رفتن به مطلب

هشدار هشدار کالاهای عالی و بسیارخوشقیمت ولی فروشندگانی شیاد

ferdosi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

واقعا چقدر ادم میتونه پست و بی غیرت باشه دزدی کنه

دزدی مال به کنار دزدی اعتماد...

دزد هم دزدای قدیم.روزی دزدی به خونه ی شخصی رفت برای دزدی؛صندوقی پر از طلا پیدا کرد.دزدید رفت خونه دید کاغذی هست نوشته:به خدا سپردم اموالمو.دزد صندوق رو برگردوند گفتن این چه کاریه ؟ گفت ما دزد ماله مردمیم نه دین مردم.

این جاندار هم داره اعتماد مردم رو دزدی میکنه،2 روز دیگه کسی واقعا معامله ایی داشته باشه اعتماد نمیکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 308
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 9 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

با نهایت احترام برای بزرگواری شما

بنده اصلا این حرف رو قبول ندارم

این که نه ولی یه بنده شیطون دیگه کلاه من رو برداشت و جنس معیوب بهم انداخت

اولش می گفتم خدا کنه ببینمش

الان میگم خدا رحم کرد که ندیدمش چون پوستشو میکندم اونوقت باید میرفتم ۱۰میلیون دیه اش رو میدادم

مملکت جالبی داریم فرض بفرمائید طرف اومده منزل تون دزدی . اگه با چماق بزنی تو سرش نه تنها فرار نمی کنه بلکه موبایلش رو درمیاره شماره ۱۱۰ رو میگیره میگه بریم دادگاه.تازه شما به آقا دزده بدهکار هم میشی

اسلام دین کاملیه واقعا اگه بهش عمل بشه

دزد باید 4 انگشت حتی دستش قطع بشه.چون مال حرام و دزدی دیگه از وجودش بیرون نمیره.استثنا هم داریم اما 99% ادامه میدن این کارو

دیگه نیمتونه دزدی کنه و درس عبرت میشه برای دیگران با این کار

ویرایش شده توسط meysam944
لینک به دیدگاه

انقدر از کلاه بردار گفتین خیلی خیلی خیلی عذر میخوام از دوستان دیگه به تاپیک های فروش خود لیون هم اعتماد نداریم  من ترجیح میدم پول جمع کنم نوش رو از بازار حضوری یا از لیون خودمون بخرم تا به خاط 200 یا100 ارزونتر سرم کلاه نره

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، meysam944 گفته است :

اسلام دین کاملیه واقعا اگه بهش عمل بشه

دزد باید 4 انگشت حتی دستش قطع بشه.چون مال حرام و دزدی دیگه از وجودش بیرون نمیره.استثنا هم داریم اما 99% ادامه میدن این کارو

دیگه نیمتونه دزدی کنه و درس عبرت میشه برای دیگران با این کار

سلام علیک

حدود ده شرط به بالا لازمه تا سری اول انگشت رو قطع کنن ، یکیش مثلا توبه کنه نمی تومن دست رو قطع کنن .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nasabam گفته است :

yk3n_1.jpg

به به چه قیمتی

تا از دست نرفته من برم بخرم 

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

دوستان

اونی که کلاهبرداره حسابش جداست.همیشه کارش اینه کلک میزنه مالو میدزده اما..

اونی که گول میخوره .... هر اسمی میشه روش گذاشت.گناهش از کلاهبردار بیشتره.کلاهبردار همیشه غایبه کسی نمیبینتش اما گول خورده تا دلت بخواد دوروبرت هست.اخه من نمیفهمم چطور میشه یکی  وقتی شخصی رو نمیشناسه نمیدونه کجا زندگی میکنه جنسش سلامه یا خیر ...اقدام به خرید میکنه.

یه مثال خدمتتون عرض کنم البته این برخلاف کلاهبردارای غایبه که عرض کردم نمیشه دیدشون:

من یه تلویزیون la9700 4k 55  اینچ به قیمت  7  میلیون خریدم از  اینایی که وقتی تلویزیون روشن میشه ساندبارش از زیر  تی وی باز میشه تنها تلویزیونی که میتونم بگم هم از لحاظ تصویر هم از لحاظ صوت و دیزاین منحصر به فرد بود.. بگذریم.اینو 1 سالی داشتم بعد گفتم عوضش کنم گذاشتمش برای فروش تو pt و دیوار.یکی از نزدیکان متوجه شد من میخوام بفروشم گفت بده به من.گفت شرایطی گفتم فامیله اشکالی نداره چون دیگه خودی بود باهاش 6 تومن حساب کردم چون پولش برام مهم نبود گفتم 4 ماهه تا نزدیک عید حسابو پر کن.

15 اسفند حسابش با من صاف شد و تمام...2-3 روزی به عید مونده بود شب اومدن خونه ما تا نشست گفت تلویزیونو فروختم o.O.گفتم چرا؟!! چگونه !!؟ گفت میخواخستم ماشینو عوض کنم پول کم اوردم گفتم  بزارم تو دیوار دم عیدم هست سریع فروش میره و اتفاقا سریع هم فروش رفت((چقدر سریععع:o))

گفتم چیکار کردین..با خنده گفت تو دیوار اگهی کردم همون روز یکی زنگ زد گفت پایینتر میدی گفتم نه همون قیمت.گفت باشه میام میبینم خانومم خوشش اومد میبریم گفتم باشه.اومد یه خانوم و اقایی با یه دختر کوچولو با ماشین پراید.اومدن تو نشستن چاییو میوه و تلویزیونو فوری پسند کردن فقط گفت یه خورده دم عید دستو بالم تنگه فروشنده عمده لوازم التحریر هستم اینم حسابمه خواستی استعلام کن.

زنگ زدم داداشم که تو بانک..( کلر بانکه) کفتم چک کنه چک کرد گفت برو بیای حسابش خوب بوده.

قبول کردم چکشو در اوورد مبلغ 6 تومن رو نوشت برای 15 فروردین گفت برو بگیر.بعد تلویزیونو میگفت همینطوری بدون جعبه برداشتن گذاشتن صندلی عقب ماشین گفتم بدون جعبه خراب میشه خش میوفته اگر... این صحنه رو میدید(اشاره به بنده) سکته میکرد خیلی رو جنساش حساسه.گفت مشکلی پیش نمیاد.

خلاصه تلویزیونو برداشتن و رفتن اینم چکش.

گفتم اخه رو چه حساب با چه اطمینانی؟با کدوم معرف؟استناد به یه کاغذ پاره کردی(نمیدونید چه حالی داشتم.نمیدونستم سرمو بکوبم به دیوار یا :S)

گفت خونواده خوبی بودن.نه بابا مشکلی نیست طرف ادم حسابی بود(B|)

الان 1 سالو اندی میگذره و از پول خبری نیست حتی با وجود بودن عکس(تلگرام) و شماره تماس و شکایت و شماره حساب طرف نتونسته کاری بکنه .......پرید!

چی باید گفت؟ شاید این مطلب با این تاپیک مغایرت داشته باشه یا من بد فکر میکنم  اما این همه وقت صرف نوشتن این جریان که یکی ازهزاران کلاهبرداری هایی که میشه کردم  که بگم متاسفانه مردم ساده دلی داریم.(هرکی بریزه شادونه    فکر میکنن خداشونه )(در تمام زمینه ها).  

در پناه حق9_9

ویرایش شده توسط akrbax
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده حدود یک ماهه که از سایت digi2040.ir یک لپتاپ شیاومی خریدم و هنوز به دستم نرسیده قرار بود حداکثر 10 روزه به دستم برسه بعد از پیگیری های متعدد و بهانه های مختلف که شرمنده ما بارمون اینسری فلان و بهمان شد الان میگه پنج شنبه صبح برات فرستادم. بهش گفتم پس کد رهگیری نفرستادی جواب نداد تا اینکه شنبه یک کد الکی فرستاد بهش گفتم کد نا معتبره گفت پیگیری میکنم و چمیدونم دفتر شعبه پست جواب نمیدن و از این چرت و پرت ها

کالای مورد نظرم تو بازار پیدا نمیشد اینم سایتش نماد داشت برای همین ریسک کردم خریدم

میخواستم بدونم از دوستان کسی از این سایت شناخت داره یا نه

تا الان باهاش کنار اومدم اینم کاسبه شاید واقعا موردی مشکل ایجاد شده ولی دیگه میخوام برم پلیس فتا شکایت کنم من درگیرم وقت اضافه ندارم ولی شاکی بکشم تا آخرش میرم پیگیری میکنم تا براش سوء سابقه ثبت بشه بعدا بفهمه بعضی کارا عواقب زیادی داره تو اقوام هم وکیل زیاد داریم هم قاضی البته قاضی خانوادن ولی فعلا نمیخوام از طریق اونا اقدام کنم.

اگر از دوستان کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه که سرعتر به نتیجه برم تو روال اداری زیاد وقتم تلف نشه

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، َAhmad1361 گفته است :

سلام دوستان

بنده حدود یک ماهه که از سایت digi2040.ir یک لپتاپ شیاومی خریدم و هنوز به دستم نرسیده قرار بود حداکثر 10 روزه به دستم برسه بعد از پیگیری های متعدد و بهانه های مختلف که شرمنده ما بارمون اینسری فلان و بهمان شد الان میگه پنج شنبه صبح برات فرستادم. بهش گفتم پس کد رهگیری نفرستادی جواب نداد تا اینکه شنبه یک کد الکی فرستاد بهش گفتم کد نا معتبره گفت پیگیری میکنم و چمیدونم دفتر شعبه پست جواب نمیدن و از این چرت و پرت ها

کالای مورد نظرم تو بازار پیدا نمیشد اینم سایتش نماد داشت برای همین ریسک کردم خریدم

میخواستم بدونم از دوستان کسی از این سایت شناخت داره یا نه

تا الان باهاش کنار اومدم اینم کاسبه شاید واقعا موردی مشکل ایجاد شده ولی دیگه میخوام برم پلیس فتا شکایت کنم من درگیرم وقت اضافه ندارم ولی شاکی بکشم تا آخرش میرم پیگیری میکنم تا براش سوء سابقه ثبت بشه بعدا بفهمه بعضی کارا عواقب زیادی داره تو اقوام هم وکیل زیاد داریم هم قاضی البته قاضی خانوادن ولی فعلا نمیخوام از طریق اونا اقدام کنم.

اگر از دوستان کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه که سرعتر به نتیجه برم تو روال اداری زیاد وقتم تلف نشه

سلام

بنده هم یه بار از سایت ترک جامه یه سویشرت سفارش دادم قرار بود حداکثر ده روز کاری برسه و کد پیگیری بدن هی پیام میدادم میگفتن هنوز ده روز کاری نشده و ... اگه نرسید حق دارین خلاصه 40 روز گذشت هی میگفتن بسته تحویل پست داده شده و همکاران ما به زودی کد رو واستون میفرستن

دیگه اعصابم خورد شده بود رفتم سایت نماد از طریق فرم شکایت توضیحات لازم رو فرستادم بعد چند روز سایت نماد پیگیری کرده بود و اونا ازم شماره کارت خواستن پول رو برگشت دادن

در صورتیم که پولو برگشت نمیدادن نماد اعتمادشونو از دست میدادن

شما هم از همین طریق اقدام کنید یا مجبور میشن بسته رو ارسال و کد پیگیری بهتون بدن یا پول رو برگشت بدن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

سلام

بنده هم یه بار از سایت ترک جامه یه سویشرت سفارش دادم قرار بود حداکثر ده روز کاری برسه و کد پیگیری بدن هی پیام میدادم میگفتن هنوز ده روز کاری نشده و ... اگه نرسید حق دارین خلاصه 40 روز گذشت هی میگفتن بسته تحویل پست داده شده و همکاران ما به زودی کد رو واستون میفرستن

دیگه اعصابم خورد شده بود رفتم سایت نماد از طریق فرم شکایت توضیحات لازم رو فرستادم بعد چند روز سایت نماد پیگیری کرده بود و اونا ازم شماره کارت خواستن پول رو برگشت دادن

در صورتیم که پولو برگشت نمیدادن نماد اعتمادشونو از دست میدادن

شما هم از همین طریق اقدام کنید یا مجبور میشن بسته رو ارسال و کد پیگیری بهتون بدن یا پول رو برگشت بدن

نمدونم والا شاید اینم خودش یک روش کلاه برداریه الان بیشتر از یک ماهه که نزدیک سه میلیون پول من دستشونه با خودم فکر کردم شاید پول رو هم برگشت بزنن با کلی پیگیری و بعد از گذشت یکی دو ماه ولی اگه از اول اصلا لپ تاپی در کار نبوده باشه و از افراد مختلف به همین بهانه پول گرفته باشند حتی اگه به پولم برسم اینجوری برای خودشون کلی گردش حساب ایجاد میکنند. برای همین از دوستان پرسیدم کسی شناخت داره یا نه از این سایت چون میخوام اگر واقعا با نیت کلاهبرداری این کارو میکنند حتی اگه به پولم برسم برم پیگیری کنم تا براشون سوء سابقه بشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، َAhmad1361 گفته است :

نمدونم والا شاید اینم خودش یک روش کلاه برداریه الان بیشتر از یک ماهه که نزدیک سه میلیون پول من دستشونه با خودم فکر کردم شاید پول رو هم برگشت بزنن با کلی پیگیری و بعد از گذشت یکی دو ماه ولی اگه از اول اصلا لپ تاپی در کار نبوده باشه و از افراد مختلف به همین بهانه پول گرفته باشند حتی اگه به پولم برسم اینجوری برای خودشون کلی گردش حساب ایجاد میکنند. برای همین از دوستان پرسیدم کسی شناخت داره یا نه از این سایت چون میخوام اگر واقعا با نیت کلاهبرداری این کارو میکنند حتی اگه به پولم برسم برم پیگیری کنم تا براشون سوء سابقه بشه

یک ماه؟! عزیز دست رو دست نزار شما از  همین فردا اقدام کن ..بنظرم لپ تاپی در کار نیس اقدام نکنی پولتو میخورن یه ابم روش

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

بنده هم یه گوشی سفارش دادم توسط یکی از دوستان pt بیشتر از دوماه کشید ولی بلاخره رسید.خرید از طریق واسط معمولا طول میکشه چون خرید غیر مستقیمه  به خاطر تحریم و شخص خریدار هم برای خودش واسط تو خارج داره و  پروسه خرید تا تحویل معمولا دو ماهی وقت میبره مگر این که محل خرید مثلا تو کشورای عربی باشه که حدود 15-20 روز طول میکشه.این سایتها هم خریدای خارجیشون همینطوریه ولی باز باید هوشیار بود و پیگیری کرد.

حتما حتما قبل از خرید یه نگاهی به روش خرید نوشته شده تو سایت فروشنده بکنید تا دچار نگرانی بی مورد نشید

ویرایش شده توسط akrbax
لینک به دیدگاه

خوب داداشم شما می‌فرمائید هر کی گول خورده "کوته فکر و طمعکار و احمق و..." اینا هستش

من این حرف رو قبول ندارم چرا کلاهبردارها اینقدر راحت فعالیت میکنند چرا دزد های بزرگ مملکت رو نمیگیرند. چه برسه به این کوچیک ها.

مگه داریم مگه میشه. همین فامیلتون بیچاره. الان شماره تلفن کلاهبردار رو داره شماره حساب داره شماره پلاک داره بازهم نمیتونه حقش رو بگیره.

یا این دوستمون که از سایت خرید کرده و سرش کلاه رفته. سایت یعنی منبع اش رو موسس اش رو نباید کنترل کنند.

من میگم خیلی بی حساب و کتاب شده جامعه

بخدا تو خیابون آدم بهم نزدیک میشه میگه "آقا . . " تو دلم میگم یا ابوالفضل الان پول میخواد موبایل میخواد نمیدونم الان میخواد خفت م کنه.

آخه درست نیست اینجوری باشه.

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

خوب داداشم شما می‌فرمائید هر کی گول خورده "کوته فکر و طمعکار و احمق و..." اینا هستش

من این حرف رو قبول ندارم چرا کلاهبردارها اینقدر راحت فعالیت میکنند چرا دزد های بزرگ مملکت رو نمیگیرند. چه برسه به این کوچیک ها.

مگه داریم مگه میشه. همین فامیلتون بیچاره. الان شماره تلفن کلاهبردار رو داره شماره حساب داره شماره پلاک داره بازهم نمیتونه حقش رو بگیره.

یا این دوستمون که از سایت خرید کرده و سرش کلاه رفته. سایت یعنی منبع اش رو موسس اش رو نباید کنترل کنند.

من میگم خیلی بی حساب و کتاب شده جامعه

بخدا تو خیابون آدم بهم نزدیک میشه میگه "آقا . . " تو دلم میگم یا ابوالفضل الان پول میخواد موبایل میخواد نمیدونم الان میخواد خفت م کنه.

آخه درست نیست اینجوری باشه.

فرمایشتون درسته 

شاید من تو بکار بردن نسبت کمی اغراق کردم و عذر میخوام

اما ببینید خیلی راحت یکی نشسته تو خونه گوشی گرفته دستش تو دیوار یا هر سایت دیگه دنبال چیزی هست پیدا میکنه  بدون این که فکر بکنه کسی که طرف مقابلش کی هست و چیکارس وارد معامله میشه و مالش رو در اختیار شخص مقابل قرار میده حالا اگر بگی دوزار قرض بده سر ماه بهت میدم اگر اشناتم باشه سریع میره تو حساب کتاب که شاید نتونس سر موقع بده یا اصلا نداد اونوقت چیکار کنم و اخر هم میگه ندارم و نمیده یا اگرم بده با ترس و لرز میده.

شما بفرمایید چه کسی حاظر میشه بدون دریافت پول پیش یا بخشی از پول یه جنس  اونو در اختیار کسی قرار بده که این اقا این کارو کرده؟  اسم اینو چی باید گذاشت؟مگه ما اینهمه عمر از خدا گرفتیم معامله کالا خونه ماشین  ندیدیم بخشی از پول رو میگیرن بقیشو چک میگیرن.ایشون حتی اینکارم نکرده یکی اومده تو خونه یه کاغذ پاره داده تلویزیونو برداشته برده.

میخوام بگم ما برای استفاده صحیح از خریدو فروشهای اینترنتی نیاز   بهحمایت و پشتیبانی قدرتهای بالاتر داریم و همینطور اطلاع رسانی و هشدارهای مکرر از طریق سایتها و رسانه ها.

ویرایش شده توسط akrbax
لینک به دیدگاه

اقا من با اقای امیر حسین لطفی ۳ روزه دارم صحبت میکنم ؛)))))

الان قراره کارت ۱۰۷۰ رو برام بفرسته از پردیس بعد پولش رو تسویه کنه . فقط پول پیک رو گفت پیش بریز خخخخخخخ

کارت رسید دستم بهتون خبر میدم :)))))

فقط ادرس همین تاپیک رو براش فرستادم خبر از این تاپیک نداشت جا خورد !!

بدانید و اگاه باشید از این ببعد میدونه قضیه چیه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Hamed AliAkbari گفته است :

الان قراره کارت ۱۰۷۰ رو برام بفرسته از پردیس بعد پولش رو تسویه کنه . فقط پول پیک رو گفت پیش بریز خخخخخخخ

دیگه از این به بعد با قیمت واقعی و منطقی قطعه هایی که نداره رو تو سایت میزاره

لینک به دیدگاه

دوستان نباید لینک اینجا رو می دادید. چون میاد اینجا اشکالات کارش رو می بینه اصلاح می کنه و دزدی های حساب شده تری رو انجام میده.

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Hamed AliAkbari گفته است :

ااا

داداشم ۳ اشتباه کردی

هم باهاش مذاکره کردی 

هم براش مبلغ واریز کردی

هم آدرس اینجا رو بهش دادی

لینک به دیدگاه

آقایون محترم که میخواهند ۱۰۷۰ رو زیر ۱ت تهیه کنند

یا ۷۷۰۰ک زیر ۸۰۰ تهیه کنند

در بهترین حالت هم که کلاه سرتون نره بازهم "مال خر" میشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

آقایون محترم که میخواهند ۱۰۷۰ رو زیر ۱ت تهیه کنند

یا ۷۷۰۰ک زیر ۸۰۰ تهیه کنند

در بهترین حالت هم که کلاه سرتون نره بازهم "مال خر" میشید

احسنت

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed AliAkbari گفته است :

شما خیلی بیجا کردی لینک تاپیک رو براش فرستادی...داری ذوقم میکنی؟!

بشین تا برات کارتو بفرسته...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

ااا

داداشم ۳ اشتباه کردی

هم باهاش مذاکره کردی 

هم براش مبلغ واریز کردی

هم آدرس اینجا رو بهش دادی

مورد اول رو تا زمان گرفتن شماره حسابش اطلاع نداشتم اما حواسم جمع بود . اطلاعات کارت رو که داد سرچ زدم به اینجا رسیدم

مورد دوم از تمام پول کارت به ۱۵ هزار تومان پول پیک ختم شد که اونم در نهایت بهش گفتم بعد از تحویل کارت

مورد سوم هم توی همین تاپیک صد بار گفته شده براش لینک فلان و بهمان رو بفرستید حالا فقط من چرا بهش لینک دادم؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، AssassiN HAWK گفته است :

شما خیلی بیجا کردی لینک تاپیک رو براش فرستادی...داری ذوقم میکنی؟!

بشین تا برات کارتو بفرسته...

این که لینک رو به چه علت و ... بهش دادم به شمای نوعی هیچ ارتباطی نداره که داغ کنی

زرنگی نذار همچین ادم هایی بکنن تو پاچت که بیای سر ما خالی کنی

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/13, 16:31:33، AnSaWR گفته است :

بنده نظری ندادم

ولی در صفحه قبل اقای فردوسی اسم طرف رو ذکر کردن

طرف هم شماره کارتی که داد به همون اسم هستش

شناسنامه هم همینطور

سلام

والا بنده هم شک دارم که اصلا شناسنامه برای این فرد باشه

کلا در دنیای کلاهبرداری هر کاری ممکنه

کلا باید به همه ی این مدارک شک کرد والا مطمعن باشید اینهمه ادم که ازشون کلاهبرداری کرده یعنی 1 نفر نبوده بره شکایت کنه و مشخصات بده؟ بعد هم اینکه از کارتش اسکن داشته پس ممکنه برای جلب اعتماد بوده باشه پس باید به این مدارک و حتی اینکه این فرد همون ادمه شک کرد

شاید شناسنامه دزدی باشه - شاید مفقود شده باشه - چون مثل کارت هوشمند نیست که طرف بسوزونه ... میره المثنی میگیره و اون شناسنامه اصلی هم همچنان دارای اعتباره و خدا میدونه کجاست و چه استفاده ای داره ازش میشه..ردشم که نمیشه زد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان  لطفا   جرو بحث  نکنید و    باهم  خوب صحبت کنید خوبیت نداره 

بنده هم  تاپیک رو زدم که   دوستانی که اینجا  سروکارشون با سخت افزار  و  خرید قطعات هست    یموقع فریب نخورن  و گرنه  کاریه که شده و   خب  ظاهرا هم     نمیشه  کاری کرد  و  قضیه تموم شدست  !

از این به بعد  باید   حالا  هم  اونایی که  متضرر شدن و  هم بقیه دوستانی که    گرفتار نشدن  حواسشونو  جمع کنن 

بنظر این تاپیک  ادامه  پیدا نکنه بهتره  

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...