رفتن به مطلب

نیاز به راهنمایی، بهترین کیس در خنک کردن هارد ها چیست ؟

Recommended Posts

با سلام

دوستان گرامی من قصد خرید کیس جدیدی دارم و اولویتم با خنک بودن قطعات هست، بخصوص هارد ها! یعنی کیسی که  جای 7-8 عدد هارد را داشته باشد + حداقل یک جای ssd و البته بتونه خنک کنندگی خوبی برای این هارد ها ارائه بده، چیزی که تا الان به اون رسیدم Viper x3 هست، چون هم جا و مکان خوبی برای هارد ها داره و هم 2 تا فن جلوی کیس و یک فن برای هارد ها به صورت optional که همگی در خنک نگه داشتن هارد کمک می کنند

نظر شما چیه ؟ آیا کیس بهتری وجود داره، بدون شک با دلیل کافی حاضرم هزینه بیشتری هم بکنم، متشکر.

// جادار بودن کیس هم یه جورایی مهمه، پس اون هم در نظر بگیرید.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

درود

چون سالهاست با مشکل بایگانی حجیم روبرو هستم، دغدغه ی خنک بودن هارددیسکها رو هم داشته ام. X3+ یا وایپر رو پیشنهاد نمی کنم، گرچه کیس بزرگیه ولی کشوهای هارددیسک خوشدست نیستند و تهویه ی مناسبی برای این کار نداره، توضیح این که وقتی قفسه های هارددیسک پر بشه، گرمای زیادی وارد کیس می شه و کیسهای شیشه ای عمدتا برای بیرون شد گرما مشکل دارند. خاصه این که فنهای وایپر دمندگی مناسبی ندارند.

پیشنهاد من اینه که اول به کیسهایی توجه کن که درشون مشبک باشه و جلوی کیس فن یا فنهای بزرگ داشته باشه.

دو مورد که شخصا آزموده ام و پیشنهاد می کنم:

Antec 1100 جای 6 تا هارددیسک داره و اگر ssd روبالای قفسه‌ها بگذاری هر 6 تا برای هارددیسک 3.5 اینچی قابل استفاده اند.

کولرمستر cm690iii نسخه ی غیر شیشه ای. فن بزرگ جلو داره و جای 6 تا هارددیسک داره. جای جداگانه برای ssd هم داره. من فن جلو رو با دو تا 14 سانتی عوض کرده ام و فن بزرگ رو روی در گذاشته ام. اگر از اس‌اس‌دی m.2 استفاده کنی این فن کمینه ۱۰ درجه خنک‌ترش می‌کنه و البته بستگی به جاش هم داره.

اگر بخوام این دو رو مقایسه کنم، آنتک در کل تهویه‌ی بهتری داره، ولی بدنه‌ به استحکام کولر مستر نیست. برای کولر مستر cm690iii جای هاردها  امن‌تره، به دلیل جنس کشوها و طراحی بهتر.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم کیس گرین X9 رو دارم و از لحاظ خنک کنندگی هارد ها عملکردش عالیه

6 عدد جای هارد داره که یک فن بزرگ 140 مجهز به فیلتر غبار جلوشونه - دمای هاردهامو که چک میکنم همشون 32 هستن ( 3 عدد)

به طور کلی کیس X9 از لحاظ تهویه و خنک کنندگی به معنای واقعی عالی هستش و فن های زیاد و بزرگی هم داره اما از طرفی قدرت جذب گرد و خاک بالایی هم داره که بلای جان من شده !

البته این کیس نسبت به وایپر به شکل قابل توجه ای گرانتر و بزرگ تر و سنگین تر هست و حقیقتا بنده توصیه اش نمی کنم به کسی اما خودم اگر به گذشته برگردم هزاران بار همین کیس رو دوباره میخرم

جذبه ای که این کیس داره در هیچ کیس دیگه ای نیست 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

بنده هم کیس گرین X9 رو دارم و از لحاظ خنک کنندگی هارد ها عملکردش عالیه

6 عدد جای هارد داره که یک فن بزرگ 140 مجهز به فیلتر غبار جلوشونه - دمای هاردهامو که چک میکنم همشون 32 هستن ( 3 عدد)

به طور کلی کیس X9 از لحاظ تهویه و خنک کنندگی به معنای واقعی عالی هستش و فن های زیاد و بزرگی هم داره اما از طرفی قدرت جذب گرد و خاک بالایی هم داره که بلای جان من شده !

البته این کیس نسبت به وایپر به شکل قابل توجه ای گرانتر و بزرگ تر و سنگین تر هست و حقیقتا بنده توصیه اش نمی کنم به کسی اما خودم اگر به گذشته برگردم هزاران بار همین کیس رو دوباره میخرم

جذبه ای که این کیس داره در هیچ کیس دیگه ای نیست ?

درود

تمیز کردن کیسهای این سری داستان داره.

طراحی رابط usb3 ‌ش زیادی قدیمیه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

تمیز کردن کیسهای این سری داستان داره.

طراحی رابط usb3 ‌ش زیادی قدیمیه.

سلام

بله تمیز کردنش خیلی سخته و لازمه که برخی قسمت های کیس مثل قاب جلو و بالا باز بشه - بعد از اون در اوردن فیلترها و شستنشونه

از لحاظ رابط USB3 دقیق متوجه منظورتون نشدم که منظورتون طراحی اون قسمت پنل جلوی کیس بوده یا قسمت اتصالات داخل کیس؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، حمیدرضا الماسی گفته است :

سلام

بله تمیز کردنش خیلی سخته و لازمه که برخی قسمت های کیس مثل قاب جلو و بالا باز بشه - بعد از اون در اوردن فیلترها و شستنشونه

از لحاظ رابط USB3 دقیق متوجه منظورتون نشدم که منظورتون طراحی اون قسمت پنل جلوی کیس بوده یا قسمت اتصالات داخل کیس؟

تا جایی که یادمه و البته در جای دیگری هم ندیده‌ام، سیم usb3 به ۱۹ پین مادربورد نمی‌خورد بلکه به پشت کیس می‌خورد.

لینک به دیدگاه

با احترام به نظر تمام دوستان.

یک پیشنهاد من استفاده از کیس های رگ مونت هست. بیشترین توجه خنک کننده گی این کیس ها متوجه هارد دیسک ها هست.

من دارم یک رگ جمع میکنم + یک سیستم برای NAS چون هارد هام داره از دستم در میره و وصل کردن و جدا کردنشون کار سخت و امکان داره هارد ها خراب بشن.

به شما هم توصیه میکنم یک مقدار هزینه کنید و انجام بدید.

کیس های رگ مونت ایرانی (ساخت ایران) زیاد هست کافیه سرچ کنید در حد 200 تومنه.

گرین هم 3 مدل داره در سایتش میتونید ببینید.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

تا جایی که یادمه و البته در جای دیگری هم ندیده‌ام، سیم usb3 به ۱۹ پین مادربورد نمی‌خورد بلکه به پشت کیس می‌خورد.

اتفاقا برای بنده  به مادربرد متصل شده.. توی عکس مشخصه...البته کیس بنده ورژن 2 هستش ...شاید شما ورژن اول رو دیده بودید

kkkkkk.thumb.jpg.995d7582573b5378959eb67539897919.jpg

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...