رفتن به مطلب

مشکل با بازیها در مانیتور

amin704
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مانیتور 1024*1280 هست و در بازیهای fifa 17 و gta v مشکلم اینه بایرو رو رزولوشن مانیتور میزارم صفحه کشیده میشه و کلا سیستم بازی به هم میخوره وهمه چی عجیب غریب نشون داده میشه

راهی هست درست کنم؟توی فیفا که رزولوشن پایین تاثیری نداشت.میدونم مشکل اینه مانیتور عریض میخواد اما همینطوری راهی نیست؟

در ضمن از تبدیل hdmi به vga استفاده میکنم.ممکن تاثیر گذار باشه؟

ویرایش شده توسط amin704
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوست عزیز . تا موضوع فوق را دیدم خواستم از جزییات کار آگاهی پیدا کنم و وارد تاپیکی شدم که شما ایجاد کرده اید . فقط و فقط برای یک چیز این پیام را برایتان ارسال کرده ام ( متاسفم که راه حلی برایتان ندارم و دستم خالی است ) و آن چیز تبریک گفتن به شما بود بابت نداشتن سخت افزاری آنچنانی ( نمایشگر خوب ) و انگیزه ی بالای شما برای بازی های ویدیویی . جای بسی تبریک و ستایش .

لینک به دیدگاه

درود

از تنظمیات بازی رزولوشنی رو انتخاب کنید که استاندارد 4:3 باشه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، achamani گفته است :

سلام خدمت دوست عزیز . تا موضوع فوق را دیدم خواستم از جزییات کار آگاهی پیدا کنم و وارد تاپیکی شدم که شما ایجاد کرده اید . فقط و فقط برای یک چیز این پیام را برایتان ارسال کرده ام ( متاسفم که راه حلی برایتان ندارم و دستم خالی است ) و آن چیز تبریک گفتن به شما بود بابت نداشتن سخت افزاری آنچنانی ( نمایشگر خوب ) و انگیزه ی بالای شما برای بازی های ویدیویی . جای بسی تبریک و ستایش .

دوست عزیز میدونم مانیتور wide نیازه ولی میخوام بدونم با همین مانیتور 4.3 شدنیه یا خیر

ویرایش شده توسط amin704
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، amin704 گفته است :

دوست عزیز میدونم مانیتور wide نیازه ولی میخوام بدونم با همین مانیتور 4.3 شدنیه یا خیر

بله . کاملا شدنی هست دوست عزیز .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، achamani گفته است :

بله . کاملا شدنی هست دوست عزیز .

خوب چطور؟

شما گفتی راه حلی نداری .اگه میدونی چطور ممکنه این مشکله نمایش دادن عجیب غریب بازی رو درست کرد ممنون میشم راهنمایی کنی

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، amin704 گفته است :

خوب چطور؟

شما گفتی راه حلی نداری .اگه میدونی چطور ممکنه این مشکله نمایش دادن عجیب غریب بازی رو درست کرد ممنون میشم راهنمایی کنی

سلام . عذرخواهی بنده را بابت دیر پاسخ دادن بپذیرید . ببینید بحث بر استفاده از نوع نمایشگر برای به تصویر کشیدن اطلاعات بصری نیست که ارتباطی به قدیمی بودن یا نبودن نمایشگر داشته باشد بلکه بحث فقط بر روی استاندارد به تصویر کشیدن اینگونه اطلاعات می باشد که باید گفت چندین نوع استاندارد برای نمایش تصاویر وجود دارد . به این استاندارد در اصطلاح علمی aspect ratio گفته می شود که بر روی دو محور طول و عرض استفاده می شود . وارد مباحث فنی و دقیق تر نمی شوم زیرا از حوصله ی هم بنده و هم شما خارج است . ما چهار نوع aspect ratio برای صفحات نمایشگر تا به امروز خلق کرده ایم که به ترتیب عبارت اند از : 5:4 (1.25:1)  و 4:3 (1.33:1)  و 16:10 (1.6:1)  و 16:9 (1.78:1)  می باشند . باید گفت نمایشگر شما دقیقا از نوع دوم یعنی 4:3  می باشد که دیگر در تولید نمایشگر از این استاندارد استفاده نمی کنند . حال با همه ی این اوصاف دقیقا برای حل مشکل چه کار می توان کرد ؟

در هر بازی ای که هستید می توانید به بخش تنظیمات بازی رفته و از آنجا به تنظیمات وضوح نمایشگر ( دقیق تر وضوح بازی ) دسترسی داشته باشید . وقتی وارد این تنظیمات شدید به دنبال تنظیمات مورد علاقه ی خود نباشید بلکه به دنبال aspect ratio صحیح باشید . در تنظیمات تمام بازی ها استاندارد 4:3 هنوز به صورت کامل حذف نگردیده و شما با کمی گشت و گذار می توانید آن را بیابید . در پیام های آتی چند عکس از اینگونه تنظیمات از بازی های مختلف برای شما قرار می دهم تا بتواند کمک بیشتری به شما در حل مشکلتان باشد . موفق و پاینده باشید .

ویرایش شده توسط achamani
اشتباه نگارشی
لینک به دیدگاه

در زیر بنده برای شما سه تصویر بارگذاری کرده ام ( که از روی اینترنت آن ها را یافته ام . به تنظیمات به خوبی دقت کنید و آنچه را که اینجانب در پیام بالا گفته ام بیابید .

fifa17-gfxoptions-pc.png

doom_open_beta_settings.jpg

maxresdefault.jpg

لینک به دیدگاه

تصاویر زیر که بنده برای شما قرار داده ام از بازی NieR:Automata گرفته ام که در بین آرشیو هایم موجود بود . همانطور که می بینید به راحتی می توانید تنظیمات متناسب به نمایشگر خود را انتخاب نمایید .

20170420091144_1.jpg

20170420091148_1.jpg

20170420091156_1.jpg

20170420091203_1.jpg

لینک به دیدگاه

تصوایر زیر را هم از بازی Dishonored تهیه کرده ام . همانطور که می بینید شما با کمی دقت می توانید به دنبال استاندارد مورد اشاره ی بنده بگردید و آن را انتخاب نمایید .

20170420091856_1.jpg

20170420091901_1.jpg

20170420091931_1.jpg

لینک به دیدگاه

در انتها باید یادآور شوم که حتما حتما حتما !!! مطمئن شوید بازی شما از آخرین به روز رسانی شرکت ناشر استفاده می کند . امیدوارم در حد توان خود به شما کمک کرده باشم . باز هم بهتر می بود اگر چند تصویر از بازی خود را برای بهتر روشن شدن موضوع در تاپیکی که ایجاد کرده اید قرار می دادید . موفق و پاینده باشید .

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/31, 09:27:59، Abolfazl Chamani گفته است :

در انتها باید یادآور شوم که حتما حتما حتما !!! مطمئن شوید بازی شما از آخرین به روز رسانی شرکت ناشر استفاده می کند . امیدوارم در حد توان خود به شما کمک کرده باشم . باز هم بهتر می بود اگر چند تصویر از بازی خود را برای بهتر روشن شدن موضوع در تاپیکی که ایجاد کرده اید قرار می دادید . موفق و پاینده باشید .

خیلی خیلی ممنون مشکل جی تی ای 5 با تغییر aspect ratio  حل شد.یعنی قبلا همه چیز رو همونطوری که گفتین تنظیم کرده بودم و مشکل داشت الان اینو رو از حالات auto روی 4.3 تنظیم کردم اوکی شد

فقط مونده فیفا که اونم اریجینش مشکل داره فعلا وارد بازی نمیشه

ویرایش شده توسط amin704
لینک به دیدگاه

امیدوارم از بازی هایتان نهایت لذت را ببرید . موفق و پاینده باشید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...