رفتن به مطلب

EVGA 560ti sc Or Gainward Phantom

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

با توجه به اینکه امتحانای یونی اول تیر تموم میشه قصد دارم یکی از این کارتها رو خریداری کنم.

اول قصد داشتم 560 معمولی بخرم ولی هنوز تو بازار ما وارد نشده و وقتی هم وارد بشه یه مدت طول میکشه قیمتش منطقی بشه.

بهترین گزینه ها با توجه به موجودی بازار ایران همین دو مورد رو دیدم.اگه دوستان برد دیگه ای رو تو این رنج قیمت دیدن(حدود 320هزار)مطلع کنند این حقیرو.

از آقای حسینی و Nasbian و اقای فیروزی و ... که دستی تو بازار دارن قیمت روز این دو مورد رو لطف کنید.

پاورم 530AB گرین هست کافیه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

Phantom فقط به خاطر فنش قیمتش بالاست . در حالی که مشخصات کارت نزدیک کارت مرجع هست . به نظر من شما یا Gainward GTX 560 Ti G.S بگیر و یا EVGA GTX 560 Ti که هر دو از فانتوم ارزونترن . ولی از 320 تومان بیشتر میشن . البته اون مدل EVGA GTX 560 Ti SC قیمتش تو سایت لیون نبود . ولی از EVGA GTX 560 Ti بیشتره .

لینک به دیدگاه

درود

با توجه به اینکه امتحانای یونی اول تیر تموم میشه قصد دارم یکی از این کارتها رو خریداری کنم.

اول قصد داشتم 560 معمولی بخرم ولی هنوز تو بازار ما وارد نشده و وقتی هم وارد بشه یه مدت طول میکشه قیمتش منطقی بشه.

بهترین گزینه ها با توجه به موجودی بازار ایران همین دو مورد رو دیدم.اگه دوستان برد دیگه ای رو تو این رنج قیمت دیدن(حدود 320هزار)مطلع کنند این حقیرو.

از آقای حسینی و Nasbian و اقای فیروزی و ... که دستی تو بازار دارن قیمت روز این دو مورد رو لطف کنید.

با تشکر

سلام. من خودم EVGA sc دارم ازش راضیم. فقط دماش مقداری بالاست. phantom خنکترو کم صداتر هست ولی قابلیت اورکلاک EVGA رو نداره.

درمورد پاورم 530 کافیه.

ویرایش شده توسط shahed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با تشکر

پاور کافی هست و بنظرم Gainward بهتره از لحاظ Cooling اینم مقایسش!

http://lioncomputer.ir/index.php?action=compare&&me=3276&&you=3299&&you1=&&you2=

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

EVGA GTX 560 Ti SC نسبت به Gainward GTX 560 Phantom قدرت بیش تری داره اما Gainward حرارت پایین تری داره و قیمت بالاتری هم داره. پیشنهاد من به جای این 2 مدل Sapphire 6950 2G هست که هم قدرت بیش تری نسبت به این 2 مدل داره و هم قیمت بسیار مناسبی داره.

با توجه به این که راندمان پاور پس از مدتی پایین میاد پیشنهاد من استفاده از پاور 580 وات هست.

EVGA GTX 560 Ti SC با 2 سال گارانتی فارس 337000 تومان

Gainward GTX 560 Ti Phantom 1G با 2 سال گارانتی فرایند 343000 تومان

Sapphire 6950 2G با 1 سال گارانتی الماس 345000 تومان

البته خدمت شما عرض می کنم که بنده هم به دلیل شروع امتحانات دانشگاه تا تاریخ 9 تیر فروش ندارم و از 9 تیر در خدمت شما خواهم بود.

ویرایش شده توسط mfirouzi1989
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از همه دوستان

من خودم نظرم رو انویدیا هست اینسری.

فقط برد قرمز رنگ گینوارد یه خورده بی کیفیت به نظر میاد.تا اونجا که میدونم بردهای مشکی کیفیت بیشتری دارن که EVGA از این خانواده هست.

لینک به دیدگاه

سلام من تازگیها EVGA 560 ti خریدم کارت خیلی خوبی هستش . فقط خیلی داغه . اگه الان این فرصت رو داشتم که کارت انتخاب کنم مطمئنا 6950 برمیداشتم چون یکی از دوستام داره و میتونم بگم معرکه هستش فقط فکر میکنم مصرف برقش کمی بیشتره

لینک به دیدگاه

سلام

من مدل 560 Phantom رو ندیدم ولی دوتا از دوستان من 570 دارن و کاملا راضی هستن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و با تشکر از دوستانباتوجه به اینکه پلتفورم amd دارم و فقط هم فریم بیشتر تو بازی برام مهمه1_آیا 6950 بیشنراز ti560 فریم میگیره تو بازی؟2_البته اورکلاک در آینده صددرصد مد نظرم هست،بین 6950 و 560ti کدومیک از قدرت اورکلاک بیشتری برخوردارند؟3_از لحاظ مصرف،خنکی ؟راستی دیدم 6950 1گیگ با 6950 2گیگ هیچ تفاوتی در فریم نداره،4_از لحاظ قیمتی 1گیگ با دو گیگ چفدر فرق دارن؟خوشحال میشم اگه به تمام سوالام تک تک به پاسخ برسم.با تشکر مجدد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و با تشکر از دوستانباتوجه به اینکه پلتفورم amd دارم و فقط هم فریم بیشتر تو بازی برام مهمه1_آیا 6950 بیشنراز ti560 فریم میگیره تو بازی؟2_البته اورکلاک در آینده صددرصد مد نظرم هست،بین 6950 و 560ti کدومیک از قدرت اورکلاک بیشتری برخوردارند؟3_از لحاظ مصرف،خنکی ؟راستی دیدم 6950 1گیگ با 6950 2گیگ هیچ تفاوتی در فریم نداره،4_از لحاظ قیمتی 1گیگ با دو گیگ چفدر فرق دارن؟خوشحال میشم اگه به تمام سوالام تک تک به پاسخ برسم.با تشکر مجدد

6950 رقیب 570 هست و با 560 قابل مقایسه نیست!از لحاظ اورکلاک هم 6950 رو اول میشه با یه هک بایوس به آسانی به 6970 تبدیل کرد وبعد از اون هم از قدرت اورکلاک خوبی نیز برخوردار است از لحاظ خنک بودن نیز برند کارت مهمه که براش کولینگ خوبی گذاشته باشه یا نه! اول که اومد 2گیگ بود بعد برای این که قیمت پایین تر هم داشته باشه 1گیگش اومد توی فریم هم اگر بازی زیاد کار بکشه حجم کارت بیشتر باشه بهتره!قیمت هم اطلاع ندارم!موفق باشیدsmile.gif

لینک به دیدگاه

این مقایسه 560ti با 6950 1 گیگ

http://www.hwcompare.com/8889/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-6950/

این هم مقایسه 560ti با 6950 2 گیگ

http://www.hwcompare.com/8888/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-6950-2gb/

اما 6950 1 گیگ و 6950 2 گیگ

http://www.hwcompare.com/6216/radeon-hd-6950-vs-radeon-hd-6950-2gb/

نشون میده که 560 تو بین 3 بازی Battlefield Bad Company 2 ، DiRT 2 ، Just Cause 2 فقط تو Battlefield 1 فریم از 6950 1گیگ و 2 فریم از 6950 2 گیگ کمتر میده و تو دو بازی بعدی سرتره . با توجه به مصرف 170 واتی 560 در مقابل 6950 که 200 وات مصرف داره ، 560 بهینه تره . به خاطر مصرف کمتر حرارت کمتری ایجاد میشه . البته بستگی به نوع کولر داره . تو اور کلاک هم فکر میکنم 560 قابلیت بهتری داشته باشه . البته مطمئن نیستم . با توجه به مصرف اولیه اون میگم . البته باز هم به سازنده کارت بستگی داره که چقدر قابلیت اورکلاک رو محصولش گذاشته باشه . چون به برد ، کولر ، مدار تغذیه و چند چیز دیگه بستگی داره . 6950 1 گیگ با 2 گیگ باید اختلافی در حدود 30 تا 40 تومان داشته باشن . باز هم دوستان دیگه نظراتشون رو بگن و اگر موردی رو اشتباه گفتم تصحیح کنن . @};-

لینک به دیدگاه

6950 رقیب 570 هست و با 560 قابل مقایسه نیست!از لحاظ اورکلاک هم 6950 رو اول میشه با یه هک بایوس به آسانی به 6970 تبدیل کرد وبعد از اون هم از قدرت اورکلاک خوبی نیز برخوردار است از لحاظ خنک بودن نیز برند کارت مهمه که براش کولینگ خوبی گذاشته باشه یا نه! اول که اومد 2گیگ بود بعد برای این که قیمت پایین تر هم داشته باشه 1گیگش اومد توی فریم هم اگر بازی زیاد کار بکشه حجم کارت بیشتر باشه بهتره!قیمت هم اطلاع ندارم!موفق باشیدsmile.gif

فقط بعضی از مدلهای 6950 قابلیت آنلاک به 6970 رو داشتن . اون هم تو اوایل اومدن به بازار 6950 . 6950 کلا در مقابل 570 ضعیفتره . ولی قابل مقایسه با 560 ti هست .

http://www.hwcompare.com/9022/geforce-gtx-570-vs-radeon-hd-6950/

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در اکثر بازی ها 6950 فریم بیش تری به شما میده.

EVGA 560 Ti SC اورکلاک شده هست و با توجه به این که از سیستم کولینگ رفرنس استفاده می کنه زیاد نمیشه اورکلاکش کرد اما Phantom و 6950 قابلیت اورکلاک بیش تری دارند.

توان مصرفی GTX 560 Ti رفرنس به طور متوسط 263 وات و 6950 رفرنس به طور متوسط 253 وات است.

از لحاظ درجه حرارت فانتوم باید خنک تر باشه.

6950 1G در حال حاضر در بازار موجود نیست اما در بازار جهانی حدود 30 دلار ارزان تر از 2G هست.

مقایسه 6950 و 560 رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید. نکته قابل توجه در بنچمارک ها اینه که در اکثر بازی ها در رزولوشن های بالا برتری از آن 6950 است.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-560-ti-gf114,2845.html

ویرایش شده توسط mfirouzi1989
لینک به دیدگاه

در اکثر بازی ها 6950 فریم بیش تری به شما میده.

EVGA 560 Ti SC اورکلاک شده هست و با توجه به این که از سیستم کولینگ رفرنس استفاده می کنه زیاد نمیشه اورکلاکش کرد اما Phantom و 6950 قابلیت اورکلاک بیش تری دارند.

توان مصرفی GTX 560 Ti رفرنس به طور متوسط 263 وات و 6950 رفرنس به طور متوسط 253 وات است.

از لحاظ درجه حرارت فانتوم باید خنک تر باشه.

6950 1G در حال حاضر در بازار موجود نیست اما در بازار جهانی حدود 30 دلار ارزان تر از 2G هست.

مقایسه 6950 و 560 رو می تونید از لینک زیر مشاهده کنید. نکته قابل توجه در بنچمارک ها اینه که در اکثر بازی ها در رزولوشن های بالا برتری از آن 6950 است.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-560-ti-gf114,2845.html

تو همین لینکی که شما دادید زده توان مصرفی 170 وات . 570 219 وات مصرف داره . اونوقت چطور 560 میشه 263؟ @};-? ;)اون 263 وات متوسط توان مصرفی مورد نیاز سیستم هست . نه توان مصرفی کارت .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو همین لینکی که شما دادید زده توان مصرفی 170 وات . 570 219 وات مصرف داره . اونوقت چطور 560 میشه 263؟ @};-? ;)اون 263 وات متوسط توان مصرفی مورد نیاز سیستم هست . نه توان مصرفی کارت .

من میزان مصرف رو از جدول صفحه Power Consumption And Noise نوشتم و معمولا کارت گرافیک به تنهایی کار نمی کنه و توان مصرفی سیستم ملاک هست که 6950 پایین تره.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-560-ti-gf114,2845-15.html

لینک به دیدگاه

من هم اون صفحه رو دیدم . چیزی که برای من جالبه اینه که چطور کارتی که به تنهایی توان 200 وات نیاز داره ، متوسط توان مورد نیاز سیستمش میشه 253 و کارتی که 30 وات کمتر از اون مصرف داره میشه 263؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم اون صفحه رو دیدم . چیزی که برای من جالبه اینه که چطور کارتی که به تنهایی توان 200 وات نیاز داره ، متوسط توان مورد نیاز سیستمش میشه 253 و کارتی که 30 وات کمتر از اون مصرف داره میشه 263؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

به دلیل این که جدولی که شما مشاهده کردید حداکثر توان مصرفی کارت رو زده.

از همه این بحث ها که بگذریم این دوستمون باید به این نکته توجه داشته باشه که طبق پیشنهاد سایت هر 3 شرکت سازنده این کارت ها حداقل پاور مورد نیاز 500 وات است و با توجه به این که ایشون قصد اورکلاک دارند پیشنهاد من خرید پاور 580 وات هست.

لینک به دیدگاه

من که میگم 635 بهتره . برای اطمینان و گذاشتن راه برای ارتقا سیستم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که میگم 635 بهتره . برای اطمینان و گذاشتن راه برای ارتقا سیستم .

بله من هم با شما موافقم اگر قصد ارتقای سیستم داشته باشند باید پاور با توان بالاتری خرید کنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود مجدد خدمت تمام دوستان لیونی.

این چند روزه گذشته کلی بررسی کردم.

میشه گفت تا حدی آگاهی سخت افزاری داشتم ولی واقعا همفکری با بچه های لیون و استفاده از تجاربشون واقعا مفیده و باعث میشه دیدگاه آدم خیلی درست و دقیق بشه.

بعداز بررسی به چندتا نتیجه کلی رسیدم که اینجا مینویسم شاید مفید واقع بشه.

1. 6950 از لحاظ فریم در بازی بهتر از 560TI عمل میکنه.

2. 6950 از لحاظ دما و مصرف هم از حریف خودش بهتر عمل میکنه البته با فن استوک برای هردو کارت و در لود سنگین.

3. 6950 در اورکلاک هم موفق تره که بعضی جاها تا 1000MHZ برای GPu و 1570MHz برای Ram ها اور کردن که این فوق العاده هست.

4. بین 6950 1G و مدل 2G از این کارت هیچ تفوت فریمی تو رزولوشن فول اچ دی نداریم.در بعضی از موارد مدل 1 گیگ 1فریم بیشتر هم میده و در کل کارایی کاملا مشابه ای دارند و تفاوت این دو کارت در قیمته که در ایران میتونه به 50هزار تومان برسه که اصلا اقتصادی نیست.البته 6950 1گیگ توی مصرف و خنکی بهتراز مدل 2گیگ عمل میکنه.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به چندتا چیز جالب برخورد کردم.

1.هنوز هم احتمال آنلاک شدن بعضی از 6950های 2گیگ به 6970 هست...!

2.کارت های گرافیکی با حجم حافظه ی کمتر انعطاف پذیری بیشتری تو اورکلاک دارن.مثلا بین 6950 یا حجم حافظه 2گیگ و 6950 با حجم حافظه 1گیگ مورد دوم قابلیت اورکلاک بیشتر و بهتری داره.

بازم اگه مطالب دیگه برخوردم میذارم.

خیلی دوست دارم نظر اساتید حرفه ای تر مثل سالار جون.کاربری LEE.آقای حسینی.پوریا لیون و... رو هم بدونم.

باتشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...