رفتن به مطلب

رایزن برای بازی های سی پی یو خور؟!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

داداش دست خودم نیست اصلا نمیتونم باورت نمیشه ps4 از بازی میان بیروون تا خنک نشه خاموش نمیکنم

Sent from my H60-L04

ااااااا نه اقا اینجوری وسواسی با وسیله سرگرمیت برخورد نکن.

راحت باش باهاش .اینا سگ جونن اگه بخوان اینجوری خراب بشن میبری گارانتی .

ازش کار بکش و لذت ببر مگه دنیا چند روزه :D

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

والا اگه بخوای حسی بازی کنی ۲۴۰ فریم ایسوس هم برات کمه

دوما شما در حد پلیر های نامبر وان ریکشن دارید که بتوانید از اون فریم استفاده کنید(منظورم ۱۴۴ فریم هست )امیدوارم این حرفم ناراحت نکنه

دوست عزیز یه توصیه برادرانه برات می‌کنم 

مانیتور و سی پی یو و رم و آس آس دی و از همه مهمتر گرافیک که بتونه ۱۴۴ فریم و بکشه واقعا گرون هستن 

حالا اگه خارج از کشور بود این هزینه ها توجیه داشت(چون می تونستی با استریم کردن بازی توی سایت های مثل یوتیوب و تویج پول در بیاری)

ولی داخل ایران نه نمی تونی از این راه پول در بیاری

عزیز دل من هم گیمرم البته بودم(الان حرفه بازی نمی‌کنم)

داداش گلم زیاد به فریم بالا اهمیت نده اگه می خوای توی بازی های آنلاین شوتر پیشرفت کنی 

اینترنت خوب بخر و توی سرور های روسیه بازی کن!پینگ از همه چیز مهمتره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

والا اگه بخوای حسی بازی کنی ۲۴۰ فریم ایسوس هم برات کمه

دوما شما در حد پلیر های نامبر وان ریکشن دارید که بتوانید از اون فریم استفاده کنید(منظورم ۱۴۴ فریم هست )امیدوارم این حرفم ناراحت نکنه

دوست عزیز یه توصیه برادرانه برات می‌کنم 

مانیتور و سی پی یو و رم و آس آس دی و از همه مهمتر گرافیک که بتونه ۱۴۴ فریم و بکشه واقعا گرون هستن 

حالا اگه خارج از کشور بود این هزینه ها توجیه داشت(چون می تونستی با استریم کردن بازی توی سایت های مثل یوتیوب و تویج پول در بیاری)

ولی داخل ایران نه نمی تونی از این راه پول در بیاری

عزیز دل من هم گیمرم البته بودم(الان حرفه بازی نمی‌کنم)

داداش گلم زیاد به فریم بالا اهمیت نده اگه می خوای توی بازی های آنلاین شوتر پیشرفت کنی 

اینترنت خوب بخر و توی سرور های روسیه بازی کن!پینگ از همه چیز مهمتره

ممنون از نظرت واقعا لایک داشت.

نه من پول انچنانی ندارم که ولخرجی کنم فوقش بتونم 3 تومن خرج کنم

بیشتر خرجمم میزارم رو پردازنده

ممنون از نظرت

لینک به دیدگاه

عزیز دل برادر با سه تومن پول می تونی i5 بگیر نه i7

طی جستجو های که من کردم سی پی یو i7 با i5 (کبی‌لیک )توی گیم آنچنان تفاوت با هم دیگه ندارن

در ضمن منم مثل شما در این ماه سیستم ۴ میلیونی می بندیم 

البته من خودم رایزن می‌بندم نمی‌دونم چرا amd رو همیشه دوست داشتم

البته به شما توصیه نمی‌کنم amd ببندید 

چرا؟ واسه اینکه هر هفته آپدیت بایوس می‌دهد 

مشکل هماهنگی رم دارد

و خیلی چیزهای دیگه که شاید کاربر عادی رو اذیت کنه

اینتل درسته گرونه ولی کار باهاش راحته(یعنی نیاز به دانش سخت افزاری نیست)

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

عزیز دل برادر با سه تومن پول می تونی i5 بگیر نه i7

طی جستجو های که من کردم سی پی یو i7 با i5 (کبی‌لیک )توی گیم آنچنان تفاوت با هم دیگه ندارن

در ضمن منم مثل شما در این ماه سیستم ۴ میلیونی می بندیم 

البته من خودم رایزن می‌بندم نمی‌دونم چرا amd رو همیشه دوست داشتم?

البته به شما توصیه نمی‌کنم amd ببندید 

چرا؟ واسه اینکه هر هفته آپدیت بایوس می‌دهد 

مشکل هماهنگی رم دارد

و خیلی چیزهای دیگه که شاید کاربر عادی رو اذیت کنه

اینتل درسته گرونه ولی کار باهاش راحته(یعنی نیاز به دانش سخت افزاری نیست)

حالا من شدم کاربر معمولی

منم amd رو خیلی دوس دارم

با 3 تومن i7 راحت میشه بست فقط باید گرافیکو ارزون تر برداشت

درسته تناسبی ایجاد نمیشه ولی فعلا گرافیکو زیاد خرج نمیکنم بعدا یه غول میخرم

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

اینم مقایسه این دو سی پیو لطفا به عکسی که پیوست کردم نگاه کنید

AMD-Ryzen-7-1700-vs-Core-i7-7700K-DinoPC_GTA-V.png

لینک به دیدگاه

من یه سوال برام پیش اومده ک کانتر بیشتر 60 فریم ثابت به چ کار میاد ؟

مشکل با بازی کردن 60 فریم چیه ؟

و مهمتر اینکه 300فریم رو کدوم مانیتور میتونه نشون بده ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، The.13east گفته است :

فعلا فقط مانیتور نهایت 240 هرتز تو دنیا وجود داره

ولی تمامی بازیکن های فوق حرفه ای لیگ های مثل ESEA و ESL و ...از مانیتور های 24 اینچ 120 تا 144 هرتز استفاده میکنن

فرق بین 144 با 60 تو کانتر خیلی خیلی زیاده

تو 144 هرتز تو حرکات خیلی سریع ، تصویر کاملا بدون هیچ تاری و کشیدگی نمایش داده میشه و بازی هر ادمی رو از زمین تا اسمون بهتر میکنه

مثلا الان تو ایران شما میرید تو یه سرور میبینید یکی داره همرو میزنه اون 144هرتز داره به احتمال بسیار زیاد

البته باید سیستم هم fps بالای 150 بده تا لگ نشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

فریم بالای 60 مثلا 120 و 144 روی مانیتور هایی که بتونن نشونش بدن و کسی که با پینگ پایین داره آنلاین بازی می کنه به کار میاد . فریم 300 هم فعلا هیچ کاربرد خاصی نداره .

به طور کلی بالای 60 فریم به درد گیمر آنلاین حرفه ای میخوره و بیشتر در شوتر مثل کانتر و یکی دو سبک دیگه مثل دوتا تاثیر داره

اگر شما پینگ پایین ندارید یا مانیتورتون بیشتر از 60 فریم رو ساپورت نمی کنه عملا نیازی به بالاتر از 60 فریم ندارید .

برای گرفتن فریم 120 یا 144 نه تنها گرافیک که CPU هم مهمه . چون هر فریم باید توسط CPU برای GPU ارسال بشه . در این مواقع تفاوت i7 ها با i5 ها و CPU های میان رده با بالارده دیده میشه .

عموما گیمرهای آنلاین حرفه ای تنظیمات گرافیکی رو کم می کنن تا از گلوگاه شدن گرافیک جلوگیری کنند . البته بازی کانتر گرافیک خفی نداره و با اکثر گرافیک ها به خوبی فریم میده .

برای این که بدونید چقدر این مقدار فریم مهمه باید توضیحات دقیقی داده بشه که بنده تسلط کافی ندارم اما شنیدم که مایکروسافت یه مسابقه مشترک بین PC گیمر ها و کنسول بازها به صورت آزمایشی برگذار کرد از اونجایی که PC باز ها فریم بیشتری میگرفتن و به موس و کیبرد دسترسی داشتن همون اول بساط کنسول بازها رو جمع کردند و مایکروسافت هم بی خیال ماجرا شد !!!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، bl4ck گفته است :

فعلا فقط مانیتور نهایت 240 هرتز تو دنیا وجود داره

ولی تمامی بازیکن های فوق حرفه ای لیگ های مثل ESEA و ESL و ...از مانیتور های 24 اینچ 120 تا 144 هرتز استفاده میکنن

فرق بین 144 با 60 تو کانتر خیلی خیلی زیاده

تو 144 هرتز تو حرکات خیلی سریع ، تصویر کاملا بدون هیچ تاری و کشیدگی نمایش داده میشه و بازی هر ادمی رو از زمین تا اسمون بهتر میکنه

مثلا الان تو ایران شما میرید تو یه سرور میبینید یکی داره همرو میزنه اون 144هرتز داره به احتمال بسیار زیاد

البته باید سیستم هم fps بالای 150 بده تا لگ نشه

بله در این حد درسته ک 144 هرتز خیلی خوبه برای کانتر و شکی نداره و برای پلیر های عزیز هست ک امید به رفتن به مسابقات اینترنشنال دارن

ولی 300فریم و اینا دیگه چرندیات هست واقعن

ور در ضمن جهت اطلاع دوست عزیزمون ک سی پی یو های رایزن کمترین افت فریم رو نسبت به اینتل دارن و حداقل توی لود یه لگ وحشتناک ک بعضی وقتا اینتل میده رو نمیدن

من خودم با گراف 480 و 4790کا بعضی اوقات فریم روی 25-30 هم میاد ک خیلی بده و درسته برای یه لحظه هست ولی دقیقا مال وقتی هست ک شما رو قراره یه بازیکن دیگه سوراخ کنه ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

بله در این حد درسته ک 144 هرتز خیلی خوبه برای کانتر و شکی نداره و برای پلیر های عزیز هست ک امید به رفتن به مسابقات اینترنشنال دارن

ولی 300فریم و اینا دیگه چرندیات هست واقعن

ور در ضمن جهت اطلاع دوست عزیزمون ک سی پی یو های رایزن کمترین افت فریم رو نسبت به اینتل دارن و حداقل توی لود یه لگ وحشتناک ک بعضی وقتا اینتل میده رو نمیدن

من خودم با گراف 480 و 4790کا بعضی اوقات فریم روی 25-30 هم میاد ک خیلی بده و درسته برای یه لحظه هست ولی دقیقا مال وقتی هست ک شما رو قراره یه بازیکن دیگه سوراخ کنه ...

ببینید تو بازی های دیگه من بازی میکردم مثل far cry و bf و ... فریم رو 120 بازی میکردم مشکلی نداشت

اما تو csgo  استاندارد فریم برای اینکه خیلی راحت بدون لگ بازی کنید روی 300 هست

یعنی اگه شماتو این بازی فریم 150داشته باشید بازی شما تو حرکات سریع دچار screen tearing شدید میشه طوری که دیگه تصویر رو واضح نمیبینید

ولی روی 300 فریم بدون اسکرین تیرینگ خیلی خیلی رون و راحت بازی میکنید

البته منظور من در سطح بالای انلاین هست نه سطح پایین مثل سرور های پابلیک که یکی afk هست یکی داره اهنگ گوش میکنه بازی میکنه همه تازه کار

شما این 300 فریم رو تو مچ انلاین داشته باشید دیگه صفحه دچار شکستگی یا همون اسکرین تیرینگ نمیشه

لینک به دیدگاه

بازم خیلی خیلی ممنون از نظرتون جناب black منو بیشتر درک میکنه چون کانتر بازه

درسته مانیتور با فرکانس بالا گروونه و حداقل برای روان شدن حرکات باید 144 هرتز داشت ولی واقعا تو بازی کانتر فریم 300 خیلی روان میکنه بازی رو

حتی اگر مانیتور نشان نده.

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

ببخشید من مانیتورم asus vx23 هست میشه کاری کرد بیشتراز ۶۰ فریم بده؟ با سپاس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...