رفتن به مطلب

مشکل با CPU LGA 771

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام. بنده چند وقتیه ک سپیو 771 رو انداختم رو مادربورد 775 برای بازی. اما ی مشکل هنگ کردن باهاش دارم ک نمیدونم مشکل ازچیه. من وقتی مثلا ی بازی دانلود میکنم و میرم تو وب بچرخم (ویا هرکار دیگه ) وقتی دانلود تموم میشه کامپیوتر هنگ میکنه اما این مشکل در سیپیو قبلی خودم ک خیلیم قدیمی بود به هیچ وجه نداشتم PENTIOM E2200 2.2GHZ DUAL CORE

دما هم 60 هس و کاملا طبیعی حتی هنگام بازی 70 بیشتر نمیره. تو بازی و اینا هیچ هنگی نیس فقط موقع دانلود. رمم بعضی اوقات کامل پرمیشه؟  مشخصاتمم اینه

GIGABYTE G31M ES2C REV1.1

CPU XEON E5430 2.67 QUAD 12MB

4GB RAM 800 MHZ 2*2 DDR2

تو عکسم از CPU خیلی استفاده نمیشه اما رم پر.2.thumb.jpg.8f74272964a80807df929579db37825b.jpg

لینک به دیدگاه

بررسی کنید ببنید  مادر بردرتون  این  cpu  را ساپورت میکنه

ویندوزتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام مشکلم حل نشده جدیدا  صفحه آبی (مرگ آبیم) اومد اینم ارورش قبل مرگ ابی اومد رم شما + رم مجازیت کامل پرشده 

بعد ریستارت شدCapture.JPG.19156647b433b70c8de13d6e0b784ea4.JPG

لینک به دیدگاه

درود

اگر امکانش رو داری رم بیافزا. 

لینک به دیدگاه

شما بایوس رو با توجه به ورژن مادربرد اپدییت کنین.
ویندوز رو تعویض کردین؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اگر موقع دانلود با این مشکل مواجهه میشین از IDM این لینک استفاده کنید

http://rapidgator.net/file/6ed49f5a25681a9d13dc8e227617b79d/IDM.6.28.Build.10-Maherz.sanet.cd.rar.html

لینک به دیدگاه

شما بعد از تعویض cpu هیچ چیز دیکه یی رو دست نزدید؟ کم یا زیاد نکردید؟

جای شما بودن ویندوز تر و تازه نصب میکردم . یا اگر وارد هستید تما درایور ها رو پاک و دوباره نصب میکردم.

اگر cpu از نوع استیکر دار هست ممکنه خوب در جا سوکتی نصب نشده باشه و پاور خوب بهش نرسه و هنگ کنه(من خودم به این مشکل برخوردم).

page file رو دست نزدید؟ چند تا هارد درون سیستم هست؟ لایبرری IDM رو کجا قرار دادید؟

اسکرین شات از CPU z قرار بدید.و بعد برید درون بایاس مادربورد و لود دیفالت کنید بعد f10 رو بزنید تا سیو بشه بعد از ری استارت نتیجه رو اعلام کنید.

کد D1 رو سرچ کنید متوجه میشید این طوری مشکلشون حل شده :

نقل قول

So far, since I followed your instruction last weekend and uninstalled and reinstalled the driver, no blue screen has appeared yet. Hope it continues this way. I'll keep you updated on this. 

For now, thank you very much for your help. Really appreciate it.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

سلام بایوس اپدیت نکردم قطعاتم دس نزدم کامپیوترمم بیتشر از 4 گیگ ساپورت نمیکنه لایبرری رو درایو e هست دوتا هارد نصبه یکی اکسترنال و یکی هارد خود کامپیوتر ک اکسترنال فقط بازی توش هست. توی بایوسم هیچ تغییراتی انجام نشده . سیپیو هم برداشتم دوباره گذاشتم و کاملا جاخورده بود . اینم عکس  cpu z  یچیزم که توجهمو خیلی وقته جلب کرده اینه ک  فرکانس رم 400 درحالی که رم هام هردو 800 و مادربرد 1066 هم ساپورت میکنه.

امکان تعویض ویندوز ندارم متاسفانه و فکرمیکنم  دلیلش  نباشه چون رو سیپیو قبلی مشکلی نبود. page filE هم  ک رم مجازیه قبلا رو 4 گیگ بود بع کردمش بین 256 مگ تا 4 گیگ. اینم اضافه کنم ک  غیر درایو c واسش 16 گیگ قرار دادم . قبلش هم ک رو کنترل ویندوز بود هنگ میکرد. باتشکر.

12.thumb.JPG.8fcaeadb6f924138b3e986531fb160a1.JPG123.thumb.JPG.8b6420c8c3d91e6edb60aa5105a0bd50.JPG

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

سلام بایوس اپدیت نکردم قطعاتم دس نزدم کامپیوترمم بیتشر از 4 گیگ ساپورت نمیکنه لایبرری رو درایو e هست دوتا هارد نصبه یکی اکسترنال و یکی هارد خود کامپیوتر ک اکسترنال فقط بازی توش هست. توی بایوسم هیچ تغییراتی انجام نشده . سیپیو هم برداشتم دوباره گذاشتم و کاملا جاخورده بود . اینم عکس  cpu z  یچیزم که توجهمو خیلی وقته جلب کرده اینه ک  فرکانس رم 400 درحالی که رم هام هردو 800 و مادربرد 1066 هم ساپورت میکنه.

امکان تعویض ویندوز ندارم متاسفانه و فکرمیکنم  دلیلش  نباشه چون رو سیپیو قبلی مشکلی نبود. page filE هم  ک رم مجازیه قبلا رو 4 گیگ بود بع کردمش بین 256 مگ تا 4 گیگ. اینم اضافه کنم ک  غیر درایو c واسش 16 گیگ قرار دادم . قبلش هم ک رو کنترل ویندوز بود هنگ میکرد. باتشکر.

12.thumb.JPG.8fcaeadb6f924138b3e986531fb160a1.JPG123.thumb.JPG.8b6420c8c3d91e6edb60aa5105a0bd50.JPG

سلام.

خوب ببینید شما میگید بازی ها رو روی هارد اکسترنال نصب کردید؟ میدونستید هارد های اکسترنال اکثرا بعد از مدتی دیسک مکانیکی رو خاموش میکنن؟ این خودش یک مشکل هست.

در مورد رم دوست من اون فرکانس باید در عدد 2 ضرب بشه میشه فرکانس رم در حالت DDR2 . که 800 هست و درسته.

توصیه اکید میکنم دست به پیج فایل نزنید. ببینید من این ها رو از تجربه میکم چون انجام دادم وبلو اسکرین گرفتم حالا شما بگید قبلا روی فلان سخت افزار جواب میداده. خوب حالا جواب نمیده.

ببینید حتما شما باید درایور ها و میکرو کُدک های جدید رو نصب کنید. INTEL CHIPSET driver برای G31 رو از سایت سازنده مادربورد یا از سایت اینتل بگیرید و نصب کنید.

حتما لود دیفالت بزنید در بایاس و سیو کنید حتما.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در ضمن ببینید از تب مادربورد CPUZ ورژن بایاستون چند هست و برید ببینید برایش آپدیتی آمده در سایت سازنده؟ دانلود و تعویضش در حد 5 دقیقه هست. سوالی بود بپرسید راهنماییتون میکنم.

این درایور رو نصب کنید :

http://download.gigabyte.ru/driver/mb_driver_chipset_intel.exe

به نظر من به این صفحه برید هر چی هست آپدیت کنید :

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G31M-ES2C-rev-1x#support-dl

به ری ورژن ها هم توجه کنید. من لینک ری ورژن 1 رو قرار دادم که شما در پست اول گفتید...

آخرین نسخه بایاس برای بردتون F8  هست. چک کنید ببینید مال شما چنده؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/31, 15:41:52، saeed0c گفته است :

در ضمن ببینید از تب مادربورد CPUZ ورژن بایاستون چند هست و برید ببینید برایش آپدیتی آمده در سایت سازنده؟ دانلود و تعویضش در حد 5 دقیقه هست. سوالی بود بپرسید راهنماییتون میکنم.

این درایور رو نصب کنید :

http://download.gigabyte.ru/driver/mb_driver_chipset_intel.exe

به نظر من به این صفحه برید هر چی هست آپدیت کنید :

http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-G31M-ES2C-rev-1x#support-dl

به ری ورژن ها هم توجه کنید. من لینک ری ورژن 1 رو قرار دادم که شما در پست اول گفتید...

آخرین نسخه بایاس برای بردتون F8  هست. چک کنید ببینید مال شما چنده؟

سلام . برای مادربورد بنده اپدیت اومده و  درایور چیپستم از طریق خود سیدی مادربرد نصب کردم و اینکه نرم افزار @bios دارم اما داخل سایت ها دیده بودم اپدیت بایوس ریسک داره و... برای همین اپدیت نکردم برای من F6 ک داخل خود بوت زده

لینک به دیدگاه

خوب میتونید انجام بدید ریسکش در این حد هست که برق بره یا فلش درایو رو جدا کنید! مطمعن شید این اتفاق نیوفته!

البته باید نسخه ی درست هم دانلود کنید!

میل با خودتون هست.

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم  ک اگه اپدیت کنم ( برق و اینا نمیره ) ممکنه برای مادربورد مشکلی پیش بیاد؟

لینک به دیدگاه

@bios  هم F8 رو تشخیص داده دانلودم کردم اما میترسم مشکلی پیش بیاد. مادربوردم تا q9650 ساپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

یه سوال داشتم  ک اگه اپدیت کنم ( برق و اینا نمیره ) ممکنه برای مادربورد مشکلی پیش بیاد؟

اگر درست انجام بدهید خیر. یعنی ورژن درست مطابق با ری ورژن درج شده روی ماردیورد 1.1 هست به گمانم.  و برق نره و USB جدا نشه.

در 6 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

@bios  هم F8 رو تشخیص داده دانلودم کردم اما میترسم مشکلی پیش بیاد. مادربوردم تا q9650 ساپورت میکنه.

آپدیت کنید ضرر نداره.(البته اگر دست انجام بدید).

شما کارهای دیگه رو انجام دادید؟ یا بلد نبودید؟ مثلا لود دیفالت کردن بایاس؟

لینک به دیدگاه

بلد ک هستم ولی از کارای ریسکی خوشم نمیاد. از فروشنده ک چند سال پیش خریدم ی تنظیماتی تو بایوس انجام داد. متاسفانه ندیدم چی بودن برای همین دست ب بایوس نمیزنم...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

بلد ک هستم ولی از کارای ریسکی خوشم نمیاد. از فروشنده ک چند سال پیش خریدم ی تنظیماتی تو بایوس انجام داد. متاسفانه ندیدم چی بودن برای همین دست ب بایوس نمیزنم...

دوست عزیز این طور که نمیشه. باید ببینید شاید مشکل از تنظیمات بایاس باشه!

حالا کاری به آپدیت ندارم.

حتما لود دیفالت کنید. شاید از تنظیمات باشه. نمیشه که دست به هیچی نزدید دعا کنید که درست بشه!^_^

لینک به دیدگاه

با سلام رفتم بایوس لود دیفالت کنم دوتا گزینه لود دیفات داشت ! یکیLOAD DEFAULT WITH OPTIMMIZTION یکی هم یادم نیس چی بود اا توش لود دیفالت داشت . از کل قسمت های بایوس هم عکس گرفتم ببینین مشکلی هس یا نه.

1

1.thumb.png.b8235c40495595a63a40952f9d5d5471.png

2

2.thumb.png.53198eb8fececf07225bf89f136e2b2d.png

3

3.thumb.png.7d093dd909e13e48c3bdfec168cdcfd9.png

4.thumb.png.5b3512b4bd227a28c10c098462823584.png

5

5.thumb.png.6db61bb46e90d55adeb2b495acf4a11b.png

6

6.thumb.png.33f7befd5e846bbe4addb90ca743365e.png

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/31, 21:34:22، saeed0c گفته است :

دوست عزیز این طور که نمیشه. باید ببینید شاید مشکل از تنظیمات بایاس باشه!

حالا کاری به آپدیت ندارم.

حتما لود دیفالت کنید. شاید از تنظیمات باشه. نمیشه که دست به هیچی نزدید دعا کنید که درست بشه!^_^

توی عکس ها پایین نوشته

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

با سلام رفتم بایوس لود دیفالت کنم دوتا گزینه لود دیفات داشت ! یکیLOAD DEFAULT WITH OPTIMMIZTION یکی هم یادم نیس چی بود اا توش لود دیفالت داشت . از کل قسمت های بایوس هم عکس گرفتم ببینین مشکلی هس یا نه.6

سلام. همین گزینه درسته دوست عزیز دیفالت که کردیدباید بعدش سیو کنید سیو نکنید فرقی نمیکنه. با F10 روی کیبورد سیو کنید.

دمای سی پی یو خیلی بالا هست در بایاس!! برای من که اورکلاک هم شده تا 3.4GHZ روی 32 درجه هست!

مشکل خاص دیگه یی نمیبینم فقط ضریب پردازنده شما روی 6 قفل شده! نمیدونم چرا احتمالا برای سی پی یو قبلیتون بوده(باز هم دلیل بهتری برای لود دیفالت کردن این بایاس خسته!)

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما .

در در 1396/03/06, 21:01:55، saeed0c گفته است :

سلام. همین گزینه درسته دوست عزیز دیفالت که کردیدباید بعدش سیو کنید سیو نکنید فرقی نمیکنه. با F10 روی کیبورد سیو کنید.

دمای سی پی یو خیلی بالا هست در بایاس!! برای من که اورکلاک هم شده تا 3.4GHZ روی 32 درجه هست!

مشکل خاص دیگه یی نمیبینم فقط ضریب پردازنده شما روی 6 قفل شده! نمیدونم چرا احتمالا برای سی پی یو قبلیتون بوده(باز هم دلیل بهتری برای لود دیفالت کردن این بایاس خسته!)

LOAD DEFAULT WITH OPTIMMIZTION  رو زدم و بعدش زدم توی CMOS هم سیو شه اما الان ک کامپیوتر بالا اومده زده درایور فلاپی دیسک نصب شد ایا میخواهید فلاپی دیسک را فرمت کنید؟ هیچ دستگاه فلاپی یا شبیهش و یا وصل به کابلشم نیس. من موندم الان چکار کنم و مشکل قبلیمم هنوز تستش نکردم دوباره . لطفا کمک کنید. اینم عکس1.JPG.79211871e55db4daebf772b18aa4e70a.JPG

لینک به دیدگاه

یچیزم هس که قبلا تو سیپیو زد فرکانس سیپیو بالاتر از 2 گیگا هرتز نمیرفت اما الان 2.67 و فکر کنم درست شده . DRAM FERAUENCY هم رفته بالای 400 .

لینک به دیدگاه

درضمن  هنگام خریدن هم همین مشمل یود ک فروشنده با تنظیمات در بایوس درستش کرد . فرکانس هم الان شد 2.7 لطفا کمک کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...