رفتن به مطلب

آموزش ساخت فن LED-RGB گرین به همراه تصاویرمراحل ساخت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

بسیار عالی ، مطمئنا نتیجه کارتون عالی خواهد شد...

اگه امکانش بود از برشکاری تون هم عکس بذارید.

5a7a0bd9f11bc__1.thumb.jpg.0d42f08d5c3d6b87cd66027e116c4bca.jpg

البته دیر گفتید چسبش زدم ولی اگر به کنار ها دقت کنید خوب شده !

لینک به دیدگاه

• ارسال 215
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

5a7a0bd9f11bc__1.thumb.jpg.0d42f08d5c3d6b87cd66027e116c4bca.jpg

البته دیر گفتید چسبش زدم ولی اگر به کنار ها دقت کنید خوب شده !

خیلی تمیز و عالی انجام دادید ، خسته نباشید... دیگه باید آخرای کار باشید، درسته؟!

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/17, 23:45:55، DPSYS گفته است :

خیلی تمیز و عالی انجام دادید ، خسته نباشید... دیگه باید آخرای کار باشید، درسته؟!

دوست عزیز من تو لحیم کاری این موندم یعنی هر کاری میکنم خوب لحیم نمیشه که فکر میکنم به خاطر این باشه که سیم لحیم بنده کلفته ( 0.8میلیمتر) شما چه سایزی رو پیشنهاد میدین؟ و چه برندی؟(مال من ژرف هستش)

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز من تو لحیم کاری این موندم یعنی هر کاری میکنم خوب لحیم نمیشه که فکر میکنم به خاطر این باشه که سیم لحیم بنده کلفته ( 0.8میلیمتر) شما چه سایزی رو پیشنهاد میدین؟ و چه برندی؟(مال من ژرف هستش)

درود بر شما

برای لحیم کاری همون قطر 0.8 خوبه ولی مارک ASAHI  (آساهی-مالزی) بگیر که واقعا کیفیت خوبی داره و هسته  اش رزین داره که برای لحیم کاری خوب عمل میکنه؟! ژرف از آشغالای بازاره از این برندا نگیر چون همش عذاب آوره؟!

البته میتونی از روغن لحیم هم البته مارک خوبش استفاده کنی مثل ( amasan Lotfett - Made in Germany ) که باعث راحت شدن و بهتر شدن لحیم کاری و نتیجه کار میشه؟!

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

حذف

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سپاس 

من یه سوال واسم پیش اومده که دستگاه چیزی وجود نداره اینارو یه باره لحیم کنه؟(غیر از توی شرکتها)

خواهش

تا جایی که من خبر دارم و میدونم ، چنین دستگاهی توی بازار نیست و لااقل تو ایران فکر نمیکنم باشه؟!!( شرکت ها که به صورت کامپیوتریه و حسابشون جداست...)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، DPSYS گفته است :

خواهش

تا جایی که من خبر دارم و میدونم ، چنین دستگاهی توی بازار نیست و لااقل تو ایران فکر نمیکنم باشه؟!!( شرکت ها که به صورت کامپیوتریه و حسابشون جداست...)

سپاس از وقتی که میذارین

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

سپاس از وقتی که میذارین

خواهش میکنم دوست عزیز کاری نکردم...

سوالی داشتین یا کمکی خواستین بفرمایید تا جایی که از دستم بر بیاد در خدمتم....

موفق باشید و زودتر کارتون رو به نتیجه برسونید چون شخصا مشتاق دیدن نتیجه کار شما هستم.

یا حق:x

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز کاری نکردم...

سوالی داشتین یا کمکی خواستین بفرمایید تا جایی که از دستم بر بیاد در خدمتم....

موفق باشید و زودتر کارتون رو به نتیجه برسونید چون شخصا مشتاق دیدن نتیجه کار شما هستم.

یا حق:x

درود دوست گلم!

خیلی ممنونم به خاطر سیم لحیمی که پیشنهاد دادید حتی یه ذرشم مثل سنگ میچسبوند حتی دفعه ی اول! (سر ده دقیقه سه تا نوار رو تونستم لحیم کنم)!(منو یاد سیم لحیم های آلمانی قدیم انداخت که پدرم داشت !)

خب اینم از سیستم ما(در حال ذوق زیاد هستم داره قلبم از سینم میزنه بیرون)!

بعضی اوقات مجبور شدم فلش بزنم تا  نورشون پخش نشه.

سقف:

20180210_231611.thumb.jpg.e6a8e3f0637aa9c2a409d14c71aeea73.jpg

20180210_231657.thumb.jpg.227bdceafd62fa28cdf6cbef14fb7a30.jpg20180210_231524.thumb.jpg.9aa255ea3945a8166ac1c34ed6d0379d.jpg

20180210_231549.thumb.jpg.3bafd6573ee9415d12dfbcccb0fe77d1.jpg

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود دوست گلم!

خیلی ممنونم به خاطر سیم لحیمی که پیشنهاد دادید حتی یه ذرشم مثل سنگ میچسبوند حتی دفعه ی اول! (سر ده دقیقه سه تا نوار رو تونستم لحیم کنم)!(منو یاد سیم لحیم های آلمانی قدیم انداخت که پدرم داشت !)

خب اینم از سیستم ما(در حال ذوق زیاد هستم داره قلبم از سینم میزنه بیرون)!

بعضی اوقات مجبور شدم فلش بزنم تا  نورشون پخش نشه.

درود بر شما دوست عزیز

خواهش میکنم کاری نکردم...

Very Excellent!!!B|

دوست عزیز خدا قوت و  خسته نباشی...

بسیار عالی شده و واقعا زیبا ، حس و حال شما رو درک میکنم و واقعا وقتی نتیجه کار خودت رو میبینی و استفاده میکنی خیلی خیلی لذت بخش تر از اونیه که بری آماده اش رو بگیری و بیاری نصب کنی ، درسته؟!

اگه برات میسر بود یه فیلم کوتاه از کارکرد فن ها ( مخصوصا فن های بزرگ ) و تغییر رنگ هاشون از داخل و خارج کیس بگیری و اینجا آپلود کنی ،ممنون میشم دوست عزیز.( کاری که خودم قرار بود انجام بدم و بزارم تو پست اول ولی هنوز انجامش ندادم:D؟!)

اگه نورشون زیاد بود و اذیت میکرد راحت با کنترلر کمشون کن ( البته میدونم که خودتون به اینکار وارد هستید)

راستی یه سوال ؟ کولرت چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود

ترماتیک رینگ سایلنت12قرمزش هستش خیلی زیباست دما پردازنده تو فول لود و دور فن 500 به 52 درجه میرسه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

ترماتیک رینگ سایلنت12قرمزش هستش خیلی زیباست دما پردازنده تو فول لود و دور فن 500 به 52 درجه میرسه

درود

کولر زیباییه امیدوارم فنش به خوبی و شادی همیشه برای سیستمتون خنک بدمه :D:x( دور فن رو بالاتر ببر،چون با این کولر حیفه دما بالابره هرچند زیاد بالا نیست؟!)

کلیپ رو از فن هاتون گرفتید دوست عزیز...

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام کار واقعا زیبایی انجام دادید. من هم علاقه زیادی به مادینگ سیستم دادم> این هم کاری که خودم روی کیس انجام دادم

افزودن پنل شیشه ای به  کیس + نصب سیستم نور پردازی RGB

مدل کیس: گر ین  HIWA

IMG_20180602_054054.thumb.jpg.eaad7368d0fa0af26ba1db98fe9775df.jpg

image.png

IMG_20180602_061616.jpg

IMG_20180602_061708.jpg

IMG_20180602_061743.jpg

ویرایش شده توسط hulkman
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، hulkman گفته است :

سلام کار واقعا زیبایی انجام دادید. من هم علاقه زیادی به مادینگ سیستم دادم> این هم کاری که خودم روی کیس انجام دادم

درود بر شما دوست عزیز

خواهش میکنم کاری هم که شما انجام دادید بسیار عالی و زیباست و میتونه با فن های RGB زیباتر هم بشه؟!

راستی شما برای شیشه ای کردن از چه چیزی استفاده کردید ؟ پلکسی ، شیشه معمولی یا شیشه حرارت دیده ( Tempered Glass ) ؟

با تشکر از حضور شما?

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

خواهش میکنم کاری هم که شما انجام دادید بسیار عالی و زیباست و میتونه با فن های RGB زیباتر هم بشه؟!

راستی شما ب یا شیشه حرارت دیده ( Tempered Glass ) ؟

با تشکر از حضور شما1f490.png

درود بر شما دوست گرامی:

**  برای شیشه ای کردن از شیشه معمولی هزینش هم خیلی ناچیز میشه>> کار جالبی در آمد.**

روش کار:

1- اول طرحی که میخوای برش بزنی را با یک ماژیک بر روی درب کیس رسم کن    ?

2- نکته مهم    ✍️>>>>  فقط از هر سمت یک سانتی متر فضا بزار برای قرار دادن شیشه روی آن >> مثل روش نصب شیشه بر روی  پنجره خانه ( یک حالت نگهدارنده که دیگه نیاز نباشه شیشه پیچ و مهره  بشه به درب کیس)

3-مراجعه به بازار  برای تهیه شیشه B|     به نظر من اول یه شیشه معمولی بی رنگ بخرید>>>>  بعد از یک مدت اگه خواستی با برچسب دودی بزن روش

4- بعد از انجام برش    و  تهیه شیشه  >>>> شیشه را روی درب قرار میدیم و همون قسیمتی که گفتم یک سانت فضای خالی بزارید را با چسب حرارتی فیکس میکنید .. مثل چسب کردن شیشه بر روی پنجره خانه.

پیروز و سربلند باشید        ✌️

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، hulkman گفته است :

سلام

دمت گرم

هیوا رو چه کردیش

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/29, 05:16:07، DPSYS گفته است :

سلام آیا امکانش هست فن ساخته شده رو به جای پاور به مادربرد وصل کرد و از سیستم هایی نظیر aura sync(هماهنگی رنگ led مادربرد و فن) استفاده کرد؟

ویرایش شده توسط alirereza abedi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

سلام آیا امکانش هست فن ساخته شده رو به جای پاور به مادربرد وصل کرد و از سیستم هایی نظیر aura sync(هماهنگی رنگ led مادربرد و فن) استفاده کرد؟

درود عزیز

بله میتونید 4 پین رو به مادربورد متصل کنید اگه  پینشو دارید و درایور و کنترل دیگه نیاز نخواهید داشت

فقط rgb متری 1.2 آمپر میکشه و 4 پین های مادربورد ها نهایتا 2 آمپر میدن یعنی شما نهایتا حدود 150 سانت میتونید نوار باهاشون کنترل کنید.

برای میزان بیشتر باید آمپلی فایر تهیه بکنید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

درود عزیز

بله میتونید 4 پین رو به مادربورد متصل کنید اگه  پینشو دارید و درایور و کنترل دیگه نیاز نخواهید داشت

فقط rgb متری 1.2 آمپر میکشه و 4 پین های مادربورد ها نهایتا 2 آمپر میدن یعنی شما نهایتا حدود 150 سانت میتونید نوار باهاشون کنترل کنید.

برای میزان بیشتر باید آمپلی فایر تهیه بکنید.

در در 1396/11/22, 00:41:59، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

خواهش میکنم کاری نکردم...

Very Excellent!!!B|

دوست عزیز خدا قوت و  خسته نباشی...

بسیار عالی شده و واقعا زیبا ، حس و حال شما رو درک میکنم و واقعا وقتی نتیجه کار خودت رو میبینی و استفاده میکنی خیلی خیلی لذت بخش تر از اونیه که بری آماده اش رو بگیری و بیاری نصب کنی ، درسته؟!

اگه برات میسر بود یه فیلم کوتاه از کارکرد فن ها ( مخصوصا فن های بزرگ ) و تغییر رنگ هاشون از داخل و خارج کیس بگیری و اینجا آپلود کنی ،ممنون میشم دوست عزیز.( کاری که خودم قرار بود انجام بدم و بزارم تو پست اول ولی هنوز انجامش ندادم:D؟!)

اگه نورشون زیاد بود و اذیت میکرد راحت با کنترلر کمشون کن ( البته میدونم که خودتون به اینکار وارد هستید)

ببخشید یه چند تا سوال 

با توجه به اینکه این با سیستم aura sync هماهنگ هست قطعا میسازم ولی

1. مادربورد من دو تا 4 پین بیشتر نداره یعنی حداکثر دوتا فن رو میتونم aura sync کنم؟

2. من فن کورسیر و گرین دارم آکه خودشون led دارند ایا میتونم led اونارو در بیارم و نوار led خودم رو رو به جاش بزارم کهaura sync متصل کنم؟

3. نوار rgb ارزون و با کیفیت تهران از کجا میشه خرید؟

ویرایش شده توسط alirereza abedi
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

دمت گرم

هیوا رو چه کردیش

درود بر شما دوست عزیز

علاقه و پشت کار داشته باشی >> همه چی ردیفه

شما هم میتونید برای هرنوع کیس دیگه انجام بدید این طرح را >> فقط قبل از کار ابزار کاربردی را تهیه کنید >> مهم ترین ابزار در این کار وسیله برش می باشد>>

مثل: اره چکشی یا مینی فرز انگشتی با قابلیت تنظیم سرعت چرخش

ویرایش شده توسط hulkman
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، alirereza abedi گفته است :

درود بر شما و دیگر دوستان عزیز...

دوست عزیز قبل از هر چیزاگه یه لطفی بکنید واین پستتون رو که نقل قول پست اول من رو گذاشتید رو ویرایش و نقل قول بنده رو حذف کنید ، چون تصاویرش زیاده و طولانیه و برای دوستانی که با موبایلشون میان تو فروم سنگین و آزاردهنده است، از شما ممنون میشم؟!!

در مورد سوالی که پرسیدید بنده به شخصه امتحان نکردم چون حقیقتا دسترسی به چنین برد هایی نداشتم که بتونم روشون تست کنم و البته دوستان در ادامه فرمودند که ظاهرا جواب میده و میشه با سیستم های دارای قابلیت AURA SYNC استفاده کرد ؟!! صد البته دوستان اگر تست کردند و جواب داد ، نتیجه روهمینجا به صورت قطعی اعلام کنند؟!

ازنظر تعداد هم طبق گفته دوستان که هر سوکت 4 پین مادربرد 2 آمپر جریان داره و با این حساب که هر فن 12 سانتی حدودا 40 سانتی متر نوار میبره و هر 1 متر بین 1 تا 1.3 آمپر جریان مصرفی داره میشه برای هر سوکت 4 پین مادربرد تقریبا تا 4 تا فن با شرایط گفته شده وصل کرد که البته بهتره 3 عدد باشه و 4 عدد به صلاح نیست و در کل تو این حالت دو تا سوکت جمعا 6 فن 12 سانتی جواب میده که البته ممکنه این تعدا فن رو برای استفاده به صورت Aura Sync  نداشته باشید و نهایتا از 3 یا 4 فن استفاده کنید که هر سوکت 2 فن رو بخوبی و با خیال راحت جواب میده و جای نگرانی نخواهد بود.

در جواب سوال بعدی باید بگم که شما طبق آموزش میتونید فن هاتون رو بسازید.

و سوال آخر که شما میتونید از پاساژ امجد در خیابان جمهوری این نوار رو تهیه کنید که البته اکثر الکتریکی ها دارند و نیاز نیست خیلی دنبالش بگردید.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، hulkman گفته است :

درود بر شما دوست گرامی:

**  برای شیشه ای کردن از شیشه معمولی هزینش هم خیلی ناچیز میشه>> کار جالبی در آمد.**

روش کار:

1- اول طرحی که میخوای برش بزنی را با یک ماژیک بر روی درب کیس رسم کن    1f60e.png

2- نکته مهم    270d.png>>>>  فقط از هر سمت یک سانتی متر فضا بزار برای قرار دادن شیشه روی آن >> مثل روش نصب شیشه بر روی  پنجره خانه ( یک حالت نگهدارنده که دیگه نیاز نباشه شیشه پیچ و مهره  بشه به درب کیس)

3-مراجعه به بازار  برای تهیه شیشه B|     به نظر من اول یه شیشه معمولی بی رنگ بخرید>>>>  بعد از یک مدت اگه خواستی با برچسب دودی بزن روش

4- بعد از انجام برش    و  تهیه شیشه  >>>> شیشه را روی درب قرار میدیم و همون قسیمتی که گفتم یک سانت فضای خالی بزارید را با چسب حرارتی فیکس میکنید .. مثل چسب کردن شیشه بر روی پنجره خانه.

پیروز و سربلند باشید        270c.png

درود بر شما دوست عزیز...

مرسی بابت راهنمایی که فرمودید ، راستش رو بخواید من میخوام کلا از شیشه استفاده کنم (بدون درب کیس) و برای ساخت و نصب هم مشکلی ندارم فقط سوالم جهت این بود که شما از چه متریالی استفاده کردید که فرمودید شیشه معمولی ولی من بیشتر دنبال Tempered Glass هستم و گفتم شاید شما از این متریال استفاده کرده باشید که میخواستم راجع بهش چند تا سوال بپرسم  که میسر نشد.

باز هم بابت راهنمایی مفید شما تشکر میکنم  دوست عزیز...?

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/13, 12:32:06، alirereza abedi گفته است :

ببخشید یه چند تا سوال 

با توجه به اینکه این با سیستم aura sync هماهنگ هست قطعا میسازم ولی

1. مادربورد من دو تا 4 پین بیشتر نداره یعنی حداکثر دوتا فن رو میتونم aura sync کنم؟

2. من فن کورسیر و گرین دارم آکه خودشون led دارند ایا میتونم led اونارو در بیارم و نوار led خودم رو رو به جاش بزارم کهaura sync متصل کنم؟

3. نوار rgb ارزون و با کیفیت تهران از کجا میشه خرید؟

1. میتونید نوارهای هر فن رو با هم دیگه سری بکنید و با یه چهار پین هر تعداد فنی که میخواید از یه پین بگیرید ولی حواستون به متراژ و آمپر باشه

2. بله میتونید ولی کورسیر حیفه. من خودم از دیپکول xfan شیشه ای استفاده کردم

3. جمهوری پاساژ امجد بورس الکترونیک تهرانه. اونجا میتونید متری 6-7 تومن نوار پیدا کنید.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

چند تا سوال دارم لطفا تا جایی که بلد هستید پاسخ بدید چون برام مهم هست

مادربرد بنده 2 عدد هدر RGB چهار پین داره و در دفترچه راهنما اشاره شده که هر کدوم تا حداکثر 2A یا 12V و حداکثر 2 متر رو پشتیبانی میکنند.

حالا سوالات

ایا میتونم از این دو تا 4 پین طوری استفاده کنم که بتونم به هر کدوم 3 تا نوار RGB چهل سانتی وصل کنم؟ و یا حتی بیشتر؟

مشکل هام این دوتا هستن

ایا 6 تا نوار RGB برق کافی بهشون میرسه؟

چطوری میشه 6 تا چهار پین رو به دوتا 4 پین وصل کرد؟

ممنون میشم پاسخ بدید

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 00:59:00، alirereza abedi گفته است :

سلام به همگی

چند تا سوال دارم لطفا تا جایی که بلد هستید پاسخ بدید چون برام مهم هست

مادربرد بنده 2 عدد هدر RGB چهار پین داره و در دفترچه راهنما اشاره شده که هر کدوم تا حداکثر 2A یا 12V و حداکثر 2 متر رو پشتیبانی میکنند.

حالا سوالات

ایا میتونم از این دو تا 4 پین طوری استفاده کنم که بتونم به هر کدوم 3 تا نوار RGB چهل سانتی وصل کنم؟ و یا حتی بیشتر؟

مشکل هام این دوتا هستن

ایا 6 تا نوار RGB برق کافی بهشون میرسه؟

چطوری میشه 6 تا چهار پین رو به دوتا 4 پین وصل کرد؟

ممنون میشم پاسخ بدید

درود مجدد بر شما دوست عزیز

جواب سوالاتی که تو پست بالا پرسیدید رو من قبلش و در جواب به سوالات قبلیتون دادم که فکر کنم نخوندیدشون و دوباره براتون نقل قولشون میکنم  :

در در 1397/03/14, 00:53:53، DPSYS گفته است :

ازنظر تعداد هم طبق گفته دوستان که هر سوکت 4 پین مادربرد 2 آمپر جریان داره و با این حساب که هر فن 12 سانتی حدودا 40 سانتی متر نوار میبره و هر 1 متر بین 1 تا 1.3 آمپر جریان مصرفی داره میشه برای هر سوکت 4 پین مادربرد تقریبا تا 4 تا فن با شرایط گفته شده وصل کرد که البته بهتره 3 عدد باشه و 4 عدد به صلاح نیست و در کل تو این حالت دو تا سوکت جمعا 6 فن 12 سانتی جواب میده که البته ممکنه این تعدا فن رو برای استفاده به صورت Aura Sync  نداشته باشید و نهایتا از 3 یا 4 فن استفاده کنید که هر سوکت 2 فن رو بخوبی و با خیال راحت جواب میده و جای نگرانی نخواهد بود.

در جواب سوال بعدی باید بگم که شما طبق آموزش میتونید فن هاتون رو بسازید.

و سوال آخر که شما میتونید از پاساژ امجد در خیابان جمهوری این نوار رو تهیه کنید که البته اکثر الکتریکی ها دارند و نیاز نیست خیلی دنبالش بگردید.

در رابطه با سوالتون که پرسیدید چطور میشه 6 تا چهار پین رو به دو تا 4 پین وصل کرد؟

شما برای اینکار دو تا راه دارید یکی اینکه فن هاتون رو به دو دسته سه تایی تقسیم کنید و نوارهای هر دسته رو به هم دیگه وصل کنید و از هر دسته یه خروجی  (یا همون ورودی) 4 پین داشته باشید که برای دو دسته میشه 2تا سوکت 4 پین و مشکل حله.

یه راه دیگه اینه که شما یه ترمینال تهیه کنید که 6تا ورودی و 2 تا خروجی داشته باشه و سوکت هر نوار رو به اون وصل کنید و در نهایت 2 تا سوکت ترمینالتون رو به مادربرد وصل کنید.به عنوان مثال ترمینالی که گفتم چیزی شبیه به شکل زیره  البته نه خود این چون این مربوط به کیت گرینه و قضیه اش یه کم فرق میکنه و فقط خواستم منظورم رو برسونم.

Terminal.JPG.e09540b0afd395c83b077a91f1d4aaa1.JPG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...