رفتن به مطلب

شرکت کنید: سرشماری عمومی مادربرد و پردازنده 1396 ! برنده جایزه مشخص شد!

اشتراک گذاری

سرشماری عمومی مادربرد و پردازنده سال 1396  

279 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برند مادربرد مورد استفاده شما چیست؟

2. 2. سوکت مادربرد مورد استفاده شما کدام است؟

3. 3. پردازنده مورد استفاده شما دارای چند رشته ی پردازشی(تعداد Logical core ها یا thread ها) می باشد؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

:D

با سلام خدمت دوستان عزیز و اعضای محترم فروم لیون کامپیوتر

چند وقتی بود که جای یک نظرسنجی به این شکل رو در فروم خالی دیده بودم و علاقمند شدم که این نظر سنجی رو طوری اجرا کنم که شامل برند مادربرد ، سوکت و تعداد رشته های پردازشی بطور یکجا باشه(اگر میشد بیشتر از سه سوال برای نظر سنجی مطرح کرد ، میزان حافظه اصلی سیستم رو اضافه میکردم)  و همچنین دلایل انتخاب کاربران هم مطرح بشه بلکه امثال و دیگر کاربران کنجکاو  چیزی یاد بگیریم ، هم از بعد فنی و هم آماری که مثلا نسبت برند ها به سوکت ها چطوره

شرکت در این نظر سنجی دو مرحله داره که میتونید صرفا مرحله یک رو انجام بدین، روش شرکت در نظر سنجی بطور کامل، به این شکل هست:

مرحله اول،  ابتدا در نظر سنجی اصلی شرکت میکنید و پاسخ سه سوال اصلی رو انتخاب میکنین

برای چک کردن برند مادربرد ، نوع سوکت و تعداد رشته های پردازشی(Threads)  می توانید از نرم افزار CPU-Z استفاده نمایید، ممکنه برخی دوستان بیش از یک سیستم داشته باشند که اینجا برای ما ملاک سیستم اصلی کاربران هست

مرحله دوم که اختیاری هست ،  یک پست یا کامنت در همین تاپیک و در بر گیرنده موارد زیر ارسال میکنین :

الف)  اعلام پاسخی که به سوال اول دادین . اگر پاسخ "دیگر برند ها" رو انتخاب کردین ،نام برند مورد نظرتون رو هم ذکر کنین

ب)   اعلام پاسخی که به سوال دوم دادین . نام دقیق مادربرد خودتون رو  بنویسین و همچنین ذکر کنین که  دلایل انتخاب و خرید این مادربرد چی بوده(میتونه قیمت ، دلایل فنی یا ویژگی های ظاهری ، اصرار فروشنده ، خرید یک سیستم کامل و اجباری بودن خرید این  مادربرد که روی اون سیستم بوده و... باشه) و اینکه این مادربردجوابگوی انتظاراتی که ازش داشتین بوده یا خیر

البته در صورت انتخاب پاسخ "دیگر سوکت ها" لطف کنین سوکت مادربردتون رو هم ذکر کنین. 

در آخر هم اگر علاقمند بودین میزان حافظه(همون رم)مورد استفاده و ترکیبش رو هم برامون بنویسین، یعنی هم میزان حجم کل حافظه و همینطور تعداد ماژول ها حجم هر کدومشون

ج)  اعلام پاسخی که به سوال سوم دادین به همراه ذکر نام دقیق پردازنده مورد استفاده شما

البته در صورت انتخاب پاسخ "هیچکدام!" تعداد رشته های پردازشی را نیز ذکر نمایید

د)  کاربریِ شما از سیستمی که قطعاتش رو بهمون معرفی کردین

طبق اعلام قبلی که گفته بودم در تلاش برای تهیه یک جایزه نا قابل هستم ، این امر محقق شد و :

خواستم بگم که یک هدیه ناقابل یعنی یک عدد هارد یک ترابایت اکسترنال به صورت قرعه کشی بین افرادی که هر دو مرحله نظرسنجی رو تا تاریخ قرعه کشی انجام میدن (یعنی هم در قسمت اول نظر سنجی که باید گزینه انتخاب میکردند شرکت کرده باشند و هم به سوالات مطرح شده پاسخی درخور داده باشند که  به اطلاعاتمون اضافه بشه)  اختصاص پیدا میکنه. (به یک نفر:D)

در مورد قرعه کشی هم مد نظرم اینه که افرادی رو که نظرسنجی رو بطور کامل شرکت کردن لیست کنم دستی( به ترتیب پستهاشون) مثلا از 1 تا تعداد همه شرکت کننده ها (به عنوان مثال  از 1 تا 100) بعدش از سایت random.org

قسمت اعدادش یعنی اینجا :

https://www.random.org/integers/

محدوده عدد 1 تا عدد 100 (تکرار میکنم ، این 100 رو دارم مثال میزنم)رو وارد کنم و بعدش get numbers رو بزنم و یه عدد رندوم بهم میده، مثلا اگر عدد به دست اومده 62 باشه ، نفر 62 ام اون لیستی که تهیه کردیم برنده اون جایزه ناقابل هست...

پیشاپیش از همراهی شما دوستان عزیز ممنونم

اوقات خوشی رو براتون آرزومندم?

با آرزوی  توفیق

پ.ن

اگر اشتباه تایپی یا دیگر اشتباهات در متن یا سوالات وجود داره ممنون میشم گوشزد کنین، با هر لحنی که دوست دارین:D

آپدیت 1.01 (الکی مثلا من خیلی حرفه ای هستم و دارم ادای شرکت های بازی سازی و تولید نرم افزار رو در میارم ?) :

* پاسخ 12 رشته ای به جواب های سوال سوم  اضافه شد

* سوال اختیاری اضافه ای به قسمت "ب" افزوده شد     

" در آخر هم اگر علاقمند بودین میزان حافظه(همون رم)مورد استفاده و ترکیبش رو هم برامون بنویسین، یعنی هم میزان حجم کل حافظه و همینطور تعداد ماژول ها حجم هر کدومشون ." دوستانی که قبلا پست گذاشتن میتونن به صورت یک ویرایش به پستشون اضافه کنین این بخش رو اگر دوست داشتن 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• ارسال 108
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به فرجام عزیز و ممنون از تاپیک زیبا

Mb Asus hero x370 

CPU ryzen 1800x

صرفا جهت تجربه بهترین های AMD این دو رو انتخاب کردم و اینکه از ابتدای سیستم بازی خودم شدیدا طرفدار AMD بودم و هستم

لینک به دیدگاه

سلام

نوع مادربرد:Asus z170 pro gaming: من این مادربرد رو هفته اولی که مادربردهای سوکت 1151 اومده بودند خریدم و تنها انتخاب بین این مدل و z170-A بود.

سوکت مادربرد: LGA 1151: بیشتر دوست داشتم که سوکت 2011-v3 بخرم که به دلیل محدودیت بودجه نخریدم. چون نیاز زیادی به افزایش رم دارم.

استفاده سیستم من هم برای کار با چند نرم افزار شبیه سازی هست و کارت گرافیکم رو هم برای استفاده محاسباتی این نرم افزار ها تهیه کردم. البته مشخصات سیستمم کاملا مناسبه گیم هستش که دیگه حس و حالی براش نمونده

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

سلام

asrock p85pro3  دلیلش خیلی مسخره بود باندل خریدم با 4170 مادربرد ایسوس h81 gamer خیلی خوب بود فقط برای اینکه این ساتا 3 داشت (الان فهمیدم تفاوت واقی خیلی کمه) گرفتمش و تعداد بیشتر ساتا که هنوزم 2تاش خالیه پس همون ایسوس بهتر بود  البته قیمتش خیلی خوب بود 230 40 بود تو این قیمت فقط چیپست h81 میشد گرفت  و چون h81 gamer رو گرون خریده بودم فکر میکردم میتونم همون قیمتا بفروشمش و با خرید این asrock یکم بودجم و برگردونم که نشد ضرر در ضرر شد :|

انتظاری ندارم ازش :D پول ندارم وگرنه z یا h میگرفتم همینجوری الکی 

پردازنده هم که i3 4170 قیتش خیلی خوب بود بر خلاف مادربرد  و اینکه i3 هستش دیگه همه میشناسنش بازم پول نداریم ولی آرزو داریم i3 میگیریم  وبسایت tomshardware هم سی پی یو پیشنهادیش بود الان 6100 یا این جدیدست حتما 

کاربری بازی فیلم وبگردی        خیلی خیلی کم هم چندتا نرم افزار کار کردم :D

تموم شد دیگه پوله من و بدین من برمممممم    کارت گرافیک سی پی یو مادربرد هم قبول میکنم 9_9

راستی عجب مسابقه ای بود آلونسو شروع نکرده تموم کرد ترمز ریکارد و آتیش گرفت همیلتون درگیر بود  .....xD

لینک به دیدگاه

سلام فرجام جان

چه تاپیک خوبی.

الف)  ASUS

ب) ASUS ROG VIII Z170 HERO ALPHA والا در زمان خودش تنها مادربردی بود که هم M.2 داشت و 2 تا درگاه U.2، همچنین تنها مادربردی بود در زمان خودش که از چیپ Intel برای USB 3.1 استفاده می کرد. همچنین تنها مادربردی بود که در زمان خودش 2 تا Header برای RGB STRIP داشت، همچنین برای اولین بار بود که امکاناتی نظیر وایرلس AC و Bluetooth به Hero اضافه میشد. در کل مادربرد کامل و البته خوشکلی بود/هست و به رمهای TridentZ جی اسکیل که ظاهری تیتانیومی داشتند خوب میومد. به بودجه ام هم میرسد و در اون زمان خریش منطقی بود. مادربرد جوابگوی انتظارات من بوده تا به این لحظه.

* رم G.SKILL به صورت دو ماژول 8 گیگابایتی فرکانس 3000 تایمینگ 14. مورد استفاده اش هم ست شدنش با مادربرد بود.

ج) INTEL CORE i7-7700K

د) آموزش و یادگیری سخت افزار

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

gigabyte z97 ud3h bk LGA 1150

بردی بادوام و باقابلیت ارتقا (حتما میدونید جهت یادواری واسه سایر دوستان پسوند bk به معنای بلک ادیشن یعنی برد  168 ساعت زیر فشار تست شده و از جون سختهای سری هازول هستش که اینقدر فشار معمولا واسه بردهای سرور استفاده میشه ) ، میخواستم بعدا i7 بندازم و اورکلاک یاد بگیریم که قسمت نشد

i5 4460 ، راضیم ازش

کاربری بیشتر گیمینگ در کنارش تماشای فیلم و وبگردی

رم gskill trident x 2400 cl10 2*4g

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

اینتل ، هرگز !

سری FX که ما طرفداران ای ام دی رو رسما کشت !!!!

لینک به دیدگاه

درود

فرجام جون حوصله مدل و توضیح ندارم هر موقع حسش اومد شاید یه ویرایشی کردم خخخخ

اعتراضم جایز نی خخخخ نظر سنجی شرکت کردم مثبتتم دادم?

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

سلام

الف) asus

ب)ROG CROSSHAIR VI HERO

یکی از دلیل هام علاقه دیرین به این سری بورد ها  طراحی ظاهری و فنی خوب .استفاده  از مادر تغزیه باکیفیت  برای اینکه مدت زمان زیادی زیر فشار هست سیستم 

پرت های بسیار کامل usb 3.1 ,وتایپ c . کارت صدای حرفه ای .چیپ لن  بسیار دقیق وسریع. نورپردازی زیبا و خیلی چیزاری دیگه

ج) amd rayzen 1700x 

8هسته  و 16 رشته

د) کاربرد از تدوین با  نرم  افزار های مختلف و البته گیم

این  هم مشخصات  کامل سیستم 

cpu:1700x

mb: CROSSAIR VI HERO

RAM : gskil trident  Z 2*8 3200

VGA : 1070 G1

SSD : corsair force GS

power : green 750 oc

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ramin9500 گفته است :

سلام

الف) asus

ب)ROG CROSSHAIR VI HERO

یکی از دلیل هام علاقه دیرین به این سری بورد ها  طراحی ظاهری و فنی خوب .استفاده  از مادر تغزیه باکیفیت  برای اینکه مدت زمان زیادی زیر فشار هست سیستم 

پرت های بسیار کامل usb 3.1 ,وتایپ c . کارت صدای حرفه ای .چیپ لن  بسیار دقیق وسریع. نورپردازی زیبا و خیلی چیزاری دیگه

ج) amd rayzen 1700x 

8هسته  و 16 رشته

د) کاربرد از تدوین با  نرم  افزار های مختلف و البته گیم

این  هم مشخصات  کامل سیستم 

cpu:1700x

mb: CROSSAIR VI HERO

RAM : gskil trident  Z 2*8 3200

VGA : 1070 G1

SSD : corsair force GS

power : green 750 oc

عزیز عملکرد رایزن ها چطوره قابل قبوله؟؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، milad-over گفته است :

عزیز عملکرد رایزن ها چطوره قابل قبوله؟؟

از عملکردش تو کارهایکه انجام میدادم مثل  رندر بینظیر هست البنه تا جایی که تست کردمتوگیمهم بازده خیلی خوبی داشته

فقظ فعلا مشکل سازگاری با رم های فرکانس بالا رو داره که اون هم با اپدیت به مرور  برطرف میشه

اگه بازسوالی بود تو شخصی بپرسید که تاپیک منحرف نشه لطفا

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول برند مادربرد در حال حاضر ASUS maximus  VII ranger هست .البته بنده خودم یکی از غارنشین های سوکت AMD بودم که حدود 10 سال با این پلتفرم سر کردم . ازسوکت 940 تا  AM2 داشتم تا AM3  .  به دلایل عدم ساپورت SSE 4.1 و موارد دیگه مجبور به ترک این پلتفرم شدم . سوکت قبلی بنده AM3 بود که 960 توربو آنلاک به 6 هسته داشتم که مجبور شدم با سوکت نسل 1150 اینتل عوض کنم. من در اینجا به msi رای دادم چون واقعا برند مورد علاقه بنده هست ولی چون در سوکت اینتل موفق به پیدا کردن مادربرد دلخواه نشدم فعلا با  asus در حال فعالیت هستم .

سوال دوم  که در لابه لای جواب سوال اول گفتم سوکت کنونی haswel 1150 هست . سری rog ایسوس هست  که دوستان حرفه ای آشنا هستن.

پاسخ سوال سوم  سی پی یو فعلی من i5 4690K هست. که فوق العاده هست .جالبه بگم  تو یه تست که از یوتیوب دیده بودم توان پردازشی 4690k با 4790 رو که مورد بررسی و تست قرار داده بودن در بازی cal of  اختلاف فریم ناچیزی نسبت به 4790 داشت و پا به پای 4790 می اومد .

لینک به دیدگاه

درمورد مادربورد درحال حاضر از MSI Z77A-G43 که دارای سوکت LGA 1155 هست استفاده میکنم

تاقبل از این زیاد علاقه ای به استفاده از این برند نداشتم چون توی کار کامپیوترم خرابی ازش زیاد دیدم

تاحالا خودم از 3 برند GIGABYTE - J&W - MSI استفاده کردم 

میتونم به جرات بگم بهترین برند برای مین GIGABYTE هست اما MSI هم حرفایی برای گفتن داره وتونسته نظر منو درموردش عوض کنه

در موردCPU خودم از i5 2500K استفاده میکنم و واقعا باید بگم یک شاهکاره 

با این حال که ماله چند نسل قبل هست این cpu هم چنان باقدرت در هر برنامه یا گیم عمل میکنه و امکان نداره شمارو نا امید کنه 

به نظرم خدا این cpu برای هر کاری افریده

4 هسته واقعی که دارای فناوردی توربو بوست هستن امکان این که توی یک برنامه تاخییر به وجود بیاره از بین بردن

به نظرم یکی از بهترین مدل هایی هست که قشر متوسط جامعه میخوان برای هرکاری که از یک سیستم استفاده کنن میشه تهییه کرد

اما یک ویژگی دیگه ام داره اوم چون از سری k هست خوراک اورکلاکر ها هسته به راحتی دیدم دوستام تا 4 G.h  اورش کردن و ثابت شده

اما به قوا یکی از دوستام اینتل فقط یک بدی داره اونم اینه اگر cpu اخرش حرف k نباشه cpu ماله خودتون دیگه نیست چون نمیتونید اورش کنید زمانی که قدیمی میشه

بیشترین علاقم اینه برای سیستم بعدیم از نسل جدید cpu های رایزن استفاده کنم چون دیگه حرفی توش نسیت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مدل بورد GIGA Z97X-Gaming3 هستش . دلیل انتخاب این برند اینه که تقریبا از زمان سوکت 775 تا الان همه بورد هام گیگا بوده و خداروشکر به مشکلی برنخورده بودم و شاید به همین دلیل یه جورایی انتخاب اولم برای بورد گیگا هست. 

در مورد این مدل، اینکه با توجه به نیازهایی که داشتم و امکاناتی که نیاز داشتم مثل M.2 و یا چیپ شبکه killer این مدل رو انتخاب کردم.

و کاملا  جوابگوی انتطاراتی که ازش داشتم هست و کاملا با آگاهی این بورد رو خریدم و در قبال انتظاراتی که ازش داشتم جوابگو هست. اما تنها دلخوری که ازش داشتم ولتاژ بالایی بود که تو حالت دیفالت به سی پی یو میداد که با راهنمایی دوستان از جمله خودت فرجام عزیزVcoreرو از 1.250 آوردم روی 1.147

مدل سی پی یو هم 4790K هست .

کاربری سیستم گیم و سرفینگ و کارهای روزمره.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

درود 

از فرجام عزیز هم به جهت چنین تاپیکی بسیار متشکرم.

اما دلیل انتخابم:

پردازنده : i5 7600K

بورد: ASRock Z170 OC Formula

زیر هر بند توضیح میدم:

مرحله دوم که اختیاری هست ،  یک پست یا کامنت در همین تاپیک و در بر گیرنده موارد زیر ارسال میکنین :

الف)  اعلام پاسخی که به سوال اول دادین . اگر پاسخ "دیگر برند ها" رو انتخاب کردین ،نام برند مورد نظرتون رو هم ذکر کنین

پاسخ)  N/A

==============================================

ب)   اعلام پاسخی که به سوال دوم دادین . نام دقیق مادربرد خودتون رو  بنویسین و همچنین ذکر کنین که  دلایل انتخاب و خرید این مادربرد چی بوده(میتونه قیمت ، دلایل فنی یا ویژگی های ظاهری ، اصرار فروشنده ، خرید یک سیستم کامل و اجباری بودن خرید این  مادربرد که روی اون سیستم بوده و... باشه) و اینکه این مادربردجوابگوی انتظاراتی که ازش داشتین بوده یا خیر

پاسخ ) ASRock Z170 OC Formula 

دلیل انتخابم بایوس عالی و بدون باگ، مدار تغذیه مناسب، اورکلاکینگ خوب در بحث رم و تایمینگ، قیمت بسیار رقابتی در مقایسه با سایر بورد های اورکلاکینگ از بقیه برند ها، 

اینکه راضیم یا نه باید بگم از جهت اورکلاکینگ بی برو برگشت معرکه ست وقتی رم رو اورکلاک میکنی اذیت نمیکنه و تا جایی که رم کشش داشته باشه این بورد باهات راه میاد،

اما از جهت کیفیت ساخت باید بگم تو برخی جاها کیفیت رو خیلی کم کرده و ازراک می تونست کمی بهتر عمل کنه ،مثلا تو کیفیت اسلات ها خصوصا اسلات های گرافیک، اسلات رم هم همچنین، به هرحال ازراک تونسته با کم کردن امکانات یا بخش هایی که به درد اورکلاکینگ نمیخوره قیمت این محصول رو تا حد زیادی رقابتی کنه. 

داخل بایوس این بورد پروفایل های از پیش آماده شخص نیک شی (یکی از اورکلاکرهای تراز اول جهانی که طراح خود مادربرد های سری OC formula هم هست) هم داخل بایوس موجوده که کار اورکلاکینگ رو بسیار راحت ترمیکنه.

به طور مثال پروفایل رم بر اساس مدل تراشه حافظه (سامسونگ، هاینیکس، میکرون) در فرکانس ها و ولتاژ های مختلف

پروفایل های اماده برای استفاده روزانه یا 24/7

پروفایل های حرفه ای مختص اکستریم اورکلاکینگ در فرکانس های +6GHz که توسط خود نیک شی قرار داده شده اند.

البته در صورت انتخاب پاسخ "دیگر سوکت ها" لطف کنین سوکت مادربردتون رو هم ذکر کنید

==============================================

ج)  اعلام پاسخی که به سوال سوم دادین به همراه ذکر نام دقیق پردازنده مورد استفاده شما

البته در صورت انتخاب پاسخ "هیچکدام!" تعداد رشته های پردازشی را نیز ذکر نمایید

پاسخ ) i5 7600K

خیلی راضیم ازش همون طو رکه میدونیم 4 هسته 4 ترید داره و برای کاربرد گیمینگ و وب گردی کاملا کفایت می کنه :دی

و اینکه مدل K خریدم چون دوس دارم سیستمم تند و تیز باشه پس اورکلاکینگ یکی از معیار های انتخابم بوده ، خوشبختانه این پردازنده هم یکی از لو ولت ترین i5 هایی بوده که دیده شده

=============================================

د)  کاربریِ شما از سیستمی که قطعاتش رو بهمون معرفی کردین

پاسخ)

کاربری گیمینگ- وب گردی- اورکلاکینگ

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

الف) Asus

ب) 2011-v3 مدل مادربورد Asus X99 Sabertooth دلایل انتخابم اورکلاک - asus tuf certified - SLI Support کیفییت ساخت بالا و ... انصافا تو اورکلاک کم نذاشته پا به پای Rampage میاد.

در کل جوابگوی انتظاراتم بوده فقط بیشترین چیزی که اذییتم کرده نداشتن کلید Clearing CMOS تو IO Shield هست که مجبورم موقع اورکلاک side panel کیسو باز کنم.

ج) چون 12 رشته نداشتین من گزینه 6 رو زدم. مدل CPU هم Intel i7 5930k هست.

د) کاربری هم مدلینگ و رندرینگ معماری و انیمیشن - تنظیم و میکس موزیک - گیمینگ - وبگردی و ...

*(ویرایش رمها)

8 عدد رم Quad Channel مقدار حافظه 32GB

تایمینگ با بیس کلاک 100: 2666Mhz - 14 - 14 - 14 - 36

تایمینگ با بیس کلاک125: 2800Mhz - 14 - 15 - 15 - 39 

ولتاژ 1.35v

(وقتی تایمینگهارو می نوشتم یاد زمانی افتادم که تو فروم Tuningtalk راجع به ضریب دنده های اتومبیل صحبت می کردیم ) :$

ویرایش شده توسط Sahand Norouzi
لینک به دیدگاه

درود

Asus z97deluxe

4790k

4x8gb ram

...

برد z68 v pro  داشتم که خراب شد و گارانتی جاش z97 pro wifi داد. یک فروشگاه با 100 هزار تومان  با z97 deluxe عوضش کرد. دلیل این انتخاب-اجبار درگاههای ساتاو usb  و pcie بیشتری بود که این برد بهم می داد. نیز بایاس و برنامه ai suite مادربوردهای ایسوس.

همچنین پایداری بردهای سری دلوکس  که تا آن زمان در رده ی دسکتاپ کم نظیر بود و این مدت  که  زیر دستم بوده هم سرافرازانه کار کرده.

کاربری  رایانه:  ویرایش عکس و فیلم، بازیابی اطلاعات، تحلیل‌سیاسی، بحثهای جامعه‌شناسانه، گفت‌وگوهای فلسفی، تحلیل آماری،  ترمیم لایه‌ی ازون ، تحریم خرید یا فروش کالاهایی خاص،  خرید و فروش اینترنتی، وب-ولگردی یا شاید هم ول-‌وبگردی و خیلی کارهای دیگه است که گفتنشون سبب ف.ی.لت.ر شدن انجمن می‌شه.?

برخی وقتها از پس همه‌ی این کارها برنمی‌آد و در کنارش از یک لبتاپ هم استفاده می‌کنم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

تاپیک خوبیه .

جمع بندی و نتیجه بده بهتره

ب - z97-a  از ایسوس که کلا خاطرات خوب دارم . داشتن اسلات pci برای کارتهای قدیمی -  تعداد پورت ساتا مناسب نیاز من - پایداری و کیفیت سری z

ج - 4670

د - محاسبات مهندسی (etab - safe ) - وبگردی  - گیم  - مولتی مدیا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود بر فرجام خان عزیز 

الف ) GIGABYTE X99-Gaming G1 WIFI

دلیل انتخابم تو دوره خودش شاخ بود اگر خاطرم باشه بیشترین میزان طلای به کار رفته رو داشت و کارت صداش هم خوب بود دو تا LAN داشت که برام خیلی مهم بود 

ب) Intel Xeon Processor E5-2680 v3

نوع و میزان رم :   4*16    Corsair Vengeance LED 64GB

د) تقریبا همه کار به غیر از تایپ و اینترنت

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

ممنون از استارتر محترم

بردم ایسوس Rampage V edition 10 (البته برد اصلی ام ؛ بجز این asus x99 pro و H81 Plus هم دارم) . بنظر من ایسوس سرآمد و شاهکار تمام مادربردهای دنیاست . از حدود سال 80 که سوکت 478 بود اون موقعها تا همین الان فقط و فقط برند ایسوس گرفتم . واقعا راضیم ازش . برد قبلی ام همین رمپیج بود که خراب شد جاش دلوکس 2 دادن فروختم و باز رمپیج گرفتم . چون واقعا تکه . امکانات عالی در حد یه WS و البته اورکلاک عالی . چون کارم بیشتر مولتی مدیا و رندرینگ ویدئویی و انیمیشن هست رمپیج رو گرفتم وگرنه کم نیست بردهای ایسوس سری WS که خیلی هم ازین ارزونتر هستن .

سی پی یو ام 6950X هست که باز اونم سرآمد و شاهکار و اوج قدرت نهایی اینتل هست که با یکم دستکاری تو بایوس و تغییر ولتاژ و . .. بدون کولینگ ضریب باز تا 50% اورکلاک میشه . راحت تا 4.5G اورش میکنم با پایداری در حد یکی دو ساعت و واقعا جواب میده اونم فقط با کاپیتان 360 EX و سه تا فن 12 سانت نوکچوا 3000prm ساندویچی . 

کارم بیشتر مونتاژ ویدئویی و البته کمتر طراحی و ایناست چون رشته خودم معماری هست ...

بنظرم ایسوس سرآمد اورکلاک تو صنعت برد سازی هست و بی نظیره ، رقیب نداره !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به آقا فرجام گل و همه دوستان عزیزم

فکر می کنم تاپیک مفیدی هست و می تونه برای خرید و انتخاب قطعات به همه کمک کنه

برد و پردازنده من Rampage V edition 10  و 6950X  هستن

علت اصلی انتخاب این برد جدا از علاقه ایی که که به سری rampage دارم به خاطر محل قرار گرفتن اسلات m2 هست

اکثر بردها این اسلات رو بین کارتهای گرافیک قرار میدن به همین علت ssd دقیقا پشت چیپ گرافیک می افته و دما هر دو رو افزایش میده اگر دو کارت هم داشته باشیم که دیگه بدتر

نکته دوم که موقع خرید همیشه در نظر دارم  اینه که قیمت کالا نسبت به قیمت جهانی چطور هست؟

زمانی که این برد رو به قیمت 2050 خریدم نسبت به قیمت جهانیش عادلانه بود

نمی دونم چه اتفاقی افتاده که الان این برد حدودا 35 درصد در عرض 2/3 ماه گرون شده  با اینکه قیمت جهانی و قیمت ارز ثابت بودن ( ارز حتی کاهش هم داشته)

با اینکه برد خوبی هست ولی اگر امروز می خواستم برد بخرم با این قیمت فعلی سراغش نمی رفتم

در مورد پردازنده 6950x هم دقیقا همین اتفاق افتاد

در حال حاضر نسبت به زمانی که من خریدم حدود 800 تومن گرونتر شده! با اینکه قیمت جهانیش دراپ هم خورده

زمانی که می خواستم پردازنده بخرم 6950x بسیار به قیمت جهانیش نزدیک بود میشه گفت بهترین قیمت رو در بین تمام پردازنده ها داشت ( منظورم قیمت ریالی اون نسبت به قیمت دلاری هست نه کارایی به قیمت)

به همین دلیل انتخابش کردم

حجم رم 128گیگ هست 8 ماژول 16 گیگی  البته در حال حاضر بزرگترین پروژه ام حدود 40 گیگ رم استفاده می کنه ( در زمینه موسیقی و گرافیک (البته نه رندرینگ) فعالیت می کنم)

قصد اولیه ام خرید 64 گیگ رم بود ولی خریدم دقیقا مصادف شد با نوسانات شدید بازار رم به شکل باور نکردنی کیت 128 گیگ رو با اختلاف 200 دلاری نسبت به 64 گیگ مستقیم آمازون گرفتم

ویرایش شده توسط m!dn!ght
بروزرسانی آپدیت 1.0.1
لینک به دیدگاه

اخرشم نتونستم یه سیستم با قدرت پردازشی بالا برای کارهای گرافیکی و رندر گیری متوسط ببندم دو بار پردازنده اینتل عوض کردم ولی زیاد تاثیری نداشت رم هم یه بار عوض کردم خخخخ

اخه میخواستم امتحان کنم  و تجربه داشته باشم وگرنه از اول باید یه سیستم بالا میبستم

Cpu intel core i5-7600

Ram: crucial ballistix sport lt 2*8g

Mb:asus b150-pro ddr4

دلیل انتخابم از برند ایسوس خرابی کمتری که نسبت به برندهای دیگه دارن و کیفیت ساخت بالاش بود

از مادربرد راضیم یه بار پایه های سی پی یو خم شده بود که درست کردم یکم تو بایوس یه مشکلات ریزی داره که قابل توضیح نیس خخخ

نمیدنم چی بگم بعضی وقت ها رزولیشن صفحه تو بایوس تغییر میکنه

دلیل استفاده از رم کروشال: زیاد به تایمینگ حساس نیستم از نظر من کیفیت ساخت و پایداری و هماهنگی بالای سخت افزار  با نرم افزار از اهمییت بیشتری برخوردار هستد

از اورکلاک‌ تجربه خوبی ندارم و همینطور دردسر زیادی داره برای همین به فکراور کردن نیستم

رم قبلیم کینگستون هایپر ایکس سویج دوال چنل  با تایمینگ بسیار کم ۱۲ بود و دلیل انتخابم تایمینگ پایینش بود یه بار هم یکی از رم هام بی دلیل خراب شد و سوخت داشتم گیم میزدم سیستم رفت حالت خواب برگشتم دیدم هر چی موس و تکون میدن یارو خوابه نمیخواد بیدار بشه خخخخ

هیچی دیگه رم و فرستادم لیون برام تعویض کردن

از رم جدیدم راضی هستم و خیلی ازش خوشم اومده

گراف gtx 750 ti oc داشتم ولی توی رندر از سی پی یو دیر تر عمل میکرد ردش کردم

الان تو فکر خرید گراف هستم برای کارهای رندر گیری ولی پول ندارم?

دیگه چی بگم در کل از بستن سیستم جدید و این مشکلاتی که داشتم چندان راضی نیستم

ولی الان مشکلی ندارم باهاش

ویندوز هم که مثل ماست میمونه تا بعد یکی دو هفته استفاده کلا به هم میریزه میترشه مجبورم عوضش کنم خخخخ

خسته شدم برم یه چایی بخورم هههههه

ویرایش شده توسط AGM143
لینک به دیدگاه

درود

مین asus مدل p8h61mle usb3 ارزونترین برد usb3 زمان خودش

پردازنده هم 2600k هست با دو عدد رم کینگ استون  4 گیگ 1600 هیپرایکس و بتازگی یه rx460 هم یادگاری لیون بهش اضافه شده

کاربری هم واس کاره انجام کارای اینترنتی ، کمی کانورت فایل،رایت ، دانلود و اگر وقت کنم گیم هم کنارش

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد خدمت دوستان عزیزم

خیلی ممنونم که در نظر سنجی  شرکت کردین(چه  صرفا مرحله اول و چه هر دو مرحله) و در نتیجه نهایی تاثیرگذار هستین و مهمتر از همه اینکه با توجه به وجود یا عدم وجود یک جایزه تبلیغاتی در نظرسنجی شرکت نمیکنین بلکه برای رسیدن به یک نتیجه نهایی شرکت میکنین

البته این رو هم بگم که در تلاش هستم تا جایزه ای ناقابل  برای شرکت کنندگان این نظر سنجی(شرکت کنندگانِ موجه) اوکی کنم،البته نه به صورت تبلیغاتی و جهت دار و مشابه برخی جاهای دیگه!

همچنین جا داره بگم که تمامی پست های عزیزان شرکت کننده رو به دقت خوندم و به همراه نتیجه نظرسنجی تا اینجا و برای خودم که مفید بوده و امیدوارم برای دیگران هم مفید واقع بشه. برای من نتیجه سوال دوم و سوم  و همینطور هر دوتاشون در کنار هم خیلی اهمیت داره و لطفا حتی اگر علاقه ای به پاسخ دادن سوال 1 ندارین(پاسخ دادن به سوال 1  و در واقع هر سه سوالاجباری هست با توجه به مدل نظرسنجی در فروم ، اما میتونید برای جواب سوال 1 پاسخ دیگر برندها رو بزنین واسه پیچوندنش:D) به این دو سوال جواب بدین

آپدیت 1.01 (الکی مثلا من خیلی حرفه ای هستم و دارم ادای شرکت های بازی سازی و تولید نرم افزار رو در میارم ?) شامل :

* پاسخ 12 رشته ای به جواب های سوال سوم  اضافه شد

* سوال اختیاری اضافه ای به قسمت "ب" افزوده شد     

" در آخر هم اگر علاقمند بودین میزان حافظه(همون رم)مورد استفاده و ترکیبش رو هم برامون بنویسین، یعنی هم میزان حجم کل حافظه و همینطور تعداد ماژول ها حجم هر کدومشون ." دوستانی که قبلا پست گذاشتن میتونن به صورت یک ویرایش به پستشون اضافه کنین این بخش رو اگر دوست داشتن 

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...