رفتن به مطلب

معافیت خدمت سربازی ، چطور و چگونه؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من دنبال گرفتن معافیت سربازیم هستم (کفالت مادر) ، اما اصلا با پورسه ای که باید طی بشه  آشنایی ندارم ، از چند نفر پرسیدم باید چی کار کنم ولی هرکی یه جواب متفاوت میده

یکی میگه باید بری دفتر چه بگیری اول پر کنی 

یکی میگه باید بری میدون سپاه 

یکی میگه باید بری پلیس + 10  

و..

اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنه.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی برای کفالت فکر کنم قانونش تغییر کرده ، بهتره مستقیم بری میدون سپاه که جواب کامل بهت بدن ، پلیس 10+ معمولا برای دانشجوهایی که از دانشگاه نامه دارن معافیت تحصیلی صادر میکنن شما باید بری همون سپاه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Mohammad Ali X گفته است :

دوست گرامی برای کفالت فکر کنم قانونش تغییر کرده ، بهتره مستقیم بری میدون سپاه که جواب کامل بهت بدن ، پلیس 10+ معمولا برای دانشجوهایی که از دانشگاه نامه دارن معافیت تحصیلی صادر میکنن شما باید بری همون سپاه

قوانینش رو خودنم این جا  بنده کاملا شامل معافیت میشم ، فقط میخوام بدونم باید الان کجا برم که مدارک رو بدم.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم باید اول دفترچه خدمت بگیری بعد توی اون درخواست معافیت داره که باید پر کنی.بنظرم اول دفترچه رو بگیر بالاخره توضیحاتی داره.

لینک به دیدگاه

قوانینش رو خودنم این جا  بنده کاملا شامل معافیت میشم ، فقط میخوام بدونم باید الان کجا برم که مدارک رو بدم.

برو همون جا سوال کن ، دقیق راهنمایی میکنن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز مشخصا خودتو میگی؟ چنتا برادرین؟

پدر در قید حیات هست ؟و .....

اگه کامل شزایطشو داری باید بری پلیس +10    ولی اگه نمیدونی که شرایطشو داری  اینو بدون که اگر خودتو معرفی کنی و شرایطشم نداشته باشی چون خودتو معرفی کردی باید بری خدمت

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Mohammad Ali X گفته است :

برو همون جا سوال کن ، دقیق راهنمایی میکنن

دقیقا کجا باید برم  ، ساختمونه ، دفتره ؟

لینک به دیدگاه

تا جایی که یادمه، فرم درخواست معافیت توی دفترچه اعزام به خدمته...
در هر حال شما باید دفترچه بفرستی، چون اگه اشتباه نکنم(قانون عوض نشده باشه)، شما معافیت کفالت هم که بگیری، باید دوره ضرورت (]موزشی) رو بری.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، zanyar11 گفته است :

سلام دوست عزیز مشخصا خودتو میگی؟ چنتا برادرین؟

پدر در قید حیات هست ؟و .....

اگه کامل شزایطشو داری باید بری پلیس +10    ولی اگه نمیدونی که شرایطشو داری  اینو بدون که اگر خودتو معرفی کنی و شرایطشم نداشته باشی چون خودتو معرفی کردی باید بری خدمت

پدر خیلی ساله در قید حیات نیستن

تک فرزند هستم

مادرم هم بعد از درگذشت پدر ازدواج نکردن 

سنم هم 20 هست

لینک به دیدگاه

دقیقا کجا باید برم  ، ساختمونه ، دفتره ؟

همون ساختمان اصلیش

لینک به دیدگاه

دوستان میشه لطف کنید یه جواب دقیق به بنده بدید مرسی

الان دوباره همون موضوع پیش امده

یکی میگه باید دفترچه بگیری 

من قطعا معافیت شاملم میشه  ، فقط نمیخوام این وسط برم جایی که نباید برم بعد پروسه درست طی نشه یهو سر از پادگان در بیارم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ATER گفته است :

پدر خیلی ساله در قید حیات نیستن

تک فرزند هستم

مادرم هم بعد از درگذشت پدر ازدواج نکردن 

سنم هم 20 هست

خدارحمتشون کنه

به شما معافیت تعلق میگیره

همین فردا برو پلیس +10 و اونجا بگو که میخوام برای معافیت کفالت اقدام کنم و شرایطتو براشون بگو

پروسه گرفتن معافیت کفالت برای شما خیلی کوتاهه هرچه زوتر انجامش بده

دوره اموزشی که دوماهه مشمولین معافیت کفالت باید برن

البته میتونی درخواست بدی که نمیتونید مادر رو تنها بزارید و به احتمال زیاد اون دوماهم بهتون ببخشند

هرچه زوتر بری بهتره چون تو این مملکت یهو دیدی شرایط معافی عوض شد

من همین شرایط شما رو داشتم یک سال پیش اقدام کردم پروسش همین بود که باید بری پلیس +10 نه میدان سپاه

البته اونجا هم باید بری ولی اول باید خودتو به پلس +10 باید معرفی کنی بعد خودشون اونجا میفرستنت

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ATER گفته است :

دوستان میشه لطف کنید یه جواب دقیق به بنده بدید مرسی

الان دوباره همون موضوع پیش امده

یکی میگه باید دفترچه بگیری 

من قطعا معافیت شاملم میشه  ، فقط نمیخوام این وسط برم جایی که نباید برم بعد پروسه درست طی نشه یهو سر از پادگان در بیارم.

شما دوره آموزشی رو باید بری، پس نگران پادگان نباش.
یه سرچ بزن، دفترچه رو دانلود کن بخون. اگه پیدا نکردی، من سال 93 خریده بودم فایلشو. بگو برات پیدا کنم بفرستم.
راه دیگه هم اینه که زنگ بزنی مشاوره نظام وظیفه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، engmrmz گفته است :

شما دوره آموزشی رو باید بری، پس نگران پادگان نباش.
یه سرچ بزن، دفترچه رو دانلود کن بخون. اگه پیدا نکردی، من سال 93 خریده بودم فایلشو. بگو برات پیدا کنم بفرستم.
راه دیگه هم اینه که زنگ بزنی مشاوره نظام وظیفه.

به چه شماره باید زنگ بزنم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

خدا پدرتون رو بیامرزه و مادرتون رو براتون حفظ کنه.

عزیز شما اول باید بری پلیس+10 و از اونجا یه نامه بت میدن که باید ببری میدون سپاه البته الان همه چی الکترونیکی شده شاید نامه ندن ولی میدون سپاه رو فک کنم یه 1000 باری باید بری تا ایشالا تموم شدن این پروسه.

چیزی که هست اینه که اصلا دفترچه رو همینجوری پر نکن برو پیش مشاوره خود سازمان نظام وظیفه که همون میدون سپاه هست. حتما برو میدون سپاه رو اگر نزدیکی که همین فردا برو.

حتما پیگیری کن و تا تهش برو. اموزشی هم که دوستمون نوشتن باید بری من نشنیدم! یعنی جدیدا معاف بشی باید اموزشی بری؟! عجیبه! اگر الزام بود بتونی بری ارتش01 عالیه. میشه سمت افسریه صب تا ظهره و بعد از ظهر هم میتونی بیای خونه واسه ارتش هست اولین خوبیش اینه که تهرانه دومیش اینکه ظهرا میزارن بیای خونه بدیش هم اینه که ممکن ههفته ای دو شب بمونی برای پست دادن.

منتظر خبرهای خوب هستم از طرفت.

موفق باشی دوست من.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

دوستان کسی تاحالا معافیت کفالت مادر درخواست داده؟

من تقریبا 80 روز پیش 21/4/96 پرونده رو کامل کردم فرستادم روی برگه ای که به من دادن نوشته 70 روزه جواب میاد رفتم پلیش +10  میگه جوابی نیومده

کسی هست اطلاع داشته باشه چطور ، چگونه پیش میره موضوع و چقدر طول میکشه؟

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من تقریبا 80 روز پیش 21/4/96 پرونده رو کامل کردم فرستادم روی برگه ای که به من دادن نوشته 70 روزه جواب میاد رفتم پلیش +10  میگه جوابی نیومده

راستش من نمیدونم و این راهنمایی رو میکنم میتونی به سایت ای استخدام بری و اونجا سوالتو مطرح کنی شاید کسی جوابتو بده

http://www.e-estekhdam.com/آخرین-اخبار-از-نحوه-خرید-خدمت-سربازی-مش/

بگرد شاید چیز به درد بخور پیداشد خوبه خوش به حالت که میتونی بدون خرج کردن سربازیتو بخری منم پدرم 3 ماه پیش فوت کرد ولی چون الان 26 سالمه نمیتونم معاف بشم واقن قانوناشون مسخرست میگن باید موقع فوت پدر باید 18 یا زیر 18 باشی که بتونی معاف بشی اما این شانسو دارم که بخرم 11 میلیون جریممه ولی ادم زورش میاد اینقد پول بده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم بخاطر کفالت پدرم معافیت گرفتم, البته از طرف بهزیستی , شما اول اگر تحت پوشش کمیته امداد هستید برید اونجا راهنماییتون میکنن اگر هم نیستین از طریق پلیس  + 10.

لینک به دیدگاه

درود

کارهات رو از سمت پلیس +10 شروع کن

راهنمایی درست میکنن خودشون

فقط هرکاری خواستی بکنی کامل ازشون بپرس وگرنه عادت به کامل توضیح دادن ندارن اینا:43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ATER گفته است :

بله عزیز من بهمن درخواست دادم  قرار بود 20 روزه بیاد ولی بالای 200 روز شده که

هنوزم منتظرم که نامه/sms بیاد. (در 200 روز گذشته هم ۵-۶ باری رفتم  میدان سپاه هردفعه گفتن برو منتظر بشین -ـ- )

شما منتظر بشین تا sms بیاد

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

برادر من کفالت مادرم رو گرفته بود مدتها قبل برای همین کمکی از دستم بر نمیاد چون رویه و قانونش عوض شده به شدت ، اصلا برای همین من که مشکل پزشکی هم داشتم به هیچ شکلی معافم نکردن (شاید به خاطر حواشی سال 88 بود که نتیجه کمیسیون من افتاده بود 1 تیر 88) مگرنه 30 درصد تنفسم رو ندارم یعنی بلکل بینیم در عمل تنفس دخالتی نداره که جز موارد معافیت کامل هست و مچ پام هم که جز مفاصل بزرگ به حساب میاد بعد از تصادفی که داشتم مدام دچار در رفتگی و پیچ خوردگی شدید میشه که عین یکی از بند های معافیت کامل!! در رفتگی و پیچ خوردگی مداوم مفاصل بزرگ...که جالبه هر 3 پزشک نهایی ارتش هم تایید کردن و مهر و امضا کردن هر دو رو اما کمیسیون که صرفا شامل یک نفر بود! تایید نکرد و معاف از رزم هم نشدم! من از کسی توی زندگیم کینه نداشتم و ندارم به جز این فرد که حتی پزشک هم نبود و فقط لباس نظامی خاکی معروف و مشخص تنش بود! توی فروم هم یه مدت سربازی من داستانی شده بود واسه خودش بچه های قدیمی یادشونه فکر کنم  آخرش هم شانسی شانسی واجد شرایط شدم برای خریدش... یه وام گرفتم و خریدمش پارسال تابستون ، مردم قسط لوازم خانگی و ماشین و خونه میدن من قسط خدمت  امیدوارم به ساده ترین روش ممکن معافیتت رو بگیری

• لایک 2
لینک به دیدگاه

والا اینطوری که من پرسیدم خیلی سخت و با مکافات معافی می دن(کلا هر معافی رو) و به خیلی ها کلا نمی دن. بنده خودم دوتا برادرام سربازی رفتن و سر خونه زندگی و خانواده ی خودشون هستن و بنده تنها فرزند پسر حاضر در خانواده حساب می شم. پدرم 64 سالشه بازنشسته و رزمندس  و مادرم 59 ساله. هر دوشون هم یه لیست بلند بالایی از مریضی ها رو دارن. خیلی ها به من گفتن اگه بری برای معافیت چون تنها پسر حاضر در خانواده هستی و 2 تا برادرت هم سربازی رفتن، توی کمیته برات تخفیف قائل می شن و معافیت بهت می دن راحت ولی بنده رفتم پلیس +10 که سوال کنم گفت تحت هیچ شرایطی به شما معافیت نمی خوره (حتی یه سری از قوانینی که توی خیلی جاها بود رو هم رد کرد گفت اونا اشتباهه! مثلا اینکه حین تحصیل هم می شه تقاضای معافیت داد ولی توی پلیس +10 گفت اول باید تحصیلت تموم بشه!). قوانینی که توی سایت های اینترنتی نوشتن مال سال 86 هستش و من چیز جدیدی پیدا نکردم طبق گفته ی خیلی ها که می گن احتمال معافی زیاد هستش. از من به شما نصیحت سراغ پلیس +10 نرید من خودم یه روز باید برم قائمیه(اصفهان) بپرسم ببینم قضیه چیه. اگر معاف نیستم که زورمو بزنم برای ادامه تحصیل برم خارج کشور.چون به هیچ عنوان حاظر نیستم 2 سال وقتمو به بطالت بگذرونم. 2  سال بشینم خونه گل سازی یاد بگیرم بهتر از اینکه برم توی یه برجک  پوسیده یا دم در با یه تفنگ 5 کیلویی رژه برم صبح ظهر بشه ظهر شب بشه.

لینک به دیدگاه

دوستا ممنون از پاسخ هاتون ولی  فقط کاربر Edric  توجه کرده من چی میگم

پست اول برای خیلی وقت پیش هست ، بقیه راهنمایی کردن من مدارک رو برای کفالت مادر بردم پلیس +10 و ارسال کردم که حدود 150 تومن هم خرج داشت.

قبل با نظام وظیفه تماس گرفتم و صحبت کردم طرف هم گفت در هر صورت به شما معافیت میدن با این وضعیت.

کل کل کل سوال من این هست که من 80 روز پیش پرونده رو ارسال کردم و هنوز خبری نشده .

آیا کسی میدونی بعد از ارسال پرونده چقدر طول میکشه؟

کاربر Edric که میگه 200 روز گذشته خبری نشده.

چی بگم دیگه توی بی در و پیکر ترین کشور دنیا زندگی میکنیم. 

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/09, 22:27:58، Farjam گفته است :

سلام

برادر من کفالت مادرم رو گرفته بود مدتها قبل برای همین کمکی از دستم بر نمیاد چون رویه و قانونش عوض شده به شدت ، اصلا برای همین من که مشکل پزشکی هم داشتم به هیچ شکلی معافم نکردن (شاید به خاطر حواشی سال 88 بود که نتیجه کمیسیون من افتاده بود 1 تیر 88) مگرنه 30 درصد تنفسم رو ندارم یعنی بلکل بینیم در عمل تنفس دخالتی نداره که جز موارد معافیت کامل هست و مچ پام هم که جز مفاصل بزرگ به حساب میاد بعد از تصادفی که داشتم مدام دچار در رفتگی و پیچ خوردگی شدید میشه که عین یکی از بند های معافیت کامل!! در رفتگی و پیچ خوردگی مداوم مفاصل بزرگ...که جالبه هر 3 پزشک نهایی ارتش هم تایید کردن و مهر و امضا کردن هر دو رو اما کمیسیون که صرفا شامل یک نفر بود! تایید نکرد و معاف از رزم هم نشدم! من از کسی توی زندگیم کینه نداشتم و ندارم به جز این فرد که حتی پزشک هم نبود و فقط لباس نظامی خاکی معروف و مشخص تنش بود! توی فروم هم یه مدت سربازی من داستانی شده بود واسه خودش بچه های قدیمی یادشونه فکر کنم  امیدوارم به ساده ترین روش ممکن معافیتت رو بگیری

سلام جریمتون چقدر بود که خریدین؟؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...