رفتن به مطلب

عملکرد ضعیف هارد 4 ترابایت سیگیت

MohsenVarna
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت تمامی عزیزان

کار بنده رایت و فروش DVD  هست ، به همین منظور طبعا از تعداد زیادی رایتر روی هر کیس ( یکی از کیس ها 7 تا رایتر Asus و دو هارد 1 ترابایت و 2  ترابایت گرین وسترن روش سوار هست ) که رایت بنده از روی هارد 2 ترابایت انجام میشه و همزمان هر 7 عدد رایتر از روی این هارد با سرعت (8x) در 9 دقیقه کار رایتشون به شکل منظم به اتمام میرسه . این از کیس اول بود و پاورش 700 گرین هست  ، کارت گرارفیک هم روش سوار نیست

کیس دوم که ماردبردش Z97-C هست و یک عدد هارد SSD  128 که ویندوز 10 روش نصب هست ، یک هارد 1 ترابایت گرین وسترن و در نهایت یک عدد هارد 4 ترابایت سیگیت که ، 4 ماهی هست که روش نصب کردم و رایت ها  رو هم از روی همین هارد سیگیت با چهار رایتر Asus انجام میدم.   این کیس دوم بود و پاورد 850 پلاس گرین هست و کارت گرافیک 980 روش سوار هست

این از توضیحات ابتدایی ⬆

⬅مشکل اصلی بنده با کیس دوم و دقیقا با هارد 4 ترابایت  سیگیت هست و اون هم در زمان رایت کردن دیتا با 4 رایتر یا 3 رایتر از روی این هارد هست ، که رایتر ها به شکل نامنظم رایت رو به اتمام میرسونن ، برای مثال یک رایتر در 9 دقیقه رایت رو تمام میکنه ، دومی در 10 دقیقه و سومی در 12 دقیقه ، واین دقیقا چیزی هست که برای من کاملا دست و پا گیر و تعجب بر انگیز هست . حجم فایل های رایت شده روی هر DVD در تمام رایتر ها نیز یکسان هست.

سرعت کپی  به روی این هارد 4 ترابایتی ( از 60 تا 100 مگابایت متغیر هست ) 

سرعت کپی از روی این هارد به هاردی دیگر ( از 60 تا 100 مگابایت متغیر هست )

گفتنی هست همین هارد روی( کیس اول ) همین مشکل رو داشت .

26180816198206169704.jpg   

http://www.axgig.com/images/69210666515539134612.jpg

از دوستان خواهشمندم اگر نکته یا ترفندی به نظرشون میرسه حتما کمک کنند ، با تشکر

ویرایش شده توسط MohsenPunisher
لینک به دیدگاه

60 مگ خوبه که الان فکر کردم مدل آرکایو درایو هست که سرعت رایتش 5 مگابایته.

لینک به دیدگاه

دوستان ، نظر خاصی در این باره دارند آیا ؟

لینک به دیدگاه

سلام یه عکس  از نرم افزار hd tune  قسمت health  بزار ببینیم وضعیت هارد چه جوریاست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، nasabam گفته است :

سلام یه عکس  از نرم افزار hd tune  قسمت health  بزار ببینیم وضعیت هارد چه جوریاست

سلام 

75091861896808588618.png

لینک به دیدگاه

کابل ساتای هارد رو عوض کن

اگه ساتا 6G هست کابل ساتا G6 وصل کن و روی برد هم دقت کن به اسلات ساتا 6G وصل باشه 

لینک به دیدگاه

واقعا ضعیف هست ! اگه بین 50 تا 100 باشه... من چک کردم سرعت حدود :

برای مدل st4000dm000-2ae166

Min Avg Max
89.1 Read 140 176
90.7 Write 129 165
71.1 Mixed 119 151

http://hdd.userbenchmark.com/Seagate-Desktop-HDD-4TB-2013/Rating/1598

http://www.tomshardware.com/reviews/desktop-hdd.15-st4000dm000-4tb,3494-3.html

http://www.storagereview.com/seagate_desktop_hdd15_review_st4000dm000

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ظاهرا بنده هم همچین مشکلی با هارد 1 ترابایت سیگیتم دارم و فقط هم روی ویندوز 10 اینطوریه 

توضیحات راجع به مشکلی که برای من پیش اومده اینجاست :

ماهیت مشکل شما هم فکر کنم با مال من یکیه  و اونجا نوشتم تا شاید دوستان راهنمایی کنن و پیشنهاداتشون رو به کار ببندم بلکه درست بشه...

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

ظاهرا بنده هم همچین مشکلی با هارد 1 ترابایت سیگیتم دارم و فقط هم روی ویندوز 10 اینطوریه ?

توضیحات راجع به مشکلی که برای من پیش اومده اینجاست :

ماهیت مشکل شما هم فکر کنم با مال من یکیه ? و اونجا نوشتم تا شاید دوستان راهنمایی کنن و پیشنهاداتشون رو به کار ببندم بلکه درست بشه...

سلام بر استاد

آقا منم ویندوز 10 نصب کردم قبلا، هاردهای سیستم من قدیمی هستن یعنی 10 سال از عمرشون میگذره پیر شدن خخخخ

اما خداروشکر ایرادی ندارن، تو ویندوز 10 با هنگ های زیادی بعضی وقتا روبه رو می شدم، البته ویندوز 8.1 هم به همین شکل بود، الان ویندوز 7

آپدیت شده نصب کرده اصلا به هیچ وجه مشکلی ندارم، منم که سیستمم کاریه اصلا نباید مشکلی داشته باشه، در ضمن یه کارت شبکه وایرلس نصب کردم

درایور برای ویندوز 10 نداشت اما خود ویندوز اتوماتیک پیدا میکرد درایورشو نصب میکرد بعضی وقتی کلا سیستم هنگ میکرد و حتما باید دکمه ریست میزدم رو کیس

تا سیستم ریستارت می شد با نصب ویندوز 7 کلا حل شد،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

سلام بر استاد

آقا منم ویندوز 10 نصب کردم قبلا، هاردهای سیستم من قدیمی هستن یعنی 10 سال از عمرشون میگذره پیر شدن خخخخ

اما خداروشکر ایرادی ندارن، تو ویندوز 10 با هنگ های زیادی بعضی وقتا روبه رو می شدم، البته ویندوز 8.1 هم به همین شکل بود، الان ویندوز 7

آپدیت شده نصب کرده اصلا به هیچ وجه مشکلی ندارم، منم که سیستمم کاریه اصلا نباید مشکلی داشته باشه، در ضمن یه کارت شبکه وایرلس نصب کردم

درایور برای ویندوز 10 نداشت اما خود ویندوز اتوماتیک پیدا میکرد درایورشو نصب میکرد بعضی وقتی کلا سیستم هنگ میکرد و حتما باید دکمه ریست میزدم رو کیس

تا سیستم ریستارت می شد با نصب ویندوز 7 کلا حل شد،

سلام نعیم جان

وقتی همون هارد رو روی ویندوز 7 بالا میارم و مشکلی نداره خب مشخص هست تقصیره کیه

همونطور که میدونیم ، ویندوز 10 به تعداد کاربرانش ....  بگذریم ، بهتره بگیم "بازی های  متفاوت" داره ?

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام نعیم جان

وقتی همون هارد رو روی ویندوز 7 بالا میارم و مشکلی نداره خب مشخص هست تقصیره کیه ?

همونطور که میدونیم ، ویندوز 10 به تعداد کاربرانش ....  بگذریم ، بهتره بگیم "بازی های  متفاوت" داره ?

فک کنم تو 120 سالتم بشه، نه بازیو ول کنی نه اورکلاکو خخخخخ

یاد نوه هات و نتیجه هاتم میدی که اینو به صورت خانوادگی حفظ کنن

لینک به دیدگاه

هارد هم روی ویندوز 7 کار کرده و الانم روی ویندوز 10 هست ، بنده هنگام خرید این هارد دور بالاش گولم زد و گرنه کلا طرفدار وسترن هستم .

هارد تنبلی هست ، خیلی حین کار و رایت روی اعصابه ، با این قیمت بالای هارد 4 ترابایت و حجم دیتا هایی که داخلش دارم نمیشه دست هم بش زد .

بنظر دوستان برنمیگرده به اون فرمت اولیه که باعث میشه هارد توسط ویندوز شناخته بشه ؟

یا چون یک پارتیشن هست کند عمل میکنه ؟

هارد دو ترابایت گرین وسترن الان مثل مرد کار میکنه برام

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mehrdad OC گفته است :

کابل ساتای هارد رو عوض کن

اگه ساتا 6G هست کابل ساتا G6 وصل کن و روی برد هم دقت کن به اسلات ساتا 6G وصل باشه 

کابل های بنده کلا ساتا 6 گیگ هست و مادربرد هم غیر از ساتا 6 گیگ ساتای پایین تری نداره

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز کلا HDD ها اینطوری هستن که هرچه قدر تعداد فایل در حال جابه جایی بیشتر بشه سرعت کمتر میشه. شما یه فیلم 2 گیگی رو کپی کن بعد برو یه بازی 2 گیگی رو کپی کن مطمعنا اون بازی چند برابر یک فایل فیلم طول میکشه.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز کلا HDD ها اینطوری هستن که هرچه قدر تعداد فایل در حال جابه جایی بیشتر بشه سرعت کمتر میشه. شما یه فیلم 2 گیگی رو کپی کن بعد برو یه بازی 2 گیگی رو کپی کن مطمعنا اون بازی چند برابر یک فایل فیلم طول میکشه.

بله یه همچین چیزی هست ولی مشکل بنده اصلا مرتبط با این موضوع نمیشه

لینک به دیدگاه

داداش مقطع به مقطع چک کن بیا جلو

از ویندوز شروع کن- قدرت سخت افزار - نرم افزار رایت - چک کردن کابل های ساتا- نوع پارتیشن - گرمای هارد - خود هارد

ابنجورمشکلات توی هاردهای ظرفیت بالا زیاده مخصوصا برا افرادی مثل شما که زمان و حجم رو زیرنظر دارید. من اختمال میدم مشکل اول از ویندوزه دوم سخت افزار ضعیف

حتما توصیه میکنم از ویندوز 7 استفاده کنی

ویندوز 10 یسری مشکلات داره کسایی که کارای تخصصی انجام میدن این مشکلات رو وضوح میبینن

توی انکد کردن با انکدر madvr ویندوز 10 بهیج عنوان استیبل نمیشه.دهنمو سرویس کرد اخر مجبور شدم بیام رو ویندوز 7 که با یه تنظیم 10 دقیقه ای به راحتی به استیبل رسیدم. حتما روی وندوز 7 تست بزن

لینک به دیدگاه

من بالا تر هم اشاره کردم ، این هارد رویه یک پی سی Core i5 با پاور 700 وات گرین بود و دیدم مشکل ذکر شده رو داره ، این شد بازش کردم بستمش رویه سیستم اصلی خودم که سیستم گیمینگ هست و ویندوزش 10 هست ، هم نرم افزار رایت و هم ویندوز و هم سخت افزار و هم کابل ساتا و تمامی عوامل درگیر وقتی دیتا از روی هارد 2 ترابایت وسترن گرین بر روی 4 تا 7 رایتر ، رایت میشه همه چیز اکی هست ولی وقتی از روی این هارد 4 ترابایت سیگیت رایت میشه ، وقت بیشتری رو میگیره ، اینطور که نرم افزار نشون میداد ، بافر یکنواختی رو هارد نمیداد هنگام رایت ، میگم اصلا مشکل مزخرفی هست ، داخل نت هم انگلیسی و هم فارسی سرچ  کردم به نتیجه خاصی نرسیدم ، بلکه داخل لیون مشکل مرتفع بشه امیدوارم -_-

ویرایش شده توسط MohsenPunisher
لینک به دیدگاه

یه سوال ؛ کل 4ترا بایت یه پارتیشن هست؟؟درسته؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

یه سوال ؛ کل 4ترا بایت یه پارتیشن هست؟؟درسته؟؟

همینطوره عزیز

لینک به دیدگاه

خودم قبلا یدونه یه ترا رو یه پرتیشن کرده بودم 

یه همچین مشکلی داشتم

بعدش که دوتا پارتیشن کردم مشکلم برطرف شد . البته تجربه شخصی ام هست . نمیدونم چه علتی میتونه داشته باشه . 

شما هم هاردتون رو مثلا دو تا یا چهار تا پارتیشن بکنین شاید مشکلتون برطرف شد . 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

خودم قبلا یدونه یه ترا رو یه پرتیشن کرده بودم 

یه همچین مشکلی داشتم

بعدش که دوتا پارتیشن کردم مشکلم برطرف شد . البته تجربه شخصی ام هست . نمیدونم چه علتی میتونه داشته باشه . 

شما هم هاردتون رو مثلا دو تا یا چهار تا پارتیشن بکنین شاید مشکلتون برطرف شد . 

سلام ، ممنون همین فکر هم در سرم بود ، فعلا باید کلی دیتا جا به جا کنم ، تا دو تا پارتیشن 2 ترابایتی کنمش ، امید وارم درست بشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/02/02, 11:39:28، MohsenPunisher گفته است :

سلام خدمت تمامی عزیزان

کار بنده رایت و فروش DVD  هست ، به همین منظور طبعا از تعداد زیادی رایتر روی هر کیس ( یکی از کیس ها 7 تا رایتر Asus و دو هارد 1 ترابایت و 2  ترابایت گرین وسترن روش سوار هست ) که رایت بنده از روی هارد 2 ترابایت انجام میشه و همزمان هر 7 عدد رایتر از روی این هارد با سرعت (8x) در 9 دقیقه کار رایتشون به شکل منظم به اتمام میرسه . این از کیس اول بود و پاورش 700 گرین هست  ، کارت گرارفیک هم روش سوار نیست

کیس دوم که ماردبردش Z97-C هست و یک عدد هارد SSD  128 که ویندوز 10 روش نصب هست ، یک هارد 1 ترابایت گرین وسترن و در نهایت یک عدد هارد 4 ترابایت سیگیت که ، 4 ماهی هست که روش نصب کردم و رایت ها  رو هم از روی همین هارد سیگیت با چهار رایتر Asus انجام میدم.   این کیس دوم بود و پاورد 850 پلاس گرین هست و کارت گرافیک 980 روش سوار هست

این از توضیحات ابتدایی ⬆

⬅مشکل اصلی بنده با کیس دوم و دقیقا با هارد 4 ترابایت  سیگیت هست و اون هم در زمان رایت کردن دیتا با 4 رایتر یا 3 رایتر از روی این هارد هست ، که رایتر ها به شکل نامنظم رایت رو به اتمام میرسونن ، برای مثال یک رایتر در 9 دقیقه رایت رو تمام میکنه ، دومی در 10 دقیقه و سومی در 12 دقیقه ، واین دقیقا چیزی هست که برای من کاملا دست و پا گیر و تعجب بر انگیز هست . حجم فایل های رایت شده روی هر DVD در تمام رایتر ها نیز یکسان هست.

سرعت کپی  به روی این هارد 4 ترابایتی ( از 60 تا 100 مگابایت متغیر هست ) 

سرعت کپی از روی این هارد به هاردی دیگر ( از 60 تا 100 مگابایت متغیر هست )

⬅گفتنی هست همین هارد روی( کیس اول ) همین مشکل رو داشت .

26180816198206169704.jpg   

http://www.axgig.com/images/69210666515539134612.jpg

از دوستان خواهشمندم اگر نکته یا ترفندی به نظرشون میرسه حتما کمک کنند ، با تشکر

سلام.

دوستان با فرمت هارد 4 ترابایت و تقسیم کردن اون به دو بخش 2 ترابایتی ، مشکلی تا حد خیلی زیادی برطرف شد.

با تشکر از عزیزانی که کمک کردند

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MohsenPunisher گفته است :

سلام.

دوستان با فرمت هارد 4 ترابایت و تقسیم کردن اون به دو بخش 2 ترابایتی ، مشکلی تا حد خیلی زیادی برطرف شد.

با تشکر از عزیزانی که کمک کردند

شاید نیاز به defragment داشته که با فرمت کردن و دوباره ریختن اطلاعات این اتفاق رخ داده ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...