رفتن به مطلب

شرکت کنید: سرشماری عمومی مادربرد و پردازنده 1396 ! برنده جایزه مشخص شد!

اشتراک گذاری

سرشماری عمومی مادربرد و پردازنده سال 1396  

279 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. برند مادربرد مورد استفاده شما چیست؟

2. 2. سوکت مادربرد مورد استفاده شما کدام است؟

3. 3. پردازنده مورد استفاده شما دارای چند رشته ی پردازشی(تعداد Logical core ها یا thread ها) می باشد؟

Recommended Posts

1- asrock 

2- asrock z68 extreme 3 gen 3 به شدت راضیم ازش. بر خلاف تجربه های بدم از asus و gigabyte از اسمم که مشخصه 1155

اون موقع که خریدم z68 تهش بود و بالاتر نداشتیم ? علت خرید هم اول امتحان کردن برندی جدید . دوم p/p خوب 

البته تا قبل از خرید این سیستم خیلی سیستم باز بودم اما بعدش دیگه به دلایل مختلف بی خیال شدم.

3- 2600k  دست دوم خریدم از یه نفر تو نت و هفته بعد قیمتش ترکید رفت آسمون دهم ?

رم gskill  ripjaws 2*4GB 2133

کاربری هم هرچی که فکرشو بکنید! از فیلم و موسیقی و بازی تا رندرگیری و نرم افزار های مرتبط با رشته تحصیلیم و...

ویرایش شده توسط only
لینک به دیدگاه

• ارسال 108
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام به دوستان گل ... 

بنده هم مین MSI  مدل Z87 Xpower دارم و سی پی یو هم 4790K رم هم دوتا 8 گیگ Gskill باس 2400 . فوق العاده هستن و بسیار دوست داشتنی . 

انشالله وضعیت بازار خوب بشه در پی سیستم Am4 هستم که ببینم چطوره ... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/02/14, 20:11:08، pc gamer69 گفته است :

ایسوز نسبت به گیگا ایا برتری داره یا علاقه خاصی به این برند هست که بیشترین رای گرفته؟؟؟

خودم گیگا و مشخصات کامل در  پروفایل 

سلام خوبی داداش؟

یکی از چیزهای جانبی که از این تاپیک بر میاد همینه و برای همین سعی کردم دوستان رو ترغیب کنم در مورد ویژگی های مثبت و منفی بردشون صحبت کنن تا ببینیم از بین آرا و همچنین پست های دوستان در این مورد هم چیزی میتونیم یاد بگیریم یا خیر

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Mr. DB! گفته است :

حاجی ما که همه این سوکتارو استفاده می کنیم چی بزنیم؟ xD

من اونی رو که بیشتر استفاده می کردم زدم

AM3+

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در در 1396/02/20, 10:30:12، Mr. DB! گفته است :

حاجی ما که همه این سوکتارو استفاده می کنیم چی بزنیم؟ xD

اونی رو که بیشتر دوسش داری :D

_____________________________________________________________________________________

دوستان عزیزم که در نظر سنجی شرکت کردین

خواستم بگم که یک هدیه ناقابل یعنی یک عدد هارد یک ترابایت اکسترنال به یک نفر به صورت قرعه کشی بین افرادی که هر دو مرحله نظرسنجی رو تا تاریخ قرعه کشی انجام میدن (یعنی هم در قسمت اول نظر سنجی که باید گزینه انتخاب میکردند شرکت کرده باشند و هم به سوالات مطرح شده پاسخی درخور داده باشند که  به اطلاعاتمون اضافه بشه)  اختصاص پیدا میکنه. 

در مورد قرعه کشی هم مد نظرم اینه که افرادی رو که نظرسنجی رو بطور کامل شرکت کردن لیست کنم دستی( به ترتیب پستهاشون) مثلا از 1 تا تعداد همه شرکت کننده ها (به عنوان مثال  از 1 تا 100) بعدش از سایت random.org

قسمت اعدادش یعنی اینجا :

https://www.random.org/integers/

محدوده عدد 1 تا عدد 100 (تکرار میکنم ، این 100 رو دارم مثال میزنم)رو وارد کنم و بعدش get numbers رو بزنم و یه عدد رندوم بهم میده، مثلا اگر عدد به دست اومده 62 باشه ، نفر 62 ام اون لیستی که تهیه کردیم برنده اون جایزه ناقابل هست...

مهلت شرکت در نظر سنجی به منظور شرکت داده شدن در قرعه کشی،  حدود یک هفته بعد از این پست هست  :D البته بعد از قرعه کشی هم نظرسنجی باز می مونه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

خب بعد از مدت ها :

مدل مادربرد : MSI  B75A  G43

سوکت  1155  ، از مهمترین دلایل خریدم امکاناتش نسبت به قیمتش بود، مثلا 4 تا اسلات رم داشت، تعداد پورت های یو اس بی شم خوب بود و فیدبک منفی هیچ جا حداقل من ندیده بودم و الان هم میتونم بگم بهترین مادربردیه که داشتم.

رم هم دو تا ماژول 2 گیگ DDR3 با فرکانس 1600 مگاهرتز پاتریوت

پردازنده هم اینتل G630

نوع استفاده: والا همه کار می کنم باهاش، کانورت، تدوین، فیلم ، موزیک ، اجرا بازیهای سبک اگه وقت بود و خلاصه هرچی فکرشو بکنین.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

ایسوس ماکسیموس ! رنجر بخاطر ترکیب بهینه قیمت + امکانات حرفه ایش+ظاهرش ولی در مقایسه با مدلهای بعدی که نورپردازی دارن از کمبودها این مینه.

cpu6700K هشت رشته پردازشی و اورکلاک یکی دو بار تستی اعتقادی بهش ندارم مدل معمولیش هم سرعتش پایین تره برای همین از این نسخه گرفتم

و رم هم 8 تا برای کاربری من کافی بود ولی سرعت 3200

البته خب یکسالی هم از عمرسیستم گذشته

و کاربری هم گیم هر از گاهی و چند تا برنامه مربوط به کارم بوده که منابع زیادی نمیخوان ولی سرعت را دوست دارم!

ویرایش شده توسط Mahdian57
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان در مورد قرعه کشی و روشش نظری ندارن؟ مدل قرعه کشی و روش رو در پست قبلیم نوشتم

لینک به دیدگاه

سلام به آقا فرجام عزیز 

مادربرد از برند ایسوس و چیپ prime B350 plus انتخاب کردم چون امکانات مناسب با قیمت مناسب 100 $ که تو رده خودش با حساب ساخت تمام اتوماسیون بی رقیب هست

سی پی یو از سری تازه نفس Ryzen 1700x با 16 رشته پردازشی همچنین 20 مگ کش (4mb l2+16m l3)

رم هم2 تا کیت 16 گیگ Gskill Ripjaws  با فرکانس 2400 سر جمع 32 گیگابایت

مورد استفاده هم کارهای معماری و رندرینگ

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

دوستان در مورد قرعه کشی و روشش نظری ندارن؟ مدل قرعه کشی و روش رو در پست قبلیم نوشتم

از نظر من خوبه ، اطلاعات جامع و کلی  در اختیار همه قرار میده.

لینک به دیدگاه

با سلام اینم سیستم من قابل بچه های لیونی رو هم اصلا نداره xD برای کارهای روزمره و بازی خوبه ;)

Asrock H97 Pro 4

Avexir Blitz 8GB (4x2)

Intel Core I7 4790

Sapphire R9 290x

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/02/24, 21:01:46، Farjam گفته است :

الانه که مولتی یوزرها سرازیر بشن :D

لینک به دیدگاه

MSI Z97 Gaming 5

i7 4790K

دليل انتخابم هم قيمت به كارايي اين مادربرد هست

Just Game! xD

لینک به دیدگاه

Asus p8z68 v pro

راضی هستم. فقط چند باری بایوسش قاطی کرد که با clear cmos حل شد.

کارت صداش خراب شد که با کارت صدا usb کار میکنم.خیلی محکمه و امکانات خیلی خوبی داره.

I5 2400

درسته قدیمیه ولی تو خیلی از بازی ها 60 70 درصد بیشتر لود نمیکنه. البته برا 970 یکم گلوگاهه. یکم هم دماش بالاس مخصوصا تو لود 100 درصد.

Gskill ripjaws x 2×4 1600 

خوبه راضیم هم خوشگله هم پروفایل xmp داره

راستی فرجان خوشحالم که چیزایی که قرار بود باهاشون جا کلیدی درست کنی و قرار جایزه بدی 

لینک به دیدگاه

مادربرد ایسوس

مکسیموس 9 هیرو زد 270. دلیل انتخاب این بود که واسه کاربری عادی و بازی 1151 از همه بهتر و با قیمت بهتر بود

پردازنده 7700کی که نیاز به معرفی نداره

تقریبا کاربری ساده و مالتی مدیا و بازی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد Z87 Sniper

کلا که گیگاباز بودم اون موقع. مادربرد جمع و جوری بود کمی از ATX باریک تره البته همین باعث میشه 3 پیچ کمتر بشه انداخت روش و اتسحکامشو تو کیس پایین میاره. هیت سینک هاش کوچیک بود و اون موقع شرکت ها رنگ زیاد به مادربرد هاشون وارد میکردن (مخصوصا سبز! برای گیمینگ های گیگابایت) یعنی مثل الان همه یک دست مشکی نبودن که با RGB روشن بشه. چون قرار بود سیستم ماد بشه و مادربرد Armor براش تهیه بشه این گذینه رو مناسب تر از برد رده بالای Sniper5 دیدم. پس میشه نتیجه گرفت که بیشتر به لحاظ قیافه این برد تهیه شد. از Layout پورت هاش هم خیلی خوشم اومد والان از تک تک پورت هاش استفاده میکنم حتی یه کارت USB هم اضافه کردم از روز اول. البته قرار بود این برد برام از اون ور بیاد که درست یک هفته قبل از قطعی شدن سفارش، برد رو آواژنگ موجود کرد قیمتشم دورو بر 800 تومان بود که برای من 4 سال پیش یه سود 400 تومانی رو به ارمغان آورد.

رم هم چهارتا ماژول چهار گیگ بود از برند ADATA و مدل XPG2 رنگ تنگستن گری با فرکانس 2400. وقتی سفارش زدم این رم رو که از آمازون همراه قطعات دیگه بیاد فقط طلاییش موجود بود و تا یک سال بعد خاکستریش موجود نشد.

پردازنده هم 4770K هست که خیلی هم بد ولتاژه با مقدار 1.8 ولت (دیگه برد جا نداشت!) به هیچ وجه روی 4/8 ترد از به رقم 5 گیگاهرتز نرسید (روی خنک کننده مایع H90). در حالی که با 2600 خودم و برد UD5 به 5.4 روی 1/1 ترد و 5.2 روی 4/8 ترد رسیدم (با کولر ایر V6GT).

کارمم با سیستم اولا گیم بود، بعد تدوین بهش اضافه شد چون کانال ویدئویی زدیم و الان هم استریم هم اضافه شده. هیچ وقت این کیس رو نمیفروشم مگه قطعه ایش بسوزه!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

Asus p8z68 v pro

راضی هستم. فقط چند باری بایوسش قاطی کرد که با clear cmos حل شد.

کارت صداش خراب شد که با کارت صدا usb کار میکنم.خیلی محکمه و امکانات خیلی خوبی داره.

I5 2400

درسته قدیمیه ولی تو خیلی از بازی ها 60 70 درصد بیشتر لود نمیکنه. البته برا 970 یکم گلوگاهه. یکم هم دماش بالاس مخصوصا تو لود 100 درصد.

Gskill ripjaws x 2×4 1600 

خوبه راضیم هم خوشگله هم پروفایل xmp داره

راستی فرجان خوشحالم که چیزایی که قرار بود باهاشون جا کلیدی درست کنی و قرار جایزه بدی ?

این سری 2000 اصلا ضعیف نیستن .

یه جورایی همین الان هم بدک نیستن . مخصوصا برای گرافیک های میان رده مثل 380 و این حد و حدود .

راستی از SSD استفاده می کنید ؟؟؟ اگر آره سرعتش چطوره ؟ برای من خوبه ولی به نسبت اونی که باید باشه ضعیفه ( چیپستهای AM3+ به طور کلی یه مقدار ضعیف هستن اما مشکل اصلی من از مادربرد هستش . برند متفرقه هستش و یه مقدار مشکل داره )

الان یه مدتیه دارم با FX4100 سر می کنم . برای اکثر کارهام کافیه ( گیم هم بیشتر کانتر میزنم ) . ولی چون هر از گاهی کانورت هم می کنم به فکر رایزنم !!! البته مادربردم خیلی جالب نیست و یه مقدار در ساپورت رم مشکل داره ان شاء الله تا یکی دو روز آینده با یه 970 از برند MSI عوضش می کنم . از شر اون وین 10 نسخه 1703 هم خلاص میشم . یه نسخه قبلش رو نصب می کنم .

راستی بنچ های 1600 هم اومده . به نظرم ارزش خرید خوبی داره .

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

مادربرد Z87 Sniper

کلا که گیگاباز بودم اون موقع. مادربرد جمع و جوری بود کمی از ATX باریک تره البته همین باعث میشه 3 پیچ کمتر بشه انداخت روش و اتسحکامشو تو کیس پایین میاره. هیت سینک هاش کوچیک بود و اون موقع شرکت ها رنگ زیاد به مادربرد هاشون وارد میکردن (مخصوصا سبز! برای گیمینگ های گیگابایت) یعنی مثل الان همه یک دست مشکی نبودن که با RGB روشن بشه. چون قرار بود سیستم ماد بشه و مادربرد Armor براش تهیه بشه این گذینه رو مناسب تر از برد رده بالای Sniper5 دیدم. پس میشه نتیجه گرفت که بیشتر به لحاظ قیافه این برد تهیه شد. از Layout پورت هاش هم خیلی خوشم اومد والان از تک تک پورت هاش استفاده میکنم حتی یه کارت USB هم اضافه کردم از روز اول. البته قرار بود این برد برام از اون ور بیاد که درست یک هفته قبل از قطعی شدن سفارش، برد رو آواژنگ موجود کرد قیمتشم دورو بر 800 تومان بود که برای من 4 سال پیش یه سود 400 تومانی رو به ارمغان آورد.

رم هم چهارتا ماژول چهار گیگ بود از برند ADATA و مدل XPG2 رنگ تنگستن گری با فرکانس 2400. وقتی سفارش زدم این رم رو که از آمازون همراه قطعات دیگه بیاد فقط طلاییش موجود بود و تا یک سال بعد خاکستریش موجود نشد.

پردازنده هم 4770K هست که خیلی هم بد ولتاژه با مقدار 1.8 ولت (دیگه برد جا نداشت!) به هیچ وجه روی 4/8 ترد از به رقم 5 گیگاهرتز نرسید (روی خنک کننده مایع H90). در حالی که با 2600 خودم و برد UD5 به 5.4 روی 1/1 ترد و 5.2 روی 4/8 ترد رسیدم (با کولر ایر V6GT).

کارمم با سیستم اولا گیم بود، بعد تدوین بهش اضافه شد چون کانال ویدئویی زدیم و الان هم استریم هم اضافه شده. هیچ وقت این کیس رو نمیفروشم مگه قطعه ایش بسوزه!

اگه واسه جایزه شرکت کردی واسه مدیرا و اعضای خود لیون کامپیوتر نیستا خخخخخخ

اون هارد واسه ما کاربرا سادس

لینک به دیدگاه

asus z170-p سوکت 1151 و قیمت پایین

i3 6100  

4*4  adata xpg 2400hz 

کاربری گیم هراز گاهی مالتی مدیا و اینترنت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 45 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

اگه واسه جایزه شرکت کردی واسه مدیرا و اعضای خود لیون کامپیوتر نیستا خخخخخخ

اون هارد واسه ما کاربرا سادس?

چه بهتر! من اگه برنده هم میشدم به جای هارد، بکاپ اسکایریمو از فرجام میگرفتم!

بین خودمون باشه نعیم جان، من بردم هاردو میدم شما!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

چه بهتر! من اگه برنده هم میشدم به جای هارد، بکاپ اسکایریمو از فرجام میگرفتم!

بین خودمون باشه نعیم جان، من بردم هاردو میدم شما!

بین خودمونم باشه منم اگر بردم میدم به یه نیازمند?

تو و فرجام و باید بفرستیم مسابقات جهانی گیمینگ خخخخ اینقدر که شما اعتیاد دارین، باید یه کمپ باز کنیم برای ترک اعتیادگیمرها خخخخخ

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

الف) برای سیستمی که داشتم میبستم  GIGABYTE رو انتخاب کردم چون که با برسی بوردهای نسل جدیدش با دیگر برندها مثل Asus - Msi امکانات بیشتری نسبت به قیمتش داشت

ب)  بورد مدل H270 GAMING 3 هستش بخاطر امکانات مفید زیادی که داشت - قیمت خیلی مناسب - سیستم نورپردازی بسیار زیبا. خریداری کردم و الان هم خیلی راضیم

ج) سی پی یو هم Core i5 7400 هستش متإسفانه زیاد هم ازش راضی نیستم - خب دلیل انتخابش هم ارزونیش نسبت به بقیه مدل ها بود ولی در آخر تقصیر خودم بود عجله کردم تو اسفند ماه 850هزارتومان خریدمش الان 7600 اومده 900 تومان !!  این سی پی یو رو برای کسایی که از کارتهای سری 10 استفاده میکنن پیشنهاد نمیکنم (به جز 1050)

د) گیمینگ - وبگردی - کارهای ساده مولتی مدیا

موفق و سلامت باشید دوستان.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...