رفتن به مطلب

آموزش ساخت فن LED-RGB گرین به همراه تصاویرمراحل ساخت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز جناب alirereza abedi

چون که تعدادی از دوستان برای استفاده از چند فن مشکل داشتند که البته با راهنمایی بنده و تلاش خودشون مشکلشون رفع شده ولی جهت اینکه بتونم کار رو برای دیگر دوستان راحت کنم و زودتر به نتیجه برسن سعی میکنم یه آموزش ساده از نحوه اتصال فن ها بسازم و اینجا قرار بدم که با خیالت راحت کار ساخت رو شروع کنند.

شما هم تا بنده اینکار رو انجام میدم مراحل ساخت رو با دقت بخونید و تاپیک رو تا آخر مطالعه بفرمایید و ان شاءالله شروع به ساختن کنید...

موفق باشید.?

لینک به دیدگاه

• ارسال 215
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

چون که تعدادی از دوستان برای استفاده از چند فن مشکل داشتند که البته با راهنمایی بنده و تلاش خودشون مشکلشون رفع شده ولی جهت اینکه بتونم کار رو برای دیگر دوستان راحت کنم و زودتر به نتیجه برسن سعی میکنم یه آموزش ساده از نحوه اتصال فن ها بسازم و اینجا قرار بدم که با خیالت راحت کار ساخت رو شروع کنند.

شما هم تا بنده اینکار رو انجام میدم مراحل ساخت رو با دقت بخونید و تاپیک رو تا آخر مطالعه بفرمایید و ان شاءالله شروع به ساختن کنید...

موفق باشید.1f490.png

جناب برنامه ای رو سراغ ندارین که بشه روی فیلم متن گذاشت؟  برای فیلم برنامه rgb که گفته بودید احتیاج دارم ببخشید خیلی خیلی دیرشده!

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 00:59:00، alirereza abedi گفته است :

سلام به همگی

چند تا سوال دارم لطفا تا جایی که بلد هستید پاسخ بدید چون برام مهم هست

مادربرد بنده 2 عدد هدر RGB چهار پین داره و در دفترچه راهنما اشاره شده که هر کدوم تا حداکثر 2A یا 12V و حداکثر 2 متر رو پشتیبانی میکنند.

حالا سوالات

ایا میتونم از این دو تا 4 پین طوری استفاده کنم که بتونم به هر کدوم 3 تا نوار RGB چهل سانتی وصل کنم؟ و یا حتی بیشتر؟

مشکل هام این دوتا هستن

ایا 6 تا نوار RGB برق کافی بهشون میرسه؟

چطوری میشه 6 تا چهار پین رو به دوتا 4 پین وصل کرد؟

ممنون میشم پاسخ بدید

درود

عزیز rgb متری 1.2 آمپر میکشه و شما 2 آمپر رو میتونید برای 1.5 متر استفاده کنید.

یعنی در مجموع شما تا 3 متر نوار میتونید با این 2 پین کنترل کنید (پینی 1.5 متر)

و بله شما میتونید این 1.5 متر رو هرجور که بخواید تیکه کنیدو به هم با سیم متصلشون کنید

سیم و کانکتوراشم در بازار موجودن. میتونید تهیه کنید و به تیکه هاتون لحیم بزنید و سریشون بکنید.

و همونطور که استارتر عزیز هم فرمودن میتونید از ترمینال استفاده بکنید.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

جناب برنامه ای رو سراغ ندارین که بشه روی فیلم متن گذاشت؟  برای فیلم برنامه rgb که گفته بودید احتیاج دارم ببخشید خیلی خیلی دیرشده!

درود دوست گرامی

میتوانید از برنامه >> افترافکت یا پریمیر استفاده کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/03/13, 10:57:22، ali_8114 گفته است :
در در 1397/03/16, 18:38:39، DPSYS گفته است :

موفق باشید.1f490.png

سلام بلاخره امروز امتحاناتم تموم شد و میخوام برم پاساژ برای خرید و اومدم بابت قطعات ازتون تایید نهایی بگیرم

1. فرق نوار های RGB ارزون و گرون چیه؟ و از کجا بفهمم کدومش نور بیشتری داره و با کیفیت تر هست؟(پرتاب نور خیلی برام مهم هست چون میخوام پشت مانیتور  و کیس رو rgb کنم که نور رو دیوار بازتاب بدن و همچنین ف نها در نهایت روشنایی باشن) 

2. آیا نوار rgb وجود داره که نور یکدست داشته باشه مثل فن های ring? (برای rgb کردن موس پد میخوام)

لیست خریدم اینه :

1. سیم لحیم و هویه دارم و چسب حرارتی دارم.

2. نوار RGB  پنج متر

3. دو عدد ترمینال 4 به 1

4. یک عدد کابل تبدیل 2 به 1

5. فن دارم

6. کابل های 4 پین اضافی برای رسوندن برق به نوار rgb  

همه چیز کامل و درست هست؟ و همه اینا در پاساژ امجد  موجود هست دیگه؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، alirereza abedi گفته است :

سلام بلاخره امروز امتحاناتم تموم شد و میخوام برم پاساژ برای خرید و اومدم بابت قطعات ازتون تایید نهایی بگیرم

1. فرق نوار های RGB ارزون و گرون چیه؟ و از کجا بفهمم کدومش نور بیشتری داره و با کیفیت تر هست؟(پرتاب نور خیلی برام مهم هست چون میخوام پشت مانیتور  و کیس رو rgb کنم که نور رو دیوار بازتاب بدن و همچنین ف نها در نهایت روشنایی باشن) 

2. آیا نوار rgb وجود داره که نور یکدست داشته باشه مثل فن های ring? (برای rgb کردن موس پد میخوام)

لیست خریدم اینه :

1. سیم لحیم و هویه دارم و چسب حرارتی دارم.

2. نوار RGB  پنج متر

3. دو عدد ترمینال 4 به 1

4. یک عدد کابل تبدیل 2 به 1

5. فن دارم

6. کابل های 4 پین اضافی برای رسوندن برق به نوار rgb  

همه چیز کامل و درست هست؟ و همه اینا در پاساژ امجد  موجود هست دیگه؟

درود عزیز

کیفیت نوارها فرقشون در جنس نور و همچنین کیفیت چسب پشت و روکش روی نواره و همچنین اتصالات زیرین نوار

در مورد فن های riing خدمتتون عرض کنم که خیر عزیز. اون فن در حقیقت دورش یه تیکه پلکسی گلس سفیده که پشت اون پلکسی دو عدد LED RGB تعبیه شده و نور توی تمام اون پلکسی یکدست پخش میشه

در مورد لیست خریدتون هم خدمتتون عرض بکنم که بستگی به مسیری که برای سیم کشی انتخاب کردید و همچنین تکنیک کاری خودتون باید لوازم تهیه بفرمایید. ولی یک سری نکات رو رعایت بکنید:

ترانس حتما 6 آمپر حداقل خریداری بکنید. متری 1.2 آمپر باید در نظر بگیرید. اگه ترمینال آماده 6 آمپر خریداری میکنید حتما ترمینال یدک هم تهیه بکنید چون سوختگی در این ترمینال های چینی شایع هست. من خودم 4 تا ترمینال سوزوندم تو این یک سالی که سیستم rgb شده. یا اینکه ترمینال 12 آمپر خریداری بکنید و راحت استفاده کنید.

ولی حتما برای لحیم زدن سیم به نوارها سیم نازک تهیه بکنید و در حد 2-3 میلیمتر سرشو لخت بکنید و بعد قلع اندودش بکنید و لحیم بزنید به محل مربوط. اگه زیاد لخت بکنید احتمال اتصال کوتاه در حین کار شدیدا بالا میره و حتما هم بعد از تموم شدن لحیمتون و قبل از لنت پیچی دور ناحیه مربوط حتما تزریق چسب حرارتی انجام بدید یا از وارنیش استفاده بکنید تا احتمال اتصال کوتاه بعد از نصب به صفر برسه

سوالی باز براتون پیش اومد در خدمتتون هستم :)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

آیا با این روش میشه از سیستم های هماهنگی نورپردازی مادربرد و گرافیک مانند aura sync و msi mystic light استفاده کرد؟

پاسخ قطعی: بله بنده تست کردم و به راحتی و در نهایت زیبایی این امکان وجود داره با کیفیتی بیشتر از انواع آماده

ویرایش شده توسط alirezatha
لینک به دیدگاه

در در 1397/03/30, 11:30:51، alirezatha گفته است :

آیا با این روش میشه از سیستم های هماهنگی نورپردازی مادربرد و گرافیک مانند aura sync و msi mystic light استفاده کرد؟

پاسخ قطعی: بله بنده تست کردم و به راحتی و در نهایت زیبایی این امکان وجود داره با کیفیتی بیشتر از انواع آماده

درود بر شما دوست عزیز

با تشکر از این دوستمون که تست کردند و نتیجه تستشون رو در اختیار ما قرار دادند .?

پس بنابراین دوستانی که این فن ها رو ساختن میتونن در صورت داشتن سیستم های نورپردازی aura sync و msi mystic light  این فن ها رو بهشون متصل کنند و از هماهنگی نورپردازی در کیسشون  لذت ببرند.

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/14, 15:56:11، ali_8114 گفته است :

جمهوری پاساژ امجد بورس الکترونیک تهرانه. اونجا میتونید متری 6-7 تومن نوار پیدا کنید.

البته 6-7 تومن LED RGB های معمولی هستش و بستگی به تراکم و برنامه پذیر بودن و یا نبودن قیمت ها تا متری 30-40 تومن هم میره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

البته 6-7 تومن LED RGB های معمولی هستش و بستگی به تراکم و برنامه پذیر بودن و یا نبودن قیمت ها تا متری 30-40 تومن هم میره.

برنامه پذیری که میشه led های ic دار و باید با کنترلرهای مخصوص خودشون کنترل بشن

تراکم نوارهای معمولی 5050 همه 60 در متر هست و قیمتشون به کیفیت ساختشون و جنس نورشون بستگی داره

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ASTS گفته است :

اتفاقا به نظر بنده ارزش نداره 

اگر قرار باشه این هم پول بدیم 

این همه زحمت و دردسر 

تازه یه بار پول خرید فن بدیم یه بار پول نوارش رو جداگانه

و گذاشتن کلی وقت میشه نمونه های آماده که بسیار تروتمیز تر هستن رو خرید

و در واقع مزیت این روش که قیمت کم هست اگر نوار گرون بخریم از بین میره

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

آخه نوار های ارزون رو نمیشه هر چیپ LED رو جداگونه کنترل کرد و بهش برنامه داد بعد من حساب کردم باز هم قیمتش کمتر از نصف نمونه اماده در میادش البته با تراکم 30 - 60 و نوار WS2812

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ASTS گفته است :

آخه نوار های ارزون رو نمیشه هر چیپ LED رو جداگونه کنترل کرد و بهش برنامه داد بعد من حساب کردم باز هم قیمتش کمتر از نصف نمونه اماده در میادش البته با تراکم 30 - 60 و نوار WS2812

اون رو هم میشه ولی دردسرش زیاده

باید هر بلاک رو جداگونه سیم کشی بکنید که زحمت خیلی زیادی داره

واقعا زحمتش خیلی زیاده

من برنامه دارم هر فن و هر تیکه نوار کیس رو جداگونه کنترل بکنم. به یه برد مگای اردوینو نیازه فقط و چند تا ماژول درایور و تعدادی سوئیچ و ولوم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

یه راهی هست میشه فقط با یدونه UNO همه اینکار ها رو کرد البته هنوز وقت نکردم برم بازار نوار بگیرم برای تست ولی ظاهرا عملی هستش فقط تنها مشکلش اینه که باید LED با ایسی های خاص بگیری و رو همه جواب نمیده که یکی از اون ها همین WS2812 هستش.

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/01, 18:28:43، ASTS گفته است :

یه راهی هست میشه فقط با یدونه UNO همه اینکار ها رو کرد البته هنوز وقت نکردم برم بازار نوار بگیرم برای تست ولی ظاهرا عملی هستش فقط تنها مشکلش اینه که باید LED با ایسی های خاص بگیری و رو همه جواب نمیده که یکی از اون ها همین WS2812 هستش.

این مدل LED WS2813 نسبت به مدل  قبلی خود یعنی WS2812 عملکرد بهتری داره اگه خواستید تهیه کنید این مدل رو بگیرید...

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

این مدل LED WS2813 نسبت به مدل  قبلی خود یعنی WS2812 عملکرد بهتری داره اگه خواستید تهیه کنید این مدل رو بگیرید...

درسته ولی تلفنی که موجودی میگرفتم کمتر کسی کلا متوجه میشد که دقیقا چی می خوام، WS2813 کمتر در دسترس هستش تا WS2812 ولی اگر جایی رو سراغ داری برای خرید در تهران ممنون میشم اطلاع بدی.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

درسته ولی تلفنی که موجودی میگرفتم کمتر کسی کلا متوجه میشد که دقیقا چی می خوام، WS2813 کمتر در دسترس هستش تا WS2812 ولی اگر جایی رو سراغ داری برای خرید در تهران ممنون میشم اطلاع بدی.

این لینک رو برید :

https://www.peno.ir/shop/243-led-ws2813.html

نوارش رو هم داره ولی خب قیمتش هم...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

این لینک رو برید :

https://www.peno.ir/shop/243-led-ws2813.html

نوارش رو هم داره ولی خب قیمتش هم...

خیلی ممنون نوارش رو می خوام با قیمت مناسب

خودتون تا حالا تهیه و استفاده کردید؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/03, 11:22:54، ASTS گفته است :

خیلی ممنون نوارش رو می خوام با قیمت مناسب

خودتون تا حالا تهیه و استفاده کردید؟

من میخواستم بگیرم و استفاده کنم ولی خب قیمتش یه نمه بالا بود و هزینه ساختم میرفت بالا، گفتم بزارم واسه یه وقت دیگه و هزینه اش که جور شد انجامش بدم...

لینک به دیدگاه

به دلیل عدم وجود چنین قطعه ای و به درخواست دوستان در حال ساخت و تهیه آموزش ساخت یه ترمینال ( با کمترین هزینه ) برای استفاده از چندین عدد از فن آموزش داده شده هستم ...

بزودی در این تاپیک قرار خواهد گرفت...

دوستان علاقه مند منتظر باشید  ...

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/07, 01:08:24، DPSYS گفته است :

به دلیل عدم وجود چنین قطعه ای و به درخواست دوستان در حال ساخت و تهیه آموزش ساخت یه ترمینال ( با کمترین هزینه ) برای استفاده از چندین عدد از فن آموزش داده شده هستم ...

بزودی در این تاپیک قرار خواهد گرفت...

سلام و درود دوست گرامی

ما منتظر هستیم هر روز هم داریم صفحه رو چک میکنیم.

پس چی شد صبر تا کی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/10, 15:56:27، hulkman گفته است :

سلام و درود دوست گرامی

ما منتظر هستیم هر روز هم داریم صفحه رو چک میکنیم.

پس چی شد صبر تا کی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

درود بر شما

ترمینال رو ساختم و تصاویر مراحل ساخت رو هم گرفتم و فقط یه چندتا ریزه کاری کوچیک مونده که سعی میکنم هرچه زودتر براتون آمادش کنم ...

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در در 1397/04/10, 18:30:49، DPSYS گفته است :

درود بر شما

ترمینال رو ساختم و تصاویر مراحل ساخت رو هم گرفتم و فقط یه چندتا ریزه کاری کوچیک مونده که سعی میکنم هرچه زودتر براتون آمادش کنم ...

سلام و درود

ما چشم به راه پروژه جدید شما هستیم.

آیا سایتی را می شناسید که بتوان از آن شیشه حرارات دیده  سفارش داد برای درب کیس.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hulkman گفته است :

سلام و درود

ما چشم به راه پروژه جدید شما هستیم.

آیا سایتی را می شناسید که بتوان از آن شیشه حرارات دیده  سفارش داد برای درب کیس.

درود بر شما دوست عزیز

پوزش میطلبم بابت تاخیر ولی تو پ.خ به دوستان هم عرض کردم چونکه تصاویر ادیت میشه و سعی میکنم با جزئیات بنویسم یکم زمانبر شد ولی نزدیکه آماده بشه ... البته مشغله کاری رو هم نباید نادیده گرفت؟!!

در مورد شیشه حرارت دیده هم بنده به شخصه دنبالش هستم و از شیشه بری های مختلف پرسیدم و اکثرا عقیده بر این دارند که Tempered Glass یا شیشه حرارت دیده همون شیشه سکوریته که بعضی جا گفته میشه فرق دارند و خلاصه فرمودند که اگه شیشه سکوریت در سایز خاص بخواید باید سفارش بدید تا از کارخونه براتون به اون اندازه بسازند چون شیشه سکورت قابلیت برش نداره؟!

منم دیدم دردسرش و هزینه اش زیاده دنبال شیشه فلوت میگردم که میگن کیفیت خوبی داره البته گفتن که بهترینش درجه 1 هست و احتمالا تو همین روزها میرم برای تهیه اش تا ببینم چی از آب در میاد و نتیجه اش رو هم اعلام خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...