رفتن به مطلب

لوازم مورد نياز براي راه اندازي Liquid Cooling

Recommended Posts

درود به همه دوستان

قصد راه اندازي سيستم خنك كننده مايع براي CPU دارم دوستاني كه مهارت دارند در اين زمينه راهنمايي كنند كه چه چيز هايي بايد خريد و اگر لينك خريدي دارند ممنون ميشم قرار بدن و اين كه رنگ اين مايع رو چطور تغيير ميدن و خلاصه يه توضيح كاملي بديد ممنون ميشم

چيزي شبيه به اين اما فقط براي CPU

image.thumb.jpeg.b46031c5d9014f3191610efbba200d69.jpeg

ویرایش شده توسط xLucif3rBKlyn
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بهترین کار اینکه شما برید کیتهای اماده رو تهیه کنید و بسته به توان مالی شما هستش.

دوم اینکه خرید تمامی قطعات بصرفه نیست و یه جورایی خیلی گرون در میاد. 

در مورد کولنات هم میتونم بگم رنگهای مختلفی جداگانه برای فروش وجود دارن. بنده خودم  مدل Thermaltake Pacific RL360 D5 Hard Tube RGB Water Cooling Kit with 3 RGB Riing Case Fans and Red Coolant

رو از امازون خریداری کردم چیزی حدود 1800 در اومد واسم.

در ضمن قبل از اینکه اقدام به خرید کنید اول باید ببینید اصلا کیس تون از خنک کننده open loop  پشتیبانی میکنه یا نه؟؟؟  من کیس رو هم IN WIN 805I  سفارش دادم که کاملا پنل هاش شیشه ای هستن و هزینه ای که برای خنک کننده میکنید رو حداقل بتونید به چشم ببینید :))

در مورد برند هم بهتون برند EK  رو پیشنهاد میدم که ایران هم موجود هستش.

یه چیزی رو یادتون نره بستن این خنک کننده ها وسایل اسمبل خودشون رو  دارن که اونا هم باید جداگانه تهیه بشن که یه هزینه جداگانه داره.

در کل بهتون خرید کیت کامل رو پیشنهاد میدم و اگر از این نمونه عکسی که گذاشتید رو میخواد رو رنج 1200 حساب باز کنید تا 1800 که توی ایران هستش و واقعا قیمت نجومی داره برای خودش.

لینک به دیدگاه

در حالت کلی، شما نیاز به کامپوننت های زیر دارین:
1.بلاک CPU
2. پمپ
3.مخزن
4.رادیاتور
5.لوله
6. فیتینگ
7. کولانت
میتونید از مخزن/پمپ هایی که به شکل کمبو هستن هم استفاده کنید که توی هزینه صرفه جویی و اسمبل رو راحت تر میکنن.

برای رنگی کردن کولانت هم میتونین یا کولانت رنگی آماده تهیه کنید، یا اینکه رنگ مخصوص داره که باهاش کولانت رو رنگی میکنن.

پیشنهاد میکنم از کیت های آماده اوپن لوپ (مثل https://....ir/full-kit-ekwb-slim-240) استفاده کنید که درگیر انتخاب سایز فیتینگ و اینا هم نشید.

فقط باید به کیس هم توجه داشته باشین که فضا برای نصب پمپ و رادیات داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/22, 02:38:13، engmrmz گفته است :

در حالت کلی، شما نیاز به کامپوننت های زیر دارین:
1.بلاک CPU
2. پمپ
3.مخزن
4.رادیاتور
5.لوله
6. فیتینگ
7. کولانت
میتونید از مخزن/پمپ هایی که به شکل کمبو هستن هم استفاده کنید که توی هزینه صرفه جویی و اسمبل رو راحت تر میکنن.

برای رنگی کردن کولانت هم میتونین یا کولانت رنگی آماده تهیه کنید، یا اینکه رنگ مخصوص داره که باهاش کولانت رو رنگی میکنن.

پیشنهاد میکنم از کیت های آماده اوپن لوپ (مثل https://....ir/full-kit-ekwb-slim-240) استفاده کنید که درگیر انتخاب سایز فیتینگ و اینا هم نشید.

فقط باید به کیس هم توجه داشته باشین که فضا برای نصب پمپ و رادیات داشته باشه.

ممنون از شما

الان من چند تا سوال برام پيش اومد

١.كوالانت رو چطور بايد آماده كرد من پكيج رو چك كردم ديدم كوالانتش به مقدار كافي نيست احساس ميكنم ممنون ميشم توضيحي در اين مورد بديد

٢.به نظر شما اختلاف دمايي چقدر هست در مقابل واتر كولر هايي كه آماده هست مثلا از برند كورسير كه به صورت آماده فروخته ميشه

٣.رنگ هاي كوالانت رو از كجا ميشه تهيه كرد ايا ميشه از رنگ هاي معمولي هم  استفاده كرد

٤.چطور ميشه رنگ مايع رو غليظ كرد چون براي يه سري از دوستان رو كه نگاه ميكردم براي بعضي ها مثلا آبي بود ولي شفاف ولي براي بعضي ها آبي مات (مثل عكسي كه توي تاپيك قرار دادم ميخوام باشه)

بازم ممنون از پاسختون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

ممنون از شما

الان من چند تا سوال برام پيش اومد

١.كوالانت رو چطور بايد آماده كرد من پكيج رو چك كردم ديدم كوالانتش به مقدار كافي نيست احساس ميكنم ممنون ميشم توضيحي در اين مورد بديد

٢.به نظر شما اختلاف دمايي چقدر هست در مقابل واتر كولر هايي كه آماده هست مثلا از برند كورسير كه به صورت آماده فروخته ميشه

٣.رنگ هاي كوالانت رو از كجا ميشه تهيه كرد ايا ميشه از رنگ هاي معمولي هم  استفاده كرد

٤.چطور ميشه رنگ مايع رو غليظ كرد چون براي يه سري از دوستان رو كه نگاه ميكردم براي بعضي ها مثلا آبي بود ولي شفاف ولي براي بعضي ها آبي مات (مثل عكسي كه توي تاپيك قرار دادم ميخوام باشه)

بازم ممنون از پاسختون

1. کولانتی که همراه پکیجه باید به یه نسبت خاصی رقیق شه که معمولا روی بسته بندیش نوشته.
2. اختلاف دما رو نمیتونم با قاطعیت بگم، اما انتظار نداشته باشین چون قیمتش دوبرابره، دما نصف شه. :)
3. اطلاعی ندارم توی بازار ایران موجوده یا نه.
4. نوع رنگشون فرق داره به نظرم.(متاسفانه تجربه عملی ندارم.)

البته اگه خواستین انجام بدین، پیشنهاد میکنم قبلش چند تا ویدیو آموزشی ببینین. توی یـــــــــــوتـــــــــــــــوـــــــــــــب jayztwocents  رو سرچ کنید، کلی ویدیو در این مورد داره.
لوپتون بی لیک(leak). :D

لینک به دیدگاه

کولانت مدل مختلف داره، بعضی ها 9 به یک و بعضی 30 به یک باید با آب مقطر  ترکیب بشه

مثلا پاستل ای کی باید 250 میلی لیترش با 750 میلی لیتر آب مقطر ترکیب بشه

چندتا سایت مثل آریا کامپیوتر قطعات رو دارن اما اگه چیزی خواستی که تو ایران نبود، از اینجا می تونی سفارش بدی:

http://t.me/joinchat/AAAAAEB8vZn4RzwH5gsJug

من بلاک و پمپ و رادیات و کولانت رو از این طریق سفارش دادم

(آقای ناظر لینک رو پاک نکن ! این گروه یک فروشگاه مشابه و هم عرض با لیون نیست، فقط از مواردی سفارش می گیره که تو ایران وجود نداشته باشه!)

لینک به دیدگاه

این پست رو هم ببینید، میتونید از ایشون هم راهنمایی بگیرید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...