رفتن به مطلب

وصل کردن تعداد زیادی هارد به یک کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

کیس من جای 5 تا هارد بیشتر نداره

که الان 3 تاش پره! یه هارد 500 گیگ و 2 ترابایت با یک ssd 120 گیگ

حالا میخوام یک ویندوز دیگه روش نصب کنم و میخوام یک ssd 240gig و یک هارد 4 ترابایت دیگه روش نصب کنم

اما ایا بعدا امکان اضاف کردن هارد به کامپیوتر هست ؟

چطور میشه 6 تا یا تعداد بیشتری هارد به کامپیوتر وصل کرد ؟

اخه تعداد درگاه ساتا روی مادربورد محدود هست...

لطفا راهنمایی فرمایید

با سپاس

لینک به دیدگاه

پیشنهاد می کنم همه رو بفروشی و یه دونه هارد مثلا 8 ترا بگیری

اینجوری اصلا جالب نمی شه، تبدیل هم بگیری سرعتش رو میاره پایین

البته تبدیل به یو اس بی 3 هم سرعتش قابل قبوله به شرطی که مادربردت یو اس بی 3 داشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

مینتون چند درگاه ساتا داره؟

من هم مثل دوستمون توصیه میکنم بفروشید  ولی به جای یک عدد ظرفیت بالا دو عدد بخرید. مثلا 2 تا 4 ترا بخرید که اگر خدای نکرده مشکلی پیش اومد کل دوستان با هم به فنا نرن و یه هارد بمونه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

مینتون چند درگاه ساتا داره؟

من هم مثل دوستمون توصیه میکنم بفروشید  ولی به جای یک عدد ظرفیت بالا دو عدد بخرید. مثلا 2 تا 4 ترا بخرید که اگر خدای نکرده مشکلی پیش اومد کل دوستان با هم به فنا نرن و یه هارد بمونه.

موفق باشید.

6 تا ساتا داره که الان که نگاه کردم 5 تاش پره.

3 تا واسه هارد ها و 1 عدد واسه دی وی دی رایتر و یک عدد هم نمیدونم به کجا وصله

احتمال داره یکیش رفته باشه واسه فعال کردن یو اس بی کیس ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، sadeghdota گفته است :

6 تا ساتا داره که الان که نگاه کردم 5 تاش پره.

3 تا واسه هارد ها و 1 عدد واسه دی وی دی رایتر و یک عدد هم نمیدونم به کجا وصله

احتمال داره یکیش رفته باشه واسه فعال کردن یو اس بی کیس ؟

بسیار عالی.

خیر برای usb خود مین هدر داره و نیازی به استفاده از درگاه sata نیست.

عزیز اون یه دونه که نمیدونی به کجا رفته رو پیگیری کن ببین جای بدی نرفته باشه!:D خیلی راحته این کار دو درب رو باز کن و بگردی ببین اون سیم کجا رفته در حالتی که سیستم خاموش هست سیم رو بکش ببین چی میشه.

اگر 6 عدد دارید که یدونش هم برای odd رفته پس در اصل 5 هارد میتونید وصل کنید که کیستون هم 5 تا جا داره. یعنی 5 تا رو بی مشکل میتونید نصب و استفاده کنید.

بعد از اون هم هارد خاستید و شرایط فروش اینها رو نداشتید به جای هارد اینترنال هارد اکسترنال بخرید که دیگه مشکلی نباشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بسیار عالی.

خیر برای usb خود مین هدر داره و نیازی به استفاده از درگاه sata نیست.

عزیز اون یه دونه که نمیدونی به کجا رفته رو پیگیری کن ببین جای بدی نرفته باشه!:D خیلی راحته این کار دو درب رو باز کن و بگردی ببین اون سیم کجا رفته در حالتی که سیستم خاموش هست سیم رو بکش ببین چی میشه.

اگر 6 عدد دارید که یدونش هم برای odd رفته پس در اصل 5 هارد میتونید وصل کنید که کیستون هم 5 تا جا داره. یعنی 5 تا رو بی مشکل میتونید نصب و استفاده کنید.

بعد از اون هم هارد خاستید و شرایط فروش اینها رو نداشتید به جای هارد اینترنال هارد اکسترنال بخرید که دیگه مشکلی نباشه.

موفق باشید.

ایا دستگاهی نیست که به اون یدونه ساتا ازاد وصل بشه و بتونه چندین هارد رو ساپورت کنه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sadeghdota گفته است :

ایا دستگاهی نیست که به اون یدونه ساتا ازاد وصل بشه و بتونه چندین هارد رو ساپورت کنه ؟

من ندیدم یعنی دلیلی نداشته این کار رو بکنم ولی طبیعتا باید بشه.

توصیه نمیکنم این کار رو. هارد اکسترنال بخرید بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام علیک

سایت دیجیک رو چک کنید

دو مدل تبدیل هست از pci رو تبدیل به ساتا می کنه ، بین بیست تومن تا چهل تومن هست

digik

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، sadeghdota گفته است :

سلام.بنده تا به حال چنین چیزی ندیدم ولی پیشنهاد میکنم به خاطر دلایلی از جمله کاستن از مصرف برق-کاهش حرارت-کاهش بار پردازشی سیستم-کمتر شدن فضای اشغال شده کیس (و بهبود گردش هوا و کاهش حرارت)-کاستن از وزن کیس و ... دو تا هارد ظرفیت بالاتر بگیرید

اگه هم خیلی اصرار دارید به نگه داشتن این هارد ها میتونید از ماژول های توسعه ساتا استفاده کنید 

یهنگاهی هم به پنل مادربرد بندازید.اگه eSATA داشت کار راه اندازه.منتهی باید کابل esata to sata بگیری که حدود ۶-۷ تمنه

لینک به دیدگاه

سلام دوباره.

دوست من پیدا کردید اون ساتایی که نمیدونستید به کجا رفته؟ ممکنه همینجوری اون طرفش ازاد باشه و میتونید به راحتی دو دیوایس دیگه ای که مد نظرتون هست رو خریداری کنید و بی هزینه اضافه نصب کنید.

لینک به دیدگاه

میتونید با کارت تبدیل PCI/PCI Express پورت ساتا اضافه کنید اما سوالی که پیش میاد، اینه که آیا جای قرار دادن هارد هم هست؟ چون تو کیسای معمول (کاری به نمونه های فول تاور ندارم) تعداد محدودی هارد جا میشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه کیستون از بالا درب هارد بخوره مثل x3  گرین اون ساتا برای اون رفته من خودم مینبوردم 6 تا ساتا داره مجبور شدم برای هاردهام دی وی دی رایتر هم کنسل کنم بره پی کارش خدای سال یه بار از دی وی دی رایتر استفاده نمیکردم هاردهامم سه تا سه ترا و سه تا دو ترا هستش البته اینو بگم هارد با ظرفیت بالا هم ریسکه یکباره خدای نکرده یه هارد 8 ترا بسوزه من یکی خودم برام پیش بیاد به فنا میرم حجم زیادی از دیتا میپره پیشنهاد منم هارد اکسترناله البته اگر استفاده ندارید اون دی وی رایتر هم میتونه جا برای یه هارد باز کنه اگه تبدیل pci هم خریدید فقط دی وی دی رایتر رو بهش وصل کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...