رفتن به مطلب

رم 8 یا 16؟

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز. قصد خرید سیستم دارم اما نمیدونم رم 8 بگیرم یا 16. گرافیک دارم 1070 میبندم به نظر شما میازه ک برای رم 16 پول بدم یا همون 8 کافیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

حجم رم کاملا در ارتباط با مصرف شماست.

اگر کار خاصی نمیکنید و نهایتا گیم هست با 8 هم کارتون راه میفته.

ولی اگر کمی کار بیشتر انجام میدید و میخاد خیالتون تا مدتی از نظر رم راحت باشه بدون شک 16 بهتره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

معلومه که 16 الآن دیگه رم 8 واقعا برای گیم کمه

دوست من میشه بفرمایید چه بازی بوده که 8 گیگ براش کم بوده؟

من خودم با 8 مخالفم چون خرید امروزه و یه سال دیگه باید با هزینه بیشتر بکنیش 16.

ولی الان بازی نیست که این مقدار رم بخاد!

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

فورزا هورایزن

لینک به دیدگاه

حاجی من رم 8 و گرافیکم msi gtx 1070 zهستش به نظر من الان خرج اضافی نکن من همه بازیها رو رو نهایت گرافیگ میزنم fpsهمیشه بالاس بدون مشکل یک سال یا دو سال دیگه یه 8 گیگه دیگه بخر اوکی میشه الان به راحتی جواب میده منم تازه سیستم گرفتم یه 3 ماهی میشه نگران نباش

لینک به دیدگاه

توصیه اکید من به شما رم 16 هست البته اگه اهل بازی هستید وگرنه که هیچ رم هشت گیگ توی برخی بازی های جدید جوابگو نیست و باعث Stutter توی بازی و فریم دراپ میشه علتش هم اینه که سیستم مجبوره در نبود رم کافی از پیج فایل سیستم استفاده کنه که بشدت نسبت به رم کند هست. از روی تسک منیجر هم نمیشه فهمید که رمتون برای فلان بازی کافی هست یا خیر چون هیچ وقت از صد در صد رم استفاده نمیشه و همیشه یه مقداری خالی هست تا سیستم هنگ نکنه

لینک به دیدگاه

سلام. میشه گفت حدودا 80 درصد بازی هایی که تا امروز اومدن بیرون به 8 گیگ رم نیاز دارن. ولی خوب بر خلاف نظر دوستمون میشه عناوینی - هرچند محدود- رو نام برد که بیشتر از 8 گیگ رم رو مصرف می کنند. با اینکه بیشتر بازی هایی که رم بیشتر از 8 گیگ استفاده می کنند به اصطلاح Optimization بدی دارند، ولی خوب به هرحال برای اجرای تقریبا قابل قبول اونا بیشتر از 8 گیگ رم نیازه. اگر سیستم جدیدی می خرید و مشکل بودجه ندارید خوب 2 تا رم 8 پیشنهاد بنده هست. اگر مشکل بودجه دارید خوب یک رم 8 هم کارتون رو راه می ندازه. مخصوصا اگر می خواید از پول SSD بزنید و رم رو 16 بردارید، این کار رو نکنید، SSD با قیمت معقول برای درایو ویندوز تهیه کنید و یک رم 8. این کار به شما امکان ارتقا رو هم خواهد داد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

من سره بازی tomb raider رم سیستمم تا خرخره پر میشد 8گیگ بود  !! اکثر بازی های جدید رزولوشن fhd باشه 8گیگ رم درجا پر میکنه !!!

من 7 ماه پیش پک رم 16گیگ DDR4 خریدم 350 تومن همین العان شده 510 تومن دارم نگاه میکنم !!! پیش بینی هم شده قیمت های فعلی افزایش پیدا خواهد کرد متاسفانه پشیمانم  یک پک 16 دیگه میخریدم ?

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

من سره بازی tomb raider رم سیستمم تا خرخره پر میشد 8گیگ بود  !! اکثر بازی های جدید رزولوشن fhd باشه 8گیگ رم درجا پر میکنه !!!

من 7 ماه پیش پک رم 16گیگ DDR4 خریدم 350 تومن همین العان شده 510 تومن دارم نگاه میکنم !!! پیش بینی هم شده قیمت های فعلی افزایش پیدا خواهد کرد متاسفانه پشیمانم  یک پک 16 دیگه میخریدم ?

همونطور که دوستمون گفتن تعداد کمی بازی هست که بیشتر از 8 گیگ بازی میخاد. همین تامب رایدر رو من به صورت اورجینال بازی کردم زیر 5 گیگ مصرف رم داشت!

ولی در اینکه همین الان حجم بالاتر خریداری بشه خیلی بهتره. شکی نیست.

منم توصیه میکنم که حجم 16 بخرن همین الان.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

الان همه چی آتیشه نمیدونم چرا خبری هم نیست.خودمم بازی که میکنم کنارش برنامه nox که باز میکنم رم 8 پر میکنه اگه سیستم تا دو سه سالی ارتقا نمیدی خوبه وگرنه که تبلیغ رمای سری جدید کم کم به گوش میخوره اگه احساس میکنی لازمته بخر یا اینکه پولشو داری وگرنه یه بازی دلیل نمیشه بخری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...