رفتن به مطلب

مشاوره در جهت خرید یک سیستم برای کار گرافیکی

Recommended Posts

سلام دوستان

مشاوره در جهت خرید یک سیستم کامل برای کار گرافیکی و رندرینگ (زیاد حرفه ای نه) با مانتیتور fhd بودجه کلی حدود 4تومن

من خودم نظر دارم cpu i5 با مین چیپ متوسط قیمت 500 تومن بیشتر نظرم هزینه کردن رو کارت گرافیک این سیستم هست 

ssd هم لازمه یک سیستم امروزی و رم 16گیگ برند و تایمینگش زیاد برام مهم نیست

با تشکر

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

با سلام و روز بخیر خدمت شما دوست عزیز . متاسفانه اطلاعات دقیقی از نوع کاربری برای برنامه ها و اینکه دقیقا چه برنامه هایی را مد نظر دارید نداده اید و اینکه صرفا کاربری شما از یک رایانه رومیزی تنها محدود به نیازی هست که اعلام نموده اید یا خیر ؟!

اجازه بدهید فرض را بر این موضوع گرفته که هدف شما صرفا کار با برنامه هایی نظیر Photoshop و یا Adobe Premiere  و یا برنامه هایی نظیر 3ds Max و سایر برنامه های مشابه می باشد . ( که اگر شما با همه ی این برنامه ها حتی به قول خودتان نه زیاد حرفه ای کار می کنید جای بسی شگفتی و تقدیر دارد و باید به شما تبریک گفت ) . بنده به شما پیشنهاد می کنم تا به جای سردرگمی در بازار بی انتهای قطعات کامپیوتر صرفا کار خود را با خرید یکی از محصولات اپل ( در اینجا بحث بر انتخاب نوع سیستم عامل مطرح است ) پایان دهید .

این را به شما گفتم نه از این بابت که سیستم عامل Mac OSX سیستم عاملی بی نقص است بلکه در اجرا و کار بر روی بعضی از برنامه ها به مراتب عملکرد بهتری نسبت به سخت افزار های گران تر و قوی تر بر روی پلتفرم ویندوز ارائه می دهد .

بنده مدتی با آیمک بنا به نیاز ( عکاسی ) کار کرده ام و بنا به دلایلی دیگر با پلتفرم مک کار نمی کنم و آن را در اختیار ندارم اما تجربه ی کاری بنده به من ثابت کرد که اگر بخواهم صرفا در همان زمینه مجددا فعالیت کنم و لاغیر هیچ گزینه ای را مناسب تر از این پلتفرم نمی بینم .

در مورد هزینه باید گفت اگر بودجه ی خود را کمی افزایش دهید می توانید از محصولاتی با وضوح تصویر 5K نیز استفاده کنید ( حداقل افزایش 1 میلیون تومانی ) اما اگر نیازی به این وضوح تصویر در کنار افزایش بودجه ندارید می توانید تاملی در مدل های قدیمی تر آن داشته باشید که با وضوح QHD در اختیار شما خواهند بود . ( روی سخن بنده در مورد iMac بود )

باز هم اگر اصرار بر استفاده از سیستم عامل خانواده ویندوز دارید مطمئنا دوستانی هستند که مشاوره ی بسیار ارزنده ای در مورد مسئله ای که مطرح نموده اید داشته باشند . از هر گونه نقد و طرح سوال در باره ی موضوعی که بنده عنوان کرده ام به شدت استقبال می کنم . امیدوارم موفق و پیروز باشید .

لینک به دیدگاه

اگر قرار بر خرید لپ تاپ آی مک باشه چه احتیاجی هست سیستم جمع کرد حتما یه دلیلی هست که میخواد یک سیستم جمع کنه !!

قبلا دوستان خیلی زیادی اینجا کمک میکردن  ازشون خواهش میکنم راهنمایی کنند

من خودم اینو بستم

gsec_سیستم_thumb.png

نیاز این سیستم برای رندر بیشتره در کنار نرم افزار گرافیکی استفاده میکنه (طراحی صنعیباید یک کارت گرافیک با هسته کودا بالا باشه اگر بودجه میرسید حتما 6700k-7700k تهیه میشد ولی همین طوری بودجه تعیین شده زده بالا اگر این 6700k  بگیرم باید کولینگم تهیه کنم از جای دیگه بزنم مثل ssd یا گرافیک 

میخوام بهترین حالت ممکن جمع کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام باتوجه به نیاز شما خرید گرافیک gtx690باقیمت مناسبتر و قدرت. بیشتر در رندر. بنظر انتخاب خوبی میتونه باشه 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

باسلام باتوجه به نیاز شما خرید گرافیک gtx690باقیمت مناسبتر و قدرت. بیشتر در رندر. بنظر انتخاب خوبی میتونه باشه 

سلام

دقیقا میدونم تعداد هسته کودا این کارت خیلی عالیه برای این کار ولی متاسفانه سیستم باسه خودم نیست باسه آشناست و باید قطعات نو تهیه کنم باسش

از جهتی میخوام i7 ضریب باز با مادربورد چیپ b250 تهیه کنم هر چی ارزونتر 

نگاه میکنم باسه نرم افزارهای Corel- adobe Premiere-3dmax  میگه یه کارت  مثلا gtx750 کافیه باسش حالا من در عمل میبینم کارت gtx1060 بگیرم باسش آینده نگرتره

میخوام ببینم کدوم ترکیب در عمل بهتره

1. i5 6400 +main b150/250 +gtx 1060

2:i7 7700k+main b250 +gtx750

بقیه قطعات مشکلی ندارم تو انتخابش فقط بودجه کلی 4 تومن بیشتر نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

سلام

دقیقا میدونم تعداد هسته کودا این کارت خیلی عالیه برای این کار ولی متاسفانه سیستم باسه خودم نیست باسه آشناست و باید قطعات نو تهیه کنم باسش

نگاه میکنم باسه نرم افزارهای Corel- adobe Premiere-3dmax  میگه یه کارت  مثلا gtx750 کافیه باسش حالا من در عمل میبینم کارت gtx1060 بگیرم باسش آینده نگرتره

بنظر سیستم دوم خب خیلی بهتر باشه چون سی پی یو ظاهرا تواین سیستم موردنیاز اهمیت بالایی داره 

بعدا میتوننن یه. گرافیک مناسبتر تهیه کنن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

سلام

دوست من کار من هم 3dmax هست اگر برای این کارها میخوای سری ryzen رو در نظر داشته باش 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، fiscker گفته است :

دوست من کار من هم 3dmax هست اگر برای این کارها میخوای سری ryzen رو در نظر داشته باش ?

رایزن کدوم مدلش ؟؟ یه مدل ryzen اومده 1600تومنه با مادربوردش که حداقل قیمتی که 500 هست بالای 2100 درمیاد فعلا نصف بودجه میره برای 2تا قطعه !!!! 

اگر پلتفرم  اینتل بگیرم مثلا i7 7700k  با یک مین برد حدود 1600 میشه جمعش کرد و حتی کمتر بخوام i5 6400 با مین برد میشه با 1تومن بازم میشه جمعش کرد باقی مونده گرافیک قوی تر بگیرم  رایزن دیگه اصلا نمیصرفه 

ryzen 5 بیاد قیمت دلاریش حساب کنید زیر 600 تومن نیست با حساب کردن یه کولینگ براش میشه 700 !!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

اگر قرار بر خرید لپ تاپ آی مک باشه چه احتیاجی هست سیستم جمع کرد حتما یه دلیلی هست که میخواد یک سیستم جمع کنه !!

قبلا دوستان خیلی زیادی اینجا کمک میکردن  ازشون خواهش میکنم راهنمایی کنند

من خودم اینو بستم

gsec_سیستم_thumb.png

نیاز این سیستم برای رندر بیشتره در کنار نرم افزار گرافیکی استفاده میکنه (طراحی صنعیباید یک کارت گرافیک با هسته کودا بالا باشه اگر بودجه میرسید حتما 6700k-7700k تهیه میشد ولی همین طوری بودجه تعیین شده زده بالا اگر این 6700k  بگیرم باید کولینگم تهیه کنم از جای دیگه بزنم مثل ssd یا گرافیک 

میخوام بهترین حالت ممکن جمع کنم

سلام . عذرخواهی بنده را بپذیرید . فقط جهت اصلاح این پیام را گذاشتم و آن اینکه متاسفانه iMac یک لپ تاپ نیست دوست گرامی . موفق و پیروز باشید .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Abolfazl Chamani گفته است :

سلام . عذرخواهی بنده را بپذیرید . فقط جهت اصلاح این پیام را گذاشتم و آن اینکه متاسفانه iMac یک لپ تاپ نیست دوست گرامی . موفق و پیروز باشید .

خودم میدونم نیاز به یاد آوری شما نبود! در کل نیاز به دستگاه portable نبوده -_- از شما تشکر میکنم وسط تاپیک مشاوره برای خرید قطعات پیشنهادآی مک میدید 

پ.ن:قبلا تاپیک های مشاوره عالی بودن العان نمیدونم چرا اینجوری شده خروجی از توش در نمیاد !

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

خودم میدونم نیاز به یاد آوری شما نبود! در کل نیاز به دستگاه portable نبوده -_- از شما تشکر میکنم وسط تاپیک مشاوره برای خرید قطعات پیشنهادآی مک میدید 

به این موضوع کاملا واقف هستم که شما می دانید iMac یک لپ تاپ نیست و البته این موضوع را نیز خوب می دانم که شما می دانید iMac حتی یک دستگاه portable ( قابل حمل ) نیز نمی باشد .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Abolfazl Chamani گفته است :

این را به شما گفتم نه از این بابت که سیستم عامل Mac OSX سیستم عاملی بی نقص است بلکه در اجرا و کار بر روی بعضی از برنامه ها به مراتب عملکرد بهتری نسبت به سخت افزار های گران تر و قوی تر بر روی پلتفرم ویندوز ارائه می دهد .

بنا به دلایلی دیگر با پلتفرم مک کار نمی کنم و آن را در اختیار ندارم

هیچ گزینه ای را مناسب تر از این پلتفرم نمی بینم .

( روی سخن بنده در مورد iMac بود )

جناب شما خدای mac os اصلا اپل سیستم عاملش عالیه حرف نداره فقط شرمنده پلتفرم مک منو یاده انواع مک بوک هم میاندازه !!! 

آی مک یک سیستمی all in one که به راحتی میشه جا به جاش کرد 

پست هاتون گزارش میکنم که پاک کنن یا خودتون گزارش کنید اینجا تاپیک اشتباهی اومدید ازکاربر تازه وارد انظار بیشتری نمیره !!

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز!

اینجا باید اول بگم که شماحداکثر بودجه رو دقیق مشخص نکردی بخاطر همین یکم گیج کننده شده تاپیک!
در کل متاسفانه هنوز از دوستانی که در لیون هستن یا سی پی یو های رایزن تهیه نکردن یا متاسفانه نتونستن یا وقت نکردن اطلاعاتی  در اختیار ما بذارن که بفهمیم در عمل چگونه هستن(دوستان کسی اگه تاپیکی دیده که بررسی شده توسط دوستان لیونی یا ایرانی ممنون میشم در اختیارم قرار بدن آخه چند وقتی نبودم)!

ولی با توجه به بنچارک های منتشر شده در نرم افزار های گرافیکی باید عالی عمل کنه نسبت به قیمتش پس اولین توصیه بنده این سیستم:

S1.thumb.JPG.ccdb494bbc42542d5786359b47ee1f5f.JPG

اینجا عزیز دقت کن پند تا چیز رو اول اینکه این یه نمونه پیشنهادی بر اساس رایزن چون اینجور که معلوم عالی عمل کرده!

چند تا نکته بگم خدمتت عزیز!

1:این سی پی یو رو نمیدونم فن داره یا نه که نداشته باشه چیزی در حدود حداقل 100 هزارتومان به بودجه پایین باید اضافه کنید!

2:متاسفانه با توجه به کمبود مادربرد رایزن در لیون هم قیمت مادربرد یکم بالا هم انتخاب محدود میشه به چند عدد که توصیه میشه حتما چیپست  x370 بردارید که بعدا در فروش خیلی راحت تر فروخته میشه و آینده نگرانه تره!

3:من توصیه میکنم که شما به مدل هارد حداقل 2 ترا از همین مدل که پیشنهاد دادم بگیرید و بعدا یه اس اس دی بهتر از جمله evo pro 850  و یا مدل های بهتر تهیه کنید !(اما چرا :دو دلیل داره یک اینکه کار های گرافیکی حجم زیادی رو اشغال میکنند و دوم اینکه اگه بتونید در آینده اس اس دی بهتری تهیه کنید قطعا تاثیرات مثبت محسوس تری  هم خواهد داشت از مدت کارکرد اس اس دی الی سرعت!

یه چیز اینه که همیشه سعی کن تا جایی که میتونی حداقل حجم اس اس دی که میگیری 250 باشه چون معمولا بخاطر پهنای باند بیشتر و قطعات و سطح و... بیشتر دارای طول عمر و سرعت بیشتری نسبتا به مدل هم رده(همون شرکت و مدل  اما حجم پایین ترشون) هستن!

4.پاور خوبه براتون اگه مصرف مهم براتون اما در صورت امکان توصیه میشه حداقل یه پاور با تاییده گلد بگیرید از برند های کروسیر یا کولر مستر!(فقط پیشنهاد)

5.کارت گرافیک هم بخاطر نرم افزارهایی که شما نام بردی اکثرا قابلیت استفاده از هسته های کودا رو دارن که در کارت گرافیک های invidia استفاده میشه بخاطر همین توصیه میکنم حتما از کارت های invidia استفاده کنید!(مدل کارت گرافیک هم بر اساس بودجتون انتخاب کنید و اینکه عزیز قطعا رندر براساس سی پی یو در این سیستم پیشنهادی خیلی بیشتر مگه اینکه بودجه داشته باشی و کارتی مثل 980ti بگیری که اون موقع gpu rendering سرعتش محسوس تر میشه پس سخت نگیر تو این مورد)!

و اگه میخوای سیستم بر اساس اینتل ببندی میتونی این کار ها رو بکنی:
1: مادربرد به علت زیاد بودن بر اساس بودجه و سلقیه خودت بگیر!

2: سی پی یو رو میتونی  i7 7700 بگیری و کارت گرافیک رو حذف کنی  که خیلی پرفورمنس عالی میگیری یا میتونی i5 7500 بگیری و در کنارش یه کار گرافیک رو بگیری که خوب قطعا پرفورمنس تو معمول کارها به اندازه i7 7700 نخواهد بود!

ویرایش شده توسط Admiral.M
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

جناب شما خدای mac os اصلا اپل سیستم عاملش عالیه حرف نداره فقط شرمنده پلتفرم مک منو یاده انواع مک بوک هم میاندازه !!! 

آی مک یک سیستمی all in one که به راحتی میشه جا به جاش کرد 

پست هاتون گزارش میکنم که پاک کنن یا خودتون گزارش کنید اینجا تاپیک اشتباهی اومدید ازکاربر تازه وارد انظار بیشتری نمیره !!

دوست عزیز قصد ایشون کمک بوده ، ولی شما با لحن زننده ای پاسخ دادید . در صورتی که نیازی به کمک ایشون نمیبینید ، میتونید خیلی راحت بگید متشکرم و نیازی به Mac ندارم . از کاربر با سابقه انتظار نمیره اینطوری برخورد کنه . لطفا رعایت کنید

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Admiral.M گفته است :

با سلام خدمت دوست عزیز!

اینجا باید اول بگم که شماحداکثر بودجه رو دقیق مشخص نکردی بخاطر همین یکم گیج کننده شده تاپیک!

بودجه رو پست اول 4 تومن نوشتم آخر خط اول قرمز رنگ o.O

دوست عزیز نوشتم سیستم + علاوه مانیتور fhd !!

رایزنی  که بودجه سیستم من بخوره 1600x حدود 250 دلاری هست که تو ایران آیا موجده فعلا ؟ مین بورد اون وقت چی بگیریم براش؟

به این ننیجه رسیدم اشتباه کردم تاپیک زدم اینجا بحث mac  میشه یا سیستم پیشنهادی بودجه اش میزنه بالا مانتیور هم توش گم میشه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

بودجه رو پست اول 4 تومن نوشتم آخر خط اول قرمز رنگ o.O

دوست عزیز نوشتم سیستم + علاوه مانیتور fhd !!

رایزنی  که بودجه سیستم من بخوره 1600x حدود 250 دلاری هست که تو ایران آیا موجده فعلا ؟ مین بورد اون وقت چی بگیریم براش؟

به این ننیجه رسیدم اشتباه کردم تاپیک زدم اینجا بحث mac  میشه یا سیستم پیشنهادی بودجه اش میزنه بالا مانتیور هم توش گم میشه 

اول اینکه شرمنده بنده چون قرمز رنگ بود متوجه نشدم ازش رد شدم!

رایزن اون مدل اگه هم موجود باشه ارزش خرید احتمال زیاد نداره چون حداقل دو یا سه ماه باید بگذره تا توی ایران قیمت ها مساعد بشه و متاسفانه با تلقین زیاد دوستان که هی میگن اینجا گرون و تو ایران گرون و ... باعث میشن واردکنندگان و واسطه ها در واکنش به همین حرفا قیمت رو بالا نگه دارن!(مین بود سلیقه ای وسیله توصیه میکنم از سری x370 بگیری چون تو این چیپ ست امکانات به مراتب بالاتری نسبت به چیپ های دیگه دار بخاطر همین معمولا تولید کننده تو این چیپ ست امکانات جانبی بیشتری قرار میدن!

بابت اون سیستم مک هم اون دوست عزیزتوصیه خوبی کرد خیلی از افرادی که در زمینه گرافیک کار میکنن میدونن mac os بسیار بهینه در این زمینه اما تو ایران به علت کاملا غیر معقولش جا نیفتاده!

سیستم پیشنهادی هم میگم متاسفانه بودجه رو ندیدم!

اما شما که میخوای حداکثر چهار باشه توصیه میکنم مانیتور pls سامسونگ +i5 7500 + مین دلخواه + هارد و اس اس دی به انتخاب خودت که بالا هم یه توضیح مختصری دادم میتونی اونجا رو نگاه کنی(اما توصیه میکنم بازم شما هارد دیسک بگیر چون بودجت کمه بعدا بهش ssd اضافه کن)+بقیه قطعات فرقی نمیکنه+ و اینکه شما چون بودجت اومد پایین به تبع اون میتونی کارت گرافیک رو با نسبت پول باقی مونده بگیری!

پ.ن:شما سرور مایی ام به خیلی از دوستان گفتم به شما به عنوان یه دوست میگم سعی کنید وقتی دارید از چیزی مثل این انجمن استفاده میکنید سعی کنیدتا جای ممکن منطقی  باشید و با  لحن قشنگ و آرام  صحبت کنید چون در غیر این صورت نه تنها نتیجه نمیگیرید الکی استرس و تنش ایجاد میشه برای خودتون و دیگران و وضعیت جامعه بد تر میشه!

ویرایش شده توسط Admiral.M
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

رایزن کدوم مدلش ؟؟ یه مدل ryzen اومده 1600تومنه با مادربوردش که حداقل قیمتی که 500 هست بالای 2100 درمیاد فعلا نصف بودجه میره برای 2تا قطعه !!!! 

اگر پلتفرم  اینتل بگیرم مثلا i7 7700k  با یک مین برد حدود 1600 میشه جمعش کرد و حتی کمتر بخوام i5 6400 با مین برد میشه با 1تومن بازم میشه جمعش کرد باقی مونده گرافیک قوی تر بگیرم  رایزن دیگه اصلا نمیصرفه 

ryzen 5 بیاد قیمت دلاریش حساب کنید زیر 600 تومن نیست با حساب کردن یه کولینگ براش میشه 700 !!

ببين عزيز با حساب اينكه الان ١٧٠٠ با قيمت ١٦٥٠ هستش فكر نميكنم  با توجه با قيمت دلاري قيمت سري ٥ از 800 بيشتر بشه باحساب مين با چيپ ميان رده b350  نهايت ١٣٠٠ باز بستگي به كاربريت داره

من الان براي خودم 1700x گرفتم چون توي رندر گرفتن پا به پاي سي پي يو 6 ميليوني اينتل كار ميكنه توي گيم هم بسيار قوي  هست

با توجه به اينكه سري ٥ ضعيفتر هست باز فكر ميكنم توي رندر از سي پي يو 4690 كه تا الان من استفاده ميكردم بسار قويتر باشه و چندين پله بالاتر من هم تا الان با سيستمم كار ميكردم ضعيف نيست 

من جاي شما بودم  رايزن ميگرفتم همونطور كه گرفتم ?

ویرایش شده توسط fiscker
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Admiral.M گفته است :

اول اینکه شرمنده بنده چون قرمز رنگ بود متوجه نشدم ازش رد شدم!

رایزن اون مدل اگه هم موجود باشه ارزش خرید احتمال زیاد نداره چون حداقل دو یا سه ماه باید بگذره تا توی ایران قیمت ها مساعد بشه و متاسفانه با تلقین زیاد دوستان که هی میگن اینجا گرون و تو ایران گرون و ... باعث میشن واردکنندگان و واسطه ها در واکنش به همین حرفا قیمت رو بالا نگه دارن!(مین بود سلیقه ای وسیله توصیه میکنم از سری x370 بگیری چون تو این چیپ ست امکانات به مراتب بالاتری نسبت به چیپ های دیگه دار بخاطر همین معمولا تولید کننده تو این چیپ ست امکانات جانبی بیشتری قرار میدن!

بابت اون سیستم مک هم اون دوست عزیزتوصیه خوبی کرد خیلی از افرادی که در زمینه گرافیک کار میکنن میدونن mac os بسیار بهینه در این زمینه اما تو ایران به علت کاملا غیر معقولش جا نیفتاده!

سیستم پیشنهادی هم میگم متاسفانه بودجه رو ندیدم!

اما شما که میخوای حداکثر چهار باشه توصیه میکنم مانیتور pls سامسونگ +i5 7500 + مین دلخواه + هارد و اس اس دی به انتخاب خودت که بالا هم یه توضیح مختصری دادم میتونی اونجا رو نگاه کنی(اما توصیه میکنم بازم شما هارد دیسک بگیر چون بودجت کمه بعدا بهش ssd اضافه کن)+بقیه قطعات فرقی نمیکنه+ و اینکه شما چون بودجت اومد پایین به تبع اون میتونی کارت گرافیک رو با نسبت پول باقی مونده بگیری!

پ.ن:شما سرور مایی ام به خیلی از دوستان گفتم به شما به عنوان یه دوست میگم سعی کنید وقتی دارید از چیزی مثل این انجمن استفاده میکنید سعی کنیدتا جای ممکن منطقی  باشید و با  لحن قشنگ و آرام  صحبت کنید چون در غیر این صورت نه تنها نتیجه نمیگیرید الکی استرس و تنش ایجاد میشه برای خودتون و دیگران و وضعیت جامعه بد تر میشه!

ممنون از توضیحات شما

من فردا برای خریده اینا میرم ببینم چی میشه

3qph_system3_thumb.png

تو این وضعیت نمیشه تو آرزو ها سیستم  بست مثلا رایزن ممکنه بیاد یا نیاد منم خوشحال میشدم به آمازون و newegg دسترسی داشتم سریع سفارش میدادم برام میاوردم همه قطعات مورد نظرمو ولی تو مملکتی مثل ایران زندگی میکنیم که واردات مثلا mac سخته یا واردات قطعات دست یک سری افراده همه نوع قطعه به موقع وارد نمیشه نمونش قبل عید قیمت سی پی یو ها چی شکلی شده بود !!

مانیتور pls d395  من بهمن ماه خریدم  560 تومن العان مدلی d590 که موجوده میبینم شده 690 در حالی یادمه 30 تومن اختلاف داشتن 

واقعیت اینه من همیشه دنبال قطعاتی میرم که تو بازار زیاده ازش و اکثر فروشنده ها موجود دارنش که اگر قیمتش گرون شده یک فروشنده یکجا به قیمت فی سابقش بفروشه شما در نظر بگیرید تخفیف بدن !

این کارو به تمام دوستانی اول کار با کمبود بودجه مواجه میشن توصیه میکنم;)

اگه شد سی پی یو +مین +رم+هارد+کیس+پاور+مانیتور بخرن تهش هر چی موند اولویت کارت گرافیک بعدا ssd میشه اضافه کرد

سیستم خودم  پارسال شروع کردم بستن مثلا  تو حراجی شب یلدا دیجیکالا ssd evo 750 خریدم245 تومن باسه کسی این سیستم میبندم همین کارو انجام بدم که قطعات اصلی اولویت 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alireza3dshadow گفته است :

پ.ن:قبلا تاپیک های مشاوره عالی بودن العان نمیدونم چرا اینجوری شده خروجی از توش در نمیاد !

سلام

به این علت که متاسفانه روش برخورد شما طلبکارانه هست  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...