رفتن به مطلب

نتایج منتسب به RX Vega در تست TimeSpy منتشر شد

Recommended Posts

amds-upcoming-vega-10-gpu.jpg.1c64eab54639096b3a5159e3583fe0ed.jpg

به تازگی در فروم Guru3D لینک هایی پست شده که با توجه به دانسته های قبلی، احتمال می رود نتایج تست های اولیه 3DMark TimeSpy کارت گرافیک RX Vega باشد. نتایج حاصله از این کارت در تست TimeSpy نشان از امتیاز کلی 5950 و امتیاز گرافیک 5721 دارد.

با نظر به اطلاعات آشنایی که از کارت مورد تست در این لینک ثبت شده، می توان فرض را بر این گذاشت که این کارت Radeon RX Vega باشد. از جمله می توان به عدم شناسایی این کارت AMD، میزان 8 گیگابایت حافظه ویدئویی اختصاصی و حتی محکم ترین مدرک، یعنی فرکانس 700 مگاهرتزی کارت اشاره کرد. جهت یادآوری لازم به ذکر است حافظه HBM کارت گرافیک Radeon R9 Fury فرکانس 500 مگاهرتز داشت. با علم به اینکه معماری Vega از حافظه های HBM2 بهره می گیرد، این 700 مگاهرتز بسیار محتمل می باشد.

نتایج با درایور 22.19.384.20 به ثبت رسیده است و طبق گزارش سایت، در مرحله بتا می باشد.

به نظر می رسد امتیاز دریافتی برای کارتی با فرکانس هسته 1200 مگاهرتز کمی پایین تر از حد انتظار باشد. اگر این کارت یک نمونه مهندسی باشد می توان انتظار داشت فرکانس های کاری یا حداقل امتیاز محصول نهایی بسیار بیشتر باشد. سیستم مورد تست متشکل از مادربردی با چیپ ست X370 و پردازنده Ryzen 7 1800X می شود. شاید هم مفروضات ما بیش از حد هست و این تنها یک کارت Fire Pro است!

1.thumb.png.2bd355fca4493258a3a5e1502943aba0.png

با کمی جابه جایی در مقایسه امتیازات می توان انتظار کارتی قدرتمندتر از GeForce GTX 1070 در کارایی در رزولیشن 1080pبا امتیاز کلی 5950 داشت اما اگر تنها بر روی امتیاز 5721 پردازنده گرافیکی تمرکز کنید، تقریباً این دو کارت همرده خواهند بود.

ضمناً باید اشاره کرد که AMD ممکن است چندین محصول با معماری Vega برای رقابت به بازار عرضه کند. به عنوان مثال، کارتی همرده GTX 1070، مدلی دیگر برای مقابله با GTX 1080 و کسی چه می داند؛ شاید بازار رده بالا را با محصولی در حد و اندازه GTX 1080 TI مورد هدف قرار دهد.

نتایج این تست 3DMark TimeSpy را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

2.thumb.png.c607e15db9bd595170b917f77c258bc3.png

بروز رسانی:

یکی از کاربران فروم، شناسه سخت افزاری کارت را در درایور تحت مدل 687F:C1 پیدا کرد که با اطلاعاتی که قبلاً منتشر شده بود همخوانی دارد. همچنین می توان این شناسه سخت افزاری را با نتایج تست رابط برنامه نویسی Vulkan در بازی Doom که توسط AMD در مراسمی که چند ماه قبل برگزار شده، منتشر شده بود، تطبیق داد. بنابراین، احتمال اینکه در واقع همین نتایج مربوط به کارت گرافیکی با معماری Vega باشد بیش از پیش تقویت می یابد. اگر از طریق لینک بالا، نتایج را با کارتی دیگر مقایسه کنید، شناسه سخت افزاری برای شما نمایش داده می شود و نکته دیگر اینکه تاریخ ثبت نتایج مربوط به همین ماه و 12ام آوریل می باشد.

3.thumb.png.198afa747c8906719e53f8d73ddd1b68.png

منبع: Guru3D

مترجم: مجید بکائیان

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

همون طور که پیش بینی می شد

خوب الان AMD  پرچم دارشد در حد پرچم دار انویدیا نیست فقط مونده در رابطه با قیمت مانور بده

اگر قیمت منطقی نسبت به رقیبش داشته باشه بدون شک میتونه درصد خوبی از بازار رو مال خودش کنه.

لینک به دیدگاه

ددوستان نباید خیلی سریع نتیجه گیری کرد

الان نه این کارت عرضه شده نه برای درایور مخصوص ای ام دی ریلیز کرده پس توقع امتیاز بالا در تست های الان رو نباید ازش داشت

همینکه تونسته نزدیک1080 رکورد بزنه اونم نمونه آزمایشی عالیه این کارت 100درصد قدرتی بین 1080 و 1080تی ای خواهد داشت

اما از لحاظ قیمتی من خودم واقعا نگرانم! چون چیپ های وگا فکر نکنم ارزون در بیاد براشون که بخوان در حد قیمت 1070 بفروشن!

و همونطور که همه میدونن انویدیا از مقبولیت بیشتری نسبت به ای ام دی برخورداره و اگه بخواد هم قیمت با 1080 باشه و نتایج مثل اون خیلی ها میرن سراغ انویدیا تا ای ام دی

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، ATER گفته است :

همون طور که پیش بینی می شد

خوب الان AMD  پرچم دارشد در حد پرچم دار انویدیا نیست فقط مونده در رابطه با قیمت مانور بده

اگر قیمت منطقی نسبت به رقیبش داشته باشه بدون شک میتونه درصد خوبی از بازار رو مال خودش کنه.

وگا یک سری هستش نه یک کارت . پس این احتمال وجود داره که کارت تست شده ضعیفترین کارت سری باشه . همچنین اگر نمونه مهندسی باشه ارزش تست به شدت پایین میاد . مثل تستها و مشخصات  منتشر شده از RYZEN در نمونه مهندسی که با نمونه تجاری نهایی بسیار متفاوت بود .

در 46 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

ددوستان نباید خیلی سریع نتیجه گیری کرد

الان نه این کارت عرضه شده نه برای درایور مخصوص ای ام دی ریلیز کرده پس توقع امتیاز بالا در تست های الان رو نباید ازش داشت

همینکه تونسته نزدیک1080 رکورد بزنه اونم نمونه آزمایشی عالیه این کارت 100درصد قدرتی بین 1080 و 1080تی ای خواهد داشت

اما از لحاظ قیمتی من خودم واقعا نگرانم! چون چیپ های وگا فکر نکنم ارزون در بیاد براشون که بخوان در حد قیمت 1070 بفروشن!

و همونطور که همه میدونن انویدیا از مقبولیت بیشتری نسبت به ای ام دی برخورداره و اگه بخواد هم قیمت با 1080 باشه و نتایج مثل اون خیلی ها میرن سراغ انویدیا تا ای ام دی

اتفاقا این نگرانی من هم هستش ، من بعید میدونم چیپست وگا گرون باشه اما مموری وگا متفاوته . همیشه پرفورمنس در برابر کارتهای ای ام دی بسیار خوب بودند اما در سری فیوری این اتفاق نیفتاد دلیلش رو هم مموری HBM می دونند  . درواقع گفته میشه اون مموری برای کارتهای سری فیوری اورکیل محسوب میشه و بیشتر قیمت رو بالامیبره تا پرفورمنس رو ( چیپست برای استفاده کامل از این مموری ضعیف بود درنتیجه قدرت کامل مموری عملا به کار نمی اومد ) و این مشکل پرفورمنس در برابر دلار رو کاهش داد . امیدوارم که این اتفاق برای سری وگا نیفته .

لینک به دیدگاه

یه نکته رو فراموش کردم عنوان کنم .

کارت جدید کمتر از 10 درصد از فیوری X قویتره . با توجه به مهاجرت از 28 نانومتر به 14 نانومتر و همچنین از 4 گیگ مموری HBM به 8 گیگ مموری HBM2 این میزان 10 درصد پس از این همه مدت و این همه پیشرفت زیادی کمه . یه نگاه به تفاوت پرفورمنس 480 و 580 که هردو 14 نانومتری هستند و هر دو از یک مموری استفاده می کنند به ما میگه رشد 580 به نسبت 480 تقریبا با رشد وگا نسبت به فیوری برابره !!! همه این موارد موجب میشه به این جمع بندی برسیم که یا با ضعیفترین کارت سری وگا رو به رو هستیم یا یه نمونه مهندسی از کارت اصلی ( یا شاید هر دو !!!!! ) هرچند هنوز برای نظر دادن زوده .

لینک به دیدگاه

ولله بنده کمتر از یک هفته پیش گفتم که حداکثر قدرتی بین 1070 و 1080 داره!ولی دوستان با "منفی" از بنده پذیرایی کردن:D

شب دراز است و قلندر بیدار!

لینک به دیدگاه

برای رقابت باید بالاترین کارت سری وگا بین 1080 و 1080ti باشه و تازه این حداقل انتظار هست.

در حالت بهتر باید یک کارت برای رقابت با 1080ti و بالاتر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از حالا بگم که اونایی که انتظار دارن در حد بین 1080 و 1080ti باشه بیخیال این کارت باشن، کارت 100 درصد در حد و اندازه ی 1080 خالی خواهد بود و بعدا خودش رو به 1080ti نزدیک خواهد کرد دقیقا مثل فیوری x !!!

الکی انتظارات رو بالا نبرید که بعدا تو سر amd بزنید که چرا کارتت فلانه، قیمتشم در حد 1080 خواهد بود و در واقع وگا رقیب 1080 هست موقع عرضه! 

لینک به دیدگاه

دوستان عجله نکنید وگا کارایی برابر با 1080ti  خواهد داشت من اینجا میگم  البته طبق گفته ای مدیر بازاریابی amd  که چند روز قبل گفتن  . کدوم عاقلی قبول میکنه 8 گیگ hbm  رو بزاره رو گرافیکی که فقط در حد 1070 باشه اونهم به قول دوستمون فناوری نانو دوبرابر بهینه تر و 4 گیگ اضافه و معماری نوین و کلی پیشرفت یعنی همون 10 درصد خواهد بود .  قابل باور نیست میومد از حداقل gddrx 5  استفاده میکرد حداقل به خاطر هزینه نهایی . 

ضمنا فرکانس رو 1200 اعلام کرده خوب این خودش خیلی مشکوکه فرکانس 480که پایه 1250 هست یعنی چی معنی میده یعنی عقبگرد زده .

ویرایش شده توسط esy2011
لینک به دیدگاه

یه حسی میگه این پایین ترین مدل RX Vega هستش ای ام دی میخاد حال بگیره

یادتون باشه در رزولیشن 4k  کارت گرافیک 60 فریم داد

1070 میتونه 60 فریم بگیره؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، g1furyalfa گفته است :

یه حسی میگه این پایین ترین مدل RX Vega هستش ای ام دی میخاد حال بگیره

یادتون باشه در رزولیشن 4k  کارت گرافیک 60 فریم داد

1070 میتونه 60 فریم بگیره؟

به نکته خوبی اشاره کردی توی اون نمایشگاه اگه درست یادم باشه 1080 روی 55 فریم بود وگا روی 70 در رزولوشن 4k

لینک به دیدگاه

چه استرسی وارد شده :D

ببینید دوستان، کارت های وگا در 7 مدل عرضه خواهند شد. شناسه سخت افزاری این مدل 687F:C1 هست که احتمالاً با کارایی ای کم و بیش در همین حد برای مقابله با GTX 1070 عرضه خواهد شد.

مدل دیگری که قبلاً دیده شده بود، مدل قدرتمندتری با شناسه سخت افزاری 687F:C3 هست که احتمالاً همون مدلی هست که دراین تاپیک بهش اشاره شده.

حالا نکته ای که درباره این مدل 687F:C3 وجود داره، اینه که اولاً هنوز مشخصات این کارت نهایی نشده و ممکنه در آینده تغییر کنه؛ دوم هم اینکه این محاسبه گر سایت TPU با محاسبه نوع معماری سخت افزار، تعداد Shaderها و از همه مهمتر میزان فرکانس (که همه میدونیم میزان فرکانس HBMها ذاتاً از GDDR5/Xها پائین تر هست)، قدرت مدل 687F:C3 رو تخمین زده. باز هم با همین نتایج، این مدل تنها %5 اونم در رزولیشنی که براش ساخته نشده از GTX 1080 ضعیف تر تخمین زده شده. بنابراین بسیار محتمل هست در رزولیشن های بالاتر مثل 4K حتی تا %10 هم از GTX 1080 قویتر باشه.

فقط نمی دونم آیا کارتی که برای مقابله مستقیم با GTX 1080 TI طراحی شده باشه هم وجود داره یا خیر. طبق اخباری که خودشون تقریباً تأیید کردن، حداقل یک کارت برای این رده وجود خواهد داشت که حالا یا هنوز دیده نشده، یا همین مدل 687F:C3 هست که برای این کار در نظر گرفته شده.

در هر صورت به نظر من تا وقتی قیمت مشخص نشه، تمام این ها در درجه دوم اهمیت قرار می گیره، حداقل برای وطنم، پاره تنم... :D

لینک به دیدگاه

مهم ترین چیز قیمته.

به شخصه این که کارت هاش حالا به 1080ti برسن یا نه زیاد اهمیتی نداره وقتی قراره قیمتش مثل 1080ti بالا باشه. 1080ti الان واسه خیلیا رویاییه... پس بهتره از واقعیات برای ما صحبت کنه.

لینک به دیدگاه

امیدوارم حالا که ای ام دی کارتاش  هم سطح رقیب میشه مثل قدیم به فکر جیب ما هم باشه و گرنه میشه دوویل افتر دوویل و میزنه تو ذوق ما

لینک به دیدگاه

چه بحث جذابی ولی فکر نکنم قیمت زیاد دلچسبی داشته باشه با توجه به تجربه Fury و Nano

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم با توجه به عکس های منتشر شده از کارت، دمای خیلی خوبی دارن چون خبری از فن های بزرگ نبود

احتمال میدم قدرت قویترین کارت وگا در حد 1080ti باشه حالا باید منظتر بود ببینیم چی میشه  چون  قیمتش مهمه

منکه طرفدار هیچ کدوم نیستم فقط دوست دارم رقابت شدید باشه به نفع ماست

اونای که طرفدار سرسخت انویدیا هستن اینو فراموش نکنن انویدیا همونیه که ای پی ایرانو برای ورود به فروم و سایت اصلیش بصورت کامل مسدود کرده

همچنین اینتل که حتی نمیشه وارد سایتش شد با ای پی ایران

با تشکر

لینک به دیدگاه

در قدتش که شکی ندارم که می تونه با تیم سبز رقابت کنه فقط من درباره مصرفشون نگرانم 

راستی ای ام دی در قدرت گرافیک هیچ وقت هایپ نکرده , فقط تو توان حراتی گپی اومد که چوبش خورد

امیدوارم فقط مصرفشون زیاد نباشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...