رفتن به مطلب

پیدا کردن کار بدون پارتی و سابقه ی کار- مگه میشه؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، Daniel110 گفته است :

سلام.
عذر می خوام جسارتا اهل کدوم شهر هستید؟
اگر مشهدی هستین شاید بتونم کمک تون کنم

درود ، مگه همین مشهدی ها نجاتت بدن ، یه کمکی برا منم جور کن .

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amirbibak0 گفته است :

دوست عزیز ، کجا کار نیست ، در یک کلمه خلاصه کن مهارت کار کردن ندارم ، (وقتی مهارت کار رو نداری ، فقط یک کار می مونه اوم حمالی ) مشکل از شما ست .

بنده مشهد زندگی می کنم ، وبلاگ نویسی و تولید محتوا رو خیلی دوست دارم ، بخاطر همین کار فتوشاپ  و ویراستاری و ترجمه ام را به طور مناسب یاد گرفتم .

1-تو سایت "جاب.اینجا" یه کار پیدا کردم تو تهران ، قرار بود برای یک شرکت هاست تولید محتوا کنم ، منم بسم الله 27 روز کار می کردم . ... .. فک کن 27 روز از راه دور کار می کردم ، (بعدش مدیر شرکت گفت کارت خوبه ولی چون راه دور و دسترسی خاصی بهت نداریم ، و نمی تونیم زمان کارت رو حساب کنیم ، دیگه نمی تونیم با هم همکاری کنیم  . من زیاد بدم نیومد زمان امتحان هام بود نمی تونستم فعالیت کنم براشون ، فرداش پیام داده شماره حساب ، فرستادم براش 550.000 تومان برام انتقال داد ، انقد خوشحال شدم نمی دونستم چیکار کنم ).............

2-شوهر خالم ، برقکار حرفه ای  (فقط کار منزل ور میدار) ، اونم تهران هست ، خانواده ماهم میریم تعطیلات تهران ، من با عموم (که همون شوهرخالمه)   ، میرم سرکار ، هر خونه که میرفتیم ، به عنوان انعام یه چیزی می گرفتم ، آخر شب نزدیم 100.000-150.000 برام در میومد ، (البته از ساعت 8صبح الی 10شب)(و نیز همه روزها شبیه هم نیست)

.........

هنوز من حرفه ای وارد کار نشدم ، دانشجو هم ، "کافیه فقط تو هر زمینه فعالیت می کنی حرفه ای باشی .. (حرف یک از معلم هام بود)"

در ضمن من از شما یک سال کوچک ترم .

مرده حسابی  نشستی توی سایه میگی لنگش کن.

شما میگی شوهر خالم ، من همون شوهر خاله هم ندارم ، نمیدونم توی تفکر بعضی از دوستان پارتی چه معنایی میده واقعا.

والله من از خدامه پیش یکی مثل شوهر خاله شما کار کنم روزی 10-12 ساعت آخر روز بهم 50-100 تومن هم بده. این میشه حدود ماهی 1500-2000 هزار تومن)

گفتم که اندازه یه  کسی که خدمات کامپیوتری کار میکنه بلدم (حتی کمی هم بیشتر) ، قبلا هم توی کرج زندگی میکردیم یک سال توی گیم نت کار کردم ، به طوری که طرف صاحبش بود ولی بیشتر کار ها رو من انجام میدادم ، خودش بیشتر بازی میکرد ?

از همون جا هم بود به سخت افزار علاقه پیدا کردم.

شاید توی شهرستان ها با 500-700 تومن پول  زندگی کسی سپری بشه ولی توی تهران شما یک درصد هم فکر این رو نکن که بشه با این پول زندگی کرد.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Cantaver گفته است :

www.designcrowd.com

یه سری به این سایت بزنین شاید به دردتون خورد

رفتم توی سایت ولی متوجه نشدم موضوع دقیق چی هست

میشه لطفا توضیح بدید.

مرسی.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ATER گفته است :

عزیز من والله خیلی بهتره 

چرا ؟  

چون توی تهران قیمت خونه ده برابر بیشتره.

من توی منطقه 4  تهران مرغ قیمتگرفتم  7500  همون روزش تو محمد شهر کرج قیمت گرفتم 5200.

هزینه حمل و نقل ، آب برق گاز و... هم بماند.

هزینه زندگی توی تهران خیلی خیلی بیشتره.

من میگم طرف میگه 13 ساعت کار در روز ماهی 700 تومن.

اون یکی میگه 13 ساعت کار در روز جعمه ها هم باید بیای ماهی 800 تومن.

هیچ تفاوتی نداره با کاری که به شما پیش نهاد داد گرچه کار شما احتمال قوی از حمالی که این ها میخواستن سبک تر هست ، فقط شما جایی هستی که هزینه زندگی کم  تره.

هیچ میدونستی اینجا خونه متری 3 الی 4 میلیون هست ، هیچ میدونستی اینجا هم مرغ کیلویی 7500 هست(این مورد و میتونم عکس بگیرم بفرستم)

هیچ میدونستی اینجا قیمت یک سری از کالا ها از تهران بالاتر هست

هیچ میدونستی اینجا ما توی فصل زمستون باید ماهی تقریبا 100 و خورره ای پول گاز بدیم

مگه میشه مگه داریم؟؟!؟!؟!؟!؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ATER گفته است :

مرده حسابی  نشستی توی سایه میگی لنگش کن.

شما میگی شوهر خالم ، من همون شوهر خاله هم ندارم ، نمیدونم توی تفکر بعضی از دوستان پارتی چه معنایی میده واقعا.

گفتم که اندازه یه  کسی که خدمات کامپیوتری کار میکنه بلدم (حتی کمی هم بیشتر) ، قبلا هم توی کرج زندگی میکردیم یک سال توی گیم نت کار کردم ، به طوری که طرف صاحبش بود ولی بیشتر کار ها رو من انجام میدادم ، خودش بیشتر بازی میکرد ?

از همون جا هم بود به سخت افزار علاقه پیدا کردم.

شاید توی شهرستان ها با 500-700 تومن پول  زندگی کسی سپری بشه ولی توی تهران شما یک درصد هم فکر این رو نکن که بشه با این پول زندگی کرد.

عزیز فکر پارتی رو از سرت بیرون کن ، اگه تا 10 سال دیگه هم ادامه ندیم ، میگی قابیل هابیل ، پارتیشون "آدم "بوده ، حتما می خوای بگی عموم پارتی داشته ، منم تو شرکت استخدام (چه باکلاسه کلمه استخدام) شدم پارتی داشتم ، کارم دیدن ، گفتن بد نیست ادامه بده . 

شما بجای اینکه دنبال قاتل بروسلی باشی ، دنبا چندتا مهارت باش ، اگه کار پیدا نکردی .!!!!!!!!

همه چی برمیگرده به خودت  ، قبول نداری اینو !!!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amirbibak0 گفته است :

عزیز فکر پارتی رو از سرت بیرون کن ، اگه تا 10 سال دیگه هم ادامه ندیم ، میگی قابیل هابیل ، پارتیشون "آدم "بوده ، حتما می خوای بگی عموم پارتی داشته ، منم تو شرکت استخدام (چه باکلاسه کلمه استخدام) شدم پارتی داشتم ، کارم دیدن ، گفتن بد نیست ادامه بده . 

شما بجای اینکه دنبال قاتل بروسلی باشی ، دنبا چندتا مهارت باش ، اگه کار پیدا نکردی .!!!!!!!!

حتی خود سران مملکت هم میگن کار نیست شما میگی ما نمیبینیم 

عجب!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، M-yousef گفته است :

حتی خود سران مملکت هم میگن کار نیست شما میگی ما نمیبینیم 

عجب!

دوست عزیز ، جمله "کار نیست اشتباه است " ، " کار کمه " درسته ، دختر .و.ز.ی.ر. هم بنده خدا و بیچاره و درمانده بود رفت 200م.ی.ل.ی.و.ن لباس بچه از ا.ی.ت.ا.ل.ی.ا وارد کرد ، هرکی بیکاره بزنه تو کار وارادات .

بنده 3ماه داخل حرم مطهر امام رضا کار کردم ، تا تونستم ، یه گوشی خوب بگیرم ، (یعنی خدایش حرم بخوای بری سرکار ، باید پارتیت خیلی کلفت باشه )

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بهترین و ساده ترین راه تو جواب اینجور سوالا اینه که شروع کنم به نالیدن از وضعیت موجود و شکایت و گلایه. که البته گاهی روزگار اونقدر سخت میگیره بهت که واقعا چاره ای نداری. اما سعی می کنم یک سری از تجارب خودمو دوستانه باهات در میون بزارم شاید به دردت بخوره. بدردتون هم نخورد و به نظرت درپیت بود به بزرگی خودتون ببخشید ببین گفتین 20 سالتونه.

(نظرات این قسمت اصلا برای نامید  و مایوس کردن شمانیست) این رو بهت اطمینان میدم که مشکلاتی که الان باهاش روبرو شدی در برابر مشکلاتی که تو 25 سالگی داری خیلی کمه. تو ادامه زندگی خیلی از ارزوهایی که داری بهشون نمی رسی. اگر مشکل کارتون حل بشه قطعا خدا یک مشکل دیگه سر راهت میزاره. «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِي كَبَدٍ؛ كه ما انسان را در رنج آفريديم». این هم مدل دنیاست خدا افریده دیگه دست من و شما  و پارتی و سواد نیست

خوب حالا شما در برابر این شرایط دوتا راه داری

1-یا ناامید میشی و خودت با شکوه از زمین و زمان آروم میکنی. که خوب یه راه حل موقتیه و شاید ارومت کنه ولی هیچ مشکلت رو حل نمیکنه. و 10 -15 سال دیگه میشه جز ادمایی که احتمالن قبلن دیدیشون که برای همه ناکامی هاشون هزار و یک دلیل میارن و همیشه مینالن حتی اگر وضعیت خوبی داشته باشن.

2- اگه بی خیال راه اول شدی و  مثل من هیچ پارتی نداری خودت میمونی و خدای خودت و یک راه خیلی سخت.اما اگر بتونی با متانت بردباری با مشکلاتت برخورد کنی شک نکن که اگر با توکل به خدا جلو بری میتونی بخشی از مشکلاتت رو حل کنی (نه همشون رو). یک سری از مشکلاتت هم قسمتت هست(البته نمیدونم به قسمت و قضا و قدراعتقاد دارین)و کاری از دستت بر نمییاد.

خوب حالا از منبر بیام پایین 

من پیشنهاد خاصی الان واسه پیدا کردن کار واسه شما ندارم ولی سعی کن به کار کردن حمالی نگی. این باعث میشه که همیشه از کاری که پبدا کنی هم بنالی. شما الان اول جونیته و تخصص  و مهارت خیلی زیادی نداری بنابراین حتما باید شرایط یک شخص نوپا و تازه کار رو تحمل کنی تا بتونی تو هر کاری که انتخاب کردی ماهر بشی.( حتی از تصورت هم کلمه حمالی رو بنداز بیرون)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

?

هیچ میدونستی اینجا خونه متری 3 الی 4 میلیون هست ، هیچ میدونستی اینجا هم مرغ کیلویی 7500 هست(این مورد و میتونم عکس بگیرم بفرستم)

هیچ میدونستی اینجا قیمت یک سری از کالا ها از تهران بالاتر هست

هیچ میدونستی اینجا ما توی فصل زمستون باید ماهی تقریبا 100 و خورره ای پول گاز بدیم

مگه میشه مگه داریم؟؟!؟!؟!؟!؟

این موضوعی که میگم برای سال پیش هست ولی الان قیمت ندارم مرغ چنده.

عزیز من این جا خونه متری 6-7 تومن هست  حالا باز بستگی داره نوساز باشه و..

80 متر خونه قدیمی ساز ، 10 تومن پیش ، ماهی 1200

آخرین قیمتی هم که دارم از چیزی پیاز هست که امروز خریدم    کیلوی 2500

گاز هم با این که یه بخاری بیشتر نداریم توی زمستون دو ماهی 200-250 پول گاز میدادیم

این که هزینه زندگی توی تهران خیلی بیشتر هست توش شکلی نیست

در 2 دقیقه قبل، amirbibak0 گفته است :

همون طور که بالا تر گفتم شما نشستی تو سایه میگی لنگش کن.

کسی که پارتی نداره حتی به از تست هم نمیگیرن ببین یاور چی بلده ، چند مرده حلاجه.

رفته بودم زیرزمین مرکز کامپیوتر ولیعصر برای اسمبل ، چنتا از انبار دار هاشون که توشون کسی اسمبل میگرد رفتم حرف زدم فقط یکیشون کسی رو میخواستم ، گفتم بعش من فقط واتر کولر Open loop نبستم ، ولی طرف میگفت تو باید حتما یکی رو داشته باشی از توی بازار ضمانتت رو بکنه ، اون هم نداری باید یکی رو داشته باشی کارمند دولتی باشه فیش حقوقی داشته باشه و..  سفته هم که قبول نمیکرد.

ولی در کل شما منطق بحث در این زمینه رو ندارید ، برای این که تاحالا نشده پارتی نداشته باشید و کارتون گیر کنه تا بفهمید منظور بنده و چنتا از دوستان رو (بنا به گفته خودتون)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

سلام 

دوست عزیز بهترین و ساده ترین راه تو جواب اینجور سوالا اینه که شروع کنم به نالیدن از وضعیت موجود و شکایت و گلایه. که البته گاهی روزگار اونقدر سخت میگیره بهت که واقعا چاره ای نداری. اما سعی می کنم یک سری از تجارب خودمو دوستانه باهات در میون بزارم شاید به دردت بخوره. بدردتون هم نخورد و به نظرت درپیت بود به بزرگی خودتون ببخشید? ببین گفتین 20 سالتونه.

(نظرات این قسمت اصلا برای نامید  و مایوس کردن شمانیست) این رو بهت اطمینان میدم که مشکلاتی که الان باهاش روبرو شدی در برابر مشکلاتی که تو 25 سالگی داری خیلی کمه. تو ادامه زندگی خیلی از ارزوهایی که داری بهشون نمی رسی. اگر مشکل کارتون حل بشه قطعا خدا یک مشکل دیگه سر راهت میزاره. «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ فِي كَبَدٍ؛ كه ما انسان را در رنج آفريديم». این هم مدل دنیاست خدا افریده دیگه دست من و شما  و پارتی و سواد نیست?

خوب حالا شما در برابر این شرایط دوتا راه داری

1-یا ناامید میشی و خودت با شکوه از زمین و زمان آروم میکنی. که خوب یه راه حل موقتیه و شاید ارومت کنه ولی هیچ مشکلت رو حل نمیکنه. و 10 -15 سال دیگه میشه جز ادمایی که احتمالن قبلن دیدیشون که برای همه ناکامی هاشون هزار و یک دلیل میارن و همیشه مینالن حتی اگر وضعیت خوبی داشته باشن.

2- اگه بی خیال راه اول شدی و  مثل من هیچ پارتی نداری خودت میمونی و خدای خودت و یک راه خیلی سخت.اما اگر بتونی با متانت بردباری با مشکلاتت برخورد کنی شک نکن که اگر با توکل به خدا جلو بری میتونی بخشی از مشکلاتت رو حل کنی (نه همشون رو). یک سری از مشکلاتت هم قسمتت هست(البته نمیدونم به قسمت و قضا و قدراعتقاد دارین)و کاری از دستت بر نمییاد.

خوب حالا از منبر بیام پایین ?

من پیشنهاد خاصی الان واسه پیدا کردن کار واسه شما ندارم ولی سعی کن به کار کردن حمالی نگی. این باعث میشه که همیشه از کاری که پبدا کنی هم بنالی. شما الان اول جونیته و تخصص  و مهارت خیلی زیادی نداری بنابراین حتما باید شرایط یک شخص نوپا و تازه کار رو تحمل کنی تا بتونی تو هر کاری که انتخاب کردی ماهر بشی.( حتی از تصورت هم کلمه حمالی رو بنداز بیرون)

یعنی تحلیلت عالی بود ، خیلی قشنگ نوشته ی خسته نباشی . انشالله خدا پشت هیچ کس را خالی نکنه ،

امیدوارم ، ایران به جایگاهی که حقش هست برسه (از نظر سطح درآمد و معیشت خانواده ها) ،

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ATER گفته است :

فکر کنم بهتره پست اول رو آبدیت کنم دوستان پست های بعدش که گفتم در بنده قشنگ به اندازه یه خدمات کامپیوتری کار بلدم رو نخوندن.

بیشتر از این هم بخوام یاد بگیرم که میشه برنامه نویسی ، IT یا تعمیر سخت افزاری.

همه این ها برای یاد گیری به مهارت و پول نیاز داره که بنده اصلا پولی ندارم .

کل کل سرمایه بنده توی این دو سال که نیمه وقت خورده خورده کار کردم ، شده همین  کامپیوتر که میبینید./ البته یکی از رم هاش و سی پی یوش هم برای بنده نیست سرماه باید پسش بدم.(توی امضا هست مشخصاتش)

عزیز جان  خدمات کامپیوتری الان مهارت خیلی زیادی نیست و دست توش زیاده . شاید طراحی سایت خوب باشه که خوب لازمه هم خودت دنبالش باشی و هم مطالعه کنه و هم کلاس بری. شما حداقل نیاز به پول اولیه دارید تا مهارت کسب کنید و بدون هیچ پولی حقیقتش کار خاصی نمیشه  کرد . شما می تونید مثلا برنامه نویسی رو با مطالعه کتاب شروع کنی. سوالی هم داشتی می تونی از فروم های برنامه نویسی بپرسی اما حقیقتش به هیچ وجه نذار زمانت هدر بشه . سعی کن در اون تایم کاری رو یاد بگیری که فردا به دردت بخوره.

لینک به دیدگاه

یه برنامه میگم برو پیادش کن موفق میشی تو این زمونه ی بسیار مضخرف و تو همچین کشوری.سنت خوبه برو فروشنده شو اما فروشنده یه چیزی که بعدا بتونی یا مغازه باز کنی یا حداقل بتونی اون محصول رو تولید کنی . اسمبل و نصب ویندوز رو هم از سرت بنداز بیرون الان هر الف بچه ای اینایی که گفتی رو بلده کلا از کامپیوتر بیا بیرون و میز نشینی رو فعلا بیخیال شو و یکم تلاش کن یا اینکه برو کلاسی چیزی یه چیزای تخصصی یاد بگیر مانند طراحی سایت و ... که اونارم متاسفانه به دخترا میدن کار کنن خخخخ

لینک به دیدگاه

آدم این کلیپ رو می بینه واقعا متاثر میشه . ان شاالله که پدری شرمنده زن و بچه اش نشه . عزیز باز خوبه الان اول جوانی با معضل بیکاری روبه رو هستی و جز خودت به کسی قرار نیست جواب پس بدی . خانواده داشته باشی و بیکار باشی بسیار سخته.

http://www.fardanews.com/fa/news/663428/فیلم-درد-دل‌های-تکان-دهنده-یک-کارگر-بیکار-شده

لینک به دیدگاه

دوستان من تاپیک نزدم که بنالم چرا اشتباه میگیرد

من فقط سوالم این بود که بدون "آیا میشه بدون پارتی و رزومه کاری ، شغلی توی تهران پیدا کرد که به اندازه کاری که طرف انجام میده مزدش رو بدن"

من مشکلی ندارم که برم  کف مغازه جارو کنم ، توی رستوران ظرف بشورم ، گارسون باشم ، صندوق دار باشم ، فروشنده ساده باشم.

وقتی من میگم حمالی منظورم اینه که برای ساعت کاری که از بیگاری میکشن بهت پول منصفانه نمیدن.

والله به خدا 13 ساعت از کسی بیگاری کشیدن حقوق یک ماهش 700 تومن نیست ، هیچ جای دنیا نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ATER گفته است :

همون طور که بالا تر گفتم شما نشستی تو سایه میگی لنگش کن.

کسی که پارتی نداره حتی به از تست هم نمیگیرن ببین یاور چی بلده ، چند مرده حلاجه.

رفته بودم زیرزمین مرکز کامپیوتر ولیعصر برای اسمبل ، چنتا از انبار دار هاشون که توشون کسی اسمبل میگرد رفتم حرف زدم فقط یکیشون کسی رو میخواستم ، گفتم بعش من فقط واتر کولر Open loop نبستم ، ولی طرف میگفت تو باید حتما یکی رو داشته باشی از توی بازار ضمانتت رو بکنه ، اون هم نداری باید یکی رو داشته باشی کارمند دولتی باشه فیش حقوقی داشته باشه و..  سفته هم که قبول نمیکرد.

ولی در کل شما منطق بحث در این زمینه رو ندارید ، برای این که تاحالا نشده پارتی نداشته باشید و کارتون گیر کنه تا بفهمید منظور بنده و چنتا از دوستان رو (بنا به گفته خودتون)

گفتی پارتی یاد یه چیزی اوفتادم ، یه دوره تکمیلی نامی هست برای بس.یج هست ، اگه این دوره بری لازم نیست دیگه سرب.ازی ، سه ماه آموزشی رو بری .

یه مهلت 10 روزه برای ثبت نام داشت ، هرکار کردم نشد که بشه ، بتونم برم (گیر امضا ، تاییده ها و مدرک دیپلم بودم ) ،روز آخر بود قطع امید کرده بودم ، به عموم یه زنگ زدم ، گفتم همچین مشکلی دارم ، گفت برات درستش می کنم ، "یه کانال زد " ، همونجا ، پرونده ناقص رو گرفتن ، ثبت نام شدم  رفتم .......

لامصب توی بسیج تا دلت بخوای پارتی دارم ، ولی بیرون هیچی . هر مشکلی دارم با زنگ درست میشه . خیلی کار راه اندازه.

یعنی این 10 روزی که می رفتم میومدم، خیلی اذیت شدم ، انقد گفتن بهم برو از اتاق بیرون . ولی از اخرش آشنا شدیم .

.

.

کلید اسرار این قسمت " پارتی دوست تاشتَنی "

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

آدم این کلیپ رو می بینه واقعا متاثر میشه . ان شاالله که پدری شرمنده زن و بچه اش نشه . عزیز باز خوبه الان اول جوانی با معضل بیکاری روبه رو هستی و جز خودت به کسی قرار نیست جواب پس بدی . خانواده داشته باشی و بیکار باشی بسیار سخته.

http://www.fardanews.com/fa/news/663428/فیلم-درد-دل‌های-تکان-دهنده-یک-کارگر-بیکار-شده

بله خدارو شکر از این نظر خیلی جلو هستم.

لینک به دیدگاه

به نظر من شما اصلا به فکر تحصیلات نباش الان سنت هم خوب هست اگر این کار رو بکنی قول میدم 5 سال دیگه خودت برای خودت مغازه میزنی 

اول شما برو ببین دورو برت تو بازار کیو داری مثلا بوتیک یا توی الاعدین بازار موبایل یا کامپیوتر یا مرغ و گوشت میری در مغازشون شروع میکنی به کار گری نم نم راه و چاه کار رو یاد گیر و بعدش با پولی که جمع کردی و یخورده اگر بتونی از پدر مادرت سرمایه بگیری خودت کسب و کار خودت رو خواهی داشت و یا اینکه اگر آدم امینی بشی و روت حساب کنن تو بازار سرمایشون رو میدن دستت کار کنی من دارم دورو برم که طرف یه فروشگاه بزرگ رو که سرمایش میلیاردی هست سپرده به طرف و یا شریک شده باهاش تو کار

اینو بگم با درس خوندن توی این مملکت به هیچی نمیرسی اول اولویتت رو کار بزار بعد اگر شرایطشو داشتی درس بخون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تخصص شما برای کسب درامد اونم بدون سرمایه تویه شهربزرگ کمه.

شما میگی کارخدمات کامپیوتری بلدین ودارین روش مانور میدین.

این خوبه ولی بشرطی که سرمایه برای راه اندازی مغازه داشته باشی که نداری.

تخصص در این حدی که شما میگی خیییلی ها دارن .

حتی کسانی که شغلشون بی ارتباط به کامپیوتره.

مثل خودمن.شغلم کابینت سازه ولی خیلی چیزا درباره کامپیوتر میدونم.

شما باید اسمبلو ویندوزو...رو بیخیال بشی بری دنبال یه تخصص خاصصصص

که شخصی که صاحب کار وتشکیلاته خودش نتونه اونکارو بکنه.

یاحتی علایقت که کامپیوتره بذارکنار وشغل جدید انتخاب کن.شاگردی کن.

شما 20سالته.منم وقتی 20سالم بود حول ورم داشته بودکه وااای همه رفیقام زدن جلو من موندم عقب.

ولی این مسیر یک شبه طی نخواهد شد.

بشین دقیق باخودت دودوتاچارتا کن

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من فقط سوالم این بود که بدون "آیا میشه بدون پارتی و رزومه کاری ، شغلی توی تهران پیدا کرد که به اندازه کاری که طرف انجام میده مزدش رو بدن"

سلام.

الان یک چیزی که تو ایران کاملا محسوس هست اینه که کاسبی فقط برای خدماتی ها هستش.

خدماتی هم دسته های خیلی زیادی داره.

به طور کلی شما هر خدمتی به مردم بکنی میتونی پول در بیاری.

به عنوان مثال آرایش گری - لوله کشی - خدمات کامپیتوری - پیک موتوری - برق کشی و.... از این دست مشاغل زیاد هست و مشتری هم همیشه واسشون هست.

هیچکدوم هم سرمایه خاصی نمیخواد. مثلا آرایشگری یک دوره اموزشی حدود 600 تا 800 هزار تومن هست. سرمایه اولیه هم چند تا قیچی و شونه میخواد!

لوله کشی هم به همین صورت!

الان مردم ما همه دارن مینالن که کاسبی نیست!

در حقیقت هیچ کدوم از افرادی که میگن کاسبی نیست کاسب نیستن! دلال هستن!

کلا تو ایران 2 نوع شغل جا افتاده! کارمندی و دلالی!

از بقالی بگیرید تا ... همه دلالی میکنند!

تولید دیگران رو میخرن و با سود میفروشن.

اما همه ما به کوتاه کردن مو نیاز داریم.

همه ما به لوله کش و برق کار نیاز داریم.

همه به مکانیک خودرو نیاز داریم.

همه این مشاغل اول سخت هستن اما وقتی خودتون استاد بشید تو هر زمینه ای اون موقع کار کردن براتون مثل اب خوردن میشه. هیچ کدوم هم نیازی به پارتی یا... نداره.

فقط یک دو سال سختی داره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، pourya گفته است :

به نظر من شما اصلا به فکر تحصیلات نباش الان سنت هم خوب هست اگر این کار رو بکنی قول میدم 5 سال دیگه خودت برای خودت مغازه میزنی 

اول شما برو ببین دورو برت تو بازار کیو داری مثلا بوتیک یا توی الاعدین بازار موبایل یا کامپیوتر یا مرغ و گوشت میری در مغازشون شروع میکنی به کار گری نم نم راه و چاه کار رو یاد گیر و بعدش با پولی که جمع کردی و یخورده اگر بتونی از پدر مادرت سرمایه بگیری خودت کسب و کار خودت رو خواهی داشت و یا اینکه اگر آدم امینی بشی و روت حساب کنن تو بازار سرمایشون رو میدن دستت کار کنی من دارم دورو برم که طرف یه فروشگاه بزرگ رو که سرمایش میلیاردی هست سپرده به طرف و یا شریک شده باهاش تو کار

اینو بگم با درس خوندن توی این مملکت به هیچی نمیرسی اول اولویتت رو کار بزار بعد اگر شرایطشو داشتی درس بخون

خودم هم به این نتیجه رسیدم که تحصیلات هیچی نیست توی این کشور ، بیشترین میزان بی کاری بین  فوق لیسانسه ها هستش.

پسرخاله خودم فوق لیسانس گرفت تا 6 ماه نمیتونست کار پیدا کنه و تو مغازه باباش کار میکرد ، تا این که یه پارتی جور کرد الان توی بانک کار میکنه.

من به معنای واقعی کلمه ، جز مادر هیچ کسی رو ندارم ، یعنی روی هیچ کدوم از افراد دیگه خانواده اندازه هزار تومن هم نمیتونم حساب کنم (برید خدا رو شکر کنید اگر شما این وضعیت رو ندارید).

توی کل فامیل هم یه خالم پروتیئنی داره که دو تا از پسراش توش کار میکنن و جایی برای من نیست  ، همین.

به خدا با ماهی 700 تومن که 200 تومنش پای پول کرایه ماشین میره نمیشه پس اندازی کرد که بعدا بتونی بزنی توی کاری  ، شما خودت حساب کن من اصلا هیچ خریدی نداشته باشم ، نه پوشاک ، نه تفریح ، نه اینترنت و...   حداقل دیگه توی خونه ای که با مادرم زندگی میکنم باید پول آب برق گاز ، خورد و خوراک خودم رو که بدم.(حتی بگیم من پول کرایه خونه رو هم ندم)

واقع بینانه در نظر بگیرم آخرش 100-150 تومن باقی خواهد موند ، من چند ماه باید کار کنم و پس انداز کنم که پولم اندازه یه سرمایه بشه ، تازه اون زمان با تورمی که ما دارم اون پول ارزش الان رو نخواهد داشت

مشکل من اینه توی این کار پادویی و حمالی جای پیشرفت 0% هست.

در ۱ ساعت قبل، Rasol2000 گفته است :

دوست عزیز تخصص شما برای کسب درامد اونم بدون سرمایه تویه شهربزرگ کمه.

شما میگی کارخدمات کامپیوتری بلدین ودارین روش مانور میدین.

این خوبه ولی بشرطی که سرمایه برای راه اندازی مغازه داشته باشی که نداری.

تخصص در این حدی که شما میگی خیییلی ها دارن .

حتی کسانی که شغلشون بی ارتباط به کامپیوتره.

مثل خودمن.شغلم کابینت سازه ولی خیلی چیزا درباره کامپیوتر میدونم.

شما باید اسمبلو ویندوزو...رو بیخیال بشی بری دنبال یه تخصص خاصصصص

که شخصی که صاحب کار وتشکیلاته خودش نتونه اونکارو بکنه.

یاحتی علایقت که کامپیوتره بذارکنار وشغل جدید انتخاب کن.شاگردی کن.

شما 20سالته.منم وقتی 20سالم بود حول ورم داشته بودکه وااای همه رفیقام زدن جلو من موندم عقب.

ولی این مسیر یک شبه طی نخواهد شد.

بشین دقیق باخودت دودوتاچارتا کن

عزیز من واقعا هر جوری بخواید در نظر بگیرید ، من هیچ جایی هم برای یاد گیری توی این بیست سال نداشتم.

بنده نیم دومی هستم ، از 7 سالگی هم رفتم مدرسه ، یک سال هم از درس عقب افتادم به خاطر تصادف که چهار ماه بدنم توی گچ بود نتونستم برم مدرسه.

اواخر 18 سالگی دیپلم گرفتم همون زمان هم هیچ پولی نداشتم که برم حرفه و تخصصی ید بگیرم که خاصصصصصصصصص باشه ، بعد از اون هم نمیه وقت این طرف کار کن ، اون طرف کار کن ، پولی که دستم امد  شده این سیستم که توی امضا بنده میبینید که چنتا از قطعاتش هم دست دوم خریدم.(که یکی از رم ها و سی پی یوش از طرف کسی امانته دست من و سر ماه پس میگیره).

در 7 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

start.thumb.JPG.41a8d9e2da4bc0870959b76b27cc51fd.JPG

SUCCESS1.jpg

من مشکلی با شروع کردن ندارم ، مشکل این شروع کنم هر چقدر هم تلاش کنم باز درجا خواهم زد.

در ۱ ساعت قبل، Nezami گفته است :

سلام.

الان یک چیزی که تو ایران کاملا محسوس هست اینه که کاسبی فقط برای خدماتی ها هستش.

خدماتی هم دسته های خیلی زیادی داره.

به طور کلی شما هر خدمتی به مردم بکنی میتونی پول در بیاری.

به عنوان مثال آرایش گری - لوله کشی - خدمات کامپیتوری - پیک موتوری - برق کشی و.... از این دست مشاغل زیاد هست و مشتری هم همیشه واسشون هست.

هیچکدوم هم سرمایه خاصی نمیخواد. مثلا آرایشگری یک دوره اموزشی حدود 600 تا 800 هزار تومن هست. سرمایه اولیه هم چند تا قیچی و شونه میخواد!

لوله کشی هم به همین صورت!

الان مردم ما همه دارن مینالن که کاسبی نیست!

در حقیقت هیچ کدوم از افرادی که میگن کاسبی نیست کاسب نیستن! دلال هستن!

کلا تو ایران 2 نوع شغل جا افتاده! کارمندی و دلالی!

از بقالی بگیرید تا ... همه دلالی میکنند!

تولید دیگران رو میخرن و با سود میفروشن.

اما همه ما به کوتاه کردن مو نیاز داریم.

همه ما به لوله کش و برق کار نیاز داریم.

همه به مکانیک خودرو نیاز داریم.

همه این مشاغل اول سخت هستن اما وقتی خودتون استاد بشید تو هر زمینه ای اون موقع کار کردن براتون مثل اب خوردن میشه. هیچ کدوم هم نیازی به پارتی یا... نداره.

فقط یک دو سال سختی داره.

مرسی 

پیشنهاد خوبی هست ، باید برم اول روزنامه بگیرم ببیم براش کار هست و روزمه میخواد یا نه ، بعد برم دنبال یاد گیری ، که برای هزینش فکر کنم باید گرافیک رو رد کنم بره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

images?q=tbn:ANd9GcSaqU-MP0xukVlQNvaPIrA

عزیز من این چه عکسیه میزاری ؟؟ !

فکر نمیکنی شاید کسی که خسته شده با دیدن این عکس جرقه اش تو ذهنش روشن شه !؟

یکم فکر داشته باش !!

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، BEHNAM F.A.P گفته است :

عزیز من این چه عکسیه میزاری ؟؟ !

فکر نمیکنی شاید کسی که خسته شده با دیدن این عکس جرقه اش تو ذهنش روشن شه !؟

یکم فکر داشته باش !!

شما هم تا حدودی درست میگی  13Reasons Why 

لینک به دیدگاه

مرسی دوستان که امشب بنده رو هم راهی کردید ، بنده این تاپیک رو نزدم که بنالم ، دنبال هم دردی بگردم ، زدم که شما بیاید راهنمایی کنید ، راهنمایی های خوبی هم کردید .

ولی در آخر میشه به طور کلی به این نتیجه رسید که ، کسی مثل بنده که نتونه هزینه تحصیل یا یادگیری تخصص کنه ، پارتی نداشته باشه  قطعا محکوم به بردگی هست.(بالا براتون توضیح دادم با ماهی 500 تومن هیچ کاری نمیشه کرد و همش در جا زدنه).

البته امید وارم فقط وضعیت برای بنده به این صورت باشه.

لینک به دیدگاه

این تاپیک منو یاد اون دختر مظلومی انداخت که 200میلیون جنس(لباس)ایتالیایی قاچاق کرد و سه تا مغازه زد..................بیچاره طفل معصوم مدرک ارشد هم داشت xD

بعد تو تلویزیون ازش دفاع شد xD

پارتی اینجوری باید داشته باشی که پسفردا قاچاق کردی دولت و  یه عده از مردم  هم بیان ازت دفاع کنن وگرنه باید با ساعت کار زیاد و حقوق 850تومن  زیر  آوار بمیریم یا فحش  بخوریم  یا دندونمون خرد شه

ویرایش شده توسط Dark-_-Witcher
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...