رفتن به مطلب

چه کارت گرافیکی بخرم؟

Recommended Posts

با عرض سلام.سیستم من اینه:

M.B:ASUS M2N-X

CPU:AMD ATHLON64X2 5000

RAM:2GIG DDR2 800

MONITOR:LG 2253TQ

حالا می خواستم ببینم که ارزونترین کارت گرافیکی که من می تونم بگیرم و بازی هایی مانند MAFIA2 و FIFA11 و ASSASSINS CREED:BROTHERHOOD و CRYSIS2 و .... رو روی HIGH QUALITY و رزولوشن آخر(1920*1080) بازی کنم.

بودجم هنوز مشخص نیست ، فقط می خوام ارزونترین باشه ، چون نمی تونم پول زیادی بابتش بدم و برم یه GTX460 بگیرم.

MER30

لینک به دیدگاه

شما با هیچ کارت گرافیکی نمیتونید 1920*1080 بازی کنید چون پردازندتون گرافیک رو محدود میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

FIFA11 رو میتونی با 9600 تو FULL HD بزنی . بقیه رو با 460 هم نمیتونی تو FULL HD با همه ی جزئیات بازی کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض سلام.سیستم من اینه:

M.B:ASUS M2N-X

CPU:AMD ATHLON64X2 5000

RAM:2GIG DDR2 800

MONITOR:LG 2253TQ

حالا می خواستم ببینم که ارزونترین کارت گرافیکی که من می تونم بگیرم و بازی هایی مانند MAFIA2 و FIFA11 و ASSASSINS CREED:BROTHERHOOD و CRYSIS2 و .... رو روی HIGH QUALITY و رزولوشن آخر(1920*1080) بازی کنم.

بودجم هنوز مشخص نیست ، فقط می خوام ارزونترین باشه ، چون نمی تونم پول زیادی بابتش بدم و برم یه GTX460 بگیرم.

MER30

پیشنهاد من اینه که اول مادربوردتون رو عوض کنید و مدلی بگیرید که از SLi ساپورت کنه و بعد میتونید یه 460 بگیرید و تا یه مدتی جوابگوی شما هست و بعد از اینکه بودجتون بیشتر شد یه 460 دیگه بگیرید و SLi کنید!میزان مصرف این SLi حداقل به یه پاور 600 واتی نیز میباشد پس به احتمال زیاد مجبور به عوض کردن پاور هم دارید ولی میتوانید از CUDA استفاده کرده و با همین CPU کار کنید گرچه اگر همچین سیستمی در اختیار دارید و میخواهید به رزولیشن های Full HD کوچ کنید باید چیز های دیگر هم تغییر دهید این دو کارت در حالت SLi گاهی اوقات قدرتشان تا GTX 580 هم میرسد!موفق باشید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من اینه که اول مادربوردتون رو عوض کنید و مدلی بگیرید که از SLi ساپورت کنه و بعد میتونید یه 460 بگیرید و تا یه مدتی جوابگوی شما هست و بعد از اینکه بودجتون بیشتر شد یه 460 دیگه بگیرید و SLi کنید!میزان مصرف این SLi حداقل به یه پاور 600 واتی نیز میباشد پس به احتمال زیاد مجبور به عوض کردن پاور هم دارید ولی میتوانید از CUDA استفاده کرده و با همین CPU کار کنید گرچه اگر همچین سیستمی در اختیار دارید و میخواهید به رزولیشن های Full HD کوچ کنید باید چیز های دیگر هم تغییر دهید این دو کارت در حالت SLi گاهی اوقات قدرتشان تا GTX 580 هم میرسد!موفق باشید

تمام این کارها به شرطی درست جواب میده که CPU هم عوض بشه . این CPU برای ایشون محدودیت زیادی ایجاد میکنه . مقدار رم ایشون هم پایین هست و باز هم محدود هستن . به نظر من با این سیستم باید بازی روی حداکثر جزئیات رو فراموش کنن و با متوسط راضی باشند . من با سیستم قویتر از سیستم ایشون روی حداکثر تو بعضی از بازیها کم میارم . برای این سیستم Geforce 440 یا نهایتا 450 کافیه . چون کارتهای بالاتر فقط هزینه اضافه داره و کارایی لازم رو به ایشون نمیده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تمام این کارها به شرطی درست جواب میده که CPU هم عوض بشه . این CPU برای ایشون محدودیت زیادی ایجاد میکنه . مقدار رم ایشون هم پایین هست و باز هم محدود هستن . به نظر من با این سیستم باید بازی روی حداکثر جزئیات رو فراموش کنن و با متوسط راضی باشند . من با سیستم قویتر از سیستم ایشون روی حداکثر تو بعضی از بازیها کم میارم . برای این سیستم Geforce 440 یا نهایتا 450 کافیه . چون کارتهای بالاتر فقط هزینه اضافه داره و کارایی لازم رو به ایشون نمیده .

بله بنظر من هم این سیستم جوابگوی FULL HD نیست در هر حالت برای Full HD باید تغییر کلی داد!

لینک به دیدگاه

برای اجرای بازیها تو رزولیشن 1920 * 1080 ( full hd ) با جزئیات بالا و روان کمترین گرافیکی که نیاز هست میشه از گرافیک ati 6870 نام برد که قیمت این کارت تو برندهای مختلف 290 تا 310 هستش با یه پاور بالای 500 وات که البته cpu هم باید یه 4 هسته ای داشته باشی تا بتونی از این گرافیک استفاده لازم رو ببرید . بنابراین اگر شما همین الان هم این کارت گرافیک رو داشتید نمیتونستید از این گرافیک کارائی لازم رو داشته باشید

بهترین راه ممکن اینه که شما به فکر یه ارتقاء کلی باشید و اگر مقدور نیست در حد متوسط میتونید بازی کنید با یه گرافیک معمولی مثل 5770 یا 450 یا ........... فقط اگه گیرتون اومد دست دوم بخرید براتون باصرفه تره . چون کارتهایی که از رده خارج میشن به نظرم ارزش آک خریدن ندارن

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان که منت گذاشتن.کاملا متوجه قضیه شدم.حالا یه سوال دیگه.اگه ممکنه سی پی یو AMD5000 رو با AMD6000 مقایسه کنید.سی پی یو من 5000 هست و من یه 6000 دست دوم پیدا کردم که میخوام طاق بزنم و یه خورده هم بابتش پول بدم.به نظرتون می ارزه؟یعنی توی اجرای بازی و فریم بازی تاثیر می گذاره؟

MER30

لینک به دیدگاه

این دو مدب سی پی یو فقط تو فرکانس با هم تفاوت دارن که اون هم کمه . تاثیرش به اندازه ایه که دیده نمیشه . شما یا کلا باید سیستم رو ارتقا بدی که شامل مادربورد ، سی پی یو و رم میشه یا باید از خیر اون کیفیتی و جزئیاتی که مد نظرته بگذری .

لینک به دیدگاه

با عرض سلام مجدد.ما حسابی شرمنده دوستان لیونی هستیم.ببخشید.

قید اون سی پی یو رو بنا بر راهنمایی دوستمون زدم.

می خواستم یه سوال دیگه بکنم.به نظرتون به طور تقریبی اگه من روی همین سیستم یه کارت 5750 سوار کنم ، به نظرتون تقریبا چند فریم بالاتر از این 9400 به من می ده؟

گفتم که بصورت کاملا تقریبی بفرمایید.

در ضمن اگه ممکنه کارت HD5750 و 8800GT رو مقایسه کنید.نه از لحاظ جدید و قدیمی بودن،صرفا از جهت توان پردازش گرافیکی.

خیلی خیلی سپاسگذارم

ویرایش شده توسط mohammad13.blogfa
لینک به دیدگاه

تو این سایت میتونی هر مدل کارت گرافیک رو با مدل دیگه ای که میخوای مقایسه کنی .

http://www.hwcompare.com

این لینک مقایسه 8800 و 5750

http://www.hwcompare.com/1377/geforce-8800-gt-1gb-vs-radeon-hd-5750-1gb/

این هم لینک مقایسه 9400 و 5750. البته 9400 256mb هست .

http://www.hwcompare.com/1359/geforce-9400-gt-256mb-vs-radeon-hd-5750-1gb/

لینک به دیدگاه

سلام

دوست من با این سیستم فعلی یه کارت 5670 براتون عالی هستش.

که با قیمت تقریبی 120-140میتونی تهیه کنی(به خاطر برند های مختلف)

در نظر هم داشته باشین که شما هرکارت دیگه ای بگیری نهایت کارایی رو رو سیستمتون نداره(به دلایلی که دوستان دربالا به انها اشاره کردن)

الان هم پر فروش ترین گرافیک تا 200 تومان همین 5670 و5770 هستش.

به نظر من تو بازار الان نمیخواد سیستمتون رو ارتقا بدید مگر قطعاتی که گفتید آک باشند.

باز هم تصمیم با خودتون هستش

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...