رفتن به مطلب

هارد اینترنال خوب چی بخرم؟

Ramkal
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، Ramkal گفته است :

سلام
حالا اگه یه هارد 4 ترا آبی وسترن دیجیتال دیگه هم اضافه کنم
با توجه به تجربتون مشکلی نداره؟ نظر دوستان چیه؟

سلام،

وقت به خیر.

بیشترین سرعت خواندن دیسک سخت WD Black حدود 200MBps است که از پهنای باند عملی درگاه SATA 2 کمتر است، چه برسد به نسخه ی آبی رنگ. با خیال راحت استفاده کنید.

در 6 ساعت قبل، Mantel گفته است :

به عنوان آخرین سوال :   2عدد هارد 2ترا بگیرم بهتره یا یک عدد 4 ترا ؟(یک عدد 4ترا قیمت کمتری درمیاد این رو میدونم)

سلامی از نو،

احتمال خرابی در حالت استفاده از دو دیسک سخت، کمتر از استفاده از تنها یک دیسک سخت است و افزون بر آن در برخی کاربری های محدود، سرعت انتقال داده ها دو برابر می شود. با این حال فضای اشغال شده، صدای تولیدی، مصرف برق و ... نیز افزایش می یابد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

احتمال خرابی در حالت استفاده از دو دیسک سخت، کمتر از استفاده از تنها یک دیسک سخت است و افزون بر آن در برخی کاربری های محدود، سرعت انتقال داده ها دو برابر می شود. با این حال فضای اشغال شده، صدای تولیدی، مصرف برق و ... نیز افزایش می یابد.

سلام مجدد خدمت آقای Wise باهوش

موارد سرعت انتقال و صدای تولیدی و مصرف برق رو حدس میزدم ولی انصافا نمیدونستم 2تا هارد دیرتر خراب میشن نسبت به یک هارد و کاملا هم منطقیه چون فشار کاری تقسیم میشه. پس دو عدد 2ترا خریداری میکنم

نکته ی خوبی بود .مرسی که هستی

لینک به دیدگاه

یادش بخیر هارد های هیتاچی سگ جونن یکیش رو میشناسم ده سال و دیگری 18ساله داره کار میکنه!

هیتاچی   وقتی که وسترن خریدش شد hgstکه گند ترین هارد روی زمین شده جدیدا سری های اولیش بهتر بود !

الان دوتا لپ تاپ یکی ام اس آی گیمینگ مال دوستم و دیگری دل مال خودم! هر دوتاشون هارد hgstدارن !(ام اس آی نو هست و تابستان سال پیش خریداری شده! و دل هم از سال 2014حدود 4سال البته اگر از لحاظ روشن بودن حساب کنیم سه ماه فوقش!)

دل که کلا مسخرس سیستم بوتش از 30ثانیه زده بالا و حتی وقتی روی لود 100 درصد نباشه مثل یه تراکتوری صدا میده!! در اولین فرصت با اس اس دی جایگزین میکنم

ام اس آی هم هارد در حد هیتر ذوب آهن اصفهان گرم میشه که البته لودش رو آوردم پایین بهتر شد!

سر فرصت باید hdtune نصب کنم ببینم دردشون چیه!

وسترن بلو یه ترا 7200دارم سیستم در حد یه 10 12ثانیه یا کمتر لود میشه فقط صدای موتور 7200میده اونم در فول لود! خوبه البته بدون گارانتی سازگار بگیرید!

درضمن اگر کیستون قفسه ی هارد زیاد داره و یک یا دو هارد دارین وسط و با فاصله یک اسلات از هم قرار بدین و بقیه ی قفسه ها هم در بیارین تا بهتر خنک بشن!

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

سلام.من 3 مهرماه امسال یه سیگیت باراکودا  از لیون گرفتم که اصلن روش ویندوز نصب نشد فرستادم فروشگاه لیون برد گارانتی بجای اینکه تعویض کنن گفتن خودشو تعمیر کردیم فرستادن اومد الان دوباره بعد از دو سه ماه ویندوز روش ارور میده و هنگ میکنه فکر کنم خوردش کنم بهتره چون اگه بفرستم گارانتی دوباره می پیچونن و هیچ کاری هم نمیکنن.

خودم یدونه هیتاچی دارم 6ساله دارم استفاده میکنم ولی توی نرم افزار 38درصد از سلامتیش مونده میترسم اطلاعاتم پاک شه.اومدم خیر سرم هارد نو بگیرم که ضربه فنی شدیم رفت باید قید 195 تومنمون رو هم بزنیم.

بدبختیش اینجاس که داداش خودم تو اهواز خدمات کامپیوتری داره ما اومدیم اشتباه کردیم که به لیون کامپیوتر بیشتر اعتماد کردیم اینم نتیجه اعتمادمون به لیون.

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

به نظر من P300 توشیبا TB ۴  هم ظرفیتش بالاست هم قیمت خوبه

128 مگا بافر  با دور 7200

لینک به دیدگاه

من تقریبا 10-15 سال پیش هارد 320 گیگ هیتاچی گرفتم بعد 2-3 سال بدسکتور زد،هنوزم دارم از همون هارد استفاده میکنم ویندوزم هم روشه البته اون بدسکتورها رو ریپیر کردم

خواستم بگم این هم از هیتاچی!

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Ramkal گفته است :

من تقریبا 10-15 سال پیش هارد 320 گیگ هیتاچی گرفتم بعد 2-3 سال بدسکتور زد،هنوزم دارم از همون هارد استفاده میکنم ویندوزم هم روشه البته اون بدسکتورها رو ریپیر کردم

خواستم بگم این هم از هیتاچی!

من هم حدود 8 ساله یه هارد 500 گیگ هیتاچی دارم. 3 -4 سالی میشه یکی از درایوهاش بدسکتور گرفته بیشتر از 50 درصد نمیتونم پرش کنم هر کاری هم کردم بدسکتورها درست نشدن. خلاصه همینطوری دارم استفاده میکنم

خو گرفتیم به هم منو هیتاچی و بدسکتورها

در 22 ساعت قبل، Mehrdad OC گفته است :

به نظر من P300 توشیبا TB ۴  هم ظرفیتش بالاست هم قیمت خوبه

128 مگا بافر  با دور 7200

حقیقتش من تحقیق کردم متوجه شدم که هاردهای توشیبا بد نیستن. اما صدای قیژ قیژ زیادی میدن مخصوصا هنگام کپی فایل

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

درود

پیشنهاد من از برند وسترن دیجیتال به ترتیب 

سری طلایی اگر قیمت مهم نیست

سری re که آن هم گران است

سری red pro nas

سری red nas

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

پیشنهاد من از برند وسترن دیجیتال به ترتیب 

سری طلایی اگر قیمت مهم نیست

سری re که آن هم گران است

سری red pro nas

سری red nas

درود .

سری قرمز هم خیلی گرونه چه برسه به قرمز پروفشنال مثلا اگر بخوام یه 2ترا قرمز معمولی بگیرم میتونم 70 تومان بزارم روش 4ترا سبز بخرم

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

درود .

سری قرمز هم خیلی گرونه چه برسه به قرمز پروفشنال مثلا اگر بخوام یه 2ترا قرمز معمولی بگیرم میتونم 70 تومان بزارم روش 4ترا سبز بخرم

دقیقا چه ظرفیتی نیاز داری و چقدر بودجه؟ کاربری چیست؟

از اول تاپیک حرف زیاد زده شده نتوانستم پی بگیرم. 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دقیقا چه ظرفیتی نیاز داری و چقدر بودجه؟ کاربری چیست؟

از اول تاپیک حرف زیاد زده شده نتوانستم پی بگیرم. 

خیلی ممنون بابت پیگیریتون.

بنده دو عدد هارد 2ترا نیاز دارم برای نصب بازی و آرشیو فیلم و سریال (شدیدا ترجیح میدم دو عدد 2ترا به جای یک 4ترا خریداری کنم)

درعین حال میخوام عمرشون طولانی باشه چون روزانه تقریبا 18 ساعت رایانه روشنه .ترجیها 7200 دور 

بودجه حدودا 650 هزار تومان

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

خیلی ممنون بابت پیگیریتون.

بنده دو عدد هارد 2ترا نیاز دارم برای نصب بازی و آرشیو فیلم و سریال (شدیدا ترجیح میدم دو عدد 2ترا به جای یک 4ترا خریداری کنم)

درعین حال میخوام عمرشون طولانی باشه چون روزانه تقریبا 18 ساعت رایانه روشنه .ترجیها 7200 دور 

بودجه حدودا 650 هزار تومان

یک توشیبا p300 و یک وسترن دیجیتال red جمعا حدود ۷۰۰ هزار تومان

اگر مناسب نیست،،گزینه های دیگر پیشنهاد کنم.

لینک به دیدگاه

سلام. من پسر دایم یه wd blue با ویندوز 10 براش بستم. البته هارد آک بود و ویندوزم تازه نصب بود. اون پنجره های لود اول ویندوز 10 نهایت 2 3 ثانیه طول کشید. تو ویندوزم عالی بود. سرعت کپی تو بنچمارک هم 170 180 بود.

توشیبا p300 هم خیلی خوبه.

فقط 2 ترا به بالای بلو 5400 rpm هستن و نسبت به یه ترا کند ترن.

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بستگی به ظرفیتی که انتخاب میکنین داره مثلا هارد یترای بلو وسترن سرعت خوبی دربرابر دوتراش داره. یا بفرض سه ترای وسترن خرابی زیادی نسبت به سه ترای سیگیت داره باید خوب تحقیق بکنیدتا بعدخریدبه مشکل برنخورید.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

یک توشیبا p300 و یک وسترن دیجیتال red جمعا حدود ۷۰۰ هزار تومان

اگر مناسب نیست،،گزینه های دیگر پیشنهاد کنم.

خیلی ممنون به نظر پیشنهاد خوبیه

سوال آخر: نظرتون درباره ی 2 عدد وسترن بنفش چیه ؟ همونطور که میدونید بنفش برای دوربین مدار بسته 24/7  استفاده میشه آیا میشه به عنوان هارد آرشیو با طول عمر بالا روش حساب کرد ؟ و آیا هنگام بازی کردن مثلا GTAv تو لود تکسچرها وسط بازی یه مقدار کند نیست ؟  ضمن اینکه هیچ اطلاعی درباره سرعت خوندن و نوشتنش پیدا نکردم . قیمت دو عدد 2ترا بنفش حدودا 624 تومان میشه. از نظر قیمت که عالیه

در 22 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

خوب کاری میکنید همیشه بهتره اطلاعاتو بین چند تا هارد تقسیم کنید چون تو یه هارد احتمال از دست رفتن اطلاعات خیلی بیشتره.

البته خب این کار یه عیبی هم که داره اینه که هم جای بیشتری از کیس اشغال میشه هم مصرف برق و دمای قفسه هارد ها یکم بیشتر میشه ولی به نظر من که ارزشش رو داره.

خودم یه Seagate سری باراکودا 5400 قدیمش رو کنار یه وسترن دیجیتال Green اونم 5400 از سری های قدیمی که هنوز Blue نیامده بود دارم.

بین این دو مقایسه کنم Seagate سرعت بیشتری برای نصب ویندوز و گذاشتن Memory PageFile ویندوز توش داره برام و تو وسترن گرین ویندوز لود کردن واقعاً عذابه.

اما به جاش وسترن سرعت کپی بیشتری تو فایل های حجیم (مثلاً 5 گیگ به بالا) داره و معمولاً سرعتش هم پایداره و نواسان نداره ولی Seagate سرعتش نواسان داره و تو همون کپی یه فایل نمودار سرعت کپی ویندوز 10 کلی بالا و پایین میشه.

صدای وسترن هم یکم بیشتر از سیگیت هست ولی آزار دهنده نیست.

تجربه توشیبا و هیتاچی هم اصلاً ندارم.

اما من جاتون بودم هر هارد رو یه برند جداگونه میگرفتم و یه تجربه ای هم از نحوه کارکرد هرکدومشون پیدا میکردم.

خیلی ممنون عزیز - حقیقتش شنیدم توشیبا هارد خوبیه اما هنگام کپی کردن فایل صدای قیژ قیژ آزاردهنده ای میده

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mantel گفته است :

خیلی ممنون به نظر پیشنهاد خوبیه

سوال آخر: نظرتون درباره ی 2 عدد وسترن بنفش چیه ؟ همونطور که میدونید بنفش برای دوربین مدار بسته 24/7  استفاده میشه آیا میشه به عنوان هارد آرشیو با طول عمر بالا روش حساب کرد ؟ و آیا هنگام بازی کردن مثلا GTAv تو لود تکسچرها وسط بازی یه مقدار کند نیست ؟  ضمن اینکه هیچ اطلاعی درباره سرعت خوندن و نوشتنش پیدا نکردم . قیمت دو عدد 2ترا بنفش حدودا 624 تومان میشه. از نظر قیمت که عالیه

خواهش

هارددیسک بنفش را برای پیسی پیشنهاد نمی‌کنم. چند بار آزمودم مشکلاتی دارد، از جمله ناسازگاری با برخی بردها و نیز کاهش حجم( اصطلاحا پرش حجم).

دوستمان ابوالفضل زارع‌شاهی یک تاپیک زد که مشکل مشابهی برایش پیش آمده بود.

@digital_2015

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...