رفتن به مطلب

مشکل کولر H115 با اپدیت ویندوز

Ali Subi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه عزیزان.

پریشب تصمیم گرفتم اخرین ورژن ویندوز 10 رو نصب کنم. قبلش 4 یا 5 ورژن قدیمیتر نصب بود.

بعد از نصب همه درایور ها مثل قبل با نرم افزار کورسیر لینک پروفایل سایلنت رو انتخاب کردم ولی یه مشکلی به وجود اومده! اونم اینکه دمای سی پی یو تو نرم افزار در کمتر از یک ثانیه از 26 بیکار به 60 درجه میرسه! و دور فن های H115 از 1100 یهویی میره رو 2400! یعنی ماکزیمم! و درجا برمیگرده رو همون 25!  یه حالت روانی کننده ای شده! یعنی هی بالا پایین بالا پایین! اینجوری!! O.o

فعلا رو پروفایل بالانس هست که در این حالت هم وضعیت دما همونجوریه! یعنی اصلا ثبات نداره یه لحظه 25 26 میره رو 55 ،ثانیه بعد رو 27 دوباره 50 بعد رو 25 میمونه! در حالتی که یه جا بمونی فقط رو همون محدود 24 تا 27 میمونه یه عکس باز کنم میره رو 60 و درجا بر میگرده برم تو فولدری که کمی نیاز به سی یبه سی پی یو هست همین وضعه! مطمعنا سی پی یو این دما رو تجربه نمیکنه و یه چیزی شبیه باگ هست. چون درصد لود سی پی یو نزدیک 50 هم نمیشه. البته ممکنه ویندوز کل پروسس رو از یه هسته بگیره و اون هسته دماش واقعا بشه این قدر! منظورم اینه که مشکل سخت افزاری نیست چون هیچ تغییری تو سیستم ایجاد نشده جز تعویض ویندوز!

با دیدن این مشکل یه ورژن دانگرید کردم و کیس رو کامل باد گرفتم که اگر کثیفی گرد و خاکی چیزی باعث میشه اون وسط یه چیزی درست کار نکنه از بین بره ولی هیچ فرقی نکرد دوباره اخرین ورژن رو زدم زدم بازم همونه.

کسی این مشکل رو خورده؟ راه حلی به نظرتون میرسه؟
دانگرید کنم با همون اولیه؟ یعنی دیگه نمیشه اپدیت کنم به ورژن های بالاتر؟

مرسی از همه دوستان.

لینک به دیدگاه

سلام

من مشکل شما رو نداشتم ولی اخرین اپدیت ویندوز برای من هم یک مشکل سخت افزاری به وجود اورده بود

من سیستمم  هفته پیش اپدیت آخر ویندوز 10 یعنی (KB4015217) خود به خود دریافت کرده بود و من هم متوجه نبودم. بعد که من داشتم با کامپیوتر کار میکردم متوجه شدم که کارت گرافیک یک صدایی شبیه صدای کول واین میاد و دماش بالا رفته بود . کار سنگینی هم نمیکردم با word و corel draw کار میکردم دست زدم به بک پلیت کارت دیدم حساب داغ شده بالاخره با چند بار ریستارت کردن و خاموش کردن درست شد.

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

با سلام خدمت همه عزیزان.

پریشب تصمیم گرفتم اخرین ورژن ویندوز 10 رو نصب کنم. قبلش 4 یا 5 ورژن قدیمیتر نصب بود.

بعد از نصب همه درایور ها مثل قبل با نرم افزار کورسیر لینک پروفایل سایلنت رو انتخاب کردم ولی یه مشکلی به وجود اومده! اونم اینکه دمای سی پی یو تو نرم افزار در کمتر از یک ثانیه از 26 بیکار به 60 درجه میرسه! و دور فن های H115 از 1100 یهویی میره رو 2400! یعنی ماکزیمم! و درجا برمیگرده رو همون 25!  یه حالت روانی کننده ای شده! یعنی هی بالا پایین بالا پایین! اینجوری!! O.o

فعلا رو پروفایل بالانس هست که در این حالت هم وضعیت دما همونجوریه! یعنی اصلا ثبات نداره یه لحظه 25 26 میره رو 55 ،ثانیه بعد رو 27 دوباره 50 بعد رو 25 میمونه! در حالتی که یه جا بمونی فقط رو همون محدود 24 تا 27 میمونه یه عکس باز کنم میره رو 60 و درجا بر میگرده برم تو فولدری که کمی نیاز به سی یبه سی پی یو هست همین وضعه! مطمعنا سی پی یو این دما رو تجربه نمیکنه و یه چیزی شبیه باگ هست. چون درصد لود سی پی یو نزدیک 50 هم نمیشه. البته ممکنه ویندوز کل پروسس رو از یه هسته بگیره و اون هسته دماش واقعا بشه این قدر! منظورم اینه که مشکل سخت افزاری نیست چون هیچ تغییری تو سیستم ایجاد نشده جز تعویض ویندوز!

با دیدن این مشکل یه ورژن دانگرید کردم و کیس رو کامل باد گرفتم که اگر کثیفی گرد و خاکی چیزی باعث میشه اون وسط یه چیزی درست کار نکنه از بین بره ولی هیچ فرقی نکرد دوباره اخرین ورژن رو زدم زدم بازم همونه.

کسی این مشکل رو خورده؟ راه حلی به نظرتون میرسه؟
دانگرید کنم با همون اولیه؟ یعنی دیگه نمیشه اپدیت کنم به ورژن های بالاتر؟

مرسی از همه دوستان.

سلام دوست عزیز.منم  همین مشکل شمارو داشتم دقیقا

البته مشکل من از اونجا شروع شد ک من کولر پردازندم ک گرین بوفالو بود رو جهتشو عوض کردم و خمیر سیلکونش رو عوض نکردم و با همون یکی ثابقش چسبوندم و همون شبم بایوس مادربرد رو آپدیت کردم.و بعدش این مشکل درست شد و منم ک فکر میکردم شاید بخاطر عوض نکردن خمیر سیلکون کولر باشه.رفتم خمیر z5 خریدم بازم و عوض کردم بازم مشکل پابرجا بود.تا اینکه شرکت معظم ایسوس برای مادربردم آپدیت دوباره داد(asus b150 pro gaming\aura) و منم آپدیت کردم و آخرین نسخه ویندوز 10 رو هم نصب کردم و مشکلم حل شد

راستش نمیدونم مشکل از خمیر سیلکون بود

یا از ویندوز بود

یا از درست نصب نشدن دوباره کولر بود

یا از بایوس مادربردم بود

خلاصه من این مشکل رو اینجوری حل کردم ک به احتمال زیاد میگم از بایوس بود

لینک به دیدگاه

پس این مشکلات شایعه؟!
من رو که دیوونه کرده، میدونم  مشکلی از بابت دما نیست ولی نمیدونم چه جوری حالیه این کورسیر کنم! ولش میکنی میچسبه ماکس دور انگار هواپیما داره تیک اف میکنه! سکته میکنم هر سری!!

جالبه که پروفایل سایلنت و توربو دقیقا یکی شدن! فقط فرقش اینه که این 1000 تا 2400 رو تو یه ثانیه میره اون 1600. نمیدونم مشکل از چیه!

گیگابایت یه عادت خوبی که داره هر کاری رو یه بار بیشتر نمیکنه مثل همین بایوس و اینجور سوسول بازیا. نهایت دیگه تو رو دربایستی گیر کرده یه اپدیت داده واسه کبی لیک وگرنه اخرین بایوسش برا 9 ماه پیشه!

من اینجوری اصلا نمیتونم زیر دلم درد میگیره! کسی ورژن 5 یا 6 ماه پیش 10رو نداره؟ لینک بدید دانلود کنم.

مرسی تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من که حوصله این بازیای کورسیر رو نداشتم ، یعنی منم اینجوری اصلا نمیتونم xD(تازه این مشکل برای من روی ویندوز 7 پیش اومده بود با مدل h100i)و از اون موقع  اصلا از فن کنترلر خودش استفاده نمیکنم و فنها رو به کانکتور های برد گیگابایتم وصل کردم و از طریق بایوسِ بورد براشون تنظیمات ست کردم (از طریق smart fan داخل برنامه APP center هم میشه )

الانم جالبه که فن کنترلر خود واترکولینگم هم مدتی قهر کرده و دیگه بلکل اصلا کار نمیکنه آخرین باری که تستش کردم xD

البته ممکنه خیلیا اینجوری خوششون نیاد اما شخصا دوست دارم همه چیز در کنترل خودم باشه نه هوش مصنوعیِ زیادی مصنوعیه وسیله ای مثل واترکولینگ :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

من که حوصله این بازیای کورسیر رو نداشتم ، یعنی منم اینجوری اصلا نمیتونم xD(تازه این مشکل برای من روی ویندوز 7 پیش اومده بود با مدل h100i)و از اون موقع  اصلا از فن کنترلر خودش استفاده نمیکنم و فنها رو به کانکتور های برد گیگابایتم وصل کردم و از طریق بایوسِ بورد براشون تنظیمات ست کردم (از طریق smart fan داخل برنامه APP center هم میشه )

الانم جالبه که فن کنترلر خود واترکولینگم هم مدتی قهر کرده و دیگه بلکل اصلا کار نمیکنه آخرین باری که تستش کردم xD

البته ممکنه خیلیا اینجوری خوششون نیاد اما شخصا دوست دارم همه چیز در کنترل خودم باشه نه هوش مصنوعیِ زیادی مصنوعیه وسیله ای مثل واترکولینگ :D

سلام.

مرسی فرجام عزیز.?

عجب راه حل خوبی. اتفاقا من خودم یه فن هاب دیپ کول دارم که به راحتی میتونم جفتشو به یه کانکتور وصل کنم.

فعلا دارم تلاش میکنم به راه راست هدایتش کنم.
ببینم اگر نشه همین کار رو میکنم .من همیشه رو پروفایل quiet  استفاه میکردم ازش و عالی بود. نمیدونم چرا الان اینجوری شده! از چیه فکر میکنی؟ به خاطر ویندوزه؟! به خاطر ناسازگاریه؟ پس چرا تا 3 روز پیش با همین ویندوز 10 بی مشکل داشت کار میکرد؟

مشکل هم اینه که مثل پروفایل پرفرمنس شده! یعنی سریع 100% میشه! در صورتی که نباید بشه! خب من گذاشتم رو سکوت! به نظرت به کورسیر ایمیل  بدم جوابی میدن یا به مار راستشون هدایتم میکنن؟

مرسی عزیز باورت نمیشه این راه به ذهنم نرسیده بود! البته از 3 کانکتور قابل اتصال 3تاش پر هست باید یکی رو بزنم به پاور.

بعد به کانکتورش فن وصل نباشه ارور که نمیده؟ چون پمپ داره از برق استفاده میکنه دیگه ارور نمیده درسته؟

مرسی فرجام جان.

ویرایش!
شرح وضعیت:

داشتم با سیستم کار میکردم که باهام قهرش گرفت رفت دنبال اپدیت! صفحه چند باری فلش شد و سیستم قشنگ سنگین شد! یعنی تو تسک منجر همه چی مثل قبله اما واضحه که داره سنگین کار میکنه ولی دیگه مشکل فن ندارم! یعنی همون عکس رو باز میکنم دور فن بالا نمیره! یا تو فولدر میرم و کارهایی که قبل میکردم دور بالا میرفت دیگه بالا نمیره! اما سیستم سنگین داره ادامه میده! چیکار کنم؟ اون پرش دما رو ندارم!

وقتی اولش روشن میکنم دور بالا پایین میشه چندباری ولی بعدش اوکی میشه. البته هنوز گیم تست نکردم.

یه چیزیم هست وقتی خاموش میکنم عین پیکان قدیما میره رو 100% گازززززززز میده تا خاموش شه! عالیه. موقع خاموش کردنش یاد 15 سال پیش میفتم!

ویرایش 2
بعد ا زاون قضیه اپدیت شدن وضعیت فن به حالت عادی برگشت ولی یه مشکلی به وجود اومد! سی پی یو کلا از 3002 کلاکش بالاتر نمیره! در حالت عادی رو 1000 هست به زور به 1600 میرسه اون 3002 رو هم تو ویچر تجربه کرد والا تو دوتا دو کلا از 1600 بالاتر نرفت نتیجش هم از بین رفتن پیوستگی تصویره!

راه حل همون دانگریده؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

ای بابا چه بدبختی شد این اپدیت کردن!

صدای ویندوز قبلیم تو گوشمه داره میگه مگه چیکارت کرده بودم!:(

دوستان اپدیت نکنید به 1703 اپدیت نکنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوباره!
امروز به هر فرومی سر زدم هر کاری کردم و سرچی زدم کار به جایی نرسید! هرکاری که بقیه گفته بودن رو کردم فرقی نکرد! اخرش یه بنچمارک گرفتم

Untitled.thumb.jpg.1d9c4d9dfdcf296feca9fb0f1f11e8d1.jpg

اصلا ویندوز نمیزاره سی پی یو توربو بشه! داشتم مانیتور میکردم کمتر از یه ثانیه حدود 86% مصرف شد تو بقیه مواقع کمتر از 30% بود!

چه کنم؟ هیشکی به این مشکل نخورده؟

لینک به دیدگاه

سلام دوباره.
با دست پر برگشتم و اطلاعات خوب.

خیلی سرچ کردم و منتظر شدم تا خبری بشه نشد! تا اینکه امروز دل رو زدم به دریا گفتم بزار هرچی هست و نیست رو ریست کنم بلکه درست شد!

رفتم تو بایوس دیدم سی پی یو ولتاژ 1.4 ست شده! یادمه قبلا این سی پی یو با 1.4 میتونست به راحتی 4.4  پاس کنه ولی با 1.4 ولتاژ بوست همون 4.2 بود! تعجب کردم! رفتم سایت گیگابایت دیدم ای دل غافل! یه اپدیت جدید برای بایوس این مین اومده همین چند روز پیش! توضیحاتش که چیو بهبود داده کلا یه چیزه! cpu v core! بله بله همینمون مونده بود بعد از این همه تحقیر و دردسر مین گیگا بزنه سی پی یومونم بسوزونه!

با اپدیت بایوس ولتاژ به 1.2 برگشت!

با 1.3 این سی پی یو 4.4 رو پاس میکنه!!  نمیدونم قبلا چه جوری 1.4 بهش میرسید و بنده خدا 2.2 رو هم رد نمیکرد! فک کنم پروتکت میکرد!!

در کل هرچی بود این معضل سی پی یو من رفع شد و بازی ها دوباره به حالت قبل برگشتن (90% قضیه حل شد) :D

معضلات دیگه کاملا پا برجا هستن از جمله: یه چیزی به اسم هاب یو اس بی 3.1 که نمیدونم چی هست همش هست!! تو سیستم ایکون ها همیشه علامت وصل بودن دیوایس میاد! خیلی رو مخه! میشه سیف تو ریمو کرد!!!

وضعیت h115 هنوز همونجوریه ولی خداروشکر یه راه خوبی فرجام گفت که دستش درد نکنه کار راحتیه.

یه معضلی هست پرش دما خیلی زیاده! یعنی سی پی یو از 6% میره رو 10% یهو دما از 30 میپره رو 50 بعدش میاد رو 29 درجه! الان مثلا رو 15% هست و دما 28 درجس فایر فاکس رو ببندم میشه 10% یهو دما میشه 45 درجه!!  نمیدونم قبلا اینجوری بود یا نه ولی حس میکنم اینجوری نبود. کسی این مشکل رو نداره؟ به فکرم زده خمیر رو عوض کنم ولی فک نمیکنم تاثیری داشته باشه.

در کل میخاستم یه تجربه مفید رو در اختیارتون بزارم اونم اینکه اگر یه چیز جدید دانلود کردید قدیمیش رو زرتی پاک نکنید! مثل من میشید. اگر ویندوز قبلیم رو داشتم بدون ثانیه ای مکث دوباره نصبش میکردم.

موفق و شاد و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...