رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای انتخاب مانیتور مناسب

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز .من الان مانیتوره benq xl2430t دارم .این مانیتورای ips ذهنمو درگیر کرده ولی نمیدونم تفاوتش با مانیتورخودم در چه حده.برای گیم می خوام ( fps).کیفیت برام  خیلی مهمه.این مانیتور های جدید ال جی مدل 24mp59g چطوره؟اگه بخوام عوض کنم چی بگیرم ؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

ویرایش شده توسط faster
لینک به دیدگاه

سلام . صبح بخیر خدمت شما دوست گرامی . اجازه بدهید تا بنده به نوبه ی خود در حد توان کمکی به شما برای انتخاب نمایشگر داشته باشم . دوست عزیز تا آنجایی که هم شما و هم سایر دوستان اطلاع دارند پنل های IPS به دلیل سرعت پاسخگویی گزینه ی مناسبی جهت استفاده برای بازی های رایانه ای نمی باشند اما نقطه ی عطف اینگونه پنل ها نمایش طیف وسیعی از رنگ ها با عمق بالا می باشد که برای کاربرانی مفید است که قصد انجام کارهایی نظیر ویرایش تصاویر ثبت شده و یا رنگ بندی فریم های ثبت شده را دارند . پیشنهاد من به شما جهت روشن شدن این موضوع مقایسه دو نمایشگری است که جنابعالی از آن ها در پیامتان نام برده اید . با مراجعه به سایت تولیدکننده ی آن ها با کمی مقایسه در خصوص اطلاعات فنی نمایشگر ها پی به اختلاف این موضوع خواهید برد . در ضمن نا گفته نماند صرفا یک نمایشگر با اتکاء به استفاده از یک پنل IPS نمی تواند کیفیت خارق العاده ای را به تصویر بکشد زیرا در پنل های IPS نیز با کیفیت های متفاوت و انواع مختلفی از این نوع پنل ها مواجه می شویم تا آنجا که برای خرید یک مانیتور با پنل نام برده می توان هزینه ای معقول ( چیزی حدود چند صد هزار تومان ) کرد اما گاهی اوقات می توان بسته به نوع کاربری پنل مشابهی را انتخاب کرد که هزینه ای چند میلیونی روی دست خریدارش می گذارد . تصویر اول مربوط به نمایشگر تولیدی شرکت LG می باشد در حالی که در تصویر دوم مشخصات محصول شرکت BENQ را مشاهده می کنید . با کمی دقت به دنبال گزینه ی response time بگردید و مقایسه ای ظاهری بین دو محصول داشته باشید . امیدوارم توانسته باشم در حد خود به شما کمک کرده باشم . از هر گونه سوال یا پیشنهاد جدا خرسند خواهم شد . موفق و پاینده باشید .

1.JPG

2.JPG

لینک به دیدگاه

سلام.ممنون دوست عزیز.مشخصات مانیتورارو خیلی تو سایتای مختلف دیدم.حتی بررسی هاشونو هم دیدم.ولی نکته اینجاست اگه پنل ips برای گیم مناسب نیست پس چرا اخیرا تقریبا همه ی مانیتورای گیمینگ از اکثر شرکت های معروف به سمت تولید مانیتور با پنل ips روی آوردن؟الان مانیتورای گیمینگ خوب بازار اکثرا ips هستن.

ویرایش شده توسط faster
لینک به دیدگاه

درود 

پیشرفت فناوری در حال حل بسیاری از مشکلات نمایشگرهاست،  ازجمله داشتن تاخیر کم و کیفیت رنگ و زاویه دید گستره توامان. در این که نمایشگرهای بازی خوب اکثرا ips باشند شک دارم.

لینک به دیدگاه

الان شما top 10 مانیتورهای گیمینگو چک کنین از 10 تا حداقل 7 تاش ips 

دوستان الان 2 تا حالت داریم یه سری از افراد براشون عملکرد مهمه و اینکه بتونن نهایت هنر و قدرتشونو تو گیم نشون بدن و کیفیت تصویر براشون خیلی مهم نیست.دسته دومم میخوان از گرافیک بازی لذت ببرن .الان من سوالم اینه که تفاوت این مانیتور ه من با یه ips گیمینگ در چه حده اگه بخوایم از 100 نمره بدیم؟اون lg که حرفشو زدم از نظر کیفیت تصویر از مانیتور ه من بهتره یا نه؟

لینک به دیدگاه

به طور کلی نمایشگرهای بازی در مقایسه با نمایشگرهای ips رنگهای روشن‌ و اشباع(غلیظ، پرفام) دارند. به تجربه دیده‌ام بیشتر اشخاص، حتی اگر نرخ تازه‌سازی یا اصطلاحا سرعت واکنش نمایشگر براشون مهم باشه و اهل بازی هم باشن، اگر مدتی با نمایشگر ips کار کنند، کاستی‌های پنل tn خیبی به چشمشون می‌آد. به خاطر این که رنگها در ips بسیار طبیعی‌ترند و زاویه دید گسترده هم ممکنه برای برخی مهم باشه و برای برخی نه.

پیشنهاد می‌کنم هر جا که ممکن بود از نزدیک یکی از نمایشگرهای ips رو ببینی، چون نگاه و چشمداشت اشخاص با هم متفاوته.

به طور کلی نمایشگرهای بازی در مقایسه با نمایشگرهای ips رنگهای روشن‌ و اشباع(غلیظ، پرفام) دارند. به تجربه دیده‌ام بیشتر اشخاص، حتی اگر نرخ تازه‌سازی یا اصطلاحا سرعت واکنش نمایشگر براشون مهم باشه و اهل بازی هم باشن، اگر مدتی با نمایشگر ips کار کنند، کاستی‌های پنل tn خیبی به چشمشون می‌آد. به خاطر این که رنگها در ips بسیار طبیعی‌ترند و زاویه دید گسترده هم ممکنه برای برخی مهم باشه و برای برخی نه.

پیشنهاد می‌کنم هر جا که ممکن بود از نزدیک یکی از نمایشگرهای ips رو ببینی، چون نگاه و چشمداشت اشخاص با هم متفاوته.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/17, 08:43:18، faster گفته است :

سلام.ممنون دوست عزیز.مشخصات مانیتورارو خیلی تو سایتای مختلف دیدم.حتی بررسی هاشونو هم دیدم.ولی نکته اینجاست اگه پنل ips برای گیم مناسب نیست پس چرا اخیرا تقریبا همه ی مانیتورای گیمینگ از اکثر شرکت های معروف به سمت تولید مانیتور با پنل ips روی آوردن؟الان مانیتورای گیمینگ خوب بازار اکثرا ips هستن.

عذر خواهی بنده را بابت پاسخگویی دیر بپذیرید . دوست عزیز اجازه بدهید تا شما را کمی بیشتر راهنمایی کنم . بیایید وارد جزییات شویم .

بنده با خواندن اصل موضوعی که در این تاپیک شما مطرح کرده اید متوجه شدم مبحث مورد نظر شما در خصوص نمایشگری با تفکیک 1080P می باشد ( اگر برداشت بنده اشتباه بوده است ممنون خواهم شد اطلاع رسانی کنید ) . پس بهتر است در خصوص بهترین نمایشگرهای تولید شده در سال های 2016 و 2017 حرفی به میان نیاوریم زیرا تا آنجایی که بنده اطلاع دارم بهترین های این مبحث جایی برای تفکیک پذیری 1080P باقی نمی گذارند و به رتبه های به مراتب بالاتری نظر دارند ( همچون 1440P و یا 2160P ) .

در اینکه فرموده اید پنل های IPS در بین بهترین های دنیا جای دارند باید خدمتتان عرض کنم بله کاملا حرف شما درست می باشد چرا که شرکت های بزرگ تولید کننده ی نمایشگر در دنیا برای خود در مبحث Gaming هیچگونه محدودیتی را تعریف نمی کنند اما بنده یک سوال از شما دارم و آن اینکه بهترین نمایشگرهای دارای پنل IPS در چه ژانری از Gaming رتبه دار هستند و جزء بهترین ها محسوب می شوند ؟

مطمئن باشید هم بنده و هم سایر دوستانی که به شخصه در ژانرهای مختلف بازی می کنیم ( چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین یا همان Campaign ) به هیچ وجه این نوع پنل را انتخاب اول خود برای بازی های FPS قرار نمی دهیم اما اگر بخواهم از تجربه ی خودم به شخصه در مورد بازی هایی در ژانر Third-person shooter (TPS) موضوعی را با شما به اشتراک بگذارم باید بگویم به غیر از چند عنوان محدود و البته پرطرفدار ترجیح می دهم تا با نمایشگری با پنل IPS این تجربه را داشته باشم .

سرتان را به درد نیاورم و امیدوارم پر حرفی این بنده را به بزرگواری خود ببخشید . خلاصه بگویم تا حدی نیز به انتخاب شما نسبت به ژانر مورد علاقه ی خود نیز بستگی دارد . ( اجازه بدهید تا کمی شوخی را چاشنی این مبحث کنم ، بهتر است خیالتان را راحت کنید و دل و جیب و پول خود را به دریا بزنید و هر دو نمایشگر مد نظر خود را تهیه کنید )

در انتها نظر شما را به بهترین نمایشگرها با تفکیک پذیری 1080p در تصویر ذیل جلب می کنم که برگرفته از سایت monitornerds می باشد . لازم به ذکر است در مقایسه مبحث قیمت لحاظ گردیده . موفق و پاینده باشید .

untitled.JPG

ویرایش شده توسط Abolfazl Chamani
اشتباه نگارشی
لینک به دیدگاه

دوست عزیز واقعا بابت راهنمایی هایی که کردین یک دنیا ممنونم.از این که با صبر و حوصله به درخواست کمک من پاسخ دادین ممنونم دوستان عزیز.

الان پیشنهاد شما برای من چیه؟من fps بازی می کنم bf1.الان من benq خودمو نگه دارم یا عوض کنم؟اگه عوض کنم چی بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، faster گفته است :

دوست عزیز واقعا بابت راهنمایی هایی که کردین یک دنیا ممنونم.از این که با صبر و حوصله به درخواست کمک من پاسخ دادین ممنونم دوستان عزیز.

الان پیشنهاد شما برای من چیه؟من fps بازی می کنم bf1.الان من benq خودمو نگه دارم یا عوض کنم؟اگه عوض کنم چی بگیرم ؟

اگر گیمر هستید به هیچ وجه سراغ ips نرید. مخصوصا الان که تجربه کار با مانیتور گیمینگ رو داشتید حسابی پشیمون میشید.

لینک به دیدگاه

من تجربه 3 سال کار با IPS رو داشتم.

ویژگی های ips : رنگ های واقعی و کیفیت رنگ فوق العاده . مناسب برا دیدن فیلم - ویرایش و نمایش عکس و کارای مثل وب گردی و ...

بعضی از دوستان ممکنه با دیدن این پست بگن ips هم 144hz داره اره داره ولی حتی 200hz هم باشه چون پنل ips سرعت پاسخ دهیش زیر 4ms نمیاد بازم تصویر تو حرکات سریع دچار تاری میشه

TN : مناسب گیم .مخصوص بازی های FPS مثل کانتر  و بتل و ...

توجه کنید :  تمامی پلیر های فوق حرفه ای دنیای csgo(کانتر استرایک گلوبال) از مانیتور های TN 144hz 1ms استفاده میکنند

تمامی مانیتور های مسابقات lan بازی های مثل csgo , dota2 و ... از سری benq xl... هست.

میبینید که هیچ یک از پلیر های حرفه ای دنیا تا حالا سمت ips نرفتن حتی اونهای که بازی های fps انجام نمیدهند.

پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما برید یه جا خونه دوست اشنا فامیل و ...... ips رو از نزدیک ببینید و لمس کنید.

به عکس های جذاب سایت ها توجه نکنید.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی و توضیحات بسیار دقیقتون .تصمیم گرفتم مانیتور benq خودمو نگه دارم چون واقعا از بهترین هاست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...