رفتن به مطلب

چرا رم من شناسایی نمیشه؟

Taghi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

بنده مادربرد g41t r3 دارم که 5 سال پیش خریدم.یه رم 2 گیگ داره الان ، میخام یه رم 4 گیگ 1600 روش بندازم ، ولی وقتی این رمو میندازم هیچ رقمه بالا نمیاد.

وقتی همزمان دو تا رم هستن ، فقط 2 گیگه شناخته میشه و وقتی فقط 1600 هست سیستم بالا نمیاد. هیچ بوقی هم نمیزنه.

تو سایتش نوشته که حداکثر فرکانس رمش 1066 هست ، ولی با رمهای فرکانس بالاتر از جمله 1600 کینگستون و ای دیتا میاد بالا (تو لیست تو سایت هست)

رفتم بایوسشو کمی گشتم ، ولی چیزی پیدا نکردم.

چیکار میتونم بکنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز مادربردهای سوکت ۷۷۵ هر نوع رم دی دی ار تری  رو ساپورت نمیکنن

شما باید دنبال رمهای سری اول بگردی که خیلی کمیاب هستن

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Nemo گفته است :

مدل رم ۴ گیگ چیه ؟ ولتاژش چند زده روش؟

اپیسر بلک پنتر

ولتاژشو پیدا نکردم روش

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

( اومدم شوخی کنم با اسم تاپیکتون یاد اخرین شوخیم افتادم،مردم اعصاب شوخی هم ندارن...

اگر ممکنه لینک بدیداز رمتون یا یه عکس از برچسب روش بگیرید بزارید که ولتاژش مشخص بشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

( اومدم شوخی کنم با اسم تاپیکتون یاد اخرین شوخیم افتادم،مردم اعصاب شوخی هم ندارن...

اگر ممکنه لینک بدیداز رمتون یا یه عکس از برچسب روش بگیرید بزارید که ولتاژش مشخص بشه.

در 1 ساعت قبل، Nemo گفته است :

مدل رم ۴ گیگ چیه ؟ ولتاژش چند زده روش؟

ولتاژشو نوشته

1.65ولت برای 4 گیگ و 1.5 ولت برای 8 گیگ

http://in.apacer.com/products/specification/DDR3-Single-Channel-Black Panther-DDR3-1600

لینک به دیدگاه

فک کنم رمی که خریدی xmp ساپورت باشه.
یادمه قدیما از این تکنولوژی ها نبود. بگرد تو بایوس ببین هست یه همچین چیزی؟ XMP. اگر هست که فعال کن ببین چی میشه.
اگر نیست باید دنبال رم قدیمی باشی که اصلا این قابلیت رو ساپورت نکنه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Taghi گفته است :

درود

بنده مادربرد g41t r3 دارم که 5 سال پیش خریدم.یه رم 2 گیگ داره الان ، میخام یه رم 4 گیگ 1600 روش بندازم ، ولی وقتی این رمو میندازم هیچ رقمه بالا نمیاد.

وقتی همزمان دو تا رم هستن ، فقط 2 گیگه شناخته میشه و وقتی فقط 1600 هست سیستم بالا نمیاد. هیچ بوقی هم نمیزنه.

تو سایتش نوشته که حداکثر فرکانس رمش 1066 هست ، ولی با رمهای فرکانس بالاتر از جمله 1600 کینگستون و ای دیتا میاد بالا (تو لیست تو سایت هست)

رفتم بایوسشو کمی گشتم ، ولی چیزی پیدا نکردم.

چیکار میتونم بکنم؟

در 2 ساعت قبل، Taghi گفته است :

ولتاژشو نوشته

1.65ولت برای 4 گیگ و 1.5 ولت برای 8 گیگ

http://in.apacer.com/products/specification/DDR3-Single-Channel-Black Panther-DDR3-1600

من از همین مدل رم دارم اتفاقا با همین مین  الایت گروپ داشتم !

ولتاژ رم جدیدتون با رم 2گیگ قدیمتون نمیخونه ! 1.65 هست بلک پنتر

با رم 2گیگ  سیستم بیار بالا برو تو بایوس  load safe default bios بزن بعدا برو تو قسمت تنظیمات رم   فرکانس بیار رو 800 سیستم خاموش کن (کلا سیستم base clock بیاد بالا)

رم 4 بنداز اصولا من اینجوری تونستم سیستم بیارم بالا ولی ممکنه هر موقع ری استارت کنه چون استیبل نیست

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود

آقا من این مشکلو هنوز دارم، البته سیستم جدید خریدم ، ولی با سیستم قبلی همون مشکل رم رو دارم

بایوس رو طبق فرمایش دوست بالایی تغییر دادم، ولی فرقی نکرد.با یه رم 1600 مارک کینگ مکس هم تست کردم ، مشکل باقی بود.

کسی راه حل دیگه ای میتونه بده؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سیستم با مشخصات زیر از لیون گرفتم خودشون هم اسمبل کردن..الان که به دستم رسیده وقتی روشنش میکنم ماتیتور روشن نمیشه و کیس خاموش میشه اصلا سیستم بیشتر از 10 یا 20 ثانیه روشن نمیمونه..

Screenshot_2017-08-07-20-48-15.png

لینک به دیدگاه

درود

آقا من این مشکلو هنوز دارم، البته سیستم جدید خریدم ، ولی با سیستم قبلی همون مشکل رم رو دارم

بایوس رو طبق فرمایش دوست بالایی تغییر دادم، ولی فرقی نکرد.با یه رم 1600 مارک کینگ مکس هم تست کردم ، مشکل باقی بود.

کسی راه حل دیگه ای میتونه بده؟

چه مدل رم هایی کنار هم میخوای قرار بدی؟

گاهی وقتا نمیتونی ۲ مدل رم رو که شبیه به هم نیستوو کنار هم بزاری.

این نوع مادر برد یا این نوع چیپست از 4گیگ باس 1333 بخوبی ساپورت میکنه. بهتر دنبال این نوع رم باشین

بایوس رو هم به اخرین ورژن اپدیت کنین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه سیستم با مشخصات زیر از لیون گرفتم خودشون هم اسمبل کردن..الان که به دستم رسیده وقتی روشنش میکنم ماتیتور روشن نمیشه و کیس خاموش میشه اصلا سیستم بیشتر از 10 یا 20 ثانیه روشن نمیمونه..

Screenshot_2017-08-07-20-48-15.thumb.png.f18694b2d382d1632484cb1ed81f53b7.png

دوست عزیز بهتر برای مشکلت تاپیک جدا بزنی.

ولی با این حال اگر اشنایی با قطعات داری رم و گرافیک رو دربیار و دوباره جا بزن(تاکید میکنم اگر اشنایی با قطعات و روش صحیح خارج کردن و قرار دادن قطعات رو بلدین)

اگر تهران هستین که برسونو دست خود لیون.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

دوست عزیز بهتر برای مشکلت تاپیک جدا بزنی.

ولی با این حال اگر اشنایی با قطعات داری رم و گرافیک رو دربیار و دوباره جا بزن(تاکید میکنم اگر اشنایی با قطعات و روش صحیح خارج کردن و قرار دادن قطعات رو بلدین)

اگر تهران هستین که برسونو دست خود لیون.

ممنونم که جواب دادید..طبق تجربه ای که یکی از دوستان در انجمن داشت کارت گرافیک و رمها رو خارج کردم و سپس با خارج کردن باتری و اتصال دو قطب مثبت و منفی در جای باتری بایوس رو ریست کردم ..بعد هم قطعات رو دوباره بستم سرجاشون و سیستم رو به برق وصل کردم...خدا رو شکر درست شد

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

چه مدل رم هایی کنار هم میخوای قرار بدی؟

گاهی وقتا نمیتونی ۲ مدل رم رو که شبیه به هم نیستوو کنار هم بزاری.

این نوع مادر برد یا این نوع چیپست از 4گیگ باس 1333 بخوبی ساپورت میکنه. بهتر دنبال این نوع رم باشین

بایوس رو هم به اخرین ورژن اپدیت کنین

نه، مشکل من دو تا رم نیست، مشکلم اینه که دو نوع رم ۱۶۰۰ رو تکی امتحان کردم، با هیچکدوم بالا نمیاد، ولی تو سایتشون زده با ۲۳۰۰ هم باید بالا بیاد. تنظیم ولتاژ بایوس رو هم دستکاری کردم تاثیر نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...