رفتن به مطلب

**تجربه خرید**

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان روزتون بخیر

از اونجایی که انجمن لیون یکی از انجمن هایی هست که خیلی کاربر داره گفتم تاپیکی بزنم که توی تجربه خرید خودمون از قطعات ، لوازم و... رو بیان کنیم .

فقط چند مورد رو در ارسال تجربه خود رعایت کنید.

1-فقط نگید فلان جنس بد هست و.. حتما دلیل بیارد.

2-فقط تمرکز نکنید روی این که تجربه های بد رو مطرح کنید اگر تجربه خرید جنسی رو داشتید که از پولی که دادید راضی هستید حتما مطرح کنید.

3-لطفا از اسپم دادن خود دارید کنید که تاپیک جایی برای استفاده از تجربه بقیه دوستان تبدیل بشه.

لینک به دیدگاه

از تجربیات خرید بنده.

اول یه تجربه بد از تلوزیون سامسونگ مدل 40H6430.

این تلوزیون رو  کم تر از 2 سال پیش به قیمت 1800 با 18 ماه گارانتی سام سرویس خریدم.

3 ماه بعدش وسط دیدن یه برنامه یهو کلا تصویر قطع شد و فقط صدا می امد.

زنگ زدیم به سام سرویس دو روز بعدش یه نفر امد باز کرد دستگاه رو و آخرش گفت پنلش سوخته ، رفت 4 روز بعدش یکی با یه پنل امد تست کرد گفت نه مدار برقش سوخته و تعویضش کرد تلوزیون درست شد و رفت.

این موضوع گذشت تا وقتی که یک هفته از اتمام گارانتیش گذشت ، یه بار روی تصویر روشن یه تاری دیدم ، اول فکر کردم روی تلوزیون خاک گرفته بعد از تمیز کردن دیدم نمیره با کامپیوتر یه عکس سفید درست کردم ریختم تو فلش گذاشتم روی تلوزیون دیدم کل دور تصویر تاری سیاه رنگ هست (نه پیکسل سوخته)  انگاه یه دوده نشسته روی تلوزیون.

به گارانتیش زنگ زدم دو روز بعد یکی رو فرستادن طرف تا امد نگاه کرد گفت مشکل از بک لایتش هست و اگر بخواید عوض بشه 900 تومن خرجش هست  ، بعد بنده پرسیدم چرا این مشکل براش پیش امد که ایشون گفتن: "هیچ مشکل از نحوه استفاده نیست ، این تلوزیون ها پنل هاشون یه عمری داره که خودشون بعد از یک مدت به این صورت میشن"

همچنان هم تلوزیون بنده با همین مشکل در های کار هست.

بجز اون یکی دیگه از اقوام بنده تلوزیون LED سامسونگ گرفت زمان ازدواج اون رو هم چک کردیم دقیقا همین مشکل رو داره ، ایشون توی زیبا سازی شهرداری تهران کار میکنن اونجا هم همه تلوزون هاشون LED سامسونگ هست ، ایشون خودشون چک کردن گفتن از 23 تا تلوزون 20 تاش همین مشکل رو داشت حالا یکی تاریش کمی کم تر یکی کمی بیشتر.

لپ کلام من کسی رو ندیدم تلوزون LED سامسونگ داشته باشه باهاش به مشکل نخورده باشه.

دوستان اگر خواستید بگید من از TV عکس بگیرم همین جا قرار بدم.

لینک به دیدگاه

از تجربیات خوب کیبورد A4tech Blood B418 

این کیبورد رو بنده چند ماه پیش خریدم ، کیفیت واقعا خوبی داره ، حتی کیلید های غشائیش هم عالی هستن ، نرم افزارش خیلی خوب (با این که در مقابل برنامه ریزر و استیل سریز هیچی نیست) ولی خیلی راحت میشه باهاش کمبو درست کرد که تو بازی های Dota 2 و Csgo و WOW و.. خیلی کاربرد داره.

میشه از مشکلاتش به این اشاره کرد که میلید های QWER و ASDF نوع کیلید هاش روکشش(دکمه هاش) فرق داره (نارنجی هست) بعد از یک مدت کثیفی به خودش میگیره و تار میشه و با شستن هم نمیره ، اگر توی بستش کیلید های مشکی مثل بقیه کیلید هاش مگذاشتن خیلی خوب بود. (تو ایران دکمه برای کیلید های مکانیکال پیدا نمیشه).

کیلید های مکانیکالش خیلی خوبه الان دیگه به فکر خرید کیبورد مدل کامل مکانیکالش هستم.

لینک به دیدگاه

از تجریبات بد کیبورد Cougar 200k.

این کیبورد رو  همون اول که امد 2-3 سه ماه بعد خریدم ، اولش 3-4 ماهش خوب بود ولی بعدش از درون دگرگون شد ، وسط بازی دکمه هاش در  می امد (دکمه ها scissorswitch هستن یا همون کیلید های لپ تابی)

یا در زمان استفاده گیر میکردن ، شرکت گرین هم مشکل رو فیزکی تشخصی داد و برای تعمیر هر دکمه 5 تومن گرفت.

در کل توی کل زندگیم از کیبورد 10 تومنی تا 200 تومنی استفاده کردم این کیبورد بد ترینشون بوده. 

لینک به دیدگاه

توی این چهارماه اخیر سه گوشی عوض کردم .

sony z

خیلی گوشی خوب و راحتی هست دست دو 300.000 خریدم خیلی ازش راضی بودم ، 1-آپدیت اندروید تا 5.1.0 براش اومده ، 2- ضد آب بودن 3- قدرت 3G خوب 4.صفحه نمایش خوب فول اچ دی 5-و سایز گوشی خیلی عالی بود .

htc one e9 

(برای این گوشی یه تاپیک کوچکم زدم که بخرم یا نه !) ، گوشی خیلی بود ، خیلی خوش استیل ، 600.000 خریدم نو ، گوشی توی دانشگاه هرکی میدید طلبش می شود ، خیلی زیبا بود ، صفحه نمایش خیلی عالی ، دوربین خیلی کیفیت مناسبی داشت نسبت به قیمتش . جوون میداد برای اینستاگرام . (فقط یک مشکل نداشتن قطعات جانبی مثل گارد ... سخت گیر میومد)

samsung galaxy C7

گوشی عالی و توپی هست ، نزدیک 1.500.000 گرفتم ، واقعا طلا هست ، هرچی میگم کم گفتم ، توی زیرزمین که هیچ گوشی 3G نمی گیره ،آنتن 4G پر پره ، سیستم و رابط کاری برش عالی ، حسگر اثر انگشت سریع هست .  

ویرایش شده توسط amirbibak0
لینک به دیدگاه

از تجرب خوب موس پد Green Griffin  هست که رو همرا با همون کیبورد bloody که بالا توضیحش رو دادم گرفتم.

واقعا عالی هست قبلش موس پد Bloody داشته وقتی این رو استفاده کردم انگار که اون آسفال بوده ?

تراکم سطح موس پد خیلی خوبه ، اندازش عالیه ، نه زیاده که جا نشه نه کمه که هم موس هم کیبورد جا نشن.

تنها مشکل اینه که دور دوزیش رنگی هست (هم سبز داره هم نارنجی) که باعث میشه بعد از چند وقت استفاده جایی که دست شما با  دور دوزی برخورد داره کم کم  تار بشه و  یه جورایی بره تو خوردش و اصلا هم نره دیگه ! حتی من دسمال عینک رو هم کف صابونی کردم سیع کردم دور دوزیش رو تمیز کنم ولی نرفت هم چنان تار هست.

ولی از اون طرف سطح خودش موس پد خیلی جنسش  خوب هر چیزی هم بریزه روش حتی خوش هم بشه با یه دسمال مرطوب کاملا پاک میشه و میشه مثل روز اولش.

----

دوستان کسی نیست تجربه خودش رو به اشتراک بگذاره ، فقط من هستم و کاربر amirbibak0  ؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

فکر کنم این تجربه بدرد یه سری بخوره....

من اعتیاد زیادی به خرید لوازم الکترونیکی دارم که گوشی موبایل از همش بیشتره.

تقریبا از دوره 7610 و n70 تا به امروز....

بعد از همه گیر شدن اسمارت فون ها من شروع کردم به تحقیق و خرید بهترین گزینه ها مثل iPhone 3g 'htc pure, samsung wave + مدل های قرضی از دوستان [emoji1] [emoji1]

تو دوره بعدی ( همگانی شدن اندروید)

بازم یه سری گوشی خوب گرفتم و تست کردم مثل note 3-z1-g2 iphone 5s - desire eyeو یه سری در حد تست

تا این اواخر به اصرار یکی از دوستان تصمیم گرفتم برند پر حاشیه huawei رو امتحان کنم.

بعد از رفتن به بازار و تست چندین مدل تصمیم به خرید mate 8 از این برند رو کردم.

قبل از هرچیز یه واقعیت رو بگم که موقع پرداخت پول به رفیقم (مغازه دار) گفتم واقعا اینو برای تست میگیرم و من ادمی نیستم از این اشغالا دستم بگیرم.

اما بعد از چند ماه استفاده، امروز نظرم کاملا عوض شده و میتونم بگم این اولین گوشی هست که 6 ماهه دارم استفاده میکنم و به فکر تعویض نیفتادم.

تنها ایرادی که داره بخش پردازنده گرافیکش هست که تو چند سایت معتبر راجع بهش بحث شده و کمی نسبت به رقبا ضعیف عمل میکنه.

اما بهترین خوبیش این هست که با یه شارژ 100% یه روز کامل رو کار میده، منظور از یه روز کامل : 2-3 ساعت گیم، spotify و در کنار این دو هم شبکه های اجتماعی.

این شارژ دهی رو که توضیح دادم، بخاطر این بود که خیلی ها به اسمارت فون اعتیاد دارن و از اینکه مجبور میشن مدام به سیم برق وصل باشن عصبانی میشن.

خوب اینم یکی از تجربه های خوب من. واقعا نسبت به پولی که دادم راضیم
[emoji106] [emoji106] [emoji106]

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تابستون 95 حدود 600دادم برای مانیتور asus vx228 . ( الان قیمتش حسابی رفته بالا ) 

در اصل برای ps4 خریدمش ولی در کنارش برای کامپیوتر هم استفاده میکنم .

اول با روشن کردنش یه مقداری ناامید شدم چون رنگ هارو خیلی بد نشون میداد در این حد که میخواستم همینجا اگهی بزارم براش. یه مقداری با تنظیماتش ور رفتم و تا حد زیادی خوب شد رنگ ها . الانم تقریبا دیگه عادت کردم و مشکلی با رنگ ها ندارم . ( از ویژگی های ذاتی TN ) اما در گیمینگ اصلا و ابدا رن گها بد نیستن و کاملا عالی و بدون نقص هستن

بدنش براقه و اثر انگشت رو زود  جذب میکنه ولی مانیتور چیزی نیست که بهش دست بزنید و در عوض براق بودن یه ظاهر خوبی بهش داده .

در کل دیزاین خیلی خوبی داره مخصوصا توی قسمت پایه مانیتور 

این بگم موقع کار کردن با دکمه های مانیتور کل مانیتور تکون میخوره و به نظر من مهم ترین مشکل این مانیتور هست .

توی تنظیمات یه گزینه cross داره که با فعال کردن یه علامت + وسط مانیتورمیاد . کاربردش این هست که توی بازی ها نیازی به نشونه گیری ندارید و ویژگی بسیار بسیار عالی هست و توی مولتی ها به شدت به کار میاد . ( خصوصا در ps4 )

ps4 رو با تلویزیون 10 میلیونی فامیلامون تست کردم در مقابل  این مانیتور فاجعه بودن .رویچند تا تلویزون دیگه هم تست کردم و همه به شکل خوف ناکی مشکل گوستینگ داشتن در حالی که بقیه فامیلامون اصلا گوستینگ رو احساس نمیکردن . شاید به این دلیل بوده که من به 1ms عادت کردم .

در کل به این مانیتور9 از 10 میدم .

لینک به دیدگاه

تجربه تلخ  موس SteelSeries Rival 300 Dota 2

این موس رو 18 ماه پیش خردم

واقعا یکی از خوش دست ترین موس های بوده که دستم بهش خوره ، ولی مشکلات خودش رو هم داره

1. سیمش بافته شده نیست و باعث اصتحکاک میشه 

2.گریپ های بقلش (که قرمز رنگ هستن) بعد از چند وقت شروع کردن به رفتن تا جایی که بعد از 10 ماه کلا کندمشون.

3. قلتکش هم شروع کرده به بازی در آوردن (پرش داره)

اگر الان برمیگشتم به زمانی که خریدمش بجاش Sensi Raw میخردم.

آبدیت: سنسور موس خراب شد ، چطور؟

نرم افزار آخرین نسخه رو آبدیت کردم بعد پیام داد که Firmware موست رو آبدیت کن ، زدم خودش آبدیت کرد بعد از اون سنسور شروع کرد به فریز کردن و قطع و وصل میشد ، به سایت خود Steelseries رفتم گفتن "کاری نمیشه کرد باید موس رو به جایی که ازش خریدی پس بدی و پول یا جنس  در مقابلش بگیری " من که گارانتیم تموم شده هست و ایران هم که اصلا فروشنده ****** هم نیست که موست خراب شده.

از من به شما گوش زد  سمت رایول نرید

590b47c35f511_Mou_SteelSeriesRivalDOTA2Edition.jpg.705474914b24990b45acd791398d7ad4.jpg

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/12, 16:45:54، ATER گفته است :

از تجربیات خرید بنده.

اول یه تجربه بد از تلوزیون سامسونگ مدل 40H6430.

این تلوزیون رو  کم تر از 2 سال پیش به قیمت 1800 با 18 ماه گارانتی سام سرویس خریدم.

3 ماه بعدش وسط دیدن یه برنامه یهو کلا تصویر قطع شد و فقط صدا می امد.

زنگ زدیم به سام سرویس دو روز بعدش یه نفر امد باز کرد دستگاه رو و آخرش گفت پنلش سوخته ، رفت 4 روز بعدش یکی با یه پنل امد تست کرد گفت نه مدار برقش سوخته و تعویضش کرد تلوزیون درست شد و رفت.

این موضوع گذشت تا وقتی که یک هفته از اتمام گارانتیش گذشت ، یه بار روی تصویر روشن یه تاری دیدم ، اول فکر کردم روی تلوزیون خاک گرفته بعد از تمیز کردن دیدم نمیره با کامپیوتر یه عکس سفید درست کردم ریختم تو فلش گذاشتم روی تلوزیون دیدم کل دور تصویر تاری سیاه رنگ هست (نه پیکسل سوخته)  انگاه یه دوده نشسته روی تلوزیون.

به گارانتیش زنگ زدم دو روز بعد یکی رو فرستادن طرف تا امد نگاه کرد گفت مشکل از بک لایتش هست و اگر بخواید عوض بشه 900 تومن خرجش هست  ، بعد بنده پرسیدم چرا این مشکل براش پیش امد که ایشون گفتن: "هیچ مشکل از نحوه استفاده نیست ، این تلوزیون ها پنل هاشون یه عمری داره که خودشون بعد از یک مدت به این صورت میشن"

همچنان هم تلوزیون بنده با همین مشکل در های کار هست.

بجز اون یکی دیگه از اقوام بنده تلوزیون LED سامسونگ گرفت زمان ازدواج اون رو هم چک کردیم دقیقا همین مشکل رو داره ، ایشون توی زیبا سازی شهرداری تهران کار میکنن اونجا هم همه تلوزون هاشون LED سامسونگ هست ، ایشون خودشون چک کردن گفتن از 23 تا تلوزون 20 تاش همین مشکل رو داشت حالا یکی تاریش کمی کم تر یکی کمی بیشتر.

لپ کلام من کسی رو ندیدم تلوزون LED سامسونگ داشته باشه باهاش به مشکل نخورده باشه.

دوستان اگر خواستید بگید من از TV عکس بگیرم همین جا قرار بدم.

سلام علیک یک مدا ال جی داریم دقیثا همین هاله که گفتین رو داره 2011 خریدیم led هست 42 اینچ دو سال پیش متوجه شدم اینجوری شده  البته هر کسی متوجه نمی شه

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

از تجربیات خوب

گرافیک Giga Gtx 1060 Xtreme

این گرافیک رو بعد از تعطیلات عید خریدم اول دنبال Gaming X بودم که پیدا نشد بعد این مدل رو خریدم

قدرت اورکلاکش بارو نکردنی هست

دما واقعا علیه 

نویزشم خیلی کمه

تنها مشکل اینه که توی حالت بیکاری فن وقتی بازی سبکی مثل دوتا2 یا کانتر اجرا میکنید دما میره روی  55 درجه (درصدی که فن باید شروع کنه به چرخش) بعد درجا تا باد هیت سینک میخوره 5 ثانیه بعد دما میرسه 54 درجه و دوباره فن ما میرن به حالت بی کاری ، این موضوع هی تکرار و تکرار میشه که واقعا بعد هست سر همین موضوع من دیگه از  حالت بیکاریش استفاده نمیکنم.

لینک به دیدگاه

من تلویزیون سامسونگ دارم از صبح تا شب روشن هست الآن سه ساله که داره کار میکنه خدا رو شکر مشکلی نداشته

البته سامسونگ کلا روی تلویزیون های مدل پایین زیاد کار نمیکنه ولی تلویزیون هایی که خریدشون از قدرت ما خارجه کیفیت خوبی دارن چند نفر از آشنایان داشتن راضی بودن

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

mi band2

آخرین چیزیه که خریدم نسب به قیمتش خیلی خوبه ولی اگه به جای رنگ مضخرفه سبز روشن>:( برای نمایشگرش از سفید یا قرمز استفاده میکرد هیچ مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

تجربه خريد اكانت دست دوم:

دوستاني كه قصط خريد اكانت دست دوم استيم يا بتل نت و ... دارند حتما از طرف ايميلي كه رو اكانت بوده و باهاش گيم هاشو خريد بگيريد و اگر طرف زير بار نرفت (مثلا به علت نامه هاي شخصي و ...)، گول نخوريد و اكانتو بدون ايميل نخريد

توجه داشته باشيد داخل ايميل حتما رسيد بازي هايي كه خريده وجود داشته باشه

شما هزار بار هم پسورد و ايميل اكانتشو عوض كنيد ا گه طرف به رسيد ها و ايميلش دسترسي داشته باشه ميتونه اكانتشو برگردونه

لینک به دیدگاه

تجربه خرید هدست لاجیتک  H111 :

با کمترین قیمت بهترین کارایی

نیاز به یک هدست داشتم که هم میکروفون خوبی داشته باشه هم خیلی راحت در استفاده طولانی مدت باشه و از لحاظ صدا هم خوب باشه همینطور یک دونه کابل داشته باشه(میکروفون و هدفون هر دو یکی) چون برای لپ تاپ میخواستم.

شاید قیافه اصلا نداشته باشه ولی همین خودش نکته مثبتش هست چون خیلی سبک و راحت هست (تو این قیمت البته).

از لحاظ کیفیت صدا خب دیگه باید راضی بود همین که برای گیم میشه صدا پا هم گرفت خوبه دیه D: ولی صدا رو زیاد بلند کنید دیگران میشنون که خب مدل این هدست اینجوریه و طبیعیه

در کل بهتر این هدست تو این قیمت پیدا نکردم و راضی کننده هست

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان دیروز کیبورد Bloody B700 خریدم

به خاطر کامپکت بودن و قیمت پایین و فول مکانیکال بودنش خریدم تا اینجا همه چیز خوب بوده بجز محل قرار گیری "پ" و این که رست پدش شول ول هست ، b418 داشتم قشنگ قفل میشد بعد پیچ میشد این فقط پیش پیچ میشه.

دوستان این کیبورد RGB نیست و هر ردیف از کیلید ها یه رنگ دارن.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

دیروز بعد از خراب شد موس Steelseries Rival که بالا توضیح دادم رفتم بازار یه موس Bloody خریدم

Bloody AL90

قبل تو فکر بودم چی بگیرم ، قطعا میخواستم لیزر باشه چون واقعا یه سر و گردن از اپتیک بالا تر هست.

الان که خریدم از اون چیزی که انتظار داشتم این موس خیلی خیلی بهتر هست.

واقعا 125 تومن برای این مو مفته!

بهترین غلطکی رو داره که توی کل موس ها تست کردم ،  سطح بدنش هم عرق گیر هست و بهترین سطحی هست که بین موس های Razer Deathadder و Steelseries Rival 300 و.... تست کردم داره.

اسکیت های کفش هم فلزی هست و اصلا قابل مقایسه نیست با ریزر و اسیتلسریز و..

روی کیلید هاش هم لاستی هست که برای منی که خیلی عرق میکنه عالیه !

اگر بعد ها مشکل داشت همین جا میگم.

لینک به دیدگاه

هفته پیش یه گوشی sony ef خریدم بدون لوازم جانبی همه چیزش عالیه ولی دوربین در حد 13 pix نیست .لوازم جانبی این گوشی بشدت کم یابه  (ازسایت پارسیس موبایل.به گفته خودشون 18 ماه گارنتی که چیزی همراهش

نبودوهزینه اضافی که بابت گلس پرداختم بازم چیزی نفرستادن):41_pensive:

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

هفته پیش یه گوشی sony ef خریدم بدون لوازم جانبی همه چیزش عالیه ولی دوربین در حد 13 pix نیست .لوازم جانبی این گوشی بشدت کم یابه  (ازسایت پارسیس موبایل.به گفته خودشون 18 ماه گارنتی که چیزی همراهش

نبودوهزینه اضافی که بابت گلس پرداختم بازم چیزی نفرستادن):41_pensive:

یادم رفت بگم ارسال با پست پیشتاز بود که بعد از 5 روز تحویل پست دادن دیگه نمی دونم چی بگم از (پارسیس موبایل)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...