رفتن به مطلب

•مـشـکـل مـانـیـتـورهـای ایـسـوس بـا جـریـان بـرق یـا نـویـز کـابـل•

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز

مشکل با چند مدل مانیتور ایسوس از همان لحظه خرید بر سر قطع لحظه ای تصویر هنگام روشن یا خاموش کردن وسیله برقی مثل آنتن هانی یا فندک اجاق گاز و... یا لمس دست که دارای بار الکتریکی داره ، هست

Asus VX24A _ Asus VX248H  _  Asus VX228H

مانیتورها سالم هست و در مکان های مختلف و نمایندگی میگه که مانیتورهای  ایسوس حساس به جریان برق هست دلیل و راه حل این مشکل چیه

ممنون از راهنمایی هاتون

ویرایش شده توسط milad-over
لینک به دیدگاه

با سلام من هم 3-4 سال پیش یه مانیتور ایسوز خریدم همین مشکل رو داشتم.
که با عوض کردن کابل d-sub درست شد.

یه کابل d-sub خریدم یه خرده گرون تر از معمولیا بود بعدش درست شد.

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیز

مشکل با چند مدل مانیتور ایسوس از همان لحظه خرید بر سر قطع لحظه ای تصویر هنگام روشن یا خاموش کردن وسیله برقی مثل آنتن هانی یا فندک اجاق گاز و... یا لمس دست که دارای بار الکتریکی داره ، هست

Asus VX24A _ Asus VX248H  _  Asus VX228H

مانیتورها سالم هست و در مکان های مختلف و نمایندگی میگه که مانیتورهای  ایسوس حساس به جریان برق هست☻ دلیل و راه حل این مشکل چیه

ممنون از راهنمایی هاتون

آره آقا میلاد ما هم این مشکلو داریم   (Asus vx24ah)

هر کاری کردیم درست نشد 

دقیقاً هر 30 دقیقه یه بار اینطوری میشه یعنی صفحه کلا سیاه میشه و بعد  از دو ثانیه درست میشه 

دوستان راهنمایی کنن  چطوری مشکلو حل کنیم ؟؟؟

ویرایش شده توسط sniiiper
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sniiiper گفته است :

آره آقا میلاد ما هم این مشکلو داریم 

هر کاری کردیم درست نشد 

چند ساعت قبل با تهران تماس گرفتم گفتن مانیتور ها سالم هستن و فقط به جریان برق واکنش نشون میدن و ولتاژ کم و زیاد میشه هنگام استارت لوازم برقی دیگه و این به برق مکان بستگی داره

برا دوستم که دست بزنی بقول عامیانه جرقه بزنه تصویرش میره

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Rengar گفته است :

با سلام من هم 3-4 سال پیش یه مانیتور ایسوز خریدم همین مشکل رو داشتم.
که با عوض کردن کابل d-sub درست شد.

یه کابل d-sub خریدم یه خرده گرون تر از معمولیا بود بعدش درست شد.

ما از hdmi  استفاده میکنیم

اگه از کابل بباشه یه hdmi  خوب  میگیریم

لینک به دیدگاه

درود

من تقریبا با همه ی نمایشگرهام که با کابل دیسپلی وصلند چنین مشکلی دارم، گوشی هم که زنگ می خوره لحظه ای قطع می شه، با کارتهای قوی تر کمتر پیش می آد ولی با ایسوس این مشکل رو ندیده ام.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

من تقریبا با همه ی نمایشگرهام که با کابل دیسپلی وصلند چنین مشکلی دارم، گوشی هم که زنگ می خوره لحظه ای قطع می شه، با کارتهای قوی تر کمتر پیش می آد ولی با ایسوس این مشکل رو ندیده ام.

آقا سعید فکرکنم  این مشکل بیشتر در سری V  ایسوس وجود داشته باشه

خیلی جالبه من تایم گرفتم تقریبا 30 دقیقه یه بار اینطوری میشه 

واقعا  اذیت میکنه 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ولی برا ما برعکسه بغیر ایسوس کل مانیتورا فاقد این مشکلن

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، sniiiper گفته است :

واقعا  اذیت میکنه 

دو تا نمایشگر اصلی ما dell 2713h و nec pa272w روی کارت کوادرو m2000 همین مشکل رو دارند. ولی vx239 و اندازه های مختلف mx رو  با همه ی کابلها آزموده ام اینطور نیستند.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، sniiiper گفته است :

واقعا  اذیت میکنه 

تایم خاصی نداره هر زمان که وسیله ای شروع به استارت میکنه این نویز رو ایجاد میکنه و احتمالا هم از نویز پذیری کابل باشه

احتمالا در مکان شما هر نیم ساعت یه وسیله برقی استار یا استوپ میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دو تا نمایشگر اصلی ما dell 2713h و nec pa272w روی کارت کوادرو m2000 همین مشکل رو دارند. ولی vx239 و اندازه های مختلف mx رو  با همه ی کابلها آزموده ام اینطور نیستند.

درسته پس یعنی این یک امر طبیعی هست و نوعی نویز پذیری هست

دوستمون گفتن با تعویض کابل حل شده ایا درست میشه با تعویض کابل؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

این اتفاق زمانی برای من رخ میده که آنتن هانی که برقی هست روشن یا خاموش میکنم یا از فنک اجاق گاز که برقی هست استفاده میشه

برا دوستم زمانی هست که دست به کیس بزنی و دست بار الکتریکی داشته باشه یا با کم و زیاد کردن ولوم اسپیکر اینطور میشه با توجه به hdmi  بودن کابل شاید نویز ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

درسته پس یعنی این یک امر طبیعی هست و نوعی نویز پذیری هست

دوستمون گفتن با تعویض کابل حل شده ایا درست میشه با تعویض کابل؟؟

در 5 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

این اتفاق زمانی برای من رخ میده که آنتن هانی که برقی هست روشن یا خاموش میکنم یا از فنک اجاق گاز که برقی هست استفاده میشه

برا دوستم زمانی هست که دست به کیس بزنی و دست بار الکتریکی داشته باشه یا با کم و زیاد کردن ولوم اسپیکر اینطور میشه با توجه به hdmi  بودن کابل شاید نویز ایجاد میکنه

من کابل دیسپلی 500 هزار تومانی هم که بنا به ادعای فروشنده طلا و تیتانیوم و زعفران و و زیره و یک عالمه جادوجنبل درش استفاده شده آزمودم ولی حل نشد. چیزی که متوجه شده ام با کابلهای بیکیفیت این مشکل بیشتره و با کارتهای گرافیکی قوی کمتر پیش می آد.  چون دو تا نمایشگر همزمان استفاده میشه باز قطعی ها از حالت تکی بیشتره، و خیلی هم آزاردهنده است. در کنارش مشکلات دیگری هم هست مثل ریست شدن چیدمان دسکتاپ چندوقت یکبار و منتقل شدن همه پنجره های در حالت اجرا روی یک نمایشگر پس از خروج از حالت اسلیپ.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

من کابل دیسپلی 500 هزار تومانی هم که بنا به ادعای فروشنده طلا و تیتانیوم و زعفران و و زیره و یک عالمه جادوجنبل درش استفاده شده آزمودم ولی حل نشد. چیزی که متوجه شده ام با کابلهای بیکیفیت این مشکل بیشتره و با کارتهای گرافیکی قوی کمتر پیش می آد.  چون دو تا نمایشگر همزمان استفاده میشه باز قطعی ها از حالت تکی بیشتره، و خیلی هم آزاردهنده است. در کنارش مشکلات دیگری هم هست مثل ریست شدن چیدمان دسکتاپ چندوقت یکبار و منتقل شدن همه پنجره های در حالت اجرا روی یک نمایشگر پس از خروج از حالت اسلیپ.

خوب این مشکلات برا ما نیست فقط یه لحظه رفت و برگشت هست

لینک به دیدگاه

اگر استابیلایزر (مثلا محافظ یخچال) داری، سرراه نمایشگر بگذار ببین کمتر می شه یا نه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

کامپیوتر و مانیتور ارت بهشون وصله؟؟؟کابلهای اتصال ارت دار هستند؟؟؟؟؟بدنه کارت گرافیک کامل به کیس پیچ شده؟؟؟؟

اگر ارت ندارید یا از درستی کارکردش اطمینان ندارید .سیم ارت را وصل کنید به شوفاژ ببینید درست میشه یا نه

راه دیگه هم اینه که یدونه سیم وصل کنید به پیچ کیس و اون را به ارت یا شوفاژ وصل کنید .فقط اتصالات را خوب چک کنید که وصل باشه و جریان برق را عبور بده

اگر با ارت حل نشد .کابل مانیتور را جنسی بخرید که نویز گیرهای بزرگی داشته باشه .منظورم همون برآمدگی های روی کابله .

اگر بازم درست نشد ببینید همین نویز گیرها را می تونید به صورت جدا تهیه کنید و روی کابل نصب کنید .

71FLnYm20fL._SX425_.jpg

اگر بازم درست نشد راه حل جناب بهمنیان یعنی استابلایزر را امتحان کنید فقط استابلایزری که فیلتر داشته باشه نه فقط تنظیم کننده ولتاژ

و در نهایت اگر هیچ کدوم از راه ها جواب نداد

eye_test.jpg

فقط اگر خواستید این راه را امتحان کنید .حتما فیلم بگیرید .برای پخش زنده هم می تونید با آقای حسینی هماهنگ کنید?

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

سلام.

منم mx299 دارم با کابل دیسپلی 30 تومنی وصل هست.

یه مدت تو خونه ی دیگه بودم وقتی مهتابی روشن میکردم این مانیتور خاموش روشن میشد. خونه قدیمی بود و طبیعتا همه سیم هاش بیش از 30 سال کارکرده بودن. اما الان تو اتاق خودم در خانه تازه بازسازی شده که سیم ها نو هستن این مشکل نیست.

فک کنم مشکل از سیم های برق باشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اگر استابیلایزر (مثلا محافظ یخچال) داری، سرراه نمایشگر بگذار ببین کمتر می شه یا نه. 

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

کامپیوتر و مانیتور ارت بهشون وصله؟؟؟کابلهای اتصال ارت دار هستند؟؟؟؟؟بدنه کارت گرافیک کامل به کیس پیچ شده؟؟؟؟

اگر ارت ندارید یا از درستی کارکردش اطمینان ندارید .سیم ارت را وصل کنید به شوفاژ ببینید درست میشه یا نه

راه دیگه هم اینه که یدونه سیم وصل کنید به پیچ کیس و اون را به ارت یا شوفاژ وصل کنید .فقط اتصالات را خوب چک کنید که وصل باشه و جریان برق را عبور بده

اگر با ارت حل نشد .کابل مانیتور را جنسی بخرید که نویز گیرهای بزرگی داشته باشه .منظورم همون برآمدگی های روی کابله .

اگر بازم درست نشد ببینید همین نویز گیرها را می تونید به صورت جدا تهیه کنید و روی کابل نصب کنید .

71FLnYm20fL._SX425_.jpg

اگر بازم درست نشد راه حل جناب بهمنیان یعنی استابلایزر را امتحان کنید فقط استابلایزری که فیلتر داشته باشه نه فقط تنظیم کننده ولتاژ

و در نهایت اگر هیچ کدوم از راه ها جواب نداد

eye_test.jpg

فقط اگر خواستید این راه را امتحان کنید .حتما فیلم بگیرید .برای پخش زنده هم می تونید با آقای حسینی هماهنگ کنید?

ممنون از راهنمایی جامعتون

در برخی موارد این اتفاق در تلویزیون یا دستگاه دیجیتال هم رخ میده اونارو چطور به ارت یا شوفاژ وصل کینم

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

منم mx299 دارم با کابل دیسپلی 30 تومنی وصل هست.

یه مدت تو خونه ی دیگه بودم وقتی مهتابی روشن میکردم این مانیتور خاموش روشن میشد. خونه قدیمی بود و طبیعتا همه سیم هاش بیش از 30 سال کارکرده بودن. اما الان تو اتاق خودم در خانه تازه بازسازی شده که سیم ها نو هستن این مشکل نیست.

فک کنم مشکل از سیم های برق باشه.

موفق باشید.

ممنون تشکر

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

در برخی موارد این اتفاق در تلویزیون یا دستگاه دیجیتال هم رخ میده اونارو چطور به ارت یا شوفاژ وصل کینم

سلام

اگر این اتفاق تو تلویزیون و دستگاه دیجیتال هم رخ میده مشکل از مانیتور نیست 

مانیتور vx238h دارم تا به حال چنین مشکلی که شما دارید رو مشاهده نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 11 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

باید بیوفتید تو خرج یدونه استابلایزر قوی و خوب سر کنتور خونه نصب کنید

یا اینکه دستگاهی که نویز دارند را ارت کنید مثل اجاق گار که خودش روش ارت طراحی شده

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ح م ی د گفته است :

سلام

اگر این اتفاق تو تلویزیون و دستگاه دیجیتال هم رخ میده مشکل از مانیتور نیست 

مانیتور vx238h دارم تا به حال چنین مشکلی که شما دارید رو مشاهده نکردم

سلام عزیز وقت بخیر

ماهم میدونیم مانیتورها سالمن

دنبال راه حلی برای این چالش هستیم

یا از نواسانات برق یا کابل یا از اتصالات هستش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

باید بیوفتید تو خرج یدونه استابلایزر قوی و خوب سر کنتور خونه نصب کنید

ای داد من

چقدری هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، milad-over گفته است :

ای داد من

چقدری هست؟

مثلا این مدل 1100قیمت داره

http://digikharid.com/فاراتل-استابلایزر-Faratel-Stabilizer-STB25R

تازه خبر بد اینه که ممکنه بخرید نصب کنید بازم مشکل سرجاش باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...