رفتن به مطلب

rise of tombrider مشکل داره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 25 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

سلام دوست عزیز

بنده که این بازی رو با کارت  970 بازی کردم مشکلی نداشتم

شما ابتدا بهتره اپدیتهای خود بازی رو نصب کنید شاید مشکلتون حل شد

من نسخه بلک باکسش رو دارم نمیدونم خودش اپدیتهارو داره یا نه.

و اینکه میشه روش نصب کرد یا نه.

ولی از اونجا که  dx12  تو بازی هست معلومه یکسری از اپدیتها رو داره.

لینک به دیدگاه

ورژن رو زده

v 1.0

build

668.1-64

از روی این میشه فهمید اپدیتهارو داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

من نسخه بلک باکسش رو دارم نمیدونم خودش اپدیتهارو داره یا نه.

و اینکه میشه روش نصب کرد یا نه.

ولی از اونجا که  dx12  تو بازی هست معلومه یکسری از اپدیتها رو داره.

روی این نسخه اپدیت ها رو باید بشه نصب کرد

اما دی ال سی نمیشه روی نسخه بلک باکس معمولا نصب کرد

راستی شماAnti-Aliasing در بازی فعال کردین این تنظیمات خیلی تاثیر  داره باید مشکل از حداکثر کردن این مورد باشه فکر کنم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ابوالفضل.گنجی گفته است :

روی این نسخه اپدیت ها رو باید بشه نصب کرد

اما دی ال سی نمیشه روی نسخه بلک باکس معمولا نصب کرد

راستی شماAnti-Aliasing در بازی فعال کردین این تنظیمات خیلی تاثیر  داره باید مشکل از حداکثر کردن این مورد باشه فکر کنم.

نه  fxaa  هستش.

یک لینک که همه اپدیت هارو با هم داشته باشه میشه معرفی کنی؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

نه  fxaa  هستش.

یک لینک که همه اپدیت هارو با هم داشته باشه میشه معرفی کنی؟

این مشکل لگد در تنظیمات پایین تر هم دارین؟

,واقعیتش دوست عزیز من خیلی وقت پیش این بازی رو دانلود و بازی کردم

لینک ازش ندارم شرمنده.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ابوالفضل.گنجی گفته است :

این مشکل لگد در تنظیمات پایین تر هم دارین؟

,واقعیتش دوست عزیز من خیلی وقت پیش این بازی رو دانلود و بازی کردم

لینک ازش ندارم شرمنده.

دشمنت شرمنده.

نه روی  high  مشکلی نداره.

مشکل از  vram  هستش به احتمال زیاد ولی تعجب من از اینه که چرا  970  با اینکه مشکل رم داشت بهتر از rx 480  داشت فریم میداد و لگش خیلی کمتر از این بود.

یکی از دوستان اشاره کرد که  ram  کمه که 8 گیگ فک نکنم کم باشه اونم برا این بازی که مال 2015 هستش.

ولی تو تسک منیجر موقع بازی از  5/5g بیشتر استفاده نمیشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

Texture Quality روی High هست یا Very high ؟ من روی very High بزنم اخطار کمبود رم کارت گرافیک می دهد.

این مورد برای شما پیدا کردم.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=9090e512163ddd0b5ba47e675e286f8d&t=404465&page=23

به شما یک کلاک ثابت بر روی 1300 مگاهرتز( نمیدانم کارت شما از چه برندی است ولی فرض می کنم بالاترین کلاک هسته 1300 مگاهرتز باشد ) می دهد بنابراین شما باید یک پروفایل برای تامب رایدر بسازید.

ابتدا  AMD Radeon Settings سپس Gaming ==> گزینه Add بزنید بعد به مسیر بازی بروید و فایل اجرایی ROTTR.exe را انتخاب کنید و بعد بر روی پروفایل ساخته شده برای بازی کلیک کنید و سپس تب Profile Wattman کلیک کنید و در سمت راست شما کلمه Frequency می بینید اونجا کلیک کنید تا به جای نوار به شما عدد نشان دهد.حالا تمام عدد ها را 1300 بزنید.در پایین شما کلمه Power Limit میبینید.اونم را عدد 10 درصد اضافه کنید.

نتیجه برای کارت بنده ،  من کلاک هسته را روی 800 انتخاب کردم ( تصویر اول ) حال نتایج در بازی روی تصویر دوم ببینید که یک کلاک ثابت دارد.

برای اینکه بدانید بالاترین کلاک هسته انتخاب شده از طرف کارخانه چقدر است کافی است GPU-z اجرا کنید.

مدل کارتم  sapphir nitro + هستش.

کلا  preset  روی  veryhigh  هستش.

این کاری که شما میگی رو هم انجام دادم ولی مشکل سر جاشه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

دشمنت شرمنده.

نه روی  high  مشکلی نداره.

مشکل از  vram  هستش به احتمال زیاد ولی تعجب من از اینه که چرا  970  با اینکه مشکل رم داشت بهتر از rx 480  داشت فریم میداد و لگش خیلی کمتر از این بود.

یکی از دوستان اشاره کرد که  ram  کمه که 8 گیگ فک نکنم کم باشه اونم برا این بازی که مال 2015 هستش.

ولی تو تسک منیجر موقع بازی از  5/5g بیشتر استفاده نمیشه.

شنیده بودم کارتهای انویدیا بهتر میشه با رم بیشتر مشکل vram حل کرد احتمالا برای همینه 970 لگش کمتر بود

ویرایش شده توسط ابوالفضل.گنجی
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، **pouya** گفته است :

سلام دوستان من کارت قبلیم 970 بود که وقتی این بازی رو میزاشتم رو حالت  veryhigh  یکم لگ میزد که من گفتم حتما بخاطر  3/5 + 5 g  بودنشه.

. که فروختم و الان یک کارت  rx 480 4g  دارم.

اما باز هم تو همون تنظیمات داره حتی بد تر از 970 لگ میزنه.

هم  dx11  و هم dx 12  این لگ ها رو داره.

سیستمم هم چیزی کم نداره

core i7 4790k

8g ram 1866

power 885

fhd  هم بازی میکنم.

سلام

اینجا تمامی اپدیتها و دی ال سی های این بازی موجوده.اپدیت 12 رو نصب کنید اگر مشکل حل نشد نسخه کورپک رو دانلود کنید.

shadow quality رو روی مدیوم بزارید.

و در انتها رم شما کمه برای این بازی،یه 4 یا 8 گیگ کارکرده بخرید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ***sniper*** گفته است :

سلام

اینجا تمامی اپدیتها و دی ال سی های این بازی موجوده.اپدیت 12 رو نصب کنید اگر مشکل حل نشد نسخه کورپک رو دانلود کنید.

shadow quality رو روی مدیوم بزارید.

و در انتها رم شما کمه برای این بازی،یه 4 یا 8 گیگ کارکرده بخرید.

اپدیت 12 رو هم ریختم ولی لگ سر جاشه.

ممکنه از رم هم باشه چون الان تو اون قسمت ها که خیلی لگ میزنه تا 7گیگ رم میکشه که حداقل 1 گیگ رم باید برای ویندوز بمونه.پس بازی به مقدار بیشتری رم نیاز داره.

الان که اصلا بودجه ندارم اما یه مسئله ای که پیش میاد این هست. که همون مقدار پول که باید برای رم اضافه داد رو میشه باهاش گرافیک 480 8 گیگ یا 1060 خرید.

و بجز اون اگه رم اضافه کنم سیستم از حالت دو کاناله خارج میشه.

پس یک نتیجه گیری که میشه کرد اینه که  nvidia  از  amd  کمتر رم سیستمی نیاز داره؟:|

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، **pouya** گفته است :

ممکنه از رم هم باشه چون الان تو اون قسمت ها که خیلی لگ میزنه تا 7گیگ رم میکشه که حداقل 1 گیگ رم باید برای ویندوز بمونه.پس بازی به مقدار بیشتری رم نیاز داره.

الان که اصلا بودجه ندارم اما یه مسئله ای که پیش میاد این هست. که همون مقدار پول که باید برای رم اضافه داد رو میشه باهاش گرافیک 480 8 گیگ یا 1060 خرید.

پس یک نتیجه گیری که میشه کرد اینه که  nvidia  از  amd  کمتر رم سیستمی نیاز داره؟:|

دوست عزیز شما چقدر فریم میگیرید ؟؟؟

اگر بیشتر از 60 میگیرید و بازی لگ میزنه یعنی مشکل از ناتوانی مانیتور هستش .

اگر 60 فریم میگیرید و در بعضی جاها فریم افت میکنه مشکل احتمالا به ویندوز یا درایور های قبلی مربوط میشه .

شما طبق این راهنمایی اقدام کن .

اول از همه MSI Afterburner رو نصب کن . تا بتونی فریم و ... رو مانیتور کنی

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

بعد حتما درایور قبلی رو با آخرین نسخه Display Driver Uninstaller در حالت سیف مود پاک کن .

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

و آخرین نسخه درایور رو نصب کن

http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-relive-17-4-3-driver-download.html

بازی رو تا آخرین نسخه آپدیت کن .

حالا وارد بازی شو . فرکانس GUP و میزان زیر لود رفتنش رو مدام چک کن . اگر فرکانس پایین هستش یا زیر 99 درصد لود نمیره بگو .

اگر فریم بیشتر از 60 هستش فریم رو به 60 محدود کن .

طبق این بنچمارک

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_480_gaming_x_review,10.html

مدل 8 گیگ باید حدود 70 فریم بگیره . مدل 4 گیگ همواره با اختلاف در حد 5 فریم ( یه مقدار کمتر یا بیشتر ) فریم میده . پس کارت شما باید به راحتی حدود 65 فریم بده .اگر این مقدار فریم نمی گیرید . احتمالا  با گلوگاه رو به رو شده اید .

چند تا نکته :

Rise of the Tomb Raider یکی از تایتل های انویدیاست .

ارتقاء از 970 به 480 اون هم برای یک بازی تایتل انویدیا از همون اول هم نادرست بوده . شما فریم 480 رو دربازیی های بی طرف یا تایتل AMD با 970 مقایسه کن تا ببینی چقدر فرق دارن .

استفاده از یه رم دیگه سیستم رو از حالت دوال خارج نمی کنه . دو رم قبلی دوال کار می کنند و رم جدید هم به صورت سینگل .

حتما توجه کنید که دمای کارت بالا نرفته باشه . CPU رو چک کنید تا دمای متعادلی داشته باشه و سیستم در هنگام بی کاری زیر لود نباشه .

نتیجه کار رو گزارش بده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، **pouya** گفته است :

درود

شادو رو کم کردین؟

پیج فایل رو افزایش بدین ببینید تغییری میکنه.

از یکی رم  امانت بگیرید و تست کنید. 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دوست عزیز شما چقدر فریم میگیرید ؟؟؟

اگر بیشتر از 60 میگیرید و بازی لگ میزنه یعنی مشکل از ناتوانی مانیتور هستش .

اگر 60 فریم میگیرید و در بعضی جاها فریم افت میکنه مشکل احتمالا به ویندوز یا درایور های قبلی مربوط میشه .

شما طبق این راهنمایی اقدام کن .

اول از همه MSI Afterburner رو نصب کن . تا بتونی فریم و ... رو مانیتور کنی

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

بعد حتما درایور قبلی رو با آخرین نسخه Display Driver Uninstaller در حالت سیف مود پاک کن .

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

و آخرین نسخه درایور رو نصب کن

http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-relive-17-4-3-driver-download.html

بازی رو تا آخرین نسخه آپدیت کن .

حالا وارد بازی شو . فرکانس GUP و میزان زیر لود رفتنش رو مدام چک کن . اگر فرکانس پایین هستش یا زیر 99 درصد لود نمیره بگو .

اگر فریم بیشتر از 60 هستش فریم رو به 60 محدود کن .

طبق این بنچمارک

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_480_gaming_x_review,10.html

مدل 8 گیگ باید حدود 70 فریم بگیره . مدل 4 گیگ همواره با اختلاف در حد 5 فریم ( یه مقدار کمتر یا بیشتر ) فریم میده . پس کارت شما باید به راحتی حدود 65 فریم بده .اگر این مقدار فریم نمی گیرید . احتمالا  با گلوگاه رو به رو شده اید .

چند تا نکته :

Rise of the Tomb Raider یکی از تایتل های انویدیاست .

ارتقاء از 970 به 480 اون هم برای یک بازی تایتل انویدیا از همون اول هم نادرست بوده . شما فریم 480 رو دربازیی های بی طرف یا تایتل AMD با 970 مقایسه کن تا ببینی چقدر فرق دارن .

استفاده از یه رم دیگه سیستم رو از حالت دوال خارج نمی کنه . دو رم قبلی دوال کار می کنند و رم جدید هم به صورت سینگل .

حتما توجه کنید که دمای کارت بالا نرفته باشه . CPU رو چک کنید تا دمای متعادلی داشته باشه و سیستم در هنگام بی کاری زیر لود نباشه .

نتیجه کار رو گزارش بده .

برای این بازی ارتقاع ندادم گفتم یه کارت بگیرم یکم بروز تر باشه و مشکل مموری نداشته باشه. چون تا جایی که شنیده بودم قرار بود در حد 1060 و 980 باشه 

من کلا با msi afterburner  کار میکنم و مانیتورینگ و... رو انجام میدم.

و قبل این درایور nvidia  نصب بود که unistal کردم بعد همین اخرین نسخه رو ریختم.و  فک نکنم مشکل درایور قبلی باشه 

فریم تو قسمت های بسته روی 65 تا 70 یا بیشتر هست و لگ نداره تقریبا.ولی تو قسمت های باز میره رو 40/50  حالا یکم بالا پایین و همراه با لگ شدید.

فرکانش اما 99 و 100 هست.

میزان مصرف رم خود کارت 3840 و میزان مصرف رم  سیستم بین 5800 تا 7200 از 8گیگ هست.

موقع استفاده از برنامه ای استفاده نمیکنم .بجز msi after  بقیه چیزا بی استفادن.

میگم بنظرتون با افزایش رم درست میشه یا با ارتقا به مدل 8 گیگ یا 1060?

ویرایش شده توسط **pouya**
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ***sniper*** گفته است :

درود

شادو رو کم کردین؟

پیج فایل رو افزایش بدین ببینید تغییری میکنه.

از یکی رم  امانت بگیرید و تست کنید. 

نه شدو رو کم نکردم چون نمیخواستم از veryhigh پریست خارج بشه.

پیج فایل رو متوجه نشدم میشه توضیح بدین?

دوستان من سیستم هاشون برای زمان شاه هستن و کسی رم ddr3 فرکانس خوب نداره تا امانت بگیرم متاسفانه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، **pouya** گفته است :

برای این بازی ارتقاع ندادم گفتم یه کارت بگیرم یکم بروز تر باشه و مشکل مموری نداشته باشه. چون تا جایی که شنیده بودم قرار بود در حد 1060 و 980 باشه 

من کلا با msi afterburner  کار میکنم و مانیتورینگ و... رو انجام میدم.

و قبل این درایور nvidia  نصب بود که unistal کردم بعد همین اخرین نسخه رو ریختم.و  فک نکنم مشکل درایور قبلی باشه 

فریم تو قسمت های بسته روی 65 تا 70 یا بیشتر هست و لگ نداره تقریبا.ولی تو قسمت های باز میره رو 40/50  حالا یکم بالا پایین و همراه با لگ شدید.

فرکانش اما 99 و 100 هست.

میزان مصرف رم خود کارت 3840 و میزان مصرف رم  سیستم بین 5800 تا 7200 از 8گیگ هست.

موقع استفاده از برنامه ای استفاده نمیکنم .بجز msi after  بقیه چیزا بی استفادن.

میگم بنظرتون با افزایش رم درست میشه یا با ارتقا به مدل 8 گیگ یا 1060?

کارت 1060 و 480 همرده محسوب میشن . یعنی در تعدادی بازی 1060 دست بالاتر رو داره در تعدادی 480 . اما از اونجایی که در DX12 و API های به روز دیگه مثل والکان 480 بهتر ظاهر شده در مجموع میشه گفت480 کارت بهتریه . نمیشه فقط از یک بازی بنچمارک بگیرید و بگید 480 کارت بد یا خوبیه .

این دوتا بازی رو ببینید

http://www.guru3d.com/articles_pages/deus_ex_mankind_divided_pc_graphics_performance_benchmark_review,9.html

و

http://www.guru3d.com/articles_pages/resident_evil_7_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

دومی در DX11 هستش .

اگر فقط به این دوتا بازی مراجعه کنیم 480 به سادگی 1060 رو شکست داده .

اون 99 درصد لود هست . فرکانس باید بالای 1200 باشه .

رم سیستم  مقداری کمه اما مموری گرافیک به نظر کافی هستش . بنابراین خرید رم پیشنهاد میشه .

موقعی که سیستم شروع به لگ زدن می کنه میزان مموری 3840 هستش ؟ کارت شما تا 4096 جا داره اما همین 3840 هم نشان دهنده لب مرز بودنه .

دمای CPU چقدره ؟

لینک به دیدگاه

اینم اسکرین شات. اونی که تو محیط بسته هست رو به روی در مشکل لگ نداره تقریبا و میشه بازی کرد.

عکس دوم که تو قسمت ولی گرفته شده به شدت لگ داره و نمیشه بازی کرد.

ROTTR_2017_04_24_12_28_25_742.jpg

ROTTR_2017_04_24_12_42_43_250.jpg

لینک به دیدگاه

سلا م من با MSI 480ARMOR 8g تازه تموم کردم این بازیو و مشکل که شما میگید نداشتم بندرت فریم تا 34 35 میومد ولی  روی 60 بود میانگین .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

سلا م من با MSI 480ARMOR 8g تازه تموم کردم این بازیو و مشکل که شما میگید نداشتم بندرت فریم تا 34 35 میومد ولی  روی 60 بود میانگین .

سلام شما سیستمتون چیه؟ و چقدر رم دارید؟

لینک به دیدگاه

Motherboard : MSI H87-G43 Gaming

CPU :i5 4460

RAM : Gskill 8gig 1600 cl9

VGA :MSI Armor rx480

Power : Cooler Master V650

لینک به دیدگاه

index.php?ct=articles&action=file&id=230

هم 970 و هم 480 البتع نسخه 8 گیگ عملکرد کاملا یکسانی دارند.

و البتع هر دو بالای 60 فریم هستند

من با 970 تمام کردم و یادم نمیاد که لگ داشته باشمو

سی پی یو هم 4690 بود و فقط 16 گیگ رم داشتم که البته فکر نمی کنم تاثیر داشته باشه.

از کرک CPY  استفاده کردم که تمام آپدیتها رو داشت. این موضوع شاید تاثیر داشته باشه.

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

هم 970 و هم 480 البتع نسخه 8 گیگ عملکرد کاملا یکسانی دارند.

و البتع هر دو بالای 60 فریم هستند

با درایو جدید AMD  فریم افزایش داشته .

untitled-4.png

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

با درایو جدید AMD  فریم افزایش داشته .

untitled-4.png

درسته  بهتر شده.

470 هم که 4 گیگ رم داره و از 480 هم ضعیفتر هست  تونسته  63 فریم بگیره.

مشکل کارت گرافیک و احتمالا سخت افزار نیست.

ویرایش شده توسط amir_amd
لینک به دیدگاه

احتمالا نسخه ای که از بازی گرفتی مشکل داره، اگه شبانه رایگان داری از یه سایت دیگه دانلود کن

من از اینجا نسخه 28 گیگ رو دانلود کردم، شاید بگم از نظر نصب و اجرا بازی به این راحتی تو عمرم نداشتم

https://www.p30day.com/rise-of-the-tomb-raider-for-pc-120530.html

درضمن رفتن از 970 به 480 زیاد جالب نیست، اما شاید بد نباشه زودتر بفروشی چون 580 به زودی میاد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کلا بلک باکس چیزی نگیر خراب میکنن بازیرو حتما نسخه fitgirl رو بگیر و نصب کن

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، **pouya** گفته است :

نه شدو رو کم نکردم چون نمیخواستم از veryhigh پریست خارج بشه.

پیج فایل رو متوجه نشدم میشه توضیح بدین?

دوستان من سیستم هاشون برای زمان شاه هستن و کسی رم ddr3 فرکانس خوب نداره تا امانت بگیرم متاسفانه

درود

حالا کم کن یه تستی بزن،تاثیرش توی کیفیت بازی خیلی کمه اما فریم رو بشدت مورد تاثیر قرار میده.

از یه کامپیوتری امانت بگیر یا سیستم رو ببر همونجا تست کنن پیش خودتون.

پیج فایل:ویندوز  از هارد سیستم بعنوان رم استفاده میکنه.

طبق اموزش زیر عمل کنید،توی مرحله شش مقدار رو 8گیگ قرار بدید و بعد ست و بعد اوکی و نهایتا ریستارت سیستم.

zbgctwz6cgviwp3pymzv.jpg

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...