رفتن به مطلب

راهنمایی جهت خرید بلندگوی خودرو

Recommended Posts

سلام دوستان

باند ماشین حدود  250 تومن برا 206 چی پیشنهاد میدین؟

فعلا نمیخام امپیلی بگیرم. پخش هم یکی از دوستان این مدل رو برام اورده X3950BT

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

سلام دوستان

بهترین گزینه ای که بدون آمپلی صدای قابل قبولی بهتون ارائه میده JBL 963e هست...

در مورد پخش بودجه تون چقدره؟ این پخش رو الان دارید؟

در کل این رو پیشنهاد نمیکنم. پایونیر گزینه های ارزونش تو این رنج ارزش ندارند. تو رنج همین پخش من 300uvm و x400 کنوود رو پیشنهاد میدم. 

لینک به دیدگاه

یه جفت 718 کنوود کفایت میکنه 

صداش هم قابل قبوله

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، tonypb گفته است :

بهترین گزینه ای که بدون آمپلی صدای قابل قبولی بهتون ارائه میده JBL 963e هست...

در مورد پخش بودجه تون چقدره؟ این پخش رو الان دارید؟

در کل این رو پیشنهاد نمیکنم. پایونیر گزینه های ارزونش تو این رنج ارزش ندارند. تو رنج همین پخش من 300uvm و x400 کنوود رو پیشنهاد میدم. 

این پخش که نوشتم دوستم گفت یدونه نو سراق دارم برات میارم ولی هنوز نیاورده. اگه میدونید گزینه بهتری وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

حتما بلوتوث و usb داشته باشه و به کنترل 206 بخوره. قابلیت پخش cd یا dvd اصلا برام مهم نیست. حتی اکولایزش هم زیاد مهم نیست چون میخام روی حالت دیفالت بزارم . از طریق گوشی اکولایزر حرفه ای دارم.

اگرهم گزینه ای سراق دارید که بعد بشه امپیلی اضافه کرد که چه بهتر

بلندگو و پخش روی هم نهایت 550 بیشتر نشه.

ممنون از راهنماییت

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

چون مشخص کردید پخش کننده شما گوشی هست .  نیازی به پخش یو اس بی خور نمیبینم بشدت پیشنهاد میکنم سراغ پخش های کارکرده قدیم پایونیر برید

دارا بودن خروجی های 6.5 ولتی بشدت در توان و کیفیت پخش تاثیر گذار هستن

تمام کاربرانی که سیستم حرفه ایی میبندن سراغ اینگونه پخش ها میرن . برای استفاده  از موزیک زیاد (غیر cd) هم نهایت کیت  ub100-ib100 یا کیت بلوتوث تهیه میکنن

پخش های امروزی به هیچ عنوان کیفیت پخش های قدیم رو ندارن

خودم پخش 8650-9650 داشتم در حال حاضر 9850bt دارم. یه مدت 9450 گرفتم علی الرغم این که این پخش جدید هست ولی سریع ردش کردم به گرد پای مدل هایی که نام بردم نمیرسه از نظر صدا

از کابل aux  که به پورت ip bus وضل میشه برای داشتن موزیک زیاد توسط موبایل صدا میگیرم

اینگونه پخش هایی که نام بردم کارکرده دو رو ور 300 (کمی بالاتر) میتونی تهیه کنی ولی واقعا ارزش داره.

بلندگو هم یه نگاه به باند هلیکس مدل e69x بنداز. کیفیت پخش شفاف و با کیفیتی داره

در مورد پخش کارکرده زیاد بهت اصرار نمیکنم ولی در خصوص باند حتما کارکرده غیر تعمیری بگیر 

صدای باندی که یه مدت استفاده شده خیلی بهتر از صدای نو همون باند هست چون دمپر هاش نرم شده 

این قضیه خصوصا در مورد ساب بشدت صدق میکنه

با پولی که میخوای برای باند نو خرج کنی میتونی همون مبلغ رو بدی باند کارکرده ولی از نوع با ارزش تر و بهتر از باند نو بگیری که توان و کیفیت بالاتری داشته باشه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
چون مشخص کردید پخش کننده شما گوشی هست .  نیازی به پخش یو اس بی خور نمیبینم بشدت پیشنهاد میکنم سراغ پخش های کارکرده قدیم پایونیر برید
تمام کاربرانی که سیستم حرفه ایی میبندن سراغ اینگونه پخش ها میرن . برای استفاده  از موزیک زیاد (غیر cd) هم نهایت کیت  ub100-ib100 یا کیت بلوتوث تهیه میکنن
خودم پخش 8650-9650 داشتم در حال حاضر 9850bt دارم. یه مدت 9450 گرفتم علی الرغم این که این پخش جدید هست ولی سریع ردش کردم به گرد پای مدل هایی که نام بردم نمیرسه از نظر صدا
 از کابل aux  که به پورت ip bus وضل میشه برای داشتن موزیک زیاد توسط موبایل صدا میگیرم
اینگونه پخش هایی که نام بردم کارکرده دو رو ور 300 (کمی بالاتر) میتونی تهیه کنی ولی واقعا ارزش داره.

در مورد پخش کارکرده زیاد بهت اصرار نمیکنم ولی در خصوص باند حتما کارکرده غیر تعمیری بگیر 
صدای باندی که یه مدت استفاده شده خیلی بهتر از صدای نو همون باند هست چون دمپر هاش نرم شده 
با پولی که میخوای برای باند نو خرج کنی میتونی همون مبلغ رو بدی باند کارکرده ولی از نوع با ارزش تر و بهتر از باند نو بگیری که توان و کیفیت بالاتری داشته باشه

چون در زمینه پخش خودرو هیچ اطلاعاتی ندارم واسه همین خرید پخش کارکرده برام خیلی ریسک داره.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است :

تایید میشه. این کواک مدل با بسیار عالی هست اگه در آینده قصد اضافه کردن آمپ دارید.در هر صورت بنده صدای jbl رو بیشتر میپسندم.

همچنین در آینده میتونید برای استیج جلو کامپ e62c.2 هم تهیه کنید برای داشتتن صدای کیفیتی. البته اگه قصد دارید سیستم قدرتی ببندید بگید که ما از این گزینه های کیفیتی بیایم بیرون. لطفا مورد استفاده تون رو ذکر کنید. هر چند توصیه نمیکنم.

در مورد پخش بعید میدونم این کارکرده های قدیمی به راحتی گیر بیاند.

به هر حال تو رنج 300 الی 400 اون دو گزینه ای که گفتم بهترین هستند مگر اینکه افزایش بودجه داشته باشید.

ویرایش شده توسط tonypb
لینک به دیدگاه

www.bahramshop.ir

ویرایش شده توسط SEPHIR0TH
لینک به دیدگاه

برند اینفینیتی مدلهای کاپا هم کار جالبیه و بدون آمپ هم صدای خوبی میده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، tonypb گفته است :

تایید میشه. این کواک مدل با بسیار عالی هست اگه در آینده قصد اضافه کردن آمپ دارید.در هر صورت بنده صدای jbl رو بیشتر میپسندم.

همچنین در آینده میتونید برای استیج جلو کامپ e62c.2 هم تهیه کنید برای داشتتن صدای کیفیتی. البته اگه قصد دارید سیستم قدرتی ببندید بگید که ما از این گزینه های کیفیتی بیایم بیرون. لطفا مورد استفاده تون رو ذکر کنید. هر چند توصیه نمیکنم.

در مورد پخش بعید میدونم این کارکرده های قدیمی به راحتی گیر بیاند.

به هر حال تو رنج 300 الی 400 اون دو گزینه ای که گفتم بهترین هستند مگر اینکه افزایش بودجه داشته باشید.

داداش موارد استفاده ، گوش دادن به موسقی در خودرو ، نمیخام که باهاش پارتی بگیرم ، دوره بلند کردن صدای پخش هم گذشته

در حدود 550 تومن یه پخش با بلندگو بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

سلام دوستان

سلام دوست من.

عزیز خروجی پخش 15 تا 20 وات rms هست. هرچی بلندگویی که میخرید به این وات نزدیکتر باشه صدای خروجی تو ولوم بالا با ثبات تر و بهتر هست، تو ولوم پایین تاثیر زیادی نداره.

اگر کلا میخاید امپ نگیرید مطمعنا پایونیر 6565 یا اگر نبود 6966 بگیرید که امپ خور نیست ولی بی امپ صدای خیلی خوبی میده. قیمتشم 150 اینطوراس و با 100 تومن بقیه حتما توصیه میکنم یه جفت برای جلو تهیه کنید که اصل صدای خودرو برای راننده از جلو تامین میشه نه عقب.

اگر فکر میکنید قراره بعدا امپ اضافه کنید اهنگ هایی که گوش میدید چه سبکی هستن؟ بیشتر کیفیت صدا مهمه براتون یا پرتاب؟ کلا هدفتون از بستن سیستم چی هست؟ بفرمایید تا مدل بهتر رو بگم خدمتتون.

برای پخش. سونی حرفی برای گفتن نداره توصیه میکنم سراغش نرید. بین پایونیر و کنوود همیشه بحثه شده مثل بنز و بی ام دبلیو! ولی نمیدونن یه فراری تو بازاره به اسم الپاین.

قیمت پایین هم داره 140 150 مدل های ارزونشن که زیر 300 قیمتشونه و بی نهایت صداشون از پخش های اون دو برند بهتره usb هم داره ولی بلوتوث نداره.

پایونیر صدای اغراق شده میده با بیس حجیم شده که تو ولوم بالا کار رو خراب میکنه. کنوود صداش طبیعی تره و بین این دو برند کنوود بهتره تو بحث کیفیت پایونیر تو بحث پرتاب.

برای اطلاعات بیشتر فروم ساندی شاپ رو ببینید http://soundyshop.com/forum/  اطلاعات خوبی هست اونجا هر سوالی هم داشتید اینجا از خودم بپرسید اونجا بچه ها خیلی فعال نیستن من خودم یکی از مدیرای اونجام.

در خدمتتون هستم عزیز.

در 9 ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است :

سلام دوست عزیز

پخش 6.5 ولتی چه فرقی با 4 ولتی داره؟

تمام کاربرهای حرفه ای؟؟!!!؟!؟! اگر ممکنه چند نمونه نام ببرید. من هرچی تو مسابقات بودم کلاریون و الپاین بود بعدش کنوود و پایونیر!

شما هنوز موزیک هاتون رو با cd گوش میدید؟!! فک کنم اخرین cd که از نزدیک تاچ کردم بیش از 6 سال پیش بود!

پخش های امروزی که کیفیت پخش های قدیم ندارن منظورتون همون پایونیره؟! خب معلومه که ندارن چون برند افت کرده ولی مطمعن باشید ارزونترین مدل الپاین کیفیتش به شدت از بهترین مدل پایونیر جز سری P که بحثش جداس بهتره.

درباره اسپیکر گزینه عالی معرفی کردید ولی مطمعنا امپ میخاد بی امپ ولوم بالا صداش خراب میشه.

اسپیکر یه قطعه مکانیکی هست مثل هارد. شما نمیدونی باهاش چه جوری رفتار شده. اگر یه تیکه خیلی کوچیک براده اهن رفته باشه تو باند اون باند به هیچ دردی نمیخوره! اگر کمتر از 10 دقیقه ماکس وات باند بهش وارد شده باشه کویلش ضعیف میشه و دیگه نمیتونه مثل قبل وات تحمل کنه. اگر وات کمتر از RMS باند مداوم بهش وارد بشه خازن تویتر ضعیف میشه لو رنج رو رد میکنه به تویتر و صدای تویتر خراب میشه و زود هم میسوزه!

در کل تو بحث خودرو جز امپ قطعه دیگه ای رو کارکرده نخرید.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز خروجی پخش 15 تا 20 وات rms هست. هرچی بلندگویی که میخرید به این وات نزدیکتر باشه صدای خروجی تو ولوم بالا با ثبات تر و بهتر هست، تو ولوم پایین تاثیر زیادی نداره.

اگر کلا میخاید امپ نگیرید مطمعنا پایونیر 6565 یا اگر نبود 6966 بگیرید که امپ خور نیست ولی بی امپ صدای خیلی خوبی میده. قیمتشم 150 اینطوراس و با 100 تومن بقیه حتما توصیه میکنم یه جفت برای جلو تهیه کنید که اصل صدای خودرو برای راننده از جلو تامین میشه نه عقب.

اگر فکر میکنید قراره بعدا امپ اضافه کنید اهنگ هایی که گوش میدید چه سبکی هستن؟ بیشتر کیفیت صدا مهمه براتون یا پرتاب؟ کلا هدفتون از بستن سیستم چی هست؟ بفرمایید تا مدل بهتر رو بگم خدمتتون.

برای پخش. سونی حرفی برای گفتن نداره توصیه میکنم سراغش نرید. بین پایونیر و کنوود همیشه بحثه شده مثل بنز و بی ام دبلیو! ولی نمیدونن یه فراری تو بازاره به اسم الپاین.

قیمت پایین هم داره 140 150 مدل های ارزونشن که زیر 300 قیمتشونه و بی نهایت صداشون از پخش های اون دو برند بهتره usb هم داره ولی بلوتوث نداره.

پایونیر صدای اغراق شده میده با بیس حجیم شده که تو ولوم بالا کار رو خراب میکنه. کنوود صداش طبیعی تره و بین این دو برند کنوود بهتره تو بحث کیفیت پایونیر تو بحث پرتاب.

برای اطلاعات بیشتر فروم ساندی شاپ رو ببینید http://soundyshop.com/forum/  اطلاعات خوبی هست اونجا هر سوالی هم داشتید اینجا از خودم بپرسید اونجا بچه ها خیلی فعال نیستن من خودم یکی از مدیرای اونجام.

در خدمتتون هستم عزیز.

داداش ماشین من sd هست. بیشتر اهنگ های رمیکس شده و بیس دار گوش میدم ولی بیس در حد متعادل نه بیش از حد. کیفیت برام خیلی مهمه.صدای پخش هم اونقدری زیاد نمیکنم که به بیرون ماشین پرتاب بشه. خلاصه با این بودجه بتونم بهترین رو بگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز خوبی

نمیدونم چرا سریع موضع میگیرید و مغز صحبت رو دقت نمیکنید

شما حرفه ایی رو با تخصصی  فعالیت کردن اشتباه میگیرید چرا.     چرا باید مثال بزنم و شخصی رو نام ببرم

شرکت در مسابقات بیشتر تخصصی محسوب میشه کسی اونجا ادعای حرفه ایی بودن نمیکنه. وگرنه کدوم ادم عاقلی برای برنده شدن علی رغم اینکه بدونه الپاین بهتره بره سیستم پایونیر ببنده بعد بگه شانس رو ببین برنده نشدم .;)

. این همه ادم تو خیابون سیستم دارن و در مقابل کسانی که داخل ماشین هاشون یه پخش و باندی که حتی به اسمش هم توجه نمیکنن حرفه ایی تر هستند

شخصی که سیستم حرفه ایی میبنده مطمئن باشید سراغ پخش های 200 /300 تومنی نمیره و یکی از دلایلش هم همون خروجی 6.5 ولتی هست. پخش هایی که بهشون معرفی کردم کارکردش تو بازار گیر میاد .فقط بخاطر معروفیت(توان و کیفیتشون) هر کی قیمتی که دوست داره میده.

بله قطعا داشتن سری های   ..98    الپاین ارزوی کسانی هست که به سیستم اهمیت میدن. که بعضا بخاطر کیفیت این سری پخش های الپاین میلیونی داره معامله میشه. ایا استارتر توان خرید اینگونه پخش ها رو داره؟

وقتی بالاتر نام کیت ub و غیره اوردم چرا فکر میکنید هنوز cd لمس میکنیم. هزاران موزیک بجای موزیک کم داخل cd 

در ضمن دقیقا پخش هایی که نام بردم جزو سری p هست  . بازخوردهای خوب و مثبتی از خودشون دارند    و باز هم تاکید بر خریدش  میکنم. 

در مورد بلندگو کارکرده با صحبتتون موافقم ولی باندی که داخل بوبین(سیم پیچش) ذراتی یا براده رفته باشه کلا صدای خِر خِر میده و نمیشه بهش ولوم داد قطعا استارتر هم  همچین باندی رو نمیخره. .باندی که تعمیری نباشه و زمان تست شرایط ایده ال رو داشته باشه بهشون پیشنهاد دادم و تنها دلیلم این بود که با مبلغی که میتونه هزینه کنه باند بهتری گیرش بیاد. هرچند چون امپ نمیخواد تهیه کنه میتونه باند نو تو رنجی که بهشون پیشنهاد دادم تهیه کنه

خودم هم بشدت پخش الپاین رو قبول دارم حتی مدلهای کاست خورش تو کیفیت پخش یه سر و گردن از خیلی از پخش های سی دی خور مدل های معروف آن زمان بالاتر بود . چه برسه به مدلهای امروزیش که بعضا بالای 1 میلیون قیمت داره

الان این مدل  alpine   CDE-110E  رو دیدم داخل بهرام شاپ زده و با بودجه استارتر هم هماهنگه حتی کمی بودجه براشون میمونه  یعنی شما میگی این پخش از پخش های کارکر ده ایی که من نام بردم بهتره ؟؟؟؟؟؟!!!

یا لااقل پخشی رو نام ببرید که هم رنج قیمت پخش های کارکرده پیشنهادیم باشه ولی امروزی باشه و  تمام شرایط رو دارا باشه ؟؟؟؟!!!!!! 

اگه پخشی معرفی کنی که بهتر از پخش بنده باشه (قیمت رو لحاظ کنید) خوشحال میشم اگه واقعا ارزشش رو داشته باشه یه تعقییر و تنوعی به سیستمم بدم

ممنون عزیز

پیشنهاد خرید کارکرده و قدیمی رو فقط به شخصی میدم که بودجه بسیار کمی برای تهیه سیستم خوب داره .وگرنه اکثرا دنبال پخش امروزی و usb خور میگردند. و اگر توان خرید هرنوع پخشی رو  دارند حتی مبحث سلیقه هم وسط میاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، i-Farzad گفته است :

داداش ماشین من sd هست. بیشتر اهنگ های رمیکس شده و بیس دار گوش میدم ولی بیس در حد متعادل نه بیش از حد. کیفیت برام خیلی مهمه.صدای پخش هم اونقدری زیاد نمیکنم که به بیرون ماشین پرتاب بشه. خلاصه با این بودجه بتونم بهترین رو بگیرم.

سلام مجدد

چون اهنگ های کوبشی گوش میکنید پس سراغ باند هلیکس نرید چون این باند بیشتر کیفیت و شفافیت داره و تو زمینه بیس نیازتون رو براورده نمیکنه مگر اینکه بعدا امپ و ساب اضافه کنید

در حال حاضر یکی از گزینه های خوب و قیمت مناسب  کنوود 718ex هست که شما میتونید صدای زیاد تیوترش رو با تنظیم اکولایزر مدیریت کنید.در عوض این باند بیس بسیار خوبی داره.البته امپ خور بودنش هم ملاکه

دوست عزیز وقتی شما خروجی خوبی نداشته باشید لذت بیس رو نمیبرید .

شما یه اهنگ بیس رو داخل یه پخش خانگی قدیمی گوش کن ایا همون لذت رو میبری که  از اسپیکری که ساب ووفر داره ؟

حالا ابعاد رو در زمینه پخش موزیک داخل خودرو بیشتر کن. بیس رو شما با داشتن ساب هم میتونید متعادل کنید هر چقدر نیاز و دوست دارید

مطمئن باشید هیچ باندی تنهایی حتی اگه بیس رو براش کامل باز کنید لذت رو به اندازه صدای بیسی که از ساب پخش میشه بهتون نمیده.

موضوع بلندی صدا نیست. موضوع ضربه ایی که ساب در زمان پخش صدای کوبشی تولید میکنه هست

در کل شما با این نوع سبکی که گوش میکنید حتما باید سیستم رو بعدا کامل کنید. پس از همین الان اصولی برنامه ریزی کنید

اگه الان پخش داری فعلا باند واقعا خوب تهیه کنید. یا بالعکس. تا بعدا برسید به تهیه امپ و ساب . برای صدا هر چقدر بیشتر هزینه کنید واقعا ارزش داره و پول دور ریختن نیست

بنده هم اهل صدای بلند نیستم و از جلب توجه کردن تو خیابون خوشم نمیاد. ولی بیس و تریبل و متعادل کردم برای لذت خودم داخل خودرو

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/29, 02:13:20، MEHDI-GTX گفته است :

سلام عزیز خوبی

نمیدونم چرا سریع موضع میگیرید و مغز صحبت رو دقت نمیکنید

شما حرفه ایی رو با تخصصی  فعالیت کردن اشتباه میگیرید چرا.     چرا باید مثال بزنم و شخصی رو نام ببرم

شرکت در مسابقات بیشتر تخصصی محسوب میشه کسی اونجا ادعای حرفه ایی بودن نمیکنه. وگرنه کدوم ادم عاقلی برای برنده شدن علی رغم اینکه بدونه الپاین بهتره بره سیستم پایونیر ببنده بعد بگه شانس رو ببین برنده نشدم .;)

. این همه ادم تو خیابون سیستم دارن و در مقابل کسانی که داخل ماشین هاشون یه پخش و باندی که حتی به اسمش هم توجه نمیکنن حرفه ایی تر هستند

شخصی که سیستم حرفه ایی میبنده مطمئن باشید سراغ پخش های 200 /300 تومنی نمیره و یکی از دلایلش هم همون خروجی 6.5 ولتی هست. پخش هایی که بهشون معرفی کردم کارکردش تو بازار گیر میاد .فقط بخاطر معروفیت(توان و کیفیتشون) هر کی قیمتی که دوست داره میده.

بله قطعا داشتن سری های   ..98    الپاین ارزوی کسانی هست که به سیستم اهمیت میدن. که بعضا بخاطر کیفیت این سری پخش های الپاین میلیونی داره معامله میشه. ایا استارتر توان خرید اینگونه پخش ها رو داره؟

وقتی بالاتر نام کیت ub و غیره اوردم چرا فکر میکنید هنوز cd لمس میکنیم. هزاران موزیک بجای موزیک کم داخل cd 

در ضمن دقیقا پخش هایی که نام بردم جزو سری p هست  . بازخوردهای خوب و مثبتی از خودشون دارند    و باز هم تاکید بر خریدش  میکنم. 

در مورد بلندگو کارکرده با صحبتتون موافقم ولی باندی که داخل بوبین(سیم پیچش) ذراتی یا براده رفته باشه کلا صدای خِر خِر میده و نمیشه بهش ولوم داد قطعا استارتر هم  همچین باندی رو نمیخره. .باندی که تعمیری نباشه و زمان تست شرایط ایده ال رو داشته باشه بهشون پیشنهاد دادم و تنها دلیلم این بود که با مبلغی که میتونه هزینه کنه باند بهتری گیرش بیاد. هرچند چون امپ نمیخواد تهیه کنه میتونه باند نو تو رنجی که بهشون پیشنهاد دادم تهیه کنه

خودم هم بشدت پخش الپاین رو قبول دارم حتی مدلهای کاست خورش تو کیفیت پخش یه سر و گردن از خیلی از پخش های سی دی خور مدل های معروف آن زمان بالاتر بود . چه برسه به مدلهای امروزیش که بعضا بالای 1 میلیون قیمت داره

الان این مدل  alpine   CDE-110E  رو دیدم داخل بهرام شاپ زده و با بودجه استارتر هم هماهنگه حتی کمی بودجه براشون میمونه  یعنی شما میگی این پخش از پخش های کارکر ده ایی که من نام بردم بهتره ؟؟؟؟؟؟!!!

یا لااقل پخشی رو نام ببرید که هم رنج قیمت پخش های کارکرده پیشنهادیم باشه ولی امروزی باشه و  تمام شرایط رو دارا باشه ؟؟؟؟!!!!!! 

اگه پخشی معرفی کنی که بهتر از پخش بنده باشه (قیمت رو لحاظ کنید) خوشحال میشم اگه واقعا ارزشش رو داشته باشه یه تعقییر و تنوعی به سیستمم بدم

ممنون عزیز

پیشنهاد خرید کارکرده و قدیمی رو فقط به شخصی میدم که بودجه بسیار کمی برای تهیه سیستم خوب داره .وگرنه اکثرا دنبال پخش امروزی و usb خور میگردند. و اگر توان خرید هرنوع پخشی رو  دارند حتی مبحث سلیقه هم وسط میاد .

سلام.

عزیز موضع نیست دوستمون مشاوره برای خرید سیستم صوتی داشتن و بنده دیدم که قسمتی از صحبت های شما اشتباهه خاستم بهتون بگم.

حرفتون اشتباهه عزیز. اینجا چون فروم پی سی هست مثال پی سی میزنم. تو بحث اور کلاک تخصص لازمه یا حرفه ای بودن؟! خب معلومه وقتی شما تخصص چیزی رو داشته باشی توی اون بحث حرفه ای حساب میشی این دوتا پشت هم هستن. نمیتونی بگی من حرفه ایه اور کلاک هستم ولی تخصصشو ندارم! نمیتونی بگی من متخصص اور کلاک هستم و حرفه ای نیستم کلا حرفتون اشتباهه.

کلا دارید مسیر رو اشتباه میبینید. کسی که تو این فروم به جای کولراستوک میاد یه کولر 100 تومنی میبنده حرفه ای تر از اون یکیه؟ مطمعنا نیست.

با خرید قطعه کسی نه تخصص پیدا میکنه نه حرفه ای میشه. الان سیستم من همش واتر کولینگه پس من یه ادم حرفه ای تو بحث پی سی هستم؟! به هیچ وجه قطعاتم به حرفه ای بودنم ربطی نداره.

تو بحث سیستم صوتی هم اصلا این طور نیست. ممکنه شما یه بچه مایه دار باشید ماشین بخرید بیاید پیش من و 10 تومن سیستم ببندید که خیلی سیستم فروشی ها ندیدن از نزدیک پس شما یه حرفه ای هستید؟!! خیر اصلا اینطور نیست توصیه میکنم تو این قسمت از تفکراتتون تجدید نظر کنید. ممکنه یه کسی که حرفه ای باشه بدونه فرق کولر معمولی با واتر کولینگ چیه و بره واتر کولینگ بخره اما اینکه یکی یه قطعه ای رو داشته باشه یعنی تون اون زمینه حرفه ای هست حرف کاملا نادرستیه.

حرفه ای یعنی اینکه من بدونم به جای پایونیر میتونم کنوود بخرم و بهتره، کجاش حرفه ایه؟ اونجاش که بدونم فرکانس چیه و بتونم اون فرکانس رو درک کنم و بدونم پایونیر اون فرکانس رو مصنوعی تحویل میده اما مجبور شدم پایونیر بخرم ولی میرم با اکولایزر صداش رو شبیه به صدای اصلی میکنم این میشه حرفه ای.

سری قبل هم پرسیدم جوابی ندادید خروجی 4 ولت چه فرقی با 6.5 ولت داره؟

دوست عزیز میدرنج پخش های الپاین رو هیچ پایونیری جز سریp نداره. سری p هم اینهایی که شما میگید نیست کلا سری P یک رقمی بود که الان شده 2 رقمی سری های 4 رقمی هیچ کدوم سری p نیست. تفاوتشون هم تو DAC اون هاست که سری P  از خازن های النا سیملیک به همراه مبدل بور براون استفاده میکنن اما بقیه سری ها از خازن های روبیکان یا حداکثر النا معمولی استفاده میکنن با DAC خود پایونیر که دنیایی تو دیتیل صدا تفاوت خاهند داشت. از طرفی سری P گرافیک اکولایزرهای بی نهایت دقیق و بیشتری دارن.

تو بحث میدرنج و های رنج 110 به راحتی پخشی که الان شما دارید رو مغلوب میکنه طبیعتا تو خروجی و تنظیمات و بقیه امکانات عقب میفته.

درباره پیشنهاد خرید هم که مطرح کردید ببینید دوست من انتظارات من از پخش یه چیزه که ممکنه با شما متفاوت باشه شما با دیگری و همینطور بقیه.

همین دوستمون هم که بهم پ.خ دادن برای قطعات بهشون همین 110 الپاین رو پیشنهاد دادم اما گفتن که براشون بلوتوث اولویت داره پس لازمه که پخش رو پایونیر بخرن. صدایی که من میپسندم رو کلاریون میده بعدش الپاین ولی ممکنه اون صدا  از نظر کسی که چند ساله پایونیر داشته خفه به نظر بیاد.

مغز حرفم اینه که نیاز و انتظارات شما مشخص میکنه چی خوبه چی بد نه نظر من، مگر اینکه شما یه ادم حرفه ای باشید و بخاید خرید حرفه ای بکنید اون موقع تخصص من به کارتون میاد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حتما سعی میکنم به ادم حرفه ایی تبدیل بشم با تجدید نظر . :)

موضوع استارتر مثل شرکت کنندگان در مسابقات نیست عزیز من. ایشون بودجه بسیار کمی دارند برای تهیه و باید قطعه درست بهشون معرفی بشه. حالا چه شما درست تره رو معرفی کنی چه شخص دیگه .بنده هم اگه اشتباهی داشته باشم میپذیرم

اگه شما دارید میگید که پخش 110 بهتر از 9850 ایی هست که بنده پیشنهاد دادم که دیگه عرضی ندارم.

موضوع حرفه ایی و تخصصی رو خیلی اشتباه برداشت کردید.اگه قراربود که با مثال توجیحتون کنم که باز میکردم مطلب رو.   

تخصص در مسابقات عرض کردم این بود که شخص شرکت کننده فرض مثال در زمینه پایونیر تخصصش رو بالا برده شخص دیگری در مورد الپاین  در هر صورت کاربران حرفه ایی محسوب میشن. چون به اعداد و ارقام و قوانین اون زمینه بیشتر از بنده اگاهی دارند.

والا ما هم میدونیم خرید سیستم 10 میلیونی دلیل بر حرفه ایی بودن نیست. ولی شخصی که تو مسابقات شرکت میکنه غیر از اینه حرفه ایی هست؟ چرا میره پایونیر یا ست تر کیبی میبنده  به قول شما  که بنده حرفه ایی و تخصص رو دارم قاطی میکنم. آیا نمیدونه بستن ست پایونیر مساویست با برنده نشدن.اگه اینطوری هست که کلا تو هر دو زمینه از من ناشی تره?

مسلمه فعالیت بیشتر مساویست با حرفه ایی تر شدن.(به شرط اصولی پیش رفتن)   سالهاست تجدید نظر کردیم در افکارمون?

بارها تو دو پست قبلیم عرض کردم بشدت الپاین رو قبول دارم. از زمان ست های طبقاتی  داخل خودرویی انواع و اقسام پخش ها رو داشتم  تقریبا به 17 سال پیش بر میگرده.

در مورد پخش های  پایونیر هم خیلی اغراق امیز نظر منفی میدن.

میدونی چرا کسی که سیستم میبنده و اهل سیستمه تند تند ست عوض میکنه؟

چون به  شنیده ها و گفته های بقیه توجه نمیکنه و براش ملاک نیست .با چشم و گوش و دل خودش باید تجربه کنه تا چیزی که به دلش نشست طولانی مدت ازش استفاده کنه. گوش و چشم شما با گوش و چشم شخص دیگه فرق داره  و مسائل متفاوت دیده میشه

بنده اگه استارتر بودجه کاملی داشتن که مسلما مستقیم میفرستادمشون سمت الپاین .

خروجی 6.5 ولت هم برای ثبات بیشتر در توان و ولوم بالا هست. دیستورت کمتری خواهیم داشت. امپیلفایر هم فشار کمتری رو برای تقویت و چند برابر کردن خروجی از پخش متحمل میشه

البته بعضی ها قبول دارند بعضی ها نه. و باز هم میگن اغراق امیز هست

بالاتر عرض کردم پخشی رو بهم معرفی کنید تو رنج قیمت پخش خودم ولی از همه جهات بهتر باشه .برای تنوع میخوام ببندم.  ممنون

ali subi عزیز ممکنه اگه لینک مسابقات رو داری بده یه نگاهی بهش بندازم.ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است :

...

عزیز بنده به استارتر سیستم 2.5 ملیونی پیشنهاد ندادم مدارکش هم موجوده. پخش 250 تومنی با باند عقب 150 تومنی به همراه باند جلو 90 تومنی پیشنهاد دادم.

اینکه کسی 550 تومن پول داشته باشه بره 250 تومن باند بخره ببنده عقب و 300 تومن پخش نشون میده اصلا نمیده موزیک تو ماشین به چه معنیه! یعنی تو بازار را رفتن و دیدن 4 تا 6975 و لذت بردن! بیشتر از 60% موزیک برای راننده رو استیج جلو باید تامین کنه. البته این نظر منه که بعد از یه عالمه صدای بلند دنبال کیفیت هستم بیشتر تا جلب توجه و ...

بله پخش 110 الپاین به دلیل داشتن صدای بهتر از نظر من بهتر از پخش شما هست فقط میمونه بحث خروجی امپ و بقیه امکانات که 110 کلا نداره!

شخصی که تو مسابقات شرکت میکنه باید تخصص داشته باشه و حرفه ای باشه. درباره مسابقه من چون خودم توش بودم  نمیتونم درک کنم صحبت هاتون رو. چون دیدم که بچه مایه دار ماشین خریده داده یکی براش بسته اومده مسابقه! اینجا ایرانه همه چی برعکسه! بهترین ماشین ها اکثرا برای شرکت ها بود که  ارتور گرند زیرو جزو اخرین مقامای شرکتی بود  بعدش دیگه مغازه دارا قاطی کردن رفتن ساب 10 ملیونی 4 تا اوردن بستن رو ماشین اومدن مسابقه! به نظرم خیلی درباره مسابقه بحث نکنیم بهتره چون هیچ بازده و فایده ای نداره. یه سری چیزا تز و تئوریه یه سری واقعیت که خیلی شبیه نیستن.

ببینید پایونیر رو گفتی منفی میدن تو بازارکسی منفی نمیده ولی تو فروم های حرفه ای بگردید مثل تیونینگ تاک (تاپیک های قدیمی) و ساندی و ... میبینید که نظر روش مثبت نیست جز افرادی که مغازه دارن! چرا؟ چون افراد حرفه ای بعد از چند وقت متوجه میشن شما بهترین و گرونترین قطعات رو ببندی رو ماشین پخش پایونیر تو ولوم بالا صدا رو خراب میکنه! به همین دلیل از پایونیر پیشنهاد نمیدن مگر همون بالاترین سریش prs که اونم به دلیل های رنج تیز با بعضی قطعات اصلا مچ نمیشه.

دوست من بنده حدود 8 سال مغازه داشتم تو همین صنف سیستم صوتی.کسی که تند تند سیستم عوض میکنه کسیه که یا پولش زیادی کرده یا کسیه که هی میخاد تجربه جدید داشته باشه. وگرنه خود شما هم به یه چیز خوب برسی هیچ وقت بهش دست نمیزنی. من یه ساب JL داشتم تو اوج دوران سیستم بازی یهو 5 سال موند پیشم! چون دیدم نمیشه بهتر از این دلیل برای تعویضش ندیدم. کسی که تند تند داره سیستم عوض میکنه چند کار داره انجام میده که بعد مثبتش اینه که اگر کمی حرفه ای باشه میتونه گوشش رو حساس کنه به فرکانس ها و بفهمه اونارو اما صرف بستن یه سیستم و ولوم گرفتن و بازش کردن و بستن سیستم دیگه اصلا مزیت نیست و خوب نیست.

6.5 ولت بودن خروجی پخش باعث میشه شما گین امپ رو کمتر باز کنی همین و بس. هیچ کار دیگه ای نمیکنه. شما امپ خوب بخر بهش ورودی 4 ولت بده همون صدای 6.5 رو بهت میده اما اگر امپ بد بخری طبیعتا با بیشتر باز شدن گین بیشتر داغ میکنه و این داغ کردن باعث افزایش دیستوریشن میشه. ولی صرف اینکه بگیم این خروجی 6.5 ولت دیستوریشن کمتری نسبت به 4 داره غلطه تنها چیزی که صادق کمتر نویز گرفتن صدا هست که اونم با استفاده از rc های اند رفع میشه.

به عنوان مشاوره بفرمایید مشکل پخشتون چش هست که میخاید عوضش کنید؟ کدوم قسمت صداش پر رنگ تره و کجاش کم رنگ و اینکه بودجه و نوع اهنگ هایی که گوش میدید رو بفرمایید. امکانات خاصی هم اگر مد نظرتون هست بفرمایید به همراه مدل قطعات دیگه.

مسابقه که لینک نداره! من خودم  3 4 سالی هست فقط میرم برای دیدن دوستان و شنیدن صداهای جدید که الحق خوب پیشرفت کردن ولی قسمت بد ماجرا اینه که الان همه چی شده SPL و بیشتر لرزوندن! من خودم از عاشقان صدای کیفیتی (sq) بوده و هستم. یادمه قدیم به نصب تمیز هم جایزه میدادن ولی این چند سال اخیر فک نمیکنم همچین چیزی وجود داشته باشه! کم مونده طرف پیچ گوشتی شارژیشم بزاره تو ماشین بیاد مسابقه!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا حرف هایی رو میزنی که قبول دارم فقط از دیدت فکر میکنی بی اطلاعم? 

دوستمون پخش 250 تومنی رو تهیه کنه اگه  تهران و کرج بود حضوری میرسم خدمتش برای تست. اگه پخش بهتر بود که یه ایول و تشکر خدمتت عرض میکنم

هیچ نظری در مورد پخشم نمیدم فقط میخواستم ببینم از دیدتون تو رنج قیمت پخشم چه پخش بهتری هست .

شخصی که سیستم میبنده همه سبکی موزیک گوش میده- کوبشی- کیفیتی-   اگه وااقعا موزیک شناس باشه . بعض موزیک ها توازن خوبی ندارن و هرچقدر هم سیستم شاخی داشته باشی یا باید تریبل کم کنی یا بیس

در مورد خط به خط پست قبلی میتونم تایپ کنم ولی بحث رو  کش نمیدم تاپیک بنده خدا زود جمع بشه به نتیجه برسه

دوست عزیز در بحث و گفتگو خیلی راحت میشه تایپ کرد ولی  پافشاری خوب نیست

همه مایه دار نیستن ولی عاشق هستن و سیستم عوض میکنن ولو به هر سختی  مشقتی

لینک به دیدگاه

امیدوارم بتونی بشنوی صداش رو و تصمیم بهتر بگیری.

ببین شما از خرید هر چیزی یه انتظاری داری. یا میخری و اون انتظار براورده میشه که خوبه و هیچ یا براورده نمیشه که باید عوضش کنی.

الان مشکل صدایی تو سیستم شما هست؟

پخشی که به بودجه شما بخوره و فیسش خوب باشه تو ذهنم نیست 7016 کنوود کارکرده گیرت بید محدود قیمت 350 اینطورا باید باشه خیلی پخش عالی هست ولی الپاین کلا میخوره این پخش رو  حتی همون 110 البته از نظر صدا وگرنه امکانات که ... بودجتون چه قدره به صورت کلی؟

کیفیت و قدرت و زیبایی سه پارامتریه که همه دوست دارن داشته باشن اما کیفیت رو اخیرا جز بالای 700 800 تومن ندیدم. قدرت هم که بستگی داره منظورتون چی هست کلا پخش بیشتر از 20 وات نمیتونه بده سونی یه مدل زده که برق از سرباتری میگیره و 50 وات میده که صداش رو شنیدم و مثل اکثر سونی ها اون وز زنبوری رو تو های رنج داره و حال نکردم. زیبایی هم که سلیقه ای هست ولی بازم متاسفانه نمیدونم چه سیاستیه این شرکت ها دارن پخش ارزوناشون از مکسیدر و این اشغالای زیر 100 تومن هم زشت تره!!!

کسی که سیستم حرفه ای نداره هم میتونه به هر سبکی گوش بده. اتفاقا هستن کسانی که سیستم میبندن برای رپ فقط یا برای لوبیس فقط.

درباره اکولایزر و .. یکی از معایب سیستمی که مشکل داره همینه به هیچ وجه نباید نیاز باشه شما هی اکولایزر دستکاری کنی. سیستمی که مچ و تنظیم بشه به هیچ وجه نیاز به دستکاری اکولایزر تو هر سبک نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...