رفتن به مطلب

شایعات و گمانه زنی ها ادامه دارد: ضعیف ترین کارت Vega، سریعتر از GTX 1070

Recommended Posts

874c81d26bfb.thumb.jpg.3a2a0c7fe84b3898f4f7486c6e3c20af.jpg

با نزدیک شدن به زمان عرضه کارت گرافیک های RX Vega و اوج گرفتن شایعات و بیشتر شدن زمزمه ها از گوشه و کنار، اکنون گمان می رود AMD در حال کار بر روی حداقل 3 مدل کارت گرافیک متفاوت جدید مبتنی بر سیلیکون Vega 10 از سری کارت گرافیک های Radeon RX Vega باشد. نتیجه تأیید آنلاین نرم افزار تست 3DMark حاکی از سومین شناسه سخت افزاری از سری شناسه های احتمالی 687F:C1 و 687F:C2 و 687F:C3 مبتنی بر سیلیکون Vega 10 است. تمام این مدل ها دارای 8 گیگابایت حافظه ویدئویی اختصاصی از نوع HBM2 هستند که طبق این نتایج بنچمارک 3DMark TimeSpy، ضعیف ترین این مدلها، از کارت گرافیک GTX 1070 قویتر بوده و همچنین قویترین آنها نیز عملکردی در حدود کارت گرافیک پرچم دار گیمینگ انویدیا GTX 1080 TI دارد.

201b25f2b724.thumb.jpg.9daa30b568d213be382a2d5abc6a72ff.jpg

احتمالاً تفاوت این 3 مدل در تعداد هسته ها و فرکانس های کاری باشد. در گذشته نیز AMD چهار مدل کارت گرافیک مبتنی بر سیلیکون Fiji را عرضه کرده بود که شامل کارت های R9 Fury X با خنک کننده مایع، R9 Fury با خنک کننده بادی و همچنین %12.5 واحد Shader کمتر، کارت کوچک و جمع و جور R9 Nano که با تعداد هسته های کامل اما با سیستم مدیریت انرژی متفاوتی نسبت به برادر بزرگترش عرضه شده بود و در نهایت نیز نسل اول کارت گرافیک Radeon Pro Duo می شد. به نظر می رسد AMD همین الگو را نیز برای کارت گرافیک های Vega 10 در نظر گرفته است.

انتظار می رود کارت گرافیک های Radeon RX Vega در محدوده زمانی ربع دوم سال 2017 معرفی و به بازار عرضه شوند.

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

امیدوارم همینطور باشه.من ک چند ماه پیش میخواستم 1070 بخرم دست نگه داشتم ببینم amd چی قراره بیاره.اگه خوب بود میخرم

لینک به دیدگاه

من امید وارد این طور باشه

ولی  تجربه ثابت کرده  این طور نخواهد بود و AMD و کسانی که قبل از عرضه گرافیک ها دستشون میرسه  همیشه هایپ الکی میکنن

این خط | ، این هم نشون /

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 12 ساعت قبل، ATER گفته است :

ولی  تجربه ثابت کرده  این طور نخواهد بود و AMD مثل همیشه داره هایپ الکی میکنه

این خط | ، این هم نشون /

درود

هایپ الکی نکرده خدایی واسه رایزن به قول شما هایپ کرد بد بود؟ وقتی تو تستها و نتیجه ازمایشاتی که در کنفرانس خودش به نمایش گذاشت هایپ بود؟ وقتی گفت رایزن 1800x قدرتی برابر با 6900 اینتل داره هایپ بود؟ حتی بعد از تستها معلوم شدش که در خیلی تستها حتی از 6900 هم بهتر عمل کرد !!!!!

وقتی عرضه گرافیک هاش رو اینقدر طول داده حتما خاطر جمع هست که داره اینقدر هایپ راه میندازه !!!

درضمن طبق گفته های خاله لیزا:D و عمو کادوری xDمعماری وگا معماری بهینه شده نسل قبلی نیست و کاملا از نو طراحی شده و فکر میکنم دلیل تاخیر در عرضه اون هم تستهای ازمون و خطا ورفع باگها و مشکلات احتمالی هست  و درایور نویسی جدید برای اون هستB|

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ATER گفته است :

این خط | ، این هم نشون /

دیگه انقدر هم طرفدار بودن یه شرکت یا برند اصلا خوب نیست ها!

تا جایی که من یادمه amd توی چند سال اخیر بهترین کارت های بازار رو نسبت قیمت به کارایی عرضه کرده و ساپورت بسیار بیشتری داده تا انویدیا

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ATER گفته است :

درود ?

شرکت ها که کارشون همینه، ولی اینجا که اصلاً پای خود AMD در میون نیست! یعنی نتیجه رو خود AMD رسماً منتشر نکرده. یکی از بندگان صالح خدا بوده که معلوم نیست از کجا دستش به کارت رسیده و گفته یه تفعلی هم به TimeSpy بزنیم که ظاهراً مدل "مقوی تر :D" امتیاز گرافیکش 10158 شده، در حالیکه یک کارت خوب و غیر رفرنس GTX 1080 TI هم مثل Gaming X امتیازش 10166 میشه. درسته؟ ^_^

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

هایپ الکی نکرده خدایی واسه رایزن به قول شما هایپ کرد بد بود؟ وقتی تو تستها و نتیجه ازمایشاتی که در کنفرانس خودش به نمایش گذاشت هایپ بود؟ وقتی گفت رایزن 1800x قدرتی برابر با 6900 اینتل داره هایپ بود؟ حتی بعد از تستها معلوم شدش که در خیلی تستها حتی از 6900 هم بهتر عمل کرد !!!!!

وقتی عرضه گرافیک هاش رو اینقدر طول داده حتما خاطر جمع هست که داره اینقدر هایپ راه میندازه !!!

در حقیقت حداقل در بخش بازی تو کنفرانس ها هایپ می کرد. حالا نه  رندرینگ و ... ولی وقتی بازی هارو همیشه  در 4k تست میکرد اونم برای نشون دادن قدرت  سی پی یو، خب این هایپه دیگه حالا نگیم پنهانکاری.

البته بحث گرافیکهای amd جداست ولی حرف سی پی یو شد اینو میگم.

ویرایش شده توسط Nemo
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود

درضمن طبق گفته های خاله لیزا:D و عمو کادوری xDمعماری وگا معماری بهینه شده نسل قبلی نیست و کاملا از نو طراحی شده و فکر میکنم دلیل تاخیر در عرضه اون هم تستهای ازمون و خطا ورفع باگها و مشکلات احتمالی هست  و درایور نویسی جدید برای اون هستB|

من بحثم گرافیک هست

قبول دارم سی پی یو های رایزن خیلی عالی هستن ، روز به روز هم با آبدیت ها دارن توی بازی ها بهتر عمل میکنن.

ولی برای گرافیک ، چه خودش (چه بقیه افراد که کارت میرسه دستشون) خیلی هایپ میکنن بعد وقتی که کارت عرضه میشه میبینید از اون چیزی که میگفت خیلی ضعیت تر بعد آدم دل سرد میشه.

در 29 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دیگه انقدر هم طرفدار بودن یه شرکت یا برند اصلا خوب نیست ها!

تا جایی که من یادمه amd توی چند سال اخیر بهترین کارت های بازار رو نسبت قیمت به کارایی عرضه کرده و ساپورت بسیار بیشتری داده تا انویدیا

برچسب زدن رو  بقیه هم اصلا خوب نیست ! (احتمالا از نظر شما هرکی از AMD یک جمله ضدش بگه میشه فن انویدیا/یا برعکس)

کی گفته من فن انویدیا اینتل هستم ؟

انویدیا هم برای پاسکال در مورد ساپورت DX12 خیلی هایپ کرد آخرش که امد بیرو دیدم افزایش درصدی کارایش نسبت به  AMD کم تر هست

در 18 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود ?

شرکت ها که کارشون همینه، ولی اینجا که اصلاً پای خود AMD در میون نیست! یعنی نتیجه رو خود AMD رسماً منتشر نکرده. یکی از بندگان صالح خدا بوده که معلوم نیست از کجا دستش به کارت رسیده و گفته یه تفعلی هم به TimeSpy بزنیم که ظاهراً مدل "مقوی تر :D" امتیاز گرافیکش 10158 شده، در حالیکه یک کارت خوب و غیر رفرنس GTX 1080 TI هم مثل Gaming X امتیازش 10166 میشه. درسته؟ ^_^

بله من باید جمله بندی رو از میکنه به میکنن تغیر میدادم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 11 ساعت قبل، Nemo گفته است :

در حقیقت حداقل در بخش بازی تو کنفرانس ها هایپ می کرد. حالا نه  رندرینگ و ... ولی وقتی بازی هاروهمیشه  در 4k تست میکنه اونم برای نشون دادن قدرت  سی پی یو، خب این هایپه دیگه حالا نگیم پنهانکاری.

درود

وقتی هنوز موتور بازیها داره واسه سی پی یوهای اینتل بهینه میشه نمیشه از یک معماری تازه نفس انتظار داشت  تنها نمونه بهینه شده که اولین پچ بازی رو واسه رایزن داد استودیویه oxid سازنده بازی ashes بود که نتیجه اون هم معلوم شد سی پی یویه 1800 در اون بازی پا به پای 7700 اینتل اومد  حتی پا به پای 6900 اینتل

2.thumb.PNG.ca02d6ccb6fa16bdf2378e2a522588d5.PNG

حتی نرم افزارهای رندرینگ هم هنوز بهینه سازی لازم رو واسه رایزن ندارن

رایزن نسل اول عرضه شده فقط برای اینکه بازیها و نرم افزارها به مرور برای معماری رایزن بهینه بشن +ryzen  که بیاد قدرت اصلی اون رو نسبت به اینتل میتونید ببینید نسل اول رایزن فعلا دست گرمیه

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، ATER گفته است :

من بحثم گرافیک هست

قبول دارم سی پی یو های رایزن خیلی عالی هستن ، روز به روز هم با آبدیت ها دارن توی بازی ها بهتر عمل میکنن.

ولی برای گرافیک ، چه خودش (چه بقیه افراد که کارت میرسه دستشون) خیلی هایپ میکنن بعد وقتی که کارت عرضه میشه میبینید از اون چیزی که میگفت خیلی ضعیت تر بعد آدم دل سرد میشه.

بله میدونم بحث گرافیکه بنده فقط مثال زدم شما گفتید هایپ میکنه واسه گرافیکها من مثال فقط اوردم 

ولی فقط همین قدر میدونم چون معماری وگا ریبرند نسل قبلش نیست به احتمال فراوان حرفهایی برای گفتن مقابل 1080ti و تایتانxp داره

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من بحثم گرافیک هست

برچسب زدن رو  بقیه هم اصلا خوب نیست ! (احتمالا از نظر شما هرکی از AMD یک جمله ضدش بگه میشه فن انویدیا/یا برعکس)

کی گفته من فن انویدیا اینتل هستم ؟

انویدیا هم برای پاسکال در مورد ساپورت DX12 خیلی هایپ کرد آخرش که امد بیرو دیدم افزایش درصدی کارایش نسبت به  AMD کم تر هست

بله من باید جمله بندی رو از میکنه به میکنن تغیر میدادم.

والا بنده قصد برچسب زدن یا چیز دیگه نداشتم!

یا اصلا به فرض شما فن انویدیا یا هرچیز هم که باشی بازم دوست ما هستی و یکی از کاربرای خوب لیون!

اگه حرف من باعث ناراحتیتون شد شرمنده ;)

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا بنده قصد برچسب زدن یا چیز دیگه نداشتم!

یا اصلا به فرض شما فن انویدیا یا هرچیز هم که باشی بازم دوست ما هستی و یکی از کاربرای خوب لیون!

اگه حرف من باعث ناراحتیتون شد شرمنده ;)

نه عزیز من ناراحتی چرا ، ریس جمهور های مملکت شرمنده.

حالا شما این جا بیان کردید من جواب دادم ، ولی به طور کلی خیلی توی انجمن باب شده ، طرف یه جمله خوب از انویدیا , AMD یا Intel میگه به عنوان فن و سنگ به سینه زن اون برند شناخته میشه .

میری توی یه تاپیک مشاوره ،  قطعه از یکی از این شرکت ها  پیشنهاد  میدی  صدای یکی در میاد که شما از روی خوب بودن مشاوره ندادی به خاطر فن بودنت مشاوره دادی ?.

دوستان یه کمی واقع بینانه برخورد کنید ، بد گفتن یا خوب گفتن از یه برند که دلیل بر فن بودن نمیشه.

منظورم با همه دوستان بود به خودتون نگیرید.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به نظر شما این همه بهبود در معماری  هسته و حافظه میتونه از  1080 ضعیفتر باشه . تازه همون fury x  که داره پا به پای 1070 و 980ti   میاد معماری قبلی پرچمدار amd  بوده .

بخصوص افزایش فرکانس هسته فک کنم حداقل 1500 باشه . برای فیوری ایکس 1100 فک کنم بود .

– 4x Power Efficiency
– 2x Peak Throughput/Performance Per Clock
– High Bandwidth Cache
– 2x Bandwidth per pin
– 8x Capacity Per stack (2nd Generation High Bandwidth Memory)
– 512TB Virtual Address Space
– Next Generation Compute Engine
– Next Generation Pixel Engine
– Next Generation Compute Unit optimized for higher clock speeds
– Rapid Packed Math
– Draw Stream Binning Rasterizer
– Primitive Shaders

اینجا به نظر میرسه  کارت پرچمدار وگا  تو بحث دایرتکست 12 بتونه 1080ti  جلو بزنه حداقل  یکی هم بحث قیمت هست اگه رقابتی باشه عالی خواهد بود و یه تکونی به قیمت های انودیا نیز میزنه .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود ?

کاملا مشخصه نتایج واقعی و معتبر کارت یا کارت های وگا دست بعضی افراد و سایتهای معتبر مثل videocardz و شخص  WhyCry (یکی از بندگان صالح خدا) هست یا اینکه حداقل ازش خبر دارن اما هنوز نمی تونن چیزی بگن یا چیزی منتشر کنن. خود نویسنده ویدئوکاردز تو قسمت کامنت ها گفته بود:

I could post 20 different 3DMark scores of Vega, yet I won't, because they are all over the place and do not represent the final product performance

پس یه چیزایی میدونه.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز به یک نکته مهم توجه کنند او این که به نسبت پولاریس ، وگا یه جهش بسیار بزرگ کرده و روی کاغذ حداقل 2 برابر پولاریس هستش .

اگر یه نگاه فقط به 480 و 580 بندازیم متوجه میشیم که فقط یه مقدار جزئی تغییر در کارت گرافیک چقدر میتونه در قدرتش تاثیر داشته باشه .

حالا ما با کارتی رو به رو هستیم که از هرجهت تغییرات بسیار عمده کرده . یادمون هم نره کارتهای سری 1000 انویدیا همین الان در بازار هستند اگر سری وگا نتونن با پاسکال رقابت کنند عقلانی اینه که اصلا وارد بازار نشن . چون فقط ضرر پشتشه . ای ام دی یه شرکت عظیم هستش . تعداد بسیار زیادی متخصص و بازاریاب داره صحبت سر میلیونها دلار پوله پس نمیاد با دست خودش برای خودش دردسر بسازه . شاید وگا مشکلاتی داشته باشه که در نهایت برای این کارت مشکل ایجاد کنه ( مثل مشکلی که برای سامسونگ به وجود اومد ) اما این که فکر کنیم با یه قیمت بالا و قدرت کم وارد بازار بشه بسیار بسیار دور از ذهن هستش . نقص های اتفاقی نظیر ناپایداری و ... برای هر شرکتی وجود داره اما پرفورمنس و پرفورمنس در برابر دلار بارها تست میشه تا کالا فروش خوبی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

دوستان تمام گیمرها از خداشونه که AMD به رقابت جدی با Nvidia برگرده و اگر هم کسی چیز دیگه ای میگه به خاطر عملکرد نسبتا ضعیف AMD در رقابت برای کارت های گرافیک توی این چند سال اخیره که نا امیدی ایجاد کرده وگرنه با بازگشت شکوهمندانه و رقابتی AMD میتونیم شاهد بهبود قیمت ها و پیشرفت سریع تر و بهتر باشیم !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...