخرید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

1700x به درد گیمینگ در سطح فول اچ دی نمی خوره . 1600X خیلی بهتره چون با قیمت پایین تر تقریبا همون فریم رو میده .

اگر شما فقط کانتر بازی می کنید باید بر اساس همین بازی خرید کنید ( ما فرض می کنیم حتی در آینده هم قصد ندارید بازی دیگه ای انجام بدید !!! )

نکته مهم اینه که شما چقدر پول دارید و چه مقدار پرفورمنس میخواهید . مثلا من بیشتر مواقع فریم 60 فریم هدفم هستش . پس برای من گرافیک یا CPU ای که مثلا 70 فریم بده با اونی که 150 فریم بده عملا مثل هم هستندپس میرم سراغ اونی که ارزونتره چون از نظر پرفورمنس تامین هستم . مگر این که تفاوت قیمت ناچیزی داشته باشن یا یکی به نسبت قیمت جهانی زیادی گرون باشه توی این مواقع احتمال داره نظرم متفاوت باشه .

شما باید ببینید به چقدر فریم نیاز دارید بعد تمام CPU های اینتل و AMD که میتونن از پس این فریم بربیان رو برای خودتون لیست کنید بعد به ترتیب ارزونترین ، کم مصرف ترین ، بیشترین پرفورمنس در برابر دلار ، خنک ترین ، جدید ترین و ... لیستشون کنید !!!! بعد میتونید بر اساس اولویت خودتون ( خنک تر میخواهید یا قوی تر یا ارزون تر و ... ) بهترین گزینه رو بخرید .

موفق باشید .

این دوستمون واقعا همه حرفهایی که میخواستم بزنن رو گفتن . بسیار عالی و از نظر بنده کاملا عقلانی و هوشمندانه 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

موفق باشید .

سلام خیلی توضیح کاملی دادید خیلی ممنون از شما

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از نظر دوستان گلم نظر بنده همون اینتل هست ولی خواستم مشاوره بگیرم که در نهایت ارزش داره رایزن برای بازی های سی پی یو خور ؟!

ای طور که معلومه نداره

لینک به دیدگاه

وقتی یه i3 برای ۹۸۰ tiکافی هست به نسبت خیلی گرون در میاد بازی کردن با این ها بدرد مرفهین بی درد میخوره

Sent from my H60-L04

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه پولش برات مساله ای نیست همون اینتل بگیر

کلا محصولات AMD چه گرافیک و چه CPU همشون  ارزش خرید بالایی دارند. اگه کارایی به نسبت قیمت برات مهمه میتونی AMD بگیری.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، SEPHIR0TH گفته است :

دوست عزیز اگه پولش برات مساله ای نیست همون اینتل بگیر

کلا محصولات AMD چه گرافیک و چه CPU همشون  ارزش خرید بالایی دارند. اگه کارایی به نسبت قیمت برات مهمه میتونی AMD بگیری.

سلام

رایزن که 1700x اش از 7700 اینتل گرون تره اینطور نیست ؟

رایزن بدرد کارهای دیگه در کنار گیم میخوره

واقعیتش پلش مساله نیست مهم بازدهیی در بازیه کدوم بهتره رایزن 1700x یا 7700 .

تو ویدیو ها که اینتل بهتر بوده همچنان

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

وقتی یه i3 برای ۹۸۰ tiکافی هست به نسبت خیلی گرون در میاد بازی کردن با این ها بدرد مرفهین بی درد میخوره

Sent from my H60-L04

سلام

دادا اولا موضوع این تاپیک در مورد بازی های سی پی یو خور هست.

دوما i3 بدرد 980 ti .

تو بازی های کانتر گو و امثالش i7 7700 هم برای حفظ فریم بالای 300 در رزولیشن بالا کم میاره چ برسه i3

لینک به دیدگاه

سلام
دادا اولا موضوع این تاپیک در مورد بازی های سی پی یو خور هست.
دوما i3 بدرد 980 ti .
تو بازی های کانتر گو و امثالش i7 7700 هم برای حفظ فریم بالای 300 در رزولیشن بالا کم میاره چ برسه i3

به نظر من که شخصی هست این حد سی پی یو برای کاربر خانگی پول دور ریختن مگر گیمر هایی با درامد بالا حالا چه رایزن چه اینتل
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

به نظر من که شخصی هست این حد سی پی یو برای کاربر خانگی پول دور ریختن مگر گیمر هایی با درامد بالا حالا چه رایزن چه اینتل

بله...

بخاطر یه بازی انقدر خرج کردن بیهودست .

ولی چ میشه کرد شما اگه این بازی رو امتحان کرده باشی میبینی یه جورایی ارزش گرفتن این سی پی یو رو داره

لینک به دیدگاه

بله...
بخاطر یه بازی انقدر خرج کردن بیهودست .
ولی چ میشه کرد شما اگه این بازی رو امتحان کرده باشی میبینی یه جورایی ارزش گرفتن این سی پی یو رو داره

من خودم بازی میکنم اما با هزینه منطقی بیش از حد هزینه نمیکنم

Sent from my H60-L04

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rostam2142 گفته است :

من خودم بازی میکنم اما با هزینه منطقی بیش از حد هزینه نمیکنم

Sent from my H60-L04

شما با چه پردازنده ای این بازی رو بازی میکنی چه fps میگیری ؟

لینک به دیدگاه

سلام میشه از استارتر بپرسم مانیتور شما چی؟و از چه گرافیکی استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

والا من فریم ۶۰ برام کافی هست و اکثز بازی ها رو روی های قرار میدم ولی الترا خیر کلا علاقه ای به فشار اوردن به قطعات ندارم من یه ۴۸۰ داشتم فروختم و یه ps4 گرفتم ولی دوباره دلم برا pc تنگ شد اینبار ۴۷۰ خریدم پس فردا میرسه دستم
CPU i5 3470
Ram 2×4 1600

Sent from my H60-L04

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

سلام میشه از استارتر بپرسم مانیتور شما چی؟و از چه گرافیکی استفاده میکنید؟

بله میشه بپرسی

لینک به دیدگاه

به نظرم کسی که با کمترین هزینه 60 فریم میگیره با کسی که با بالاترین هزینه 500 فریم میگیره به یه اندازه از گیم لذت میبره . پس چرا باید بیش از اندازه هزینه کرد ؟ و اینکه اولین باره میبینم کسی برای یه گیم داره نتیجه میگیره چه سیستمی جمع کنه 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، koala گفته است :

بله میشه بپرسی☺

لطفاً جواب بدید.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

والا من فریم ۶۰ برام کافی هست و اکثز بازی ها رو روی های قرار میدم ولی الترا خیر کلا علاقه ای به فشار اوردن به قطعات ندارم من یه ۴۸۰ داشتم فروختم و یه ps4 گرفتم ولی دوباره دلم برا pc تنگ شد اینبار ۴۷۰ خریدم پس فردا میرسه دستم
CPU i5 3470
Ram 2×4 1600

Sent from my H60-L04

سی پی یوتون خوبه همچنین گرافیکتون فریم 60 برای بازی شوتر کمه شما فریم رو بزار روو 100 حالشو ببر

قطعه ماله کارکردنه ازش مثل ... کار بکش

لینک به دیدگاه

سی پی یوتون خوبه همچنین گرافیکتون فریم 60 برای بازی شوتر کمه شما فریم رو بزار روو 100 حالشو ببر
قطعه ماله کارکردنه ازش مثل ... کار بکش

داداش دست خودم نیست اصلا نمیتونم باورت نمیشه ps4 از بازی میان بیروون تا خنک نشه خاموش نمیکنم

Sent from my H60-L04

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hi1 گفته است :

لطفاً جواب بدید.

سلام

مانیتور 144هرتز مخیواستم بگیرم ولی پولشو ندارم

مانیتور فعلا ندارم

بازی شوتر اول شخص درسته فریم بالا رو در مانیتورهای ساده نشون نمیده ولی روانی بیش از حد و دقیق شلیک شدن گلوله ها رو به دنبال داره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

به نظرم کسی که با کمترین هزینه 60 فریم میگیره با کسی که با بالاترین هزینه 500 فریم میگیره به یه اندازه از گیم لذت میبره . پس چرا باید بیش از اندازه هزینه کرد ؟ و اینکه اولین باره میبینم کسی برای یه گیم داره نتیجه میگیره چه سیستمی جمع کنه 

بله من عاشق کانترم :D و واقعا عشقم این بازیه و دوست دارم بیشترین اف پی اس رو بگیرم

البته بازیمم خوبه و مثلا تفاوت فریم بالا و پایین یا مانیتور خوب و بد رو قشنگ در بازیم حس میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...