رفتن به مطلب

آموزش ساخت فن LED-RGB گرین به همراه تصاویرمراحل ساخت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

پوزش میطلبم بابت تاخیر ولی تو پ.خ به دوستان هم عرض کردم چونکه تصاویر ادیت میشه و سعی میکنم با جزئیات بنویسم یکم زمانبر شد ولی نزدیکه آماده بشه ... البته مشغله کاری رو هم نباید نادیده گرفت؟!!

در مورد شیشه حرارت دیده هم بنده به شخصه دنبالش هستم و از شیشه بری های مختلف پرسیدم و اکثرا عقیده بر این دارند که Tempered Glass یا شیشه حرارت دیده همون شیشه سکوریته که بعضی جا گفته میشه فرق دارند و خلاصه فرمودند که اگه شیشه سکوریت در سایز خاص بخواید باید سفارش بدید تا از کارخونه براتون به اون اندازه بسازند چون شیشه سکورت قابلیت برش نداره؟!

منم دیدم دردسرش و هزینه اش زیاده دنبال شیشه فلوت میگردم که میگن کیفیت خوبی داره البته گفتن که بهترینش درجه 1 هست و احتمالا تو همین روزها میرم برای تهیه اش تا ببینم چی از آب در میاد و نتیجه اش رو هم اعلام خواهم کرد.

سلام و درود.

الان به یک مطلب برخورد کردم گفتم شاید بتونه کمکی برای شما باشد.

میتونید شیشه یا گلس کیس را از اینجا سفارش بدید.

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/90149-ویونا-مادینگ-تجهیزات-مادینگ-فن-گریل-ساخت-پد-rgb-انواع-بک-پلیت-ها/

لینک به دیدگاه

• ارسال 215
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 48 دقیقه قبل، hulkman گفته است :

سلام و درود.

الان به یک مطلب برخورد کردم گفتم شاید بتونه کمکی برای شما باشد.

میتونید شیشه یا گلس کیس را از اینجا سفارش بدید.

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/90149-ویونا-مادینگ-تجهیزات-مادینگ-فن-گریل-ساخت-پد-rgb-انواع-بک-پلیت-ها/

درود مجدد و مرسی...

این تاپیک  و یه تاپیک دیگه، کارهاشون رو دیدم که نسبتا خوبه ولی من دنبال شیشه هستم و کاری که دوستان میزنن پلکسی گلس هست که خوبه ولی زود خش میفته مخصوصا وقتی که گرد وخاک روش بشینه و بخوای تمیز کنی؟!

یه سری متریال هست مثل همین پلکسی گلس که مقاومت خوبی در برابر خط و خش داره ولی متاسفانه گیر نمیاد؟! من خودم در این زمینه که دوستانمون کار می کنند فعالیت دارم و سفارشات خاصی رو انجام میدم؟!

به هر حال شیشه بهتره ..؟!

لینک به دیدگاه

با درود خدمت همه دوستان عزیز ، بر و بچه های لیون  کامپیوتر

قبل از هر چیز به خاطر تاخیرات پیش اومده پوزش میطلبم که البته دلایل این تاخیرات تا حدود زیادی از دست بنده خارج بودن که میشه به گرمای هوا و قطعی برق و مشغله کاری اشاره کرد؟!

خب به هر حال هر طوری شد انجامش دادم و الان اومدم که آموزش ساخت ترمینال رو در اختیار شما دوستان قرار بدم و امیدوارم که براتون مفید باشه و بتونید مثل آموزش فن ها ، اینو هم براحتی بسازید و ازش استفاده کنید چون این گزینه تا جایی که میدونم به صورت جداگانه و مخصوص این کار توی بازار موجود نیست و این اولین محصول ساخته شده برای این منظوره که بنده ساختمش؟!

یه سری توضیحات رو هم قبل از شروع خدمتتون عرض می کنم دوستان عزیز :

1- در ساخت این وسیله یا قطعه همانند آموزش ساخت فن ها سعی شده تا با کمترین هزینه و راحت ترین روش ممکن مراحل ساخت انجام بشه که تمام کاربران بتونن اونو براحتی بسازن.

2- به دلیل اینکه این آموزش کاملا منحصر به فرد هست و مخصوص فروم لیون کامپیوتر تهیه و ساخته شده و به دلیل جلوگیری از سوءاستفاده از آن ، تصاویر تهیه شده به صورت واتر مارک قرار داده شده اند؟! شاید محصولی که تولید شده در عین حال خیلی عظیم و پیچیده نباشه ولی خب برای ساختش ، از تهیه وسایل مورد نیاز گرفته تا تهیه عکس و ادیت و ...هم هزینه و هم زمان و هم انرژی صرف شده ، پس سازنده این حق رو داره که برای جلوگیری از سوء استفاده اونو واترمارک کنه و البته واتر مارک به نحوی انجام شده که خللی در مظمون و مفهوم تصاویر وارد نکنه؟!

3- در اول من میخواستم این قطعه رو به روش ساخت فیبرمدار چاپی و انجام مراحلی همچون طراحی مسیر،  چاپ و اسید کاری ، بسازم ولی خب چون این روش برای همه آسان و قابل انجام نبود و همچنین بدلیل داشتن مراحل اسید کاری و خطرات مربوطه !!! و بالا رفتن هزینه ساخت ؟! این روش رو کنار گذاشتم و سعی کردم به روشی بسازم که هم بی خطر باشه و هم کم هزینه و مهم تر از اینا این که همه بتونن به راحتی بسازنش پس روش زیر رو در نظر گرفتم و ساختم و آموزشش رو در اختیارتون قرار میدم:

قبل از هر چیز ابتدا باید وسایل کار رو آماده کنید همانند تصویر زیر:

01.thumb.jpg.29285b770bf00aa67cd6904fda026255.jpg

قطعات و لوازم مورد نیاز :

1- فیبر مدار چاپی سوراخ دار در ابعاد ( 3.5x5cm )سانتی متر ---> ( نکته :ابعاد می تواند متفاوت باشد!) قیمت = 500 الی 1000 تومان

2- پین هدر نر و مادگی نظامی یا معمولی 2000 الی 3000 تومان

3- وارنیش حرارتی قطر 8mm  به اندازه 1M متر ( که البته زیاد تر از میزان مورد نیاز خواهد بود ولی به دلیل قیمت پایین، خرید یک متر جهت مصارف بعدی عاقلانه تر است؟! )300 الی 400 تومان

4- چسب قطره ای فوری 2ml قیمت = 500 تومان

5- سیم کابل آیفون یا کابل تلفن به اندازه 4 سیم 25 الی 30سانتی متری ( بهتر است سیمی تهیه شود که مغزی نسبتا ضخیم تری داشته باشد؟! )1000تومان

6- پلاکسی گلاس  یا  ام دی اف 3mm ( چون تا اینجای کار هنوز ابعاد مورد نیاز دقیقا مشخص نیست و در فاز بعدی ساخت مورد استفاده قرار می گیرد فعلا یک تکه به عنوان مثال در تصاویر قرار داده شده است؟!) قیمت =  فعلا نامشخص؟!

7- حس و حال شروع به کار...        قیمت که نداره ، فقط عشق ساختن و خلق کردن می خواد و پشتکار ؟!

-----------------------

برآورد هزینه : طبق قیمت های درج شده  و در صورتی که فروشنده منصف هم نباشه و قیمت های دوم رو حساب کنه ، برای فاز اول کار یعنی ساختن ترمینال 5000 الی 6000 تومان بیشتر هزینه بر نمیداره که با توجه به ارزش و کارایی قطعه ای که ساخته میشه واقعا مبلغ ناچیزیه و ارزش دست بکار شدن رو داره؟!!

02.thumb.jpg.1ca1d59996bc5184e13f13d2b99a2a8c.jpg

03.thumb.jpg.b1f89586355d1676f4e7bb65c2a8fd58.jpg04.thumb.jpg.71609a2a4fbfbcbd5539eaac861ce06a.jpg05.thumb.jpg.3c145dd7acee0fbc38c81bf3b863874a.jpg02-B.thumb.jpg.319808facea640c2e07b7b572179f1be.jpgوارنیش حرارتی

اینجا لازمه توضیحی درباره پین هدر بدم : دو نوع پین هدر در تصاویر بالا مشاهده می کنید که یک نوع نظامی و نوع دیگر معمولی هست که هر دو در شاخه های 40تایی در بازار موجود هستند، فرق این دو تا در نوع و به نحوی کیفیت ساختشون هست که بیشتر هم در قسمت مادگی با هم تفاوت دارند و البته شما برای ساخت میتونید از هر دو نوع استفاده کنید که ما در این آموزش از نوع معمولی استفاده کردیم به دلیل اینکه به پین هدر های موجود در PC  ها شبیه تر هست و برای استفاده میتونه خوش دست تر و راحت تر باشه؟!

خب وقتی قطعات و لوازم مورد نیاز رو آماده کردیم شروع می کنیم به ساخت و اول به سراغ پین هدر ها می رویم و از شاخه هایی که داریم مطابق تصویر زیر 7 عدد پین هدر نری و مادگی به صورت 4 پین(پایه) برش می زنیم که این کار رو میتونید به وسیله سیم چین یا کاتر که البته باید مواظب دستتون هم باشید ، انجام بدید.

حالا چرا 7 عدد؟ از این 7 عدد یک پورت برای ورودی ترمینال در نظر گرفته شده و 6 تای دیگه برای پورت های خروجی ترمینال در نظر گرفته شدن که البته میشه بیشتر هم باشند ولی به شرطی که ترمینال ساخته شده توان عبور جریان بالاتر رو داشته باشه که اون نیازمند بررسی و محاسبه دقیق و یا حتی ساختن مدار میشه؟! از طرفی هم ممکنه که این 6 تا خروجی هم همه مورد استفاده قرار نگیرند و چندتا فقط استفاده بشن که ما حد میانگین رو در نظر گرفتیم و 6 تا رو انتخاب کردیم که این نکته مهم رو هم باید عنوان کنم که در پایان کار تک تک پورت های خروجی تست شدند ولی از هر 6 پورت به طور همزمان تست گرفته نشده که باید اونم انجام بدم تا مطمئن بشم که عبور جریان مشکلی پیش نمیاره که البته قصد بر انجام اینکار هم داشتم ولی چون زمان می برد و ممکن بود انتظار شما برای این آموزش از حد بگذره ، گفتم اول آموزش رو قرار بدم و در فاز بعدی نتایج تست رو بذارم؟!

06.thumb.jpg.cf0bb728d0fc90ad1b25602e4ae55e3c.jpg

بعد از اینکه پین هدر ها رو مطابق شکل برش دادیم حالاباید اونا رو روی فیبر سوراخ دار بچینیم که این کار رو هم به دو حالت میتونیم انجام بدیم :

حالت اول (A) ما پین هدر های نری رو روی فیبر بچینیم و پین هدر های مادگی رو به سیم های نوار ال ای دی متصل کنیم و حالت دوم (B) برعکس یعنی مادگی ها رو روی فیبر بچینیم و نری ها رو به سیم های نوار ال ای دی ها متصل کنیم که ما در این آموزش حالت اول رو انتخاب کردیم چون اگه به برد های الکترونیکی که نمونش همین مادربردهای سیستم هاتون میشه، توجه کرده باشید میبینید که پینهای روی برد معمولا نری هستند و سوکت هایی که به اونها وصل میشن مادگی هستند؟!

در تصویر زیر هر دو حالت رو می بینید که البته برای هر حالت چندین نوع چینش تست شده تا به بهترین نتیجه برسیم که در آخر حالت مورد نظر با کادر زرد رنگ مشخص شده و فاصله بین پین ها هم در حالت های مختلف با کادر های قرمز رنگ مشخص شده که شما هم در هنگام ساخت به این فاصله ها در حال انتخابی دقت کنید چون این فواصل برای سیم کشی و اتصال راحت و بدون پیچیدگی خیلی مهم و تاثیر گذار هستند؟!!07.thumb.jpg.dff4727040a139c753369ebb6daa1449.jpg

خب بعد از انتخاب نوع چینش و با رعایت فواصل مشخص شده بین پین ها ، برای اینکه در ادامه کار به راحتی بتونید مراحل سیم کشی و اتصال رو انجام بدید،با استفاده از چسب قطره ای فوری 2ml که در اکثر سوپرمارکت ها هم با قیمت 500 تومان  قابل دسترسی هستند یا هر چسب دیگه ای که فوری باشه و کثیف کاری نکنه ، زیر هر پین رو یک دو قطره بزنید و بعد پین رو در محل مورد نظر روی فیبرقرار بدید و برای بقیه هم به همین شکل و صبر کنید تا چسب عمل کنه و محکم بشن.

نکته : در هنگام جا زدن پین ها دقت کنید که پایه کوتاه پین ها رو در سوراخ های فیبر قرار بدید و پایه های بلند رو به بیرون و بالا باشند مطابق آنچه که در تصاویر مشاهده می کنید؟!البته این پایه ها رو اگر مقداری فشار بدید حرکت کرده و بالا و پایین می شوند و به عبارتی قابل تنظیم هستند البته حتی الامکان اینکار رو انجام ندید چون ممکنه که لق بشن و همون حالت استاندارد خودشون بهتره؟!

بعد از نصب پین ها روی فیبر می رسیم به مرحله سیم کشی و بعد از اون لحیم کاری که در شکل زیر نقشه سیم کشی و اتصال پین ها رو به همدیگه می بینید:

08.thumb.jpg.6d08ee4307f8bbbdb632e39a2ba712b2.jpg

دقت داشته باشید، به خاطر اینکه سیم کشی نسبتا راحت و تمیز در بیاد و دچار پیچیدگی نشه حتما طبق نقشه بالا عمل کنید و سیم مشکی که ولتاژ +12 هست به اولین پین بیرونی متصل میشه که میتونه بر عکس این نقشه هم باشه و از اولین پین داخلی شروع بشه که در هر صورت شما باید حواستون به سمتی که در نظر می گیرید باشه که البته اون سمت در ادامه علامت گذاری میشه که اشتباه نکنید.

بعد از اینکه نقشه رو در نظر گرفتید میریم سراغ سیم کشی و طبق تصویر پایین عمل می کنیم:

شما برای سیم کشی اینطوری عمل کنید: ابتدا یک تکه سیم حدودا 25 سانتیمتری رو که آماده کردید رو بیارید و یه سر اون رو از زیر فیبر و  از سوراخ هایی که با رنگ زرد مشخص کردم رد کنید و در روی فیبر اونها رو همونطور که میبینید خم کنید و بخوابونید تا برای سیم کشی بتونید راحت عمل کنید و حالا شروع به سیم کشی کنید و مطابق تصویر سیم رو یه دور ، دور پایه اول بپیچید و بکشید تا پایه بعدی الی آخر... فقط دقت کنید که سیم رو در بین پایه به انداه ای بکشید تا شل نشه و تقریبا صاف در بیاد و در محلی هم که دور میزنید به سمت پین ورودی مطابق شکل عمل کنید وحتی دقیق تر تا نتیجه کارتون بی عیب و تمیز در بیاد.

نکته : قسمت های که در تصویر دوم می بینید که جای لحیم هستند به خاطر این هست که ابتدا روشی دیگر تست شد و خوب جواب نداد و دوباره این روش در نظر گرفته شد، پس اون قسمت لحیمی چیز مهمی نیست و نیاز نیست فیبر شما هم اونطوری بشه؟!

09.thumb.jpg.4365ec3371a42fc4fcb447df3f588568.jpg

بعد از سیم کشی میریم سراغ لحیم کاری که در شکل زیر مشاهده می کنید :

شما در نقاطی که با دایره قرمز رنگ مشخص شده و محل پیچش سیم به پایه ها هست باید عمل لحیک کاری رو با دقت و تمیز انجام بدید که در این مرحله می تونید از روغن لحیم برای بهتر شدن و اتصال تمیز لحیم کاریتون کمک بگیرید تا لحیم کاری شما هم مثل تصویر به صورت قطره ای و براق دربیاد و دقت کنید که هنگام لحیم کاری لحیم یه قطره بیشتر استفاده نکنید و مواظب باشید بین پایه های مجاور هم  اتصال برقرار نشه؟!

در ادامه همونطور که در تصویر دوم می بینید من لاین ولتاژ مثبت رو سرتاسر به صورت یکدست لحیم کاری کردم که با کادر زرد رنگ هم مشخص شده و شما هم میتونید اینکار رو برای تمام لاین ها انجام بدید  که حتما باید دقت و حوصله به خرج بدید تا اتصالی بین لاین ها پیش نیاد؟!! البته من خودم وقت نکردم اینکار رو برای همه انجام بدم و موکول کردم به بعد...?

بعد از اتمام لحیم کاری بهتره فاصله بین لاین ها رو که خیلی باریک هم هست ، با یه وسیله ای مثل کاتر داخلشون بکشید و بعد با مسواک بلااستفاده تمیزشون کنید و میتونید از تینر10000 هم برای تمیز کردن پشت برد استفاده کنید که البته نیازی هم به این کار نیست؟!

10.thumb.jpg.e8e7acdda6ccb095d6cb4368f9fca909.jpg

نتیجه کار از نمایی دیگر:

11.thumb.jpg.3bba4185d31c148460e64c91a710b210.jpg

تا اینجا ترمینال ما ساخته شده و حالاباید اونو از نظر اتصال صحیح لاین ها و همچنین عدم اتصال بین پایه ها و لاین های مجاور بررسی کنیم که اینکار رو به وسیله مولتی متر انجام میدیم و اونو روی حالت بازر میزاریم و مطابق تصویر زیر ابتدا لاین ها رو تست میکنیم که به هم اتصال صحیح دارند و صدای بوق میشنویم و بعد لاین های مجاور رو با همدیگه که اونها باید با هم اتصال نداشته باشند و ما بوقی از مولتیمتر نشنویم و تغییری در صفحه مولتی متر نبینیم و عدد یک رو ثابت نشون بده :

روش تست هم به این طریقه که تست اول لاین 1 بعد 2 بعد 3 بعد 4 که باید اتصال نقطه اول تانقطه آخر هر لاین برقرار باشه و بعد تست دوم انجام میشه که 1 با 2 ، 1 با 3 و 1 با 4 و بعد 2 با 3 و 2 با 4 و بعد 3 با 4 تست میشه که نباید هیچ گونه اتصالی داشته باشند و در صورت داشتن اتصال باید محل اتصال پیدا شده و اتصالی برطرف گردد تا مشکلی در کارکرد مدار پیش نیاد؟!

12.thumb.jpg.ab998d243d989dbec2430e0ddd58e95a.jpg

بعد از انجام این مرحله به سراغ مرحله بعد که ساختن  سیم نوار های ال ای دی هست می رویم که طبق تصاویر زیر اگه سیم ما مثل تصویر اولی بود و خودش سوکت داشت باید اونو جدا کنیم و پین هدرهای مادگی که آماده کردیم رو به اون متصل کنیم که بعد جدا کردن سوکت سیم و قبل از اتصال پین مادگی باید یهک تکه وارنیش به اندازه 2 الی 3 سانتی متر برش بدیم و سیم ها رو از داخل اون عبور بدیم و بعد لحیم کاری رو انجام بدیم و بعد از لحیم کاری مطابق تصویر دوم وارنیش رو حرکت میدیم و تا جایی که نصف پین رو پوشش بده به جلو میاریمش و بعد با استفاده از یه فندک یا سشوار به وارنیش به طور یکنواخت حرارت میدیم و تا جایی که وارنیش مثل تصویر منقبظ بشه و سریع حرارت رو دور میکنیم که وارنیش رو نسوزونه ، توجه داشته باشید که اعمال حرارت در حد چندین ثانیه کافیه و باعث منقبظ شدن وارنیش میشه و حرارت اضافه اونو خراب می کنه، پس زیاد حرارت ندید؟!!13.thumb.jpg.e5d21e9ca731211d4ebd918de3f1b3f0.jpg14.thumb.jpg.69ec847d546124cc9c64c9a2d705d639.jpg

بعد از نوار میریم سراغ کنترلرمون که میتونه یه کنترلر جدا گانه باشه مثل تصویر زیر یا اینکه ما کابلی اختصاصی برای اتصال مادبرد به این ترمینال بسازیم.

همونطور که در تصویر میبینید کنترلر ما در اینجا دارای پین هدر مادگی نظامیه که سیم افزایشی نداره و به صورت وکیوم هست و قابل تعویض نیست و اینجا ما یکی از پین هدر های مادگی مون رو با یه پین هدر نری نظامی به هم متصل کردیم تا بتونیم کنترلر مون رو به ترمینال وصل کنیم.

15.thumb.jpg.f630cc75609d92e7cf1c501806a51779.jpg

این قسمت کار خیلی مهمه و فراموشش نکنید و بدرستی انجامش بدید:

پس از انجام مراحل بالا و آماده شدن سوکت ها ، حالا ما باید اونا رو جهت اتصال صحیح علامت گذاری کنیم که موقع اتصال اشتباه جا نزنیم و مشکلی پیش نیاد. برای اینکار مطابق تصاویر زیر با نوک هویه که داغ هست یه علامت کوچیک در جهت سیم ولتاژ مثبتمون از هر دو طرف روی سوکت یا همون پین هدرمون میذاریم و اینکار رو برای همه و در جهتی که گفته شد انجام میدیم و بعد با یک رنگ یا مثلا غلط گیر یا لاک ناخن اون رو رنگ میکنیم و پر میکنیم و میزاریم خشک بشه که بعدا پاک نشه و تمام.

16.thumb.jpg.b4954b009d4f2ba11f72e7b2a8d3ff3a.jpg

خب حالا همه چیز آمادست و کار تقریبا تو این مرحله تمومه و ما میتونیم ترمینالمون رو تست کنیم که در ادامه عکس و فیلم تست رو براتون قرار میدم:

همونطور که مشاهده می کنید پس از اتصال کنترلر و فن RGB که قبلا ساخته شده به ترمینال و راه اندازی اونها می بینید که فن روشن شده و ترمینال بدرستی کار میکنه.18.thumb.jpg.e2ea63c4f505300c268ae125f96dede1.jpg

17.thumb.jpg.f75452ed6b42a2bfbc0298cd5edd8931.jpg

فیلم رو هم آماده کردم و بایدحجمش کم بشه و براتون یه جا آپلودش کنم چون اینجا نمیشه و آپلود کردن همین عکس ها هم اونقدر هی ارور میداد منو کلافه کرد؟!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب دوستان عزیز تا اینجا فاز اول ساخت ترمینال تموم شد و میمونه فاز دوم که میشه طراحی و ساخت یه باکس شیک برای ترمینال و علامت گذاری جهت های جا زدن سوکت ها به علاوه تست جریان کشی مدار که اون هم در دست انجامه و بزودی اضافه میشه و تا من فاز دوم رو تموم میکنم و اینجا قرارش میدم شما هم دست به کار ساخت ترمینال بشید. اتمام کار پس از ساخت و  نصب باکس خواهد بود و اون موقع از نتیجه کار لذت خواهید برد...

دوستان اگه مشکلی در ساخت داشتید و یا اینجا اشکالی وجود داره به بنده اطلاع بدید تا راهنمایی و یا تصحیح کنم و باز هم به خاطر تاخیر پوزش می طلبم ولی باور کنید دوستان همین تایپ کردن این آموزش و آپلود کردن و چینش تصاویر و اصلاح کردن متن ها و سعی در این که چیزی از قلم نیافته چیزی در حدود7 الی 8 ساعت بدون استراحت زمان برده تا آماده استفاده شما عزیزان بشه و امیدوارم دوستانی که منتظر بودن و دیگر دوستانی که این آموزش رو می بینن براشون مفید باشه و لیاقت انتظاری که کشیدن رو داشته باشه.

در پناه حق باشید ... ?

لینک به دیدگاه

متاسفانه بعد از ارسال پست یه کوچولو به هم ریختگی ایجاد شد که هر کاری کردم تا لآن نشد ویرایش و اصلاحش کنم و بعدا دوباره برای اصلاحش تلاش خواهم کرد...

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

سپاس فراوان بابت پست. فقط اگر تاپیک جدا براش زده بشه بهتر هست چون بهتر دیده خواهد شد.

لینک به دیدگاه

آموزش عالی و بسیار کاربردی  بود

همواره پیگیر پست های شما برای ساخت قطعه های جدید و کاربردی هستیم .

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سپاس فراوان بابت پست. فقط اگر تاپیک جدا براش زده بشه بهتر هست چون بهتر دیده خواهد شد.

???

در 12 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

واقعا ممنون برای اموزش فوق العاده

???

در ۱ ساعت قبل، hulkman گفته است :

آموزش عالی و بسیار کاربردی  بود

همواره پیگیر پست های شما برای ساخت قطعه های جدید و کاربردی هستیم .

با تشکر

???

درود برهمه  شما دوستان عزیز

ممنون از قدردانی و همراهی شما عزیزان ، امیدوارم که براتون مفید بوده باشه و البته همونطور که گفتم این هنوز تمام کار نیست و نتیجه نهایی خیلی بهتر و مورد پسند تر خواهد بود؟!

میخواستم یه تاپیک جدا بزنم ولی گفتم فاز دوم کار رو هم انجام بدم بعد یه تاپیک کامل و جامع بزنم تا دوستان بهتر استفاده کنند.

دلگرمی شما عزیزان باعث میشه که منم اشتیاق بیشتری برای اینجور کارها داشته باشم و سعی میکنم که در این زمینه ها و جهت رفع نیاز ها و مشکلات شما دوستان قدم های مفیدی بردارم ان شاء الله ...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DPSYS گفته است :

1f490.png1f490.png1f490.png

درود برهمه  شما دوستان عزیز

ممنون از قدردانی و همراهی شما عزیزان ، امیدوارم که براتون مفید بوده باشه و البته همونطور که گفتم این هنوز تمام کار نیست و نتیجه نهایی خیلی بهتر و مورد پسند تر خواهد بود؟!

میخواستم یه تاپیک جدا بزنم ولی گفتم فاز دوم کار رو هم انجام بدم بعد یه تاپیک کامل و جامع بزنم تا دوستان بهتر استفاده کنند.

دلگرمی شما عزیزان باعث میشه که منم اشتیاق بیشتری برای اینجور کارها داشته باشم و سعی میکنم که در این زمینه ها و جهت رفع نیاز ها و مشکلات شما دوستان قدم های مفیدی بردارم ان شاء الله ...

سلام واقعا کارت عالیه حرف نداره 
یه سوال داشتم
میگم این ترمینا واسه یه هدر Rgb مادر بورد هستش دیگه ؟ بعد من رم هام geil evo x dual هستش و یکدونه کابل rgb به دوتا تقسیم میشه میخوام بدونم که مثل اگه هدر مادر برد رو به این بورد شما وصل کنم و سپس اون انشعاب از رم هارم به بورد و 2 تا نوار led rgb 30 سانتی متری یک هدر جواب میدهد یا نه ؟ (main board : asus z370 tuf plus gaming)
با تشکر

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلام واقعا کارت عالیه حرف نداره 
یه سوال داشتم
میگم این ترمینا واسه یه هدر Rgb مادر بورد هستش دیگه ؟ بعد من رم هام geil evo x dual هستش و یکدونه کابل rgb به دوتا تقسیم میشه میخوام بدونم که مثل اگه هدر مادر برد رو به این بورد شما وصل کنم و سپس اون انشعاب از رم هارم به بورد و 2 تا نوار led rgb 30 سانتی متری یک هدر جواب میدهد یا نه ؟ (main board : asus z370 tuf plus gaming)
با تشکر

درود بر شما دوست عزیز

چیزی که من از صحبت های شما متوجه شدم اینه که شما میخواید خروجی مادربرد رو یعنی همون ( RGB Header ) رو به ورودی ترمینال ساخته شده وصل کنید و بعد از ترمینال یه Y کابل به رم هاتون وصل کنید و همچنین 2 تا نوار 30 سانتی متری رو هم به ترمینال وصل کنید ، درسته؟

اگه درست گفتم پس بزارید براتون توضیح بدم:

طبق تصویر زیر که مربوط به قسمت RGB-Header مادربرد شماست و در توضیحاتش نوشته شده ، شما میتونید از نوار های RGB-5050 با ماکزیمم ولتاژ 12V و جریان 2A آمپر و نهایتا به طول 2 متر از این نوارها استفاده کنید.

که البته توصیه میشه که این جریان 2A آمپر رو هیچ وقت تا آخرش استفاده نکنید و جریان نکشید( نهایت کشش جریان تا 80 درصد باشه بهتره؟! ) و البته در حالت نرمال، معمولا هم این جریان 100 % کامل کشیده نمیشه مثلا شما اگه 3 تا فن RGB و رم هاتون رو هم به این هدر وصل کنید باز هم ماکزیمم جریان کشیده نمیشه و باز جاداره که البته در صورت اتصال چندین عدد فن و و نوار جداگانه، باید قبلش میزان جریان رو محاسبه کنید تا خیالتون راحت باشه؟!

5b466a7d12ccf_MotherBoard-RGBHeader.thumb.JPG.48b6ba6e7bc6f5b278648f1d4f514a25.JPG

حالا با توجه به اطلاعات داده شده اگه بخوایم برای شما محاسبه کنیم بدین صورت میشه :

چون اطلاعاتی راجع به جریان مصرفی رم های شما نیافتم برای هر دو رم جریان رو حدودی 0.3 آمپر در نظر میگیریم ؟!

برای 2 تا نوار 30 سانتی متری هم  از جایی که هر یک متر نوار RGB-5050 حدود 1 تا 1.2 آمپر جریان میکشه ( در این مورد هنوز نظر علما با هم فرق داره) و محاسبه کنیم جریانشون میشه چیزی حدود 0.72 آمپر .

در کل جریان مصرفی شما میشه تقریبا میشه 1 آمپر و شما هنوز  0.8 آمپر برای جریان کشیدن جا دارید ، پس با این حساب میتونید با خیال راحت و با رعایت جوانب احتیاط و برقراری صحیح اتصالات سیستم نورپردازیتون رو راه اندازی کنید؟!

به توصیه های مادربردتون هم توجه کنید؟!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

چیزی که من از صحبت های شما متوجه شدم اینه که شما میخواید خروجی مادربرد رو یعنی همون ( RGB Header ) رو به ورودی ترمینال ساخته شده وصل کنید و بعد از ترمینال یه Y کابل به رم هاتون وصل کنید و همچنین 2 تا نوار 30 سانتی متری رو هم به ترمینال وصل کنید ، درسته؟

اگه درست گفتم پس بزارید براتون توضیح بدم:

طبق تصویر زیر که مربوط به قسمت RGB-Header مادربرد شماست و در توضیحاتش نوشته شده ، شما میتونید از نوار های RGB-5050 با ماکزیمم ولتاژ 12V و جریان 2A آمپر و نهایتا به طول 2 متر از این نوارها استفاده کنید.

که البته توصیه میشه که این جریان 2A آمپر رو هیچ وقت تا آخرش استفاده نکنید و جریان نکشید( نهایت کشش جریان تا 80 درصد باشه بهتره؟! ) و البته در حالت نرمال، معمولا هم این جریان 100 % کامل کشیده نمیشه مثلا شما اگه 3 تا فن RGB و رم هاتون رو هم به این هدر وصل کنید باز هم ماکزیمم جریان کشیده نمیشه و باز جاداره که البته در صورت اتصال چندین عدد فن و و نوار جداگانه، باید قبلش میزان جریان رو محاسبه کنید تا خیالتون راحت باشه؟!

5b466a7d12ccf_MotherBoard-RGBHeader.thumb.JPG.48b6ba6e7bc6f5b278648f1d4f514a25.JPG

حالا با توجه به اطلاعات داده شده اگه بخوایم برای شما محاسبه کنیم بدین صورت میشه :

چون اطلاعاتی راجع به جریان مصرفی رم های شما نیافتم برای هر دو رم جریان رو حدودی 0.3 آمپر در نظر میگیریم ؟!

برای 2 تا نوار 30 سانتی متری هم  از جایی که هر یک متر نوار RGB-5050 حدود 1 تا 1.2 آمپر جریان میکشه ( در این مورد هنوز نظر علما با هم فرق داره) و محاسبه کنیم جریانشون میشه چیزی حدود 0.72 آمپر .

در کل جریان مصرفی شما میشه تقریبا میشه 1 آمپر و شما هنوز  0.8 آمپر برای جریان کشیدن جا دارید ، پس با این حساب میتونید با خیال راحت و با رعایت جوانب احتیاط و برقراری صحیح اتصالات سیستم نورپردازیتون رو راه اندازی کنید؟!

به توصیه های مادربردتون هم توجه کنید؟!

با تشکر از توضیحاتتون

لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت دوستان

ساخت ترمینال با استفاده از آموزش ها دوست عزیز و بزگوار

بجای پلکسی من یک عدد 3 شاخه تلفن از اون قدیمی ها ( به شکل مستطیل) گیر اوردم و تا جایی که میشد تراشیدمش تا جایی که فقط قسمت انتهایی دوشاخه ماند سپس ترمینال رو داخل آن قرار دادم و با چسب حرارتی کار را فیکس و ضد آب کردم

IMG_20180716_165911.thumb.jpg.996554332b01f8481f164b3f02367244.jpgIMG_20180716_165930.thumb.jpg.c649308f71856f697f685f80333b16f4.jpg

IMG_20180716_200446.thumb.jpg.a3ae71e086977caf21d6d0176a0ed8d2.jpgIMG_20180716_193939.thumb.jpg.668424cc1b37490369b013e8bca7a151.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/26, 04:24:28، hulkman گفته است :

سلام و درود خدمت دوستان

ساخت ترمینال با استفاده از آموزش ها دوست عزیز و بزگوار

بجای پلکسی من یک عدد 3 شاخه تلفن از اون قدیمی ها ( به شکل مستطیل) گیر اوردم و تا جایی که میشد تراشیدمش تا جایی که فقط قسمت انتهایی دوشاخه ماند سپس ترمینال رو داخل آن قرار دادم و با چسب حرارتی کار را فیکس و ضد آب کردم

درود برشما دوست عزیز

خوشحالم از اینکه شما ترمینال رو ساختید و امیدوارم که کارتون رو راه انداخته باشه...

آیا شما این ترمینالی که ساختید رو مورد استفاده قرار دادید ؟ آیا مشکلی نداشتید؟

قرار دادن ترمینال به شکلی که گفتید یک حرکت خلاقانه و جالب است و البته من هم برای ترمینال یه باکس در نظر گرفتم که با پلکسی و برش لیزری یا در صورت امکان برش دستی ساخته میشه و در نهایت باعث زیباتر شدن و اختصاصی تر شدن محصول نهایی میشه و آموزش ساخت اون رو هم براتون قرار خواهم داد.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود برشما دوست عزیز

خوشحالم از اینکه شما ترمینال رو ساختید و امیدوارم که کارتون رو راه انداخته باشه...

آیا شما این ترمینالی که ساختید رو مورد استفاده قرار دادید ؟ آیا مشکلی نداشتید؟

قرار دادن ترمینال به شکلی که گفتید یک حرکت خلاقانه و جالب است و البته من هم برای ترمینال یه باکس در نظر گرفتم که با پلکسی و برش لیزری یا در صورت امکان برش دستی ساخته میشه و در نهایت باعث زیباتر شدن و اختصاصی تر شدن محصول نهایی میشه و آموزش ساخت اون رو هم براتون قرار خواهم داد.

سلام و درود

کارم را راحت راه انداخت برای ایجاد یک ترمینال مشترک بین نوارهای RGB و فن های داخل کیس دارم ازش  استفاده میکنم.

و به مشکل خاصی هم برخورد نکردم.

باتشکر

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/28, 03:11:18، DPSYS گفته است :

درود برشما دوست عزیز

سلام و درود خدمت دوستان عزیز

عملیات فتح‌المبین انجام شد!!!!!!!!!!!!!!

IMG_20180723_025701.thumb.jpg.7937476bd43f1ff968fb5c6d4d398909.jpgIMG_20180723_053923.thumb.jpg.05a7ff79638843e4f0116e8fa8b626da.jpgIMG_20180723_073638.thumb.jpg.21fd063084607d523a828407212fd958.jpgIMG_20180723_073718.thumb.jpg.99ce641514c741eb80709602182c14f9.jpgIMG_20180723_073822_1.thumb.jpg.7a40e406cfd683ea33031ac0a74d5782.jpg

ویرایش شده توسط hulkman
لینک به دیدگاه

در در 1397/05/01, 08:13:20، hulkman گفته است :

سلام و درود خدمت دوستان عزیز

عملیات فتح‌المبین انجام شد!!!!!!!!!!!!!!

درود بر شما دوست عزیز

خسته نباشید ، بسیار زیبا و عالی شده و امیدوارم از کارتون لذت برده باشید.

در در 1397/05/01, 08:14:51، hulkman گفته است :

پروژه جدید چی دارید برا انجام>!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟263a.png

پروژه که بدون شک دارم ولی فعلا تایم بیکاری برای انجامشون ندارم؟!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱ ساعت قبل، hulkman گفته است :

سلام و درود. خدمت شما دوست عزیز

ما داخل این گرانی و قیمت ها گیر افتادیم . دیگه نمیتونیم هیچ کاری انجام بدیم.

گفتیم حالا که بیکار شدیم . پروژه جدید چیزی ندارید . یک کم از فکر این بازار ترکیده در بیایم.

درود بر شما دوست عزیز

من خیلی وقته نیومدم انجمن تا امروز ، چون انجمن هم دیگه چنگی به دل نمیزنه و فروشگاه رو نگو که دیگه بدتر بدتر...؟!

همونطور هم که قبلا هم گفتم پروژه هایی برای انجام دارم که به مراتب از پروژه های قبلی بهتر و جذابتر هستند ولی متاسفانه با این اوضاعی که پیش اومده و اینکه فقط باید کار کنیم که کم نیاریم ، واقعا وقتی برای کارهای دیگه نمیمونه و متریال های مصرفی هم تو هر زمینه ای که در نظر بگیرید قیمت هاشون فضایی شده و هر کاری انجام بدی هزینه اش چشم گیر خواهد بود.

ان شاء الله اگه فرصتی پیش بیاد و بتونم تو پاییز سعی میکنم  پروژه ای که هم به صرفه باشه و هم تو این گرونی ها مرهمی بر دل پی سی بازها باشه انجام بدم و اون رو در اختیار شما دوستان قرار بدم.

تاپیک رو دنبال کنید منم تا جایی که بتونم سعی میکنم به خاطر شما دوستان هم که شده ادامه اش بدم... .

برای همه شما دوستان آرزوی بهترین ها رو دارم... :x

اگر خدا بخواهد به امید روزهای روشن...?

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام سه عدد مشتی ساختم فن ها از برند کولر مستر بودن 

خوب شده ؟!

720850149_AWQG5917(Copy).thumb.JPG.d749402e40a1cb13792c8cd631b894e8.JPG801870184_AKLQ3869(Copy).thumb.JPG.fcd958fc6f56eb19b143c72863e8355e.JPG403521918_WGUK2447(Copy).thumb.JPG.430e9b2e90f089c24f7bb4682c8e57b6.JPG1291564750_TGWG3230(Copy).thumb.JPG.9ce38e53bd8788ed9b8b2d7bc10946af.JPG1368861203_HQWA9357(Copy).thumb.JPG.d6854aa51c74c0dd305e1239a0e9b3d9.JPG982515238_BPYY7585(Copy).thumb.JPG.7879106fd90abfb4930e1a9b97354449.JPG

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/23, 00:04:52، Divine گفته است :

خوب شده ؟!

982515238_BPYY7585(Copy).thumb.JPG.7879106fd90abfb4930e1a9b97354449.JPG

سلام و درود

کار زیبای شده مبارک باشه

درصورت امکان از مراحل کار عکس بزارید

ویرایش شده توسط Jack Jack
لینک به دیدگاه

سلام

والا از مراحل کار عکس نگرفتم اما از خود فنها و  و سایل کار عکس می گیرم می زارم

332092289_20181017_134524(Copy).thumb.jpg.1887504cd8ed151059b117ec84291f3f.jpg1050260425_20181017_135640(Copy).thumb.jpg.09bd6a760e169794f244ffaad41db9d3.jpg

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Divine گفته است :

سلام

والا از مراحل کار عکس نگرفتم اما از خود فنها و  و سایل کار عکس می گیرم می زارم

332092289_20181017_134524(Copy).thumb.jpg.1887504cd8ed151059b117ec84291f3f.jpg

سلام

مهندس میگم مینی  فرز رو چند گرفتی از کجا 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Jack Jack گفته است :

سلام

مهندس میگم مینی  فرز رو چند گرفتی از کجا 

سلام  مینی فرز نیست  فرز انگشتیه الان حدود 300 هست  این مال کارگاهمون هست 95 خریداری شده  تو شهر ما هم یه خیابون هست قبل چهارراه غفاری تو ش ابزار فروشی زیاده از اونجا خریدم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/07/23, 00:04:52، Divine گفته است :

خوب شده ؟!

720850149_AWQG5917(Copy).thumb.JPG.d749402e40a1cb13792c8cd631b894e8.JPG

درود بر شما دوست عزیز

نتیجه کارتون خوب و زیبا شده خسته نباشید .

برای افزودن فن های بیشتر میتونید ترمینالی رو هم که آموزش دادم بسازید و استفاده کنید.

امیدوارم دیگر دوستان هم که از این تاپیک بازدید میکنند و نتیجه کار دوستان رو می بینند ، انگیزه پیدا کنند و این پروژه رو برای خودشون بسازند که قطعا نتیجه کار براشون لذت بخش خواهد بود...

دوستانی که این پروژه رو انجام میدن مثل دوستانی که عکس کارشون رو گذاشتن اونها هم از نتیجه کارشون عکس بذارن.

با تشکر از همه دوستان.?

لینک به دیدگاه

عکس مربوط به قبل از اجراي  RGB مربوط به آموزش ها دوست عزیزمون

IMG_20181103_183316_898.thumb.jpg.fb29be989cb0ff1e2739fbfd4016cad9.jpg

و بعد از اجرای آموزشات به صورت زیر :

سه فن بالای کیس RGB شدن 

فن واتر کولر RGB شد

میز RGB شد

پشت مانیتور RGB شد

تمامی مراحل در دو هفته انجام شد و واقعا فوق العاده و هزینه نهایی زیر صد هزارتومن بود. و از همین مجددا از ازشون بسیار ممنونم بابت این آموزش و به همه دوستان توصیه میکنم اینکار رو انجام بدن چون بسیار نیتجه خوبی داره و واقعا لذت بخش هست. IMG_20181103_182847.thumb.jpg.21725362f02c23712a507976860ab572.jpgIMG_20181103_182919.thumb.jpg.da18298cb192fca95fd70dcd05f481e1.jpgIMG_20181103_182947.thumb.jpg.bd77e89b4aaf5a33e3371c3241ae4920.jpgIMG_20181103_183048.thumb.jpg.177a307e839dc4e409e5c8aa39de3151.jpgIMG_20181103_183005.thumb.jpg.4fb9b4bae7f75b41b01eee1b6302c861.jpgIMG_20181103_183118.thumb.jpg.df64a688f421466e0afd4273bf0608fd.jpg

این هم عکس های بعد از RGB کردن(بعضی از عکس ها که محیط تاریک تر هست و نور سیستم بیشتر چراغ به دلیل خاموش بودن چراغ های اتاق هست) IMG_20181103_183139.thumb.jpg.2faf64d79af551a4119345fe95475db7.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...