رفتن به مطلب

سیستم جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام یه سوال ؟ نداشتن تصویر در سیستم تازه اسمبل شده ، ناشی از چه مواردی می تونه باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام یه سوال ؟ نداشتن تصویر در سیستم تازه اسمبل شده ، ناشی از چه مواردی می تونه باشه؟

سلام دوست عزیز تمام قطعات باید تست بشن اما اگه سیستم رو نو بستید و از سلامت قطعات مطمئن هستید به احتمال زیاد مشکل میتونه از رم باشه اگه به صورت دوال چنل گذاشتی یکشو بردار و سینگل سیستم رو روشن کن .

میشه قطعات رو ذکر کنید چی هستن ؟

موقع روشن شد بیپ اختار هم نمیزنه ؟

لینک به دیدگاه

خدمتون عرض کنم که موقع روشن شدن صدایی نمی ده . قطعات سیستم هم عبارتند از"

m,b asus p8p67

cpu i7 2600 k

ram corsair doul4 gig2+2

h.d.d 1tr

vga 4890 club 3d

power 1030 green

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی کلی پرسیدید @};-

این موارد می تونه باشه :

مشکل می تونه از کارت گرافیک باشه یعنی ، ممکن کارت درست روی اسلات PCI-E نشسته نباشه یا اصلاً کارت سوخته باشه یا درگاه PCI-E مادربرد مشکل داشته باشه یا فیش خروجی تصویر از جانب کارت گرافیک مشکل داشته باشه یا از جانب مانیتور (سیم مانیتور مشکل داشته باشه)

مشکل می تونه از رم های سیستم باشه که معمولاً از صدای بازر معلوم می شه .

مشکل می تونه از CPU باشه ، اگر پردازنده مشکل داشته باشه یا سوکت روی مادربرد مشکل داشته باشه .

مشکل می تونه از چیپ ست مادر برد باشه .

توی سیستم های قدیمی تر اگر کابل IDE رو بد جا می زدی تصویر نمی داد .

اگر سیستم توان مصرفی بالایی داشته باشه و پاور شما کمتر از اون حد باشه ، ممکن هستش تصویر نداشته باشید .

کلاً چیزی رو پرسیدید که دلایل زیادی داره ...

من اینها رو الان به ذهنم رسید ولی خیلی دلایل دیگه هستش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدمتون عرض کنم که موقع روشن شدن صدایی نمی ده . قطعات سیستم هم عبارتند از"

m,b asus p8p67

cpu i7 2600 k

ram corsair doul4 gig2+2

h.d.d 1tr

vga 4890 club 3d

power 1030 green

از سلامت قطعات مطمئن شوید .

حداقل کارت گرافیک و رم رو روی یه سیستم دیگه تست کن .

رم رو هم به صورت سینگل بزار ببین چی میشه .

نگفتید قطعات رو آکبند تهیه کردید ؟

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

آره آقا محمد قطعات کاملا اکبنده و همه قطعات کاملا سالمه داداشی

من رم ها رو به سینگل تست می کنم چشم

لینک به دیدگاه

سلام آقا پوریا جان خوبی ؟ دیشب هم زنگ زدم خدمتون برا شناختن هارد .خاطرتون هست؟ من قبل از اینکه مین رو پیچ کنم قطعات رو تست کردم یعنی بیرون کیس . و گفتی ویندوز جدید نصب کن نصب کردم. حالا سیستم رو داخل کیس اسمبل کردم و درایورهای نوری مو هم نصب کردم . بازر صدا نداره و تصویر هم نمیاد . به نظر شما چی کارکنم

لینک به دیدگاه

درود

محمد جان كارهايي كه ميگم دونه به دونه انجام بده و جوابم رو بده ممنونم :

1 - قطعات رو بدون اينكه توي كيس ببندي روي هم سوار كن

2 - رم رو در اسلات دوم بگذار ( فقط يك رم ) و اگر روشن نشد روي اسلات دوم بگذار

3 - آيا سيستم روشن ميشه ؟ يعني تصوير اوليه در ستاپ و داس رو داريد ؟

4 - اگر تصوير نداريد يكبار CPU رو در بياريد و دوباره جا بزنيد .

5 - گرافيك و رم و قطعات رو اگز ميتونيد روي سيستم ديگه تستش كنيد . و اگر رم ديگه اي ميتونيد تهيه كنيد روي سيستمتون چك كنيد .

6 - پاور يادتون نره كه درست به مادربورد متصل بشه

7 - اگر باز هم تصوير نداريد پاور رو به طور كامل از مادربورد جدا كنيد . باطري بايوس رو از روي مادربورد در بياريد و توسط يك شئي رسانا مثل پيچ گوشتي مثبت و منفي جاي باطري بر روي مادربورد رو به هم متصل كنيد و يا اگر جاي clear cmos رو مادربورد ميدونيد بايوس رو به حالت ديفات برگردونيد . و دوباره پاور رو به مادربورد متصل كنيد و چكش كنيد .

فعلا اينها رو انجام بديد و اگر باز هم مشكلي پيش نيومد بنده كاملا در خدمتم و هر كدوم از قطعات خراب باشه با همون حالت اوليه بسته بندي برام بفرستيد در جا عوض ميكنم .

ولي در كل پيشنهاد ميكنم كه تمام مراحلي كه عنوان كردم رو انجام بديد كه كاملا به نفعتونه . و در اخر اگر نشد كليه قطعاتتون رو براي من ارسال كنيد .

نگراني به خودتون راه نديد من با تمام قوا در خدمتم @};-

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی جان از حسن توجه و لطفی که نسبت به من دارید سپاس گذارم . حسن نیت شما عزیز کاملا به من ثابت شده . خدمتون عارضم که من دیروز سیستم رو با یه رم و خارج از کیس تست کردم و اولش هارد رو درست دتکت نمی کرد که به آقا پوریا تماس گرفتم با تغییراتی که در بایوس حاصل شد مشکل رفع شد . (من به سیستم یه کارت گرافیک 4890 و یه درایو نوری به علاوه یه هارد 1 ترابایت مکانیکی متصل کرده بودم و پاور رو هم کاملا از باکس کیس خارج کرده بودم . و دیروز با این توصیفات ویندوز ایکس پی جدید رو سیستم نصب کردم . البته کارت گرافیک رو روی سلاید پایین نصب کرده بودم ) دیشب شروع کردم به نصب قطعات داخل کیس . این بار دو تا رم رو نصب کردم و دو تا درایور نوری به اضافه کارت گرافیک 4890 که این بار در اسلاید بالایی نصبش کردم . و بعدش پاور رو داخل کیس تعبیه کردم

حالاکه روشن می کنم نه باوزر صدا می ده نه تصویر دارم

لینک به دیدگاه

كاملا وظيفست و نظر لطفته

خوب محمد جان قطعات بگذار داخل سيستم باشه فقط پاور رو در بيار و يه كاري بكن كه به بدنه يه هيچ عنوان تماس نداشته باشه و كابلهاش رو وصل كن به قطعات ببين چه جوابي ميگيري . و اگر باز نشد مجبوري دوباره كل قطعات رو از سيستم جدا كن و تستش كن با يك رم

لینک به دیدگاه

باشه آقای حسینی جان این کارا رو ظهرانجام می دم بهت خبر می دم . فعلا مغازم . خبرشو می دم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برادر ببین پاورت اصلا سالم هست شاید باسش مشکل پیش امده @};-

خواستی تست کنی پاور رو بزن به پریز بعد طبق عکس این دوتا پین رو یه هم اتصال کوتاه کن .

q4mvsqmfpuiy7pkbl75.jpg

موفق باشی

لینک به دیدگاه

آقا محمد حتماً حتماً رم ها رو روی اسلات های آبی رنگ بگذار ، اگر نشد همون طور که دوستان گفتند بایستی در حالت تکی امتحان کنید . من در خدمتتون هستم ، اگر Ok نشد تماس بگیرید .

@};-

لینک به دیدگاه

چشم آقا محمد چشم آقا پوریا . لطفتون کم نشه

لینک به دیدگاه

پس سیستم شما با یک رم درست کار میکنه ولی با 2 تا رم تو حالت دوال تصویر نمیده ؟؟ درست متوجه شدم ؟؟

اگر که بله شما مشکل ناسازگاری رم داری . ببین وقتی سیسیتم رو روشن میکنی LED قرمز رنگ کنار اسلت رم خاموش میشه یا همین طور روشن میمونه ؟؟ ( تو چینش دوال )

پلتفورم سندی یک از پلتفورمهای هست که بسیار به رم حساس هست و اگر رمت سازگار نباشه پدر ازت در میاره که بیا و ببین !!! تجربه شخصی دارم ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت همه دوستان که لطف دارن و ر اهنمایی می کنن

آقای حسینی جان خدمتون عرض کنم من همه موارد که شما و دوستان اشاره کردید چک کردم : رم ها رو به صورت دوال و سینگل چک کردم از کارت گرافیک های مختلف برا اسلاید pci استفاده کردم از یه رم دیگه استفاده کردم . clear Cmos رو انجام دادم . پاور رو خارج کردم و قطعات رو خارج از باکس کیس دوباره اسمبل کردم پاور رو هم با اتصال کوتاه کنترل کردم و در نهایت با آقا پوریا تماس گرفتم و مشکل رو با ایشون نیز بررسی کردم . همچنان تصویر ندارم .

ویرایش شده توسط محمد جواد
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، تمام مواردی که دوستان نوشتن می تواند پیش بیاید.

1- اگر تمام موارد بالا را امتحان کردید و جواب نگرفتید ، احتمالا بایوس مادربرد پریده .

2- یکی از موارد تصویر ندادن و بوق نزدن هم می تواند خرابی ( سوختن ) چیپست مادربرد باشد.

3- یا حتی سازگار نبودن رمها با مادربرد ؛ که البته این مورد احتمالش کمه.

در کل باید موارد ذکر شده را امتحان کنید تا به نتیجه برسید.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جواد جان سیستم شما پس کلا روشن نمیشه اصلا نه ؟ یعنی وقتی کلید پاور مادربورد رو میزنید حتی پاور هم روشن نمیشه ؟ @};-

حتی اگه تمام قطعات سیستم رو از روی مادربورد جدا کنید (سی پی یو و رم و .. ) و فقط 24 پین پاور رو به مادربورد وصل کنید بازم باید با زدن کلید روی مادروبرد پاور روشن بشه !!!!!!! ;)

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای LEE و آقا محمد . پاور روشن می شه . فن گرافیک ، فن سی پی یو و سایر قطعات ظاهرا کار می کنه .تصویر ندارم

لینک به دیدگاه

درود

محمد جان سه تا راه اخر رو بهت ميگم :

1 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

2 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

3 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

محمد جان سه تا راه اخر رو بهت ميگم :

1 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

2 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

3 - قطعات رو ارسال كن واسم من اينجا تستش كنم و برات كارهاش رو انجام بدم و هر كدوم خراب بود تعويضش كنم

Oh%20Go%20On.gif

محمد جواد فکر کنم آخرین کاری که بتونی انجام بدی همین سه تا است .

پس دریق نکن @};-

لینک به دیدگاه

چشم من فردا با تیپاکس براتون ارسال می کنم آقای حسینی جان @};-

لینک به دیدگاه

از راهنمایی آقا محمد عزیز آقا پوریا عزیز آقا سالار عزیز آقا یLEE بزرگوارو سایر دوستانی که نام کاربری شون خاطرم نیست بسیار سپاسگذارم @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...