رفتن به مطلب

عكسهاي زنده از تست پاور هاي گرين و كولر مستر (پست اول لحظه ايي اپديت ميشود)

Recommended Posts

دوستانی که دفاع میکنن به هر نحوی از گرین

بهتره جای مسخره کردن کاربر های دیگه سکوت اختیار کنن تا گرین خودش به ابهام دوستان پاسخ بده خصوصا اون ریپل ها 

دوستانی هم که به هر نحو شک و شبهه دارن نسبت به پاور گرین خب لطف کنن نخرن اگر سیستم حرفه ای میبندید و نگران هستید پاور های evga و کورسیر رو بخرید دیگه چرا شما اون هارو میکوبید اون ها شما رو

هرکی ناراضیه نخره وسلام

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

من که بی ادبی ندیدم تنها چیزی که دیدم .بچه های لیون و گرین از ساعت 11تا حدود 4-4:30اونجا داشتند تست و....انجام می دادند هر کسی ممکنه خسته بشه و کلا اخلاقش تند بشه .اما جایی بی ادبی  در فیلم من که ندیدم .

اینم بهش اضافه کنید که نماینده آواژنگ برای کولر مستر با کلی تاخیر اومدند و تازه گفتند آقای فلانی که قرار بود ساعت11 بیاند تو جلسه بودند نیامده اند !!!!!من را بجای اون آقا فرستادند(خوب اگر جلسه داشتید می گفتید ما فلان روز و ساعت نمی تونیم بیاییم نه اینکه کلی آدم آنلاین و حضوری علاف این یک نفر بشوند) و برای اینکه حرف و حدیثی نباشه همه منتظر شدند .اما روال عادی اینه وقتی فردی چند ساعت تاخیر داره فرد فدای جمع بشه و تستها بدون حضور اون فرد انجام بشه .

نتایج تستها که مشخصه .اما من کاری به تستها ندارم .همین که گرین اصلا به این بحثها بها داد و اومد تست کرد و.....نشون میده برای من و شما ارزش قائل هستند . اگر نه مثل خیلی شرکتها می گفتند همینه که هست می خواهید بخرید نمی خواهید هم  خداحافظ .اینجا هم که آمریکا نیست که بازار آزاد باشه .پس به دفعات زیاد این جمله را ما از مدیران شرکتها شنیدیم.البته قطعا این تست برای گرین  جنبه تبلیغات داشته و دارد چیز کاملا طبیعی هم هست و هرچی با این سبک تبلیغات در میارند نوش جونشون

واقعا کی میخوایم از این نوع تحلیل ها دست برداریم ؟!

به عنوان مثال من هم پاورم گرین هست و هم کیسم گرین و انتظار مشتری مداری ، اخلاق و پاسخگویی رو دارم ، هزینه این دو قطعه هم برای من خیلی زیاد شده و با نمونه خارجی تقریبا برابر بوده اما ترجیح دادم از محصولات شرکت گرین استفاده کنم دقیقا به خاطر همین مشتری مداری  و پاسخگویی!

پاسخگویی حق مشتریان هست و عدم پاسخگویی به مرور زمان باعث رکود و ورشکستگی اون شرکت میشه. این اعتمادی که مثلا شرکت گرین یا آواژنک دارند راحت به دست نیومده که راحت با عدم پاسخگویی یا بیخیالی یا پاسخ بد راحت از بین بره! این شرکتها سالها زحمت کشیدن و به مشتریانشون پاسخگو بودن  تا تونستن به جایگاه فعلی برسن!

پی نوشت : البته من برداشتی مثبت یا منفی  از موضوع این تاپیک نکردم صرفا پاسخ شما ( در مورد فرهنگه همینه که هست ) رو دادم و تا الان از خریدهام راضی بودم که خریدهام یا آواژنگ بودند یا گرین! در کل دوره همینه که هست ، میخوای بخوا ، باید بخوای و فلان خیلی وقته تموم شده و تحلیل و دفاع این شکلی نادرست و حتی منفی و ضد تبلیغ هست!

ویرایش شده توسط ali shareei
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

واقعا کی میخوایم از این نوع تحلیل ها دست برداریم ؟!

به عنوان مثال من هم پاورم گرین هست و هم کیسم گرین و انتظار مشتری مداری ، اخلاق و پاسخگویی رو دارم ، هزینه این دو قطعه هم برای من خیلی زیاد شده و با نمونه خارجی تقریبا برابر بوده اما ترجیح دادم از محصولات شرکت گرین استفاده کنم دقیقا به خاطر همین مشتری مداری  و پاسخگویی!

پاسخگویی حق مشتریان هست و عدم پاسخگویی به مرور زمان باعث رکود و ورشکستگی اون شرکت میشه. این اعتمادی که مثلا شرکت گرین یا آواژنک دارند راحت به دست نیومده که راحت با عدم پاسخگویی یا بیخیالی یا پاسخ بد راحت از بین بره! این شرکتها سالها زحمت کشیدن و به مشتریانشون پاسخگو بودن  تا تونستن به جایگاه فعلی برسن!

پی نوشت : البته من برداشتی مثبت یا منفی  از موضوع این تاپیک نکردم صرفا پاسخ شما ( در مورد فرهنگه همینه که هست ) رو دادم و تا الان از خریدهام راضی بودم که خریدهام یا آواژنگ بودند یا گرین! در کل دوره همینه که هست ، میخوای بخوا ، باید بخوای و فلان خیلی وقته تموم شده و تحلیل و دفاع این شکلی نادرست و حتی منفی و ضد تبلیغ هست!

واقعا کی می خواهیم از این تحلیلهای شتاب زده دست برداریم؟؟؟!!!

عزیز شما چرا فقط چندتا شرکت کامپیوتری را می بینید .من در مورد" میخواهید بخرید نمی خواهید نخرید "بیشتر روی صحبتم با شرکتهایی مثل سایپا یا ایران خودرو بود .از طرفی همین شرکتی که نام بردید با انحصار بعضی برندها و قیمتهای بی در وپیکر بعضی از قطعات عموما رده بالا  دقیقا به شما ،غیر مستقیم همین جواب را میده که :من نمایندگی انحصاری گیگا هستم شما هم فلان قطعه رده بالا را می خواهی دلاری 5هزار تومن بده من تا با گارانتی بهت بفروشم نمی خواهی هم برو خودت وارد کن بدون گارانتی!!!!

معنی  حرفم این نیست که گرین ارزون فروشه .گرین هم قطعا دنبال منافع خودش هست و جز حقوقشه .اما اینکه پاسخگویی حق مشتری در شعار قشنگه اما... واقعیت ایران چیز دیگری است و انتخاب بین بد و بدتره .

من به شخصه نه یک ریال از  گرین حقوق میگیرم نه آواژنگ و نه هیچ کدوم از این شرکتها(نماینده و فروشنده و عامل فروش .... هم نیستم) چیزی که مینویسم صرفا تحلیل شخصیم بر اساس چیزهایی که می بینم .که قطعا هر تحلیلی خطا هم داره و شامل منم میشه .انجمن لیون هم برای اشتراک همین تحلیلها است .پس بی خردیه که ما هر کسی هر حرفی میزنه سریع بهش اتیکت بزنیم که تو وابسته به فلان برندی .

لینک به دیدگاه

درود

بهتره گزارش مدونی شبیه مال tpu عرضه بشه. وقت و حوصله‌ی خواندن این همه مطلب و جر و بحث نیست.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

واقعا کی می خواهیم از این تحلیلهای شتاب زده دست برداریم؟؟؟!!!

عزیز شما چرا فقط چندتا شرکت کامپیوتری را می بینید .من در مورد" میخواهید بخرید نمی خواهید نخرید "بیشتر روی صحبتم با شرکتهایی مثل سایپا یا ایران خودرو بود .از طرفی همین شرکتی که نام بردید با انحصار بعضی برندها و قیمتهای بی در وپیکر بعضی از قطعات عموما رده بالا  دقیقا به شما ،غیر مستقیم همین جواب را میده که :من نمایندگی انحصاری گیگا هستم شما هم فلان قطعه رده بالا را می خواهی دلاری 5هزار تومن بده من تا با گارانتی بهت بفروشم نمی خواهی هم برو خودت وارد کن بدون گارانتی!!!!

معنی  حرفم این نیست که گرین ارزون فروشه .گرین هم قطعا دنبال منافع خودش هست و جز حقوقشه .اما اینکه پاسخگویی حق مشتری در شعار قشنگه اما... واقعیت ایران چیز دیگری است و انتخاب بین بد و بدتره .

من به شخصه نه یک ریال از  گرین حقوق میگیرم نه آواژنگ و نه هیچ کدوم از این شرکتها(نماینده و فروشنده و عامل فروش .... هم نیستم) چیزی که مینویسم صرفا تحلیل شخصیم بر اساس چیزهایی که می بینم .که قطعا هر تحلیلی خطا هم داره و شامل منم میشه .انجمن لیون هم برای اشتراک همین تحلیلها است .پس بی خردیه که ما هر کسی هر حرفی میزنه سریع بهش اتیکت بزنیم که تو وابسته به فلان برندی .

سلام ، به نظر من شما بهتره جواب انتقادات یا نظرات دیگران رو ندید اگر نمیتونید. چون مسئولیتی ندارید.  اون کسی که مسئول هست یا نماینده هست میاد و با حوصله به دیگران پاسخ میده. ضمنا پاسخ شما اگر منطقی باشه حرفی نیست اما شما حرفتون این هست که فلانی و فلان شرکت دارن این کار رو میکنن یا اون کار رو میکنن ، پاسخگویی شعار هست و در ایران فلان هست و بهمان هست ( 2 تا پست آخر خودتون رو بخونید ) ما چیکار داریم به این حرفها و اصلا جاش اینجا توی این تاپیک نیست!

من توی این تاپیک متاسفانه دارم میبینم که عده ای میان سوال معمولی یا انتقاد میکنن یا جایی شک و شبهه ای هر چند منطقی یا غیر منطقی دارن و بعد میبینیم عده ای میان یا جوابای سر بالا مثل شما میدن و یا میکوبن طرف رو یا مثل اون ویدئو اون شخص با تندخویی برخورد میکنن!

ببینید دوست عزیز خیلی از اوقات پاسخ ندادن بهتر از پاسخ های اینطوری دادن هست برای همین میگم جواب های شما ضد تبلیغ هست از نظر من یا جواب ندید یا اگر جوابی میدید از روی حوصله و البته از روی منطق باشه. اگر طرف مقابل ایراد غیر منطقی وارد کرده دلیل بر این وجود نداره که پاسخ دهنده هم جواب غیر منطقی بده یا سربالا یا با عصبانیت بده ، قطعا این اخلاق خودش رو میرسونه!

ضمنا ما هیچ اتیکت یا برچسبی به شما نزدیم ، خودتون به خودتون برچسب زدید. لطفا این نوع جواب دادن ها رو تموم کنید و اجازه بدید روند تاپیک  و پرسش و پاسخ ها درست و از روی اصول پیش بره.

لینک به دیدگاه

آقا چی شد آخر چرا نتیجه ها به صورت جامع کسی اعلام نمیکنه؟ چرا اینقدر بی نظم کار شده این تست؟ این همه برنامه ریزی چی شد؟

من که هیچی نفهمیدم. تست هنوز ادامه داره که چیزی جامع اعلام نمیکنید؟

ممنون

لینک به دیدگاه

جمع بندی محتوایی که تا الان من دیدم :

پست اول شامل تصاویر :

پست 33 شامل دو ویدئو :

پست 56 فایلهای نهایی تست به صورت PDF که شامل  اعداد و ارقام مربوط به تست میشه :

---------------------------------

پست 49  هم یک ایراد به تستها مطرح شد ( من شخصا در موردش اطلاعی ندارم ) :

آپدیت : این مقاله هم داخل سایت لیون منتشر شده .

http://lioncomputer.ir/article/113/

*** اگر مورد دیگه ای هم بوده بگید تا در این پست بزارم !

لینک به دیدگاه

دوستانی که دست‌اندر کار این برنامه بوده‌اند، آیا گزارشی از این آزمون تهیه شده؟

@m.shabani   @HeX   @OverExtreme   @سعید حسینی  @Poorya_Lion

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

سلام ، به نظر من شما بهتره جواب انتقادات یا نظرات دیگران رو ندید اگر نمیتونید. چون مسئولیتی ندارید.  اون کسی که مسئول هست یا نماینده هست میاد و با حوصله به دیگران پاسخ میده. ضمنا پاسخ شما اگر منطقی باشه حرفی نیست اما شما حرفتون این هست که فلانی و فلان شرکت دارن این کار رو میکنن یا اون کار رو میکنن ، پاسخگویی شعار هست و در ایران فلان هست و بهمان هست ( 2 تا پست آخر خودتون رو بخونید ) ما چیکار داریم به این حرفها و اصلا جاش اینجا توی این تاپیک نیست!

من توی این تاپیک متاسفانه دارم میبینم که عده ای میان سوال معمولی یا انتقاد میکنن یا جایی شک و شبهه ای هر چند منطقی یا غیر منطقی دارن و بعد میبینیم عده ای میان یا جوابای سر بالا مثل شما میدن و یا میکوبن طرف رو یا مثل اون ویدئو اون شخص با تندخویی برخورد میکنن!

ببینید دوست عزیز خیلی از اوقات پاسخ ندادن بهتر از پاسخ های اینطوری دادن هست برای همین میگم جواب های شما ضد تبلیغ هست از نظر من یا جواب ندید یا اگر جوابی میدید از روی حوصله و البته از روی منطق باشه. اگر طرف مقابل ایراد غیر منطقی وارد کرده دلیل بر این وجود نداره که پاسخ دهنده هم جواب غیر منطقی بده یا سربالا یا با عصبانیت بده ، قطعا این اخلاق خودش رو میرسونه!

ضمنا ما هیچ اتیکت یا برچسبی به شما نزدیم ، خودتون به خودتون برچسب زدید. لطفا این نوع جواب دادن ها رو تموم کنید و اجازه بدید روند تاپیک  و پرسش و پاسخ ها درست و از روی اصول پیش بره.

سیستم های منظق افراد با هم متفاوته وقتی حرف من با منطق شما نمی خونه معنیش این نیست که من حرفم منطقی نیست بلکه با تفکر شما در تضاده .افرادی که فکر می کنند باید سیستم منطقی همه افراد مثل خودشون باشه همون دیکتاتورها هستند که امروز دنیا را به خاک خون کشیدند.

هر کسی اختیار چشم خودشو داره جوابهای من برای شما سر بالا و بی منطقه جای شما را تنگ نکرده شما حرفهای منطقی خودتون را بزنید.و به تحلیل ولوم صدای افراد در فیلم بپردازید.

اصلا شما درجایگاهی نیستید که به من امر کنید کجا جواب بدم یا ندهم و به چه صورتی جواب بدم .اینجا هم مدیر داره هم ناظر و صاحب به هر دلیلی تصمیم بگیرند جلوی فعالیت منو بگیرند چه با منطق من همخوانی داشته باشه چه در تضاد باشه با کمال احترام می پذیرم (چون ملک خودشونه و اختیارشو دارند)اما شما هیچ جایگاهی برای این گونه دستور دادنها ندارید.بهتره حد خودتون را بدونید.

همین طور که نشوتم من تحلیل خودم را انجام میدم .تبلیغاتچی کسی یا شرکتی هم نیستم که حالا حرفم ضد تبلیغ باشه یا تبلیغ .

شما هم اگر نگران انحراف موضوع هستید به جای پست دادن های انحرافی می تونید پستهای نامربوط را گزارش کنید .مسئول امر رسیدگی می کنند.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/13, 13:43:37، nightkiler گفته است :

اصلا شما درجایگاهی نیستید که به من امر کنید کجا جواب بدم یا ندهم و به چه صورتی جواب بدم .

اختیار دارید جناب ! ما جسارت نکردیم و  امری به شما نکردیم بلکه عرضی بود. ( متاسفانه برداشتتون تند بوده و من با شما مشکلی ندارم که اینطور میفرمایید! )

---------------------

احتمال میدم که گزارش رو آماده میکنند و به صورت یک پست یا متن کامل با توضیحات کافی منتشر کنند! چون کمی زمانبر هست.

اما خوب بهتره بچه های لیون ، اطلاع رسانی کنند هر چه که هست.

لینک به دیدگاه

دوستان موضوعی که مطرح شده بود در مورد ولتاژ -5 

یه دکمه رو دستگاهی که سیم های پاور رو بهش وصل میکردن بود که وقتی روشنش میکردن (برای زمانی استفاده میشه که پاور های سرور که هنوز  از -5 ولت  توشن هست استفاده میشه) توی تست شاخه -5 رو 12 ولت میزدن ولی وقتی که خاموشش میکردی  (برای پاور های دکستاپ که دیگه -5 رو ندارن استفاده میشه) ولتاژ -5 رو صفر نشون میداد ، هم پاور خودم هم اون گرین  پاور رو با هر دو حالت تست کردیم ، پاور بنده هم وقتی اون گزینه روشن بود شاخه -5 رو 12 ولت نشون میداد و وقتی خاموش میکردی 0 نشون میداد

به عکس زیر دقت کنید درو دکمه ای که گفتم رو قرمز کردم

پ.ن : دوستان بنده فقط اطلاع رسانی کردم ، قضاوت این موضوع با شما هست.

IMG_0513.JPG.5e9535062003bc0b1f4a5b7634be32b3.thumb.JPG.340c4d5d14a281103eea290a6f131cbc.JPG

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/12, 01:30:18، ashkan_83 گفته است :

ضمن عرض خسته نباشید خدمت کسانی که زحمت کشیدن و برای اعتماد سازی تست انجام دادن

به خاطر مسایل کاری قسمت نشد من حضور داشته باشم .با این حال همچنان پیگیر نتیجه تاپیک قبلی بودم و سر از اینجا در اوردم ... تو یه نگاه سرسری یه موردی توی تصاویر به چشمم خورد که امیدوارم حاضرین و مجریان تست توضیح قانع کننده ای واسش داشته باشن : چرا در حین اندازه گیری ریپل پاور کولر مستر تایم دیویژن روی 5 میلی ثانیه گزاشته شده و برای پاور گرین روی ۵ میکرو ثانیه ؟؟؟؟!!!!!

IMG_0533.JPG.e7168ec628d43dbbf6490eafcc701076.thumb.JPG.2cc67300ba47cacf18a384eae48a1c21.JPG

منتسب به تست ریپل گرین

IMG_0578.JPG.d74179623db43594b687fa79e0345661.thumb.JPG.4406542caacef65dc209a8f74d22854d.JPG

نتیجه ضاهری تست کولر مستر

.

.

.

برای شخص حقیر چند تا ابهام به وجود میاد :

۱ - آیا این خطا عمدی بوده و برای پوشاندن ریپل واقعی پاور گرین انجام شده یا صرفا ناشی از حواس پرتی اتفاق افتاده؟؟

**توضیح مختصر برای دوستان : منابع تغذیه سوییچینگ اصولا دو نوع ریپل دارن: یکی مربوط به نوسان ساز خروجی که فرکانسش بسته به طراحی بین 50 تا 500 کیلوهرتز متغیر خواهد بود، و دیگری ریپل اولیه که مربوط به صافی مدار ورودی اولیه  (برق شهر) هستش که توی ایران ۵۰ هرتز هستش .عکسی که ازریپل گرین روی صفحه اسکوپ گرفته شده صرفا داره ریپل 100 کیلوهرتز نوسان ساز خروجی رو نشون میده و عکسی که از صفحه اسکوپ در حین تست کولرمستر گرفتن ریپل واقعی منبع تغذیه رو نشون میده و به زبان ساده این عزیزان ریپل واقعی خروجی پاور گرین رو سانسور کردن !!!!!!! که با یه محاسبه ساده مشخصه که حداقل دو برابر کولر مستر خواهد بود (حداقل)

۲ - که از همه بیشتر ناراحتم میکنه : عزیزانی که به عنوان نمایندگان ما رفته بودن واقعا متوجه این مساله نشدن یا نادیده گرفتنش ؟؟؟؟؟؟؟

امیدوارم که این اتفاق صرفا سهل انگاری باشه و ازش به عنوان مصداقی از عوام فریبی شرکت ها یاد نکنیم

1.مقدار peak to peak رو توی هردوی اندازه گیری ها نوشته ...
2. این موردو بیشتر توضیح بدید.. من روی خروجی dc از secondary دو نوع AC دارم؟  منضورتون LF و HF هست؟
به هر سیگنال تناوبی و  رندوم توی رنج فرکانسی 10HZ تا 20MHZ میگن RIPPLE حالا منظور شما چیه من متوجه نمیشم..

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، crash گفته است :

1.مقدار peak to peak رو توی هردوی اندازه گیری ها نوشته ...
2. این موردو بیشتر توضیح بدید.. من روی خروجی dc از secondary دو نوع AC دارم؟  منضورتون LF و HF هست؟
به هر سیگنال تناوبی و  رندوم توی رنج فرکانسی 10HZ تا 20MHZ میگن RIPPLE حالا منظور شما چیه من متوجه نمیشم..

برای توضیح این حالت که چرا روی سیگنال DC دو نوع ریپل ایجاد میشه اول بحث مدولاسیون رو خیلی فشرده  عرض میکنم :

مدولاسیون که در مخابرات کاربردی حیاتی داره عبارت است از سوار کردن یک بسامد روی فرکانس حامل اصلی.هدف از این کار که ابداع اون به چندین قرن پیش برمیگرده ، انتقال پیام ها و اطلاعات توی بستر های گوناگون هستش.ساده ترین و قدیمی ترین نوع مدولاسیون به AM یا مدولاسیون دامنه معروفه که همچنان توی رادیو هایی با همین نام ازش استفاده میکنند و معمولا برای موج کوتاه و متوسط استفاده میشه.اصولش اینجوریه که موج حامل پیوسته در حال انتشاره و دامنه این موج با تغییرات سطح و بسامد سیگنال پیام تغییر میکنه و ما در حقیقت روی یک بستر همزمان دو سیگنال داریم و اصطلاحا سیگنال پیام روی حامل سوار شده

در مورد منابع تغذیه سوییچینگ هم این حالت بصورت ناخواسته به وجودمیاد.به این صورت که مبدل dc-dc در هنگام یکسوسازی و صاف کردن برق متناوب ورودی ، مقداری از اون رو به ثانویه که قراره ولتاژ خاصی رو ایجاد کنه انتقال میده (این مورد تقریبا اجتناب ناپذیره چون همیشه اطراف ما رو این نویز ۵۰ هرتزی گرفته و از طریق القایی هم منتشر میشه) .پس تا اینجای کار ما یه سیگنال ۵۰ هرتز توی خروجی داریم...مدار سوییچینگ برای تبدیل ولتاژ اون رو به یه سیگنال فرکانس بالاتر تبدیل میکنه و نهایتا دوباره تبدیل به DC  میشه.از اونجا که این سیگنال ها اصولا ول کن قضیه نیستن پس ما یه نویزی دقیقا با همون فرکانس توی خروجی خواهیم داشت.پس تا اینجا شدن دو تا سیگنال که همزمان با هم روی خروجی هستن.به این حالت نوعی از مدولاسیون دامنه میگیم. در هنگام بررسی برایند این دو سیگنال روی خروجیءاگر شما time div رو ببری بالا جزیات سیگنال 50 هرتزی رو میبینی و اگه بیاریش پایین سیگنال (100khz) رو خواهی دید.با پایین بردن تایم دیویژن (نزدیک کردنش به صفر) از مشاهده ریپل ۵۰ هرتزی محروم خواهی شد .اگه باز هم متوجه نشدید یه مثال خیلی خیلی ساده تر میزنم : همین کره زمین خودمون که وقتی از پایین بهش نگاه کنیم صاف به نظر میرسه ولی کسایی که رفتن و از اون بالا نگاهش کردن میگن گرده ! این قضیه هم همین جوریاست ولی فقط کافیه با تغییر سرعت نمونه برداری از محیط بزرگ تری از سیگنال دید داشته باشیم

در مورد تعریف شما از RIPPLE هم عرض کنم که این کلمه به معنای موج دار بودنه و اصلا نمیدونم کجا همچین تقسیم بندی انجام دادن که به طیف ۱۰ کیلو تا ۲۰ مگا هرتز بگن ریپل!!  در هر صورت امیدوارم این چیزایی که با زحمت زیاد نوشتم (چون کلیدای کیبوردم فارسی نیستن و موقع تایپ حالم رو میگیرن از بس که برمیگردم پاک میکنم اشتباها رو)  به درد شما و بقیه خورده باشه 

لینک به دیدگاه

دوستان این مقاله هم منتشر شده که من الان دیدم!

http://lioncomputer.ir/article/113/

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/13, 23:33:19، ashkan_83 گفته است :

برای توضیح این حالت که چرا روی سیگنال DC دو نوع ریپل ایجاد میشه اول بحث مدولاسیون رو خیلی فشرده  عرض میکنم :

مدولاسیون که در مخابرات کاربردی حیاتی داره عبارت است از سوار کردن یک بسامد روی فرکانس حامل اصلی.هدف از این کار که ابداع اون به چندین قرن پیش برمیگرده ، انتقال پیام ها و اطلاعات توی بستر های گوناگون هستش.ساده ترین و قدیمی ترین نوع مدولاسیون به AM یا مدولاسیون دامنه معروفه که همچنان توی رادیو هایی با همین نام ازش استفاده میکنند و معمولا برای موج کوتاه و متوسط استفاده میشه.اصولش اینجوریه که موج حامل پیوسته در حال انتشاره و دامنه این موج با تغییرات سطح و بسامد سیگنال پیام تغییر میکنه و ما در حقیقت روی یک بستر همزمان دو سیگنال داریم و اصطلاحا سیگنال پیام روی حامل سوار شده

در مورد منابع تغذیه سوییچینگ هم این حالت بصورت ناخواسته به وجودمیاد.به این صورت که مبدل dc-dc در هنگام یکسوسازی و صاف کردن برق متناوب ورودی ، مقداری از اون رو به ثانویه که قراره ولتاژ خاصی رو ایجاد کنه انتقال میده (این مورد تقریبا اجتناب ناپذیره چون همیشه اطراف ما رو این نویز ۵۰ هرتزی گرفته و از طریق القایی هم منتشر میشه) .پس تا اینجای کار ما یه سیگنال ۵۰ هرتز توی خروجی داریم...مدار سوییچینگ برای تبدیل ولتاژ اون رو به یه سیگنال فرکانس بالاتر تبدیل میکنه و نهایتا دوباره تبدیل به DC  میشه.از اونجا که این سیگنال ها اصولا ول کن قضیه نیستن پس ما یه نویزی دقیقا با همون فرکانس توی خروجی خواهیم داشت.پس تا اینجا شدن دو تا سیگنال که همزمان با هم روی خروجی هستن.به این حالت نوعی از مدولاسیون دامنه میگیم. در هنگام بررسی برایند این دو سیگنال روی خروجیءاگر شما time div رو ببری بالا جزیات سیگنال 50 هرتزی رو میبینی و اگه بیاریش پایین سیگنال (100khz) رو خواهی دید.با پایین بردن تایم دیویژن (نزدیک کردنش به صفر) از مشاهده ریپل ۵۰ هرتزی محروم خواهی شد .اگه باز هم متوجه نشدید یه مثال خیلی خیلی ساده تر میزنم : همین کره زمین خودمون که وقتی از پایین بهش نگاه کنیم صاف به نظر میرسه ولی کسایی که رفتن و از اون بالا نگاهش کردن میگن گرده ! این قضیه هم همین جوریاست ولی فقط کافیه با تغییر سرعت نمونه برداری از محیط بزرگ تری از سیگنال دید داشته باشیم

در مورد تعریف شما از RIPPLE هم عرض کنم که این کلمه به معنای موج دار بودنه و اصلا نمیدونم کجا همچین تقسیم بندی انجام دادن که به طیف ۱۰ کیلو تا ۲۰ مگا هرتز بگن ریپل!!  در هر صورت امیدوارم این چیزایی که با زحمت زیاد نوشتم (چون کلیدای کیبوردم فارسی نیستن و موقع تایپ حالم رو میگیرن از بس که برمیگردم پاک میکنم اشتباها رو?

اون تعرف از ripple از اینجا هست :
http://www.formfactors.org/developer/specs/atx12v_psdg_2_2_public_br2.pdf
اون نکته ای هم  که شما می فرمایید میشه sample rate اسکوپ  که توی این مدل 2Gs/s هست که اصلا جای بحث نمیزاره...
و باز هم میگم مقدار peak to peak توی هردوی عکس ها معلومه شما هرچقدر time div روی نمایشگر  رو هم کم بکنی مقدار peak to peak تغییر نمی کنه شاید شما روی تصویر نبینیش ولی مقدار همونه...
time div صرفا نمایانگر اینه که چقدر زمان طول میکشه که سیگنال توی هر خونه ی افقی نمایش داده بشه...
sample rate میشه سرعت نمونه برداری دستگاه...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، crash گفته است :

اون تعریق از ripple از اینجا هست :
http://www.formfactors.org/developer/specs/atx12v_psdg_2_2_public_br2.pdf
اون نکته ای هم  که شما می فرمایید میشه sample rate اسکوپ  که توی این مدل 2Gs/s هست که اصلا جای بحث نمیزاره...
و باز هم میگم مقدار peak to peak توی هردوی عکس ها معلومه شما هرچقدر time div روی نمایشگر  رو هم کم بکنی مقدار peak to peak تغییر نمی کنه شاید شما روی تصویر نبینیش ولی مقدار همونه...
time div صرفا نمایانگر اینه که چقدر زمان طول میکشه که سیگنال توی هر خونه ی افقی نمایش داده بشه...
sample rate میشه سرعت نمونه برداری دستگاه...

تعریف واژه ripple : 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ripple_(electrical)

ripple.thumb.PNG.11cad993c322ebf1335760b81b8a1b67.PNG

سمپل ریت بیان کننده تعداد نمونه برداری دستگاه از ورودی توی هر ثانیه میباشد که صرفا برای اسیلوسکوپ های دیجیتال قابل تعریف هست و مشخص میکنه قدرت دستگاه و قابلیت کلی اون برای استفاده تا چه فرکانسی  کارایی خواهد داشت. ۲ مگاسمپل  هم که طبیعتا جوابگوی این رنج از فرکانس هست و من کاری با اون نداشتم چون با اسکوپ های پرتابل ارزون قیمت هم میشه توی این محدوده فرکانس پایین (زیر ۱ مگاهرتز) جواب گرفت.،صحبت من درباره رنجی هست که برای مشاهده توسط کاربرمحدود شده و از طریق time div انتخاب میشه.این موضوع هم کاملا توی عکس ها واضحه که تایم دیویژن ها توی یکی از عکس ها ۵ میکرو ثانیه گزاشته شده و توی اون یکی روی ۵ میلی ثانیه .برای حساب کردن فرکانس سیگنال ورودی باید تعداد خونه های بین دو تا ماکزیمم یا دو تا مینیمم رو بشمریم،ضرب در time div کنیم و عدد حاصل رو در مخرج یک کسر واحد قرار بدیم.با این کار مشخص میشه که اسیلوسکوپ توی این دو حالت داره دو تا رنج فرکانسی مختلف رو نمایش میده که توی یکیش نویز برق شهر دیده نمیشه

فرمایش شما که peak to peak نمایش داده شده روی اسکوپ نمایانگر کل ورودی هستش و نه صرفا قسمتی که داره نمایش میده جای بحث داره.چون  دستگاه اون قسمتی رو قرایت میکنه که داره روش پردازش انجام میده و این پردازش هم محدود به دامنه نمایش داده شده روی صفحه هست.برای اینکه بگم ریپل واقعی این پاور چقدر خواهد بود مجددا قضیه مدولاسیون رو با توضیحات تصویری عرض میکنم:

546546.thumb.jpg.cccf819b36769cc549554800d8718b24.jpg

شرمنده که طراحی و نقاشیم زیاد خوب نیست ولی توی عکس مشخص کردم که با افزایش تایم دیویژن ، ریپل برق شهر (که به خاطر ساختار پوش پول اولیه بصورت ۱۰۰ هرتزی ظاهر میشه ) از دید من و شما محو میشود

اگر بیشتر دقت کنید هر جایی که ریپل پاور رو نمایش دادن محور زمانشون روی میلی ثانیه حرکت میکنه و نه میکرو ثانیه.همین نمودار ها و اسکرین شات های تک پاور نمونه خوبی هستن

لینک به دیدگاه

برای من خیلی عجیبه که بعد از این همه آب و تاب و هدر دادن وقت و انرژی ، چیزی دستگیرمون نشد و این وسط نه مصرف کننده ها پیگیر حق خودشون هستن ، نه مدیران محترم سایت که همواره درصدد احقاق حق کاربرا بودن خبری ازشون هست و نه نمایندگان شرکت گرین،که خوشبختانه با اعتماد به نفس کامل حتی زحمت کوچکترین پاسخی به ابهامات من و خیلی های دیگه که بیش از یک هفته از مطرح شدنشون میگذره به خودشون ندادن  49#

من به نوبه خودم تنها کاری که میتونم انجام بدم نخریدن محصولات شرکتی هست که جواب گوی مشکلات و ابهامات مشتری هاش نیست و همینطور آگاه کردن دوستانم از آخرین نتایجی که توی این تست ها مشخص شد

بقیه خوانندگان هم که به عنوان مصرف کننده حق انتخابشون محفوظ ،

شرکت گرین هم که به عنوان یک بنگاه اقتصادی که اولویتش منافع خودش هست، توی چنین مملکتی میتونه سال های سال با همین روال به کارش ادامه بده انشاالله و هیچ ارگانی  به خاطر چنین خطاهایی بازخواستش نمیکنه.اینجا که آمریکا نیست تا به خاطر چند درصد تخلف توی اعلام نتایج تست پدر شرکتی رو در بیارن که حالا بخواد به خودش زحمت بده و با صداقت جواب مردم رو بده

پس تنها دادرس ما اینجا مسؤلان همین فروم هستن و همینجا از آقای حسینی به عنوان مدیر سایت که بزرگواری کردن و شرایط تست رو برای ما فراهم کردن تقاضا میکنم حجت رو تمام کنن و من و سایر دوستان رو برای نتیجه گیری نهایی راهنمایی بفرمایند .باشد که درس عبرتی بشود یا برای مصرف کننده ها که از این به بعد در انتخابشون بیشتر دقت کنن و یا برای شرکت هایی که جوابگوی مشتریانشون نیستن

لینک به دیدگاه

چی شد بلاخره؟!O.o

من 8 تومن پول سیستم دادم

پاور گرینم خریدم!!

الان این خوبه یا برم یه مارک دیگه بگیرم؟!!

نزنه بترکونه سیستم منو؟!!

آخه خیلی بد میگن ازین پاورای گرین

• لایک 2
لینک به دیدگاه

با یاد او،

در آغاز از زحماتی که تیم لیون کامپیوتر متحمل شده و مسئولیت هماهنگی و ایجاد گروهی برای بررسی و مشاهده ی آزمون را برعهده گرفته بودند، کمال تشکر و قدردانی را دارم. و ذره ای از نوشته هایم، هیچ ارتباطی با تیم لیون کامپیوتر و کاربران حاضر در این بررسی، ندارند و روی سخنم تنها با مسئولین شرکت گرین است.

----

نخست، ابراز تعجب می کنم که هیچ یک از کاربران، اشاره ای به مشخصات دستگاه های سنجش نکردند و حتی دفترچه راهنمای آن ها را نیز مطالعه نکرده اند که به ایرادات وارد بر این آزمون، مشرف شوند.

----

1.دستگاه HIOKI3282، در بهترین شرایط، قادر به پاسخ دهی و ثبت نتایج در بازه های یک چهارم ثانیه ای است. که بیشترین جریان ورودی، در بازه ای حدود یک دهم ثانیه رخ می دهد و این دستگاه، صلاحیت استفاده برای ثبت جریان نخستین را ندارد و نیازمند دستگاهی با قابلیت ثبت نتایج سریع تری است.

HIOKI3282.thumb.png.7e033d50a0493c0b769167452ce17cac.png

2.در آزمون بررسی نوسانات ولتاژ 12 ولت، بی شک، تغییراتی اعمال شده است و نتایج فاقد اعتبار هستند. نتیجه ی بررسی منبع تغذیه ی Cooler Master V1200 درست است.

برای مقایسه، باید همگی تنظیمات یکسان باشند. در حالی که با تنظیمات نشان داده شده در تصاویر، احتمال اینکه، سعی در خوب نشان دادن نتیجه ی مربوط به منبع تغذیه ی گرین، بوده باشد، موجود است. زیرا Time-Division در بررسی منبع تغذیه ی گرین، کم انتخاب شده و علاوه بر آن Trigger آن نیز دستی است. یعنی در بازه ی زمانی مشخصی(که نشان داده نشده است)، نتایج مربوط به آن می تواند بسیاربدتر از نتایج مربوط به منبع تغذیه ی Cooler Master باشد.

نوشته ی بالا، نقل قولی از یکی از دوستان دانشگاهی ام هست که ایشان تخصصی بالایی در طراحی قطعات الکتریکی دارند و رشته ی شان برق است. و سرو کارشان مدام با این دستگاه ها است.

IMG_0578.JPG.d74179623db43594b687fa79e0345661.thumb.JPG.d8b332df4a4a6e69c8317a47e9fb04cf.JPGIMG_0533.JPG.e7168ec628d43dbbf6490eafcc701076.thumb.JPG.36630a14903de06c5627c98d031e9953.JPG

3.دیگر دستگاه هایی که برای بارگذاری منابع تغذیه و بررسی همخوانی آن ها با استانداردها استفاده شده اند، ساخت کدام شرکت معتبر هستند؟ گرین؟

IMG_0513.JPG.5e9535062003bc0b1f4a5b7634be32b3.thumb.JPG.8b3bef3fe26a65388b17983ceb491a9c.JPG

4.آیا شرکتی که به جز اسیلوسکوپی معتبر، تجهیزات کافی یا مناسبی برای بررسی و سنجش محصولات خود را ندارد، می تواند ادعای تحقیق و توسعه(R&D) داشته باشد و بگویید محصولات خود را انحصاری طراحی و بهینه می کنیم؟

پاسخ بنده با توجه به نتایج بررسی انجام شده و دستگاه های موجود در تصاویر، با قاطعیت تمام، منفی است و شما تنها وارد کننده هستید.

----

برای آگاهی برخی از کاربران که در مورد ضخامت کابل های مورد استفاده پرسش هایی بیان نموده بودند:

آگاه باشید که فناوری موجود(مس بدون اکسیژن-OFC) در کابل منبع تغذیه ی شرکت Cooler Master به اندازه ای است که نیازمند کابلی با ضخامت بیشتر نباشد.

همان طور که شرکت هایی خارجی خودرو سازی، با وزنی یکسان با خودروهای داخلی، محصولاتی تولید می کنند که ایمنی به مراتب بیشتری دارند.

یا در مورد کابل های مورد استفاده در پل ها، شرکت Freyssinet کابل هایی تولید می کند که نه تنها ما، حتی برخی کشورهای پیشرفته حاضر به پرداخت مبالغی بسیار بسیار زیادی هستند تا به فناوری ساخت آن ها دست یابند.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

پس یعنی گرین اشغاله؟برم یه پاور دیگه بگیرم؟

گرین این تست و ازمایشو انجام نمیداد بهتر بود!!

والا!یجوری انتقاد کردن از گرین و این پاور که من به خودم فحش دادم که چرا پاور از برند گرین خریدمxD

من که تخصص ندارم در این زمینه ولی اینطور که دوستان میگن این پاورو باید بندازم سطل اشغال و یکی دیگه بخرم

ویرایش شده توسط Keykhosro Goorani
اضافه کردن متن
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز لیونی

من فقط میخوام یه مطلب کوتاهی عرض کنم . اصلا هم نمیخوام در بحثی وارد بشم .

یه سری از دوستان با هم جمع شدن و یک مطلب از یک سایت معتبر پیدا کردن و تونستن اون رو به گرین ربط بدن . حالا به هر دلیلی بماند . شرکت گرین اومد به اون مطلب پاسخ داد ، همون دوستان با همفکری هم کل اون پاسخ رو زیر سوال بردن . شرکت گرین برای اینکه ابهامات رفع بشه قبول کرد که تستی انجام بشه و همون دوستان هم حضور داشته باشن و از نزدیک ببینن . باز هم قبول نکردن و ایرادات زیادی از این کار گرفتن . در آخر تستی در لیون انجام شد که به صورت زنده هم پخش شد . در این بین 2 نفر از کابران با سابقه لیون هم به صورت جداگانه پاور رو از نظر ظاهری بررسی کردن .

حالا هدف از این کار چی بود ؟ دوستانی که تاپیک اول رو راه انداختن تمام مشکلشون این بود که پاور تست شده توسط سایت خارجی دقیقا همون پاور گرین هست . با همون قطعات و همون کارایی . اون پاور از نظر کارایی در محدوده استاندارد بود ، منتها به نسبت پاور های همرده دیگه ضعیفتر و با سطح استاندارد پایینتری . منتها استانداردهای لازم برای توزیع در اتحادیه اروپا رو داشت . همونطور که میدونید استانداردهای اونجا از ایران خیلی سخت گیرانه تره . با این حال گرین ادعا کرد که پاور مورد نظر با پاور ارائه شده در ایران فرق داره و پاور سفارش داده شده توسط گرین ارتقاء پیدا کرده و بهینه تر شده . دوستان قبول نکردن . تست انجام شد :

اول از نظر ظاهری بررسی شد پاور ، چند مورد از ایراداتی که در پاور نمونه خارجی وجود داشت در پاور گرین رفع شده بود و این کاملا نشون داده شد . مثل ضخامت کابلها . از نظر قطعات داخلی هم تفاوتهایی که وجود داشت مشخص شد . پس نشون داده شد که تفاوت وجود داره .

دوم از نظر کارایی بررسی شد . ابزار تست از شرکت گرین به لیون منتقل شد . چند نفر از پرسنل بخش R&D گرین یک روز کامل کاری وقتشون رو گذاشتن که این تست انجام بشه . لطفا دوستان در نظر داشته باشن که این تست صرفا به دلیل نشان دادن تفاوت پاور گرین با نمونه تست شده در TPU بوده و گرین هیچ قصدی برای نمایش کارایی پاور خودش نداشته . تست ها انجام شد ، روندش هم خیلی از دوستان مشاهده کردن . تفاوت های زیادی دیده شد که دوستان میتونن اونها رو با پاور تست شده در TPU مقایسه کنن . پس ثابت شد که پاور گرین با پاور TPU متفاوت هست . از استانداردهای بالاتری بهره میبره . برای اینکه سلامت ابزار تست گرین مشخص بشه ، یک پاور کولر مستر تست شد و نتهایج با نتایج درج شده در TPU از همون مدل مقایسه شد و مشخص شد که ابزار تست درست کار میکنن .

نتیجه ای که از این آزمایش ها به دست اومد اینطور بود :

پاور گرین بر خلاف ادعای دوستان از نظر ظاهری با پاور کولینک متفاوت بود . کابلها متفاوت بودن ، خازنها متفاوت بودن و چند تفاوت دیگه که در مقاله ای داخل سایت گذاشته شده .

پاور گرین بر خلاف ادعای دوستان از نظر کارایی دقیقا مشابه پاور کولینک نبوده و از استانداردهای بالاتری بهره میبره . نمیگم استانداردهاش در حد خیلی عالی و پاورهایی مثل کورسیر و کولرمستر بوده . ولی از نمونه تست شده TPU بهتر بوده و ایراداتی که اونجا گرفتن رو تا حد زیادی رفع کرده بوده .

همونطور که گفتم پاور کولینک استانداردهای لازم برای عرضه در اروپا رو داشت . پس خیلی راحت میشد همون رو در ایران که استانداردهای پایینتری داره عرضه کرد و به مهون قیمت هم فروخت . منتها پاور گرین ارتقاء داده شد و استانداردهاش کمی بالاتر رفت . دقت کنید که میگم کمی ، نه به اندازه پاور HX1200i . این پاور استاندارد هست ، کارایی خوبی به نسبت قیمتش داره ، تو تست ها هم مشخص شد که در موارد مختلف خیلی خوب بوده نتایجش .

دوستان عزیز توجه داشته باشن که قیمت پاور مورد نظر از ارزونترین پاور با توان مشابه حداقل 10-20 درصد ارزونتره . پس همون حکایت قدیم هم هست ، هرچقدر پول بدی آش میخوری . منتها تفاوتی که هست اینه ، اینبار کمی بیشتر از پولی که میدی آش میخوری .

پس لطفا کمی منصف باشید . اول فکر کنید که چه انتظاری دارید از پاور ، اگر براتون مسئله هزینه مهمه ، این پاور بدون هیچ مشکلی پاسخگوری نیازتون هست . اگر کیفیت میخواهید ، باز هم این پاور میتونه جوابگو باشه . اگر میلی ولتها و میکروثانیه ها براتون مهمه ، میتونید با هزینه بالاتر پاور هایی رو خریداری کنید که این تفاوتها رو دارن . ولی نقد غیر منصفانه ، یک طرفه و بدون دلیل نکنید . نمیگم این پاور هیچ ایرادی نداره ، ولی اونطور هم که دوستان میکوبنش نیست .

لینک به دیدگاه

28 صفحه تاپیک اونور و 4 صفحه هم اینجا. نزدیک به 500 تا پست درهم و برهم و پراکنده. یعنی واقعا گذاشتن یه تاپیک بررسی جامع و دقیق و در نهایت یه نتیجه گیری شفاف خیلی کار سختی بود؟ با احترام به همه دوستانی که وقت گذاشتن ولی به نظر بنده اصلا و ابدا نتیجه واضحی حاصل نشد که ببینیم ریویوی TPU فاقد اعتباره و البته شک و تردیدم به گرین بیشتر از قبل شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا دیگه دوست گرامی نتیجه مشخص شد
من الان فهمیدم که پاور 1200 گرین 80 پلاس گلد داره و میانگین امتیازش هم تو بررسی ها نهایتاً 8.7 هست از 10
چون 2 تا سایت معتبر بررسی کردن و حدود امتیازات مثل هم بودن
حالا گرین اومد یه بررسی خودش کرد که نه اولش معلوم شد چیه و نه آخرش
دیگ دوستان هم زیاد سخت نگیرن

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Keykhosro Goorani گفته است :

پس یعنی گرین اشغاله؟برم یه پاور دیگه بگیرم؟

سلام،

نه تنها گرین آشغال نیست، بلکه یکی از بهترین شرکت های وارد کننده با خدمات پشتیبانی بسیار خوب است.

تنها نکته ای که برای بنده عجیب بود، ادعای طراحی، تحقیق و توسعه در زمینه ی بهبود عملکرد منبع تغذیه بود که گمان نمی کنم ادعای مطرح شده چندان با ارزش باشد. و اگر شرکت گرین، خود را به عنوان واردکننده مطرح می کرد و چنین ادعایی نمی نمود، بنده خرده ای به آن ها نمی گرفتم.

ویرایش شده توسط +Wise+
جلوگیری از ادامه ی حاشیه های نامناسب
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام به همه دوستان عزیز لیونی

دوستان عزیز توجه داشته باشن که قیمت پاور مورد نظر از ارزونترین پاور با توان مشابه حداقل 10-20 درصد ارزونتره . پس همون حکایت قدیم هم هست ، هرچقدر پول بدی آش میخوری . منتها تفاوتی که هست اینه ، اینبار کمی بیشتر از پولی که میدی آش میخوری .

پس لطفا کمی منصف باشید . اول فکر کنید که چه انتظاری دارید از پاور ، اگر براتون مسئله هزینه مهمه ، این پاور بدون هیچ مشکلی پاسخگوری نیازتون هست . اگر کیفیت میخواهید ، باز هم این پاور میتونه جوابگو باشه . اگر میلی ولتها و میکروثانیه ها براتون مهمه ، میتونید با هزینه بالاتر پاور هایی رو خریداری کنید که این تفاوتها رو دارن . ولی نقد غیر منصفانه ، یک طرفه و بدون دلیل نکنید . نمیگم این پاور هیچ ایرادی نداره ، ولی اونطور هم که دوستان میکوبنش نیست .

درود بر شما

بنده و خیلی های دیگه فارغ از مباحث فنی پیگیر موضوع دستکاری نتیجه تست و انتشار اطلاعات نادرست هستیم.لطفا در این خصوص هم نظر مجموعه لیون رو اعلام بفرمایید

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...