رفتن به مطلب

هارد اینترنال خوب چی بخرم؟

Ramkal
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
دوستان این هارد رو خریدم
الان بستم رو سیستم
این پیغام رو میده
هیچ گزینه ایی هم باز نیست
لطفا راهنمایی کنید
65786.thumb.jpg.7ebac8da4aa7e889f4ab3ef11a3dac32.jpg

درود

فرق چندانی نمی‌‌کنه. در کل gpt بهتره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

والا نظر خودم روی MBR هست
چون همیشه مشکل نصب ویندوز دارم با GPT

فقط باید گزینه رو انتخاب کنم ؟بعدش گزینه های پارتیشن بندی میادش ؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

فرق چندانی نمی‌‌کنه. در کل gpt بهتره.

آقای بهمنیان برای ویندوز مشکلی نیست ؟ چه هارد باشه چه ssd  ?  من رو اس اس دی gpt زدم و ویندوز حالت uefi نصب کرم  بهترین حالتش چیه ؟ ssd  سری m2 هست با کمی مخلفات گرمایی

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آقای بهمنیان برای ویندوز مشکلی نیست ؟ چه هارد باشه چه ssd  ?  من رو اس اس دی gpt زدم و ویندوز حالت uefi نصب کرم  بهترین حالتش چیه ؟ ssd  سری m2 هست با کمی مخلفات گرمایی

در کل برای نصب ویندوز ۸ به بالا gpt پیشنهاد می‌شه، بروزتره و در سرعت بوت هم اثر کمی داره. برای pcie m.2 فکر نکنم روی حالت mbr بشه ویندوز ریخت. مطمسن نیستم.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم برنامه minitool partitions 

رو دانلود کنید برای فرمتو و پارتیشنبندی  حتی مواقعی که هارد پر هستش بدون از دست رفتن اطلاعات میتونید پارتیشنهارو جابجا و تغییر بدین 

چه هاردی گرفتید؟ 

من از دیجیکالا یدونه توشیبا  p300 سفارش دادم 

البته 50 تومن تخفیف گذاشته بود تا ساعت 4 امروز برای همه  اجناسش

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

در در 1396/03/09, 16:44:40، سعید بهمنیان گفته است :

در کل برای نصب ویندوز ۸ به بالا gpt پیشنهاد می‌شه، بروزتره و در سرعت بوت هم اثر کمی داره. برای pcie m.2 فکر نکنم روی حالت mbr بشه ویندوز ریخت. مطمسن نیستم.

سلام اقا سعید ببخشید من میخواستم یه هارد تویشبا 3ترا از یکی بخرم ایشون خودشون برام 3 ترا دیتا هم بریزن بعد خواستم ببینم به چه صورته امکان پذیره؟؟

هارد رو باید رو چه فرمتی قرار بدن که بعدا من بتونم وارد کیس خودم کنم راحت از اطلاعاتش استفاده کنم

ممنون میشم توضیح دهید سپاس

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

سلام اقا سعید ببخشید من میخواستم یه هارد تویشبا 3ترا از یکی بخرم ایشون خودشون برام 3 ترا دیتا هم بریزن بعد خواستم ببینم به چه صورته امکان پذیره؟؟

هارد رو باید رو چه فرمتی قرار بدن که بعدا من بتونم وارد کیس خودم کنم راحت از اطلاعاتش استفاده کنم

دوست عزیز برای حجم بالاتر از دو ترا فقط میتونین gpt فرمت کنید درواقع mbr نمیتونه بیشتر از دو ترا رو شاسایی کنه 

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/09, 18:26:07، sajad25 گفته است :

دوست عزیز برای حجم بالاتر از دو ترا فقط میتونین gpt فرمت کنید درواقع mbr نمیتونه بیشتر از دو ترا رو شاسایی کنه 

اها بعدش یعنی من راحت میتونم هاردو وصل کنم به کیس خودم و اطلاعاتشو استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

اها بعدش یعنی من راحت میتونم هاردو وصل کنم به کیس خودم و اطلاعاتشو استفاده کنم؟

بله چرا نتونید هیچ مشکلی نداره در واقع هر سیستمی که برق و کابل ساتا داشته باشه برای هارد فرق نداره که متعلق به کی باشه و اطلاعاتو در اختیار قرار میده

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Big_Boss گفته است :

پاسخت رو دوستمان داد. mbr تا ۲.۲ ترابایت رو می‌تونه نشانی‌دهی کنه. برای ظرفیت‌های بالاتر هارد دیسک باید gpt تعریف بشه.

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/09, 17:06:26، sajad25 گفته است :

پیشنهاد میکنم برنامه minitool partitions 

رو دانلود کنید برای فرمتو و پارتیشنبندی  حتی مواقعی که هارد پر هستش بدون از دست رفتن اطلاعات میتونید پارتیشنهارو جابجا و تغییر بدین 

چه هاردی گرفتید؟ 

من از دیجیکالا یدونه توشیبا  p300 سفارش دادم 

البته 50 تومن تخفیف گذاشته بود تا ساعت 4 امروز برای همه  اجناسش

تا اومدیم P300 3TB بگیریم همجا ناموجود شد!

جایی میشناسید موجود داشته باشه؟ یا باید برم بازار؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/04, 11:16:37، Vikings گفته است :

نظرم خودمم سیگیت سری باراکودا هست 4ساله دارم مثل روز اول کار میکنه.

منم موافق هستم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام 

دوستان هارد 2ترا میخوام بگیرم چی پیشنهاد میدین؟

توشیبا اصلا فیدبک های جالبی تو نت نداره 

در 11 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

دقیقا خودم هم یک ترا گرفتم برای سیستم دومم موردی نداره 

ولی در مورد 2 ترا اطلاعات کاملی ندارم

وسترن ها مشکل دارن معلوم نیست اصله یا تقلبی هست مثل تخم مرغ شانسی هست !! 

سیگیت 1ترا دارم حدود 4 سال هیچ مشکلی نداشتم عوضش یه وسترن 2 ترا تو همین مدتی که این سیگیت کار میکرد دعوت حق را لبیک گفت و مجبور کرد سیگیت 2 ترا بخرم !!!

nfjr_hhd_thumb.png

این 2ترا ها پارت نامبرش همینه 

https://www.digikala.com/Product/DKP-59440/هاردديسک-اينترنال-سيگيت-مدل-Barracuda-ST2000DM001-ظرفيت-2-ترابايت#!/tab-techspecs/

http://lioncomputer.ir/product/522/Seagate+Barracuda+2TB+64MB+7200Rpm+SATA3/

عکس روش عینا مثل دیجی کالا هست من چند ماه پیش از پاساژ ایران خریدم 270 تومن 2 سال گارانتی سازگار

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام

بنا به دلایلی من هنوز هارد رو نخریدم

من نظرم روی هارد 3 یا 4 ترابایتیه وبه عنوان هارد دوم میخام ازش استفاده کنم و همیشه به کامپیوتر وصل باشه. ضمن اینکه مادربردم قدیمیه ( ASUS M2A-VM)

دور 7200 و 5400 خیلی تفاوت داره؟

مشخصات مادربردم :

https://www.asus.com/Motherboards/M2AVM/

دوستان نظر دیگه ای ندارند؟

ویرایش شده توسط Ramkal
تصحیح لینک
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز یا از توشیبا یا از هیتاچی خرید کن که محصولاتشون واقعا با کیفیته. اما بیشتر رو هیتاچی تمرکز کن.

لینک به دیدگاه

طبق نظرات متفاوت دوستان خرید هارد بستگی به علاقه به برند داره و همه برندای وسترن و سیگیت و توشیبا عالین اما هیتاچی خیلی باکیفیت و خیلی گرونه

لینک به دیدگاه

15 روز دیگه قصد داشتم با بودجه 550 تومان یه هارد 4 ترابایت سیگیت بارکودا با کد 005 بخرم. خیلی هم تحقیق کرده بودم . ولی الان که این تاپیکو دیدم باز هم دو به شک شدم چه هاردی برای آرشیو و نصب بازی بخرم که عمرش طولانی باشه☹️ انصافا هرچیزی رو میشه رو هوا خرید فوقش میسوزه میفرستیش گارانتی اما با هارد نمیشه شوخی کرد واسه همین خیلی حساس شدم روی این قضیه باور کنید بعضی وقتا خوابشو میبینم ?

چیزی که توی این تاپیک دستگیرم شد اینه که بهترین گزینه هیتاچی هست . اما کو ؟؟؟ جایی ندیدم هارد هیتاچی 4 ترا که به بودجه ی من بخوره داشته باشن .

دوستان اگه کسی لینک داره بزاره اینجا . یه دنیا ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

15 روز دیگه قصد داشتم با بودجه 550 تومان یه هارد 4 ترابایت سیگیت بارکودا با کد 005 بخرم. خیلی هم تحقیق کرده بودم . ولی الان که این تاپیکو دیدم باز هم دو به شک شدم چه هاردی برای آرشیو و نصب بازی بخرم که عمرش طولانی باشه2639.png انصافا هرچیزی رو میشه رو هوا خرید فوقش میسوزه میفرستیش گارانتی اما با هارد نمیشه شوخی کرد واسه همین خیلی حساس شدم روی این قضیه باور کنید بعضی وقتا خوابشو میبینم 1f616.png

چیزی که توی این تاپیک دستگیرم شد اینه که بهترین گزینه هیتاچی هست . اما کو ؟؟؟ جایی ندیدم هارد هیتاچی 4 ترا که به بودجه ی من بخوره داشته باشن .

دوستان اگه کسی لینک داره بزاره اینجا . یه دنیا ممنون میشم.

هیتاچی ۴ ترا بالای ۱.۵ میلیون به نظرم ارزش نداره اینقد برا هارد خرج کرد یه توشیبا یا سیگیت کارتو راه میندازه اما وسترن نویزش زیاد

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

هیتاچی ۴ ترا بالای ۱.۵ میلیون به نظرم ارزش نداره اینقد برا هارد خرج کرد یه توشیبا یا سیگیت کارتو راه میندازه اما وسترن نویزش زیاد

ممنون داداش.

فرض کن واسه خودت میخای هارد بخری از بین این دو کدوم رو انتخاب میکنی ؟

https://www.digikala.com/Product/DKP-145094/هاردديسک-اينترنال-توشيبا-سري-X300-مدل-HDWE140-ظرفيت-4-ترابايت

https://www.digikala.com/Product/DKP-393705/هاردديسک-اينترنال-سيگيت-مدل-BarraCuda-ST4000DM004-ظرفيت-4-ترابايت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

من سیگیت رو انتخاب میکنم

اینم بگم کلا هارد به شانس ادم هم بستگی داره من رفیق دارم خوره تکنولوژیه و از همه هاردا سوزونده و هیچ برندی از هاردا براش تفاوتی نداره

فقط برای خرید هارد اکسترنال باید مواردی رو مد نظر قرار داد 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

به دلیل زمینه ی کاری و انجام طراحی و شبیه سازی بر روی آن ها، از تعداد زیادی منابع ذخیره سازی استفاده می کنم و برخی از این حافظه ها تحت پیکربندی RAID 5 استفاده می شوند. در حال حاضر دیسک های سخت مورد استفاده ام یا WD Black یا Toshiba X300 هستند که سرعت خواندن و نوشتن هر دو تقریبا یکسان است.(سرعت خواندن و نوشتن توشیبا اندکی بیشتر است درحالی که سرعت خواندن و نوشتن WD پایدارتر است.)

صدای تولیدی دیسک سخت WD Black بدتر از توشیبا است و صدای گوش خراش تری دارد با این حال در بلندی صدا هر دو تقریبا یکسانند.

از دیسک های سخت WD Black به عنوان ذخیره سازی موقت داده های شبیه سازی(Temporary Simulation DATA) استفاده می کنم و برای آزمایش تنها یک بار از دیسک های موجود توشیبا برای این کار بهره جستم که صدای تولیدی آن ها به اندازه ای دردناک و ناله مانند بود که از آن ها همانند پیش به عنوان پشتیبان گیری داده های نهایی شبیه سازی استفاده کرده و می کنم.

به نظرم اگر هدفتان پشتیبان گیری از داده ها است توشیبا گزینه ی بسیار مناسبی است ولی برای کاربری پیوسته و جان فرسا محصولات رده بالای WD گزینه های مناسبی هستند.(به ترتیب افزایش کیفیت رنگ های سیاه، قرمز(Pro) و طلایی دیسک های سخت WD)

تا به این لحظه از محصولات WD و توشیبا خرابی ندیده ام در حالی که با خرابی های پیاپی محصولات Maxtor و Seagate که هرچند در دراز مدت رخ داده اند روبه رو شده ام.(Maxtor در سال 2006 توسط Seagate خریداری شد.)

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

به دلیل زمینه ی کاری و انجام طراحی و شبیه سازی بر روی آن ها، از تعداد زیادی منابع ذخیره سازی استفاده می کنم و برخی از این حافظه ها تحت پیکربندی RAID 5 استفاده می شوند. در حال حاضر دیسک های سخت مورد استفاده ام یا WD Black یا Toshiba X300 هستند که سرعت خواندن و نوشتن هر دو تقریبا یکسان است.(سرعت خواندن و نوشتن توشیبا اندکی بیشتر است درحالی که سرعت خواندن و نوشتن WD پایدارتر است.)

صدای تولیدی دیسک سخت WD Black بدتر از توشیبا است و صدای گوش خراش تری دارد با این حال در بلندی صدا هر دو تقریبا یکسانند.

از دیسک های سخت WD Black به عنوان ذخیره سازی موقت داده های شبیه سازی(Temporary Simulation DATA) استفاده می کنم و برای آزمایش تنها یک بار از دیسک های موجود توشیبا برای این کار بهره جستم که صدای تولیدی آن ها به اندازه ای دردناک و ناله مانند بود که از آن ها همانند پیش به عنوان پشتیبان گیری داده های نهایی شبیه سازی استفاده کرده و می کنم.

به نظرم اگر هدفتان پشتیبان گیری از داده ها است توشیبا گزینه ی بسیار مناسبی است ولی برای کاربری پیوسته و جان فرسا محصولات رده بالای WD گزینه های مناسبی هستند.(به ترتیب افزایش کیفیت رنگ های سیاه، قرمز(Pro) و طلایی دیسک های سخت WD)

تا به این لحظه از محصولات WD و توشیبا خرابی ندیده ام در حالی که با خرابی های پیاپی محصولات Maxtor و Seagate که هرچند در دراز مدت رخ داده اند روبه رو شده ام.(Maxtor در سال 2006 توسط Seagate خریداری شد.)

سلام
برای من که مادربردم قدیمیه (ASUS M2A-VM) ، ساتا2 ساپورت میکنه، الان ویندوز 8.1 -32بیتی هم نصبه
به عنوان هارد دوم یک هارد 1 ترابایت بلک وسترن دیجیتال هم وصل هست

حالا اگه یه هارد 4 ترا آبی وسترن دیجیتال دیگه هم اضافه کنم
با توجه به تجربتون مشکلی نداره؟ نظر دوستان چیه؟

ASUS M2A-VM:
https://www.asus.com/Motherboards/M2AVM/

ممنون

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

من سیگیت رو انتخاب میکنم

اینم بگم کلا هارد به شانس ادم هم بستگی داره من رفیق دارم خوره تکنولوژیه و از همه هاردا سوزونده و هیچ برندی از هاردا براش تفاوتی نداره

فقط برای خرید هارد اکسترنال باید مواردی رو مد نظر قرار داد 

در 16 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

? ممنون دوستان عزیز 

به عنوان آخرین سوال :   2عدد هارد 2ترا بگیرم بهتره یا یک عدد 4 ترا ؟(یک عدد 4ترا قیمت کمتری درمیاد این رو میدونم)

از نظر کارایی منظورم هست

مورد مصرف: نصب بازی و آرشیو نرم افزار و فیلم

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

? ممنون دوستان عزیز 

به عنوان آخرین سوال :   2عدد هارد 2ترا بگیرم بهتره یا یک عدد 4 ترا ؟(یک عدد 4ترا قیمت کمتری درمیاد این رو میدونم)

از نظر کارایی منظورم هست

مورد مصرف: نصب بازی و آرشیو نرم افزار و فیلم

سلام یدونه چار ترا بگیری بهتره.فضای کمتر مصرف کمتر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...