رفتن به مطلب

تنظیمات خنک کننده آبی Corsair

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز لیونی.
چند وقت پیش مشکلی پیش اومد برام که با آپدیت ویندوز 10 به ورژن 1703 سی پی یو دچار کار اضافی شده و باعث میشه  پرش دما داشته باشم که در نتیجه در عرض 4 ثانیه بیش از 3 بار فن های sp140 کورسیر استارت میزنن و 100% میشن و دوباره برمیگردن رو 1000 دور! صداشم یه چیزی مثل تست شتاب 0 تا 100 لامبورگینی که یهو تخته میکنه بعد پاشو از رو گاز بر میداره معکوس میکشه!

تقریبا سیستم غیر قابل استفاده شده بود. تا اینکه با مشورت با فرجام دوست داشتنی تصمیم گرفتم فن های رادیات رو به فن هدر های مین برد وصل کنم. با استفاده از فن هاب دیپ کول 2 فن رو به یکی از کانکتورهای گیگابایت وصل کردم وبا استفاده از نرم افزار مین برد دور فن ها رو تنظیم کردم و بسیار خوب و بی صدا شد. اما بعد از گذشت چند دقیقه دیدم فن ها دورشون کم و زیاد میشه! یعنی انگار برق کم بهشون میرسه که نمیتونن بچرخن!

متوجه شدم به خاطر امپر بالاتر این فن ها دوتاشون رو یه کانکتور نمیتونه ساپورت کنه و باید هر فن رو به یه هدر بزنم. اما از اونجایی که الان 3 هدر پره قابلیت انجام این کار رو نداشتم از طرفی اصلا سیمش نمیرسید!

تا اینکه تصمیم گرفتم مشکل رو از ریشه حل کنم به همین دلیل با توپ پر به کورسیر ایمیل زدم.

متن ایمیلم 60% همین متنی بود که شما خوندید به همراه این نکته که دوستان خسته نباشید با این نرم افزار کورسیر لینکتون که کلا 3 پروفایل داره و هیچ قابلیتی نداره. من میخام دستی تنظیم کنم دور فن ها رو! ای تو اون ...!
بعد از گذشت کمتر از 5 ساعت جوابیه از سمت کورسیر اومد.

دیدم نکته مفیدی هست خاستم با شما دوستان عزیز هم در جریان بزارم.

اولین کاری که لازمه دانلود اخرین ورژن کورسیر لینک هست از سایت مادر.

بعد از نصب نرم افزار و شناسایی کولر مورد نظر وارد صفحه اصلی میشید:

Untitsdled.thumb.jpg.9b48eaa9895b3d92bbaf256321040820.jpg

همونطور که میبینید دمای همه قطعات مهم اینجا هست و اگر فن داشته باشه با دور فنش. خیلی نرم افزار کاملی هست کورسیر لینک.

برای اینکه بتونید وضعیت دور فن های رادیات رو تنظیم کنید روی تب پروفایل باید کلیک کنید که 3 گزینه براتون نمایش داده میشه مثل عکس زیر:

591873475f362_Untited.thumb.jpg.b093176dca7b3c36203d2ff37c1386ef.jpg

همونطور که از اسامی مشخصه بالایی برای کارای سنگین و رسیدن به ماکس قدرت خنک کنندگی و دومی حالت معمولی و اخری حالت بی سر و صدا هست.

اما این ها همگی یه سری تنظیمات داره که صرفا توسط نرم افزار انجام میشه و شما اصلا دخالتی نمیتونی داشته باشی! که به قول فرجام عزیز خیلی ها هستن که دوست ندارن کامپیوتر براشون تصمیم بگیره.

این نرم افزار قابلیت تنظیم دستی و ست کردن پروفایل های دیگه رو هم داره!

برای رفتن به قسمت تنظیمات دستی باید روی فن h115 کلیک کنید یعنی اینجا»
591873ffca441_Untitsdled.thumb.jpg.611708e7b3c0b0fb7dc46e1022a11adb.jpg

بعد از کلیک روی اون گزینه وارد این صفحه میشید

5918749180dea_Untitled2.thumb.jpg.38262c2a1aa648c5e46d697973d84159.jpg

همون طور که میبینید با کلیک روی قسمت Mode میتونید پروفایل های دیگه رو هم انتخاب کنید از جمله پروفایلی که من انتخاب کردم که میتونید کاملا شخصی سازی کنید دور فن هارو.

به همین راحتی از شر سر و صدای بسیار زیاد این کولر خلاص بشید و کنترلش رو در دست بگیرید.

حتی با کلیک روی گزینه کناری فن یعنی پمپ میتونید دور پمپ رو هم مشخص کنیدکه البته دو حالت داره یکی معمولی و دیگری 100% میشه.

591877318215e_Untitled.thumb.jpg.5a8f30345a8aeb4b38856506f864dc04.jpg

امیدوارم با این پست کمکی به دوستان کرده باشم.

موفق و پیروز باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

درود و سپاس از پیگیری بجا

آیا این کار در بایاس مادربورد انجام شدنی نیست؟ مثلا برای کسانی که کولری جز کرسر دارند؟

مستقل از ایراد ویندوز 10 و کولر کرسر ممکنه بخوایم دور پمپ یا فنها رو به دلخواه تنظیم کنیم.

و در پایان، الان فنها و پمپ هر کدام به کجا وصل اند؟ اگر مشکل کمبود جا روی مادربورد باشه، چه فرق می کنه با برنامه ی کرسر لینک تنظیم کنیم یا روشهای دیگر؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود و سپاس از پیگیری بجا

آیا این کار در بایاس مادربورد انجام شدنی نیست؟ مثلا برای کسانی که کولری جز کرسر دارند؟

مستقل از ایراد ویندوز 10 و کولر کرسر ممکنه بخوایم دور پمپ یا فنها رو به دلخواه تنظیم کنیم.

و در پایان، الان فنها و پمپ هر کدام به کجا وصل اند؟ اگر مشکل کمبود جا روی مادربورد باشه، چه فرق می کنه با برنامه ی کرسر لینک تنظیم کنیم یا روشهای دیگر؟

سلام.قربان شما سعید جان.

برای واتر کولر سعید جان بعید میدونم بشه کاری کرد. البته دور فن رو فک کنم بشه تو بایوس دستکاری کرد. ولی از اونجایی که اغلب واتر کولرها کنترلر جدا دارن تو بایوس همه تنظیماتشون 100% میشه!

دور پمپ رو فک نمیکنم بشه توسط بایوس دستکاری کرد چون پمپ نباید خیلی تغییر ولتاژ داشته باشه.

کورسیر کلا یه کانکتور به مین داره به همراه یه سوکت برق SATA. اون کانکتور برای فن ها هست و پمپ مستقیما از ساتا برق میگیره.

اگر رو مین جا نباشه باید خنک کننده به خود سوکت سی پی یو وصل بشه و طبیعتا میشه با نرم افزار کنترلش کرد. طبیعتا اولویت با خنک کننده سی پی یو هست و فن ها باید جدا بشن برای باز شدن جا.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی هم عالی 

البته من هنوز روی اعتقاد خودم هستم ?

لینک به دیدگاه

سلام

این مشکل پرش دما برای من هم پیش اومده خیلی رو عصاب هست  تو این اپدیت جدید 1703 

دیگه کلافه نمیدونم چی کارش کنم تنهاکاری که جواب میده این هست که فنها رو 100درصد باشه که صدا موشک تولید میشه

سراین داستان باج افزار  هم ادم جرات نمیکنه ویندوزقدیمی نصب کنه

کسی روشی میدونه برای رفع این ایراد برای کولر های دیگه؟؟

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...