رفتن به مطلب

مشکل عجیب در روشن نشدن سیستم

nima asadpour
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام خدمت همه

وقتی سیستم رو روشن میکنم فن پاور و فن سی پی یو برای 4 ثانیه روشن میشن ولی دوباره سیستم خاموش میشه و این روند ادامه داره بدون اینکه صدای بازر بیاد و چیزی تو مانیتور نشون داده بشه.

رم ها رو دراوردم و بازر درست کار کرد و همینطور کارت گرافیک رو هم دراوردم بازر درست کار کرد

پاورو عوض کردم و حتی کلیدهای جلو کیس یا همون کلیدهای پاور کیس ولی باز سیستم بالا نیومد

فن سی پی یو و خمیر سیلیکن هم موردی نداشتن و عوض کردم ولی باز سیستم بالا نیومد

مادر بورد گیگابایت pa65 هست و باطری رو برای نیم ساعت دراوردم که بایوس ریست بشه البته از جامپر استفاده نکردم ولی باز سیستم روشن نشد

یعنی با زدن کلید پاور برای 3 یا 4 ثانیه فن پاور با سی پی یو روشن میشه با چند تا چراغ مادربورد بدون صدای بازر و زود خاموش میشه و این روند دوباره تکرار میشه.

ممنون میشم اگه لطف کنید راهنماییم کنید 

یاعلی

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز احتمالا بایوس خالی کرده
مادربردت ولی باز یه دیباگ بزن تا مطمین شی . باتری مادربرد رو هم در بیار کابل برق کیسم جدا کن بعد از چند دقیقه جا بزن روشن کن . اگر هم رو مادربرد کلید ریست بایوس داری بزن .

Galaxy s7 Edge Tapatalk 206 TU5 T5

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، 2russell گفته است :

سلام دوست عزیز احتمالا بایوس خالی کرده
مادربردت ولی باز یه دیباگ بزن تا مطمین شی . باتری مادربرد رو هم در بیار کابل برق کیسم جدا کن بعد از چند دقیقه جا بزن روشن کن . اگر هم رو مادربرد کلید ریست بایوس داری بزن .

داداش منظورت از دیباگ چی هست

باطری هم دراوردم کابل هم کشیدم باز روشن نشد که نشد

کلید ریست نداره بجاش دو تا فیش داره که سوکت جامپر بهش میخوره که اینکارو نکردم

با دراوردن باطری برای 10 دقیقه و دراوردن کابل پاور هم میشه بایوس رو ریست کرد

ولی تو پست اول هم گفتم اینارو انجام دادم ولی نشد که نشد.

لینک به دیدگاه

دوست من یه خدمات گامپیوتری ببر با pc چک نگاه کن عیب از کجاست

فرستاده شده از SM-G531Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

داداش منظورت از دیباگ چی هست
باطری هم دراوردم کابل هم کشیدم باز روشن نشد که نشد
کلید ریست نداره بجاش دو تا فیش داره که سوکت جامپر بهش میخوره که اینکارو نکردم
با دراوردن باطری برای 10 دقیقه و دراوردن کابل پاور هم میشه بایوس رو ریست کرد
ولی تو پست اول هم گفتم اینارو انجام دادم ولی نشد که نشد.

دوست من منظور از دیباگ یه دستگاه هست با ۲ دیسپلی دیجیتال ال ای دی که همواره ۲ کاراکتر شامل عدد و حروف الفبا رو نشون میده . حالا در حالتای مختلف کدای مختلفی رو نشون میده که هر کد معنای خاص خودش رو داره . این دستگاه رو دیباگر میگن یعنی دیباگ کننده . تو مادربردهایی هم که این دستگاه رو خودشون دارن بهش میگن سون سگمنت ولی همون دیباگر خودمونه . مادربرد شما نداره پس باید یا دستگاه رو تهیه کنی یا ببری پیش کسی که داره وصل کنه به مادربردت کد رو بخونه ببینی مشکل از کدوم قطعه و دلیلش چیه . چیز دیگه ای هم که به نظرم میرسه شاید مشکل پاور داری شما . یه پاور هم اگه دم دست داری جا به جا کن امتحان کن

لینک به دیدگاه

راستی فراموش کردم بگم اگر بایوس خالی کرده باشه با ریست درست نمیشه ها باید بدید شرکتش بایوسشو مجدد فلش کنه . ریست هم که گفتم فرقی نداره مادربردای میدرنج با همون جامپر که خودتون گفتید ریست میشن . یا علی

لینک به دیدگاه

سلام علیک

دیباگر هم تو سایت برای فروش هست مدل معمولیش ۱۵ و ۱۹ تومن هست ، کل کار بنده رو راه انداخته

سایت دیجیک موجود هست

دیباگر

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برا شروع ابتدا باید بایوس رو پروگرام کنین و از فت های اطراف cpu یه تست گرفته شود.این مشکل خیلی راحت حل میشه البته بهتره بدین به تعمیرکار مجرب

لینک به دیدگاه

سلام دقیقا منم همین مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

اساتید کسی راه حلی دیگه ای نداره؟!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما از همون اول باید جامپر میزدی تا بایوس دیفالت بشه نباید کارهای دیگه میکردی اگه با جامپر حل نشد یعنی بایوس سالمه ومین اصلا به اون باتری ریزه میزه ربطی نداره

احتمال خراب بودن رم و مادربرد زیاده

رم دیگه تست کنید مادربرد باید اطراف cpu و چوک‌ها و خازن ها و ماسف ها، اسلات ها حتی پشت مین بریدگی و پارگی صفحه برد خراشیدگی، ضربه خوردگی و...

احتمال مشکل: رم یا مادربرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...