رفتن به مطلب

افزایش دمای ناگهانی پردازنده های Core i7 7700/K کاربران شاکی را به فروم اینتل کشاند

Recommended Posts

Intel-Kaby-Lake-Core-i7.thumb.jpg.94efa1a45f123f4ab4d858a276c5f7b4.jpg

گزارشات منتشر شده در سطح وب و حتی فروم اینتل حال و روز کاربران خسته و وحشت زده ای را توصیف می کند که از دیدن افزایش دمای ناگهانی و عجیب پردازنده های Core i7 7700 خود و توسل آن به نهایت قدرت خنک کننده پردازنده به ستوه آمده اند. این گزارشات تنها اشاره به پردازنده Core i7 7700 دارند اما طبق اظهارات درج شده در فروم اینتل، همین مشکل متقابلاً می تواند برای نسخه با پسوند K نیز اتفاق بیفتد.

7b0fc65df21c.thumb.jpg.e358001157accac2dffdf28d90520a5b.jpg

ظاهراً، کاربران از خیز ناگهانی دمای پردازنده های خود تا دمای 90 درجه سلسیوس (از نهایت دمای ایمن 100 درجه سلسیوس) شاکی هستند و حتی برخی کاربران از فرط استیصال خودشان اقدام به حل مشکل کرده، کولر ضعیف همراه با پردازنده را با کولرهای خنک کننده مایع تعویض کرده اند اما هنوز هم مشکل برای آنها پابرجاست! یکی از کابران فروم گزارش کرده: "علیرغم هیچگونه اورکلاکی، چیپ من هم چنین مشکلی دارد که شدیداً هم آزار دهنده است. حتی بعد از Delid کردن پردازنده و به کارگیری واتر کولری قدرتمند، همچنان گاه و بی گاه فن های آن با حداکثر سرعت شروع به چرخش می کنند تا دمای پردازنده را از نزدیک شدن به دمای خطرناک پایین بکشند."

723b9a018dfc.thumb.jpg.67dd0db37de2f886b381ee0b93f5a874.jpg

اینتل نیز، طبیعتاً با پاسخی سیاست مدارانه، در جواب به این کاربران عنوان کرد: "این گزارش های طرز رفتار پردازنده های نسل هفتمی Core i7 7700/K نشان از افزایش دمایی موقت از حالت دمای موقع بیکاری دارد که در هنگام انجام وظایفی مانند اجرای نرم افزاری یا باز کردن مرورگری کاملاً طبیعی است!"

صادقانه و جدای از طرف گیری های تجاری، ما نیز نمی دانیم آیا واقعاً مشکلی در این میان هست یا خیر اما همچنین نمی توان به گراف های جالبی که در فروم ها منتشر شده بی توجه بود. نظر شما چیست؟ آیا شما نیز به تازگی با این مشکل مواجه شده اید؟

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

لینک به دیدگاه

سلام.

بعد از اپدیت ویندوز 10 به اخرین نسخه یعنی 1703 این مشکل برای من با سی پی یو 6700K هم به وجود اومده. قبلش اصلا این حالت نبود.

البته برای من به صورت کاذب دمای سی پی یو یهو میره رو 50 درجه، کمتر از یه ثانیه بعد برمیگرده رو 26 خودش! این پرش دما خیلی ازاردهندس.

توی بازی و کارهای سنگین دمای س پی یو رو مانیتور کردم و بالای 60 نرفت! ولی اون پرش دما خیلی اذیت کنندس.

به کجا باید شکایت کنم؟

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

بعد از اپدیت ویندوز 10 به اخرین نسخه یعنی 1703 این مشکل برای من با سی پی یو 6700K هم به وجود اومده. قبلش اصلا این حالت نبود.

البته برای من به صورت کاذب دمای سی پی یو یهو میره رو 50 درجه، کمتر از یه ثانیه بعد برمیگرده رو 26 خودش! این پرش دما خیلی ازاردهندس.

البته من توی بازی و کارهای سنگین دمای س پی یو رو مانیتور میکنم و بالای 60 نرفته! ولی اون پرش دما خیلی اذیت کنندس.

به کجا باید شکایت کنم؟

درود 

یکی از جاهایی که موضوع تاپیک بالا داره بحث میشه این لینک هست اما کلاً فکر کنم شما در قسمت اختصاصی پردازنده های اینتل مشکلتون رو گزارش کنید، بهتون پاسخ میدن.

لینک به دیدگاه

درود

برای من هم با ویندوز 10 پیش آمده که بدون دلیل خاصی پردازنده در فرکانس و دمای بالا کار کنه، البته دمای 90 درجه نه. فکر نکنم این مشکل لزوما به 7700 مربوط باشه.

پیازداغش رو زیاد کرده اند.

لینک به دیدگاه

به نظرم بیشتر ایراد نرم افزاری هست تا سخت افزاری . شاید هم سنسوری که دما رو می سنجه ایراد داشته باشه .به هر حال با توجه به اینکه پردازنده رو delid کردن و کولر رو هم عوض کردن مشکل حل نشده . به نظرم بعیده مشکل از چیپ پردازنده باشه . چون اینهمه سریع دما بالا پایین شدن با توجه به اینکه کولر عوض شده و همچنین پردازنده delid با قوانین انتقال حرارت نمی خونه . بهتره از قضاوت عجولانه پرهیز کنیم وایسیم ببینیم اطلاعات مستقل و جدیدتر این گفته رو تایید می کنن یا رد .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

به نظرم بیشتر ایراد نرم افزاری هست تا سخت افزاری . شاید هم سنسوری که دما رو می سنجه ایراد داشته باشه .به هر حال با توجه به اینکه پردازنده رو die کردن و کولر رو هم عوض کردن مشکل حل نشده . به نظرم بعیده مشکل از چیپ پردازنده باشه . چون اینهمه سریع دما بالا پایین شدن با توجه به اینکه کولر عوض شده و همچنین پردازنده die با قوانین انتقال حرارت نمی خونه . بهتره از قضاوت عجولانه پرهیز کنیم وایسیم ببینیم اطلاعات مستقل و جدیدتر این گفته رو تایید می کنن یا رد .

به نظر من که خود پردازنده مشکل داره موقع رندر انیمیشن تویmaxتایم خیلی نوسان داشت خودم تست کردم رو سیستم مشتریم و درصد استفاده از پردازنده  نوسان بیشتری داشت نصبت به 6700. دقیقا تو رندرهای زیر یک ساعت 7700 خوب بود ولی 12 ساعته ها فرقی نداشت و بعضی مواقع 7700 کلوز پروگرم میداد

لینک به دیدگاه

بخاطر اپدیت پر از باگ و نقصان ویندوز 10 هست

بیخود پاور اپشن رو روی high performance ست میکنه بدون هیچ دلیلی که باعث میشه سی پی یو یهو بره تو لود الکی و کاذب و دما به سادگی 60 درجه بشه

بعد این مشکل ویندوزم رو داوندیت کردم درست شد

ورژن 1703 از مزخرف ترین اپدیت هاست

خفت مایکروسافت رو بگیرید نه اینتل

لینک به دیدگاه

نقل قول

بخاطر اپدیت پر از باگ و نقصان ویندوز 10 هست

بیخود پاور اپشن رو روی high performance ست میکنه بدون هیچ دلیلی که باعث میشه سی پی یو یهو بره تو لود الکی و کاذب و دما به سادگی 60 درجه بشه

بعد این مشکل ویندوزم رو داوندیت کردم درست شد

ورژن 1703 از مزخرف ترین اپدیت هاست

خفت مایکروسافت رو بگیرید نه اینتل

شايد حرف شما درست باشه ولى قضيه مصرف فقط در اين ميون نيست ورژن 1703 در كنار اينكه جديده و باگ با خودش اورده طبيعتا در كنار جديد بودنش كلى امكانات مفيد و جالب با خودش داره كه نميشه به اين راحتى از كنارش رد شد (سرعت بالاتر، امكانات گرافيكى بالاتر، تغييرات مفيد زياد و...) كه همراه خودش داره.

شايد طبق معمول مايكروسافت باز با عجله يه چيز رو داده بيرون و بايد تو آبديت بعدى حلش كنه...

مايكروسافت و اينتل نداره همه به فكر منافع خودشونن هر كدوم در كنار كارهاى مفيدشون خرابكارى هم ميكنن طبيعيه

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

دورود دوستان

من یک ماه که کلی پول خرج کردم و یه سیستم برا کارهای گرافیک خریدم

cpu 7700k

mainboardx99i Asus

graphic 1080 nvidia

liquid fan cpu

win 10.1

زمان رندر حتی رندر های معمولی سی پی یو صد میشه و هنگ لحظه  ای میکنه ، واقعا نمیدونم چیکار کنم ،درحالی که با سیستم نصف این هم من به راحتی کار کردم.

خواهشا اگه کسی آگاهی داره کمک کنه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، farshid.ka گفته است :

دورود دوستان

من یک ماه که کلی پول خرج کردم و یه سیستم برا کارهای گرافیک خریدم

cpu 7700k

mainboardx99i Asus

graphic 1080 nvidia

liquid fan cpu

win 10.1

زمان رندر حتی رندر های معمولی سی پی یو صد میشه و هنگ لحظه  ای میکنه ، واقعا نمیدونم چیکار کنم ،درحالی که با سیستم نصف این هم من به راحتی کار کردم.

خواهشا اگه کسی آگاهی داره کمک کنه

سلام دوست عزیز، با جازه استارتر محترم، 

شما چطور پردازنده با سوکت 1151 رو روی مادربرد با سوکت 2011-v3 اسمبل و اجرا کردید؟ (مشخصات سخت افزاری سیستمتون رو اشتباه ذکر کردید)  

دمای پردازنده به چند عامل بستگی داره: دمای محیط، کولینگ و خنک کاری کیس، انتخاب واتر کولر مناسب، محل نصب واتر کولر، اسمبل درست و نصب صحیح واتر کولر و فن ها، استفاده از خمیر مناسب در زیر کولر، میزان اعمال ولتاژ به پردازنده و .... 

شما اگر این چند مورد رو کامل و صحیح و با دقت اجرا کردید، و میخواید پردازنده خنکی داشته باشید، پردازنده رو دلید کنید . 

(اینتل از خمیر حرارتی بی کیفیت در زیر ihs پردازنده هاش استفاده میکنه، و همین موضوع سبب بالا رفتن ناگهانی دما، و هنگ کردن و وقفه در کارایی مفید پردازنده ایجاد میکنه، برای رفع این موضوع پردازنده رو با ابزار خاصی دلید میکنن، یعنی خمیر آشغال اینتل رو با یک خمیر مشتی و جون دار تعویض میکنن) 

اینم دو تاپیک، خرید و فروش و ارائه خدمات دلید توسط آقای بهمنیان کاردرست و عزیز  

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...