رفتن به مطلب

مشکل ریست شدن سیستم بعد از 15 دقیقه در بازی های سنگین (مشکل حل شد)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان من به تازگی سیستم برادرم را خریداری کردم و همه چیز به نظر اوکی میاد به غیر از اینکه در بازی های سنگین مثل resident evil 7 روی maximum setting بعد از 15 دقیقه سیستم restart میکنه

شروع کردم به تست گرفتن و اول دمای CPU و مادربرد و کارت گرافیک را چک کردم که cpu روی 85 و گرافیک روی 65 بود

یه تست Stress هم از CPU گرفتم و دما بالا 85 نرفت و به این نتیجه رسیدم که احتمالا از پاور هست و چون power کم میاره سیستم restart میشه، پاور فعلی یک پاور Green 780 وات قدیمی هست و مشخصات سیستم هم در زیر نوشته شده، نظر شما چیه ؟ 

یه نکته عجیب و جدیدی که اتفاق افتاد این بود که امروز که دوباره داشتم RAM و ... را تست میکردم دیدم CPU داره به 101 درجه میرسه! که قبلا  این اتفاق نیفتاده بود و من را  به شک انداخت که نکنه از همون دما بود؟!

مشخصات سیستم : 

GTX 980 

core i7 990x

16 gb RAM 

power 780 watt green  که حدود 3-4 سال هست کار کرده.

نرم افزار تست HWMonitor و gpu Z

متشکر.

عکس HWMonitor در حالت LOAD : 

149499985455491.png

عکس HWMonitor در حالت IDLE: 

149499994727591.png

Update 1 : 

با توجه به پیشنهاد دوستان خمیر CPU را عوض کردم، فعلا دمای CPU اوکی شده و تحت Stress هم بالا 75 نمیره، الان دوباره می خوام شروع کنم به تست گرفتن در بازی تا ببینم دوباره سیستم restart میشه یا نه.

Update 2 : 

سیستم را دوباره تست کردم بازهم Restart َ شد! ینبار دیگه با برنامی show on screen ، دمای CPU, GPU, Mother را ملاحضه می کردم و قبل از Restart سی پی یو حدود 70 و گرافیک هم بین 65 تا 70 بود و عملا فکر می کنم دما های خوبی باشند، یکی از دوستان اشاره کرده بود در کامنت ها که ممکنه گرافیک رم کم بیاره که در جوابشون باید بگم حتی اگر گرافیک به اندزه کافی رم نداشته باشه از رم سیستم استفاده می کنه که در نهایت موجب افت فریم میشه و نه Restart !!  میشه ، خلاصه الان می خوام پاور یکی از اقوام را بگیرم ببینم از پاور هست یا نه، شما دوستان نظر دیگه ای دارید ؟، ممنون.

Update 3 :

مشکل حل شد! بعد از عوض کردن خمیر CPU، دمای CPU مناسب شد ولی باز هم system ریستارت میشد!، در نهایت پاور یکی از اقوام را گرفتم و از خودم را برای اون بستم و معلوم شد مشکل از همون پاور بوده چون سیستم من درست و سیستم اون در بازی های سنگین restart میشه.

در هر صورت از تمام راهنمایی های دوستان ممنونم.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

سلام - یه نرم افزار مانیتورینگ مثل افتربرنر نصب کنید و هنگام بازی به صورت زنده دقیق متوجه میشید دمای قطعات چند هست و چه عاملی باعثش میشه

لینک به دیدگاه

سلام یه عکس از HWMonitor  بزارین تو حالت بیکاری

ویرایش شده توسط evga ftw
لینک به دیدگاه

عزیز دمای سی پی یو بالاست.

از چه فنی برای سی پی یو استفاده میکنید؟

نهایت دما باید  70 باشه تو لود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دمای سی پی یو شما بالاست این یه مطلب ، مطلب دیگه واسه بازی وایل 7 ، 8 گیگ مموری گرافیک لازم دارید ، یه گزینه دقیق یادم نیست شادو ... اونو بیارید پایین و رزلیشین اسکیل بزارید رو 1 که همون فول اچ دی هستش اگه بزارید رو 2 میشه 4K ! خمیر سی پی یو با خمیر مرغوب تعویض کنید شاید دماش درست شد

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

چون سیستم شما به نظر قدیمی هست، ابتدا یک دور خمیر انتقال حرارت پردازنده رو عوض کنید. همچنین تهویه کیس رو حتما چک کنید. برای هوای ورودی و خروجی حتما باید فن هایی تمیز داشته باشه کیس شما. از نظر من شما ابتدا این 2 کار ساده رو انجام بدید و دوباره تست دما بگیرید. شاید (شاید) با این کار دما رو تونستید یک بیارید پایین.
اگر کارساز نشد باید فن - کولر دیگه ای خریداری و نصب کنید. حتی در این حالت هم شما باید جریان هوای کیس رو کنترل کنید. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...