رفتن به مطلب

کندی بیش از حد سیستم !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بنده یک عدد کامپیوتر اسمبل شده شرکت ASUSدارم با مدل G20 AJو با مشخصات زیر

980

16 Ram

4790 CPU

در اول متوجه سرعت پایین سیستم عامل شدم و یکی دیگه نصب(Windows 10 Home single language 64 bit) کردم  اما  الان حتی نسبت به قبل کند تر هم شده وقتی ویندوز بالا میاد حدود 2 دقیقه  دست به هیچی نمیزم !

FireFox موقع اولین اجرا حرص آدمو در میاره Google  Chrome  هم همینطور ولی فایرفاکس دیگه رکورد زده!

وقتی روی دانلود باشم عملا کاری  نمیتونم انجام بدم مثل انجام بازی  !در حال  جا به جایی باشم باید صبر  کنم جا به جا کنه

جالب اینجاست سرعت انتقال 150 مگ  هم میره اما سیستم خیلی کنده!

خاموش شدن سیستم 7 دقیقه زمان میبره!

-------------------------------

در مورد مرورگر بگم  که هیچ ربطی به کش و پاک کردن اینجور چیز ها نداره این موارد رو میدونم  و کاملا آگاه هستم

منتظر نظرات دوستان هستم

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

سلام

۱. از کنترل پنل قسمت device manager مطمئن شوید تمام درایور های سخت افزار نصب شده باشه

۲.با نرم افزار  HD Tune  وضعیت و ارور های هارد رو چک کنید و از سلامت هارد مطمئن شوید

http://dl2.soft98.ir/soft/h/HD.Tune.Pro.5.60.rar

۳. اگه مشکل رفع نشد

نصب مجدد ویندوز (نسخه کامل)

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

تشکر از شما  

نتایج تست با نرم افزارHD TUNE

HDD TEST.png

HDD HEALTH TEST.png

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

تشکر از شما  

نتایج تست با نرم افزارHD TUNE

سلام داداش

چک کردی که پردازنده و یا رم درگیر نیستن؟

اگر دیدی که درگیره و برنامه ای باز نیست بزن رو Resource Monitor و اونجا میتونی ببینی چی درگیره، یه وقتایی هم هست به خاطر اینکه آپدیت ویندوز فعاله

حدود 50 درصد سی پی یو اشغال میکنه؛ البته این مورد برای من توی سیستمهای کافینتم با پردازنده های ضعیف و قدیمی پیش اومده بود حتی ویندوزم عوض میکردم

تعجب میکردم چرا اینقدر درگیره سی پی یو و رم بعد چک کردم دیدم بله تقصیر ویندوز آپدیت و رفتم تو قسمت Manage  و بعد Service  و کلا آپدیت و غیرفعال کردم

الان هم رو سیستم خودم همینکارو کردم، نیاز به آپدیت داشته باشم فعالش می کنم و بعد از اتمام کارم باز میبندمش خدارو شکر سرعت وبندوزم عالیه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

سلام داداش

اگر دیدی که درگیره و برنامه ای باز نیست بزن رو Resource Monitor و اونجا میتونی ببینی چی درگیره، یه وقتایی هم هست به خاطر اینکه آپدیت ویندوز فعاله

حدود 50 درصد سی پی یو اشغال میکنه؛ البته این مورد برای من توی سیستمهای کافینتم با پردازنده های ضعیف و قدیمی پیش اومده بود حتی ویندوزم عوض میکردم

تعجب میکردم چرا اینقدر درگیره سی پی یو و رم بعد چک کردم دیدم بله تقصیر ویندوز آپدیت و رفتم تو قسمت Manage  و بعد Service  و کلا آپدیت و غیرفعال کردم

الان هم رو سیستم خودم همینکارو کردم، نیاز به آپدیت داشته باشم فعالش می کنم و بعد از اتمام کارم باز میبندمش خدارو شکر سرعت وبندوزم عالیه.

سلام،نه ربطی به اینچیزا نداره کلا تو شروع کار ویندوز و پایان  کار که همون خاموش شدن هست خیلی درگیر میشه

توضیحات که کامله گفتم موقع دانلود و انتقال فایل مشکل ایجاد میشه فقط، هیچکاریم  نمیتونم بکنم شاید خاصیت هاردش همین باشه  نمیدونم......

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

شما الان یه عکس از قسمت task manager بزار

برادر آپدیت اتوماتیک من  کلا غیر فعال

task.png

taaaa.png

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

برادر آپدیت اتوماتیک من  کلا غیر فعال

پس با این شرایط مظنون اصلی هارد هستش، الانم کنده سیستم؟

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

درود

کمینه سرعت هارددیسک پایینه، برای بیشتر هارددیسکهایی که من دیده‌ام بالای ۶۰ مگ‌ بر ثانیه است. احتیاطا از برگه‌ی error scan بگذار کامل پیمایش بشه، تیک qiuck scan رو بردار.

لینک به دیدگاه

شما بعد از اینکه مشکلت حل شد میتونی یه ssd اضافه کنی تا دیگه معنی سرعت پایین و متوجه نشی

لینک به دیدگاه

سلام امير

علاوه بر راهنمايي هاي دوستان از برنامه هاي بهينه ساز ويندوز مثل  Advanced System Care  نسخه پرو رو استفاده كن بزار اسكن و ريپير ميكنه خودش من اين مشكل رو داشتم از اين روش استفاده كردم فقط حتما نسخه پرو استفاده كن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

پس با این شرایط مظنون اصلی هارد هستش، الانم کنده سیستم؟

الان که  نه ،نوشتم موقع دانلود یا جا به جایی فایل عملا کامپیوتر غیر قابل

در 37 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

شما بعد از اینکه مشکلت حل شد میتونی یه ssd اضافه کنی تا دیگه معنی سرعت پایین و متوجه نشی

همینجوری نمیشه ssdبرای خرید باید فرستاده بشه نمایندگی  کیس که نداره یه بدنه شبیه  کنسوله

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

کمینه سرعت هارددیسک پایینه، برای بیشتر هارددیسکهایی که من دیده‌ام بالای ۶۰ مگ‌ بر ثانیه است. احتیاطا از برگه‌ی error scan بگذار کامل پیمایش بشه، تیک qiuck scan رو بردار.

قرار دادم خدمت شما

در 5 دقیقه قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

سلام امير ?

علاوه بر راهنمايي هاي دوستان از برنامه هاي بهينه ساز ويندوز مثل  Advanced System Care  نسخه پرو رو استفاده كن بزار اسكن و ريپير ميكنه خودش من اين مشكل رو داشتم از اين روش استفاده كردم فقط حتما نسخه پرو استفاده كن

.....................o.O

hgnjghfjgh.png

لینک به دیدگاه

زیر دکمه‌ی start تیک Quick scan رو باید برداری. پیمایش هارددیسک طول خواهد کشید ولی برای عیب یابی لازمه. اگر هارددیسک سالم باشه به گمان قوی ایراد از ویندوزه.

لینک به دیدگاه

سلام 

از طریق control panel داخل power option بشید و پروفایل high performance را انتخاب کنید.  

نرم افزار hwmonitor را دانلود و نصب کنید 

نرم افزار wPrime را هم دانلود کنید 

بعد از اجرا کردن hwmonitor , نرم افزار wPrime را اجرا کنید و مقادیر ولتاژ -فرکانس-دما ی cpu را در hwmonitor چک کنید .

*الان توی تسک منیجر که ازش عکس گذاشتید فرکانس پردازنده روی 0.8 هست ، ببینید با اجرای تست wPrime سی پی یو میتونه به تمام سرعت برسه یا نه؟ اگه نشه باید دما و ولتاژ چک بشه.*

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

زیر دکمه‌ی start تیک Quick scan رو باید برداری. پیمایش هارددیسک طول خواهد کشید ولی برای عیب یابی لازمه. اگر هارددیسک سالم باشه به گمان قوی ایراد از ویندوزه.

برادر اگه نمیگفتی تیک همون اول بدون تیک  میزدم چون تک نداشت پستت رو با دقت  نخوندم اینجوری شد xD

بعد این ممکنه حتی تا 5 ساعت طول بکشه !  اینطوری باید یک زمان دیگه تستش کنم موقعه ای خونه نیستم

پس  نتایج رو فردا ظهر میذارم اساتید نگاه کنند بگند

تشکر از همه دوستانی  که کمک کردن

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...
در در 30 اردیبهشت 1396 در 07:49، Nsm1000 گفته است :

سلام داداش

داداش من یه سیستم جدید خریدم اول بردمش برا نصب ویندوز ۱۰ بعد از نصب ویندوز ۱۰ خیلی خوب کار میکرد مثلاً gta v رو با آخرین کیفیت به راحتی باز میکرد اما یکی دو روز قبل یه گیم برای داداش کوچیکم دانلود کردم یه بازی کودکانه از اون به بعد سیستم کلا خیلی خیلی سرعتش پائین هست یعنی مثلاً برای باز کردن this pc چند ثانیه مکث می‌کنه و حتی اون بازی بچه گانه رو هم باز نمیکنه حالا وقتی task manager رو باز میکنم اولش cpu رو ۱۰۰ درصد می‌نویسه اما زود cpu میاد پائین و disk می‌ره رو ۱۰۰ درصد البته بعضی وقتا پائین هم میاد مثلا رو ۶۰ درصد

می‌دونی مشکل چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

داداش من یه سیستم جدید خریدم اول بردمش برا نصب ویندوز ۱۰ بعد از نصب ویندوز ۱۰ خیلی خوب کار میکرد مثلاً gta v رو با آخرین کیفیت به راحتی باز میکرد اما یکی دو روز قبل یه گیم برای داداش کوچیکم دانلود کردم یه بازی کودکانه از اون به بعد سیستم کلا خیلی خیلی سرعتش پائین هست یعنی مثلاً برای باز کردن this pc چند ثانیه مکث می‌کنه و حتی اون بازی بچه گانه رو هم باز نمیکنه حالا وقتی task manager رو باز میکنم اولش cpu رو ۱۰۰ درصد می‌نویسه اما زود cpu میاد پائین و disk می‌ره رو ۱۰۰ درصد البته بعضی وقتا پائین هم میاد مثلا رو ۶۰ درصد

می‌دونی مشکل چیه؟؟؟

بیزحمت مشخصات کامل سیستمتو بذار.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان! یه نگاهی به تاریخ تاپیک بندازید!

پ.ن: اتفاقی پاسخ آقای بهمنیان رو دیدم، چقدر لحنشون زیباست، واقعا چند وقته جاشون تو فروم خالیه😩

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 7 آبان 1399 در 16:45، Nsm1000 گفته است :

بیزحمت مشخصات کامل سیستمتو بذار.

سلام 

Ram 8gb ddr4

Graphic msi 4gb gddr5

Cpu i3 9100

Motherboard h310

Hdd 1000gb 

سیستم رو دست دوم خریدم ولی زیاد استفاده نشده بود اما هار دیسک ظاهراً دو سال استفاده شده

لینک به دیدگاه

در در 7 آبان 1399 در 19:12، شکار تاریکی گفته است :

داداش از تب RESOURCE MANITOR که داخله TASK MANAGER هست عکس بزار - احتمکالا زیاد یه سرویس داره حجم میخوره از رم سیستمت - یعنی برای حفاظت از فایلهای سیستمی ویندوز یکی از سرویسها فعاله که مدام از ظرفیت هاردت استقفاده میکنه - البته میتونه از جاسوس نرمافزار هم باشه که با انتی ویروس حل میشه - ولی تا عکس نزاری نمیشه فهمید -

نگاه کردم هیچ برنامه ای فعال نیست و از هارد و سی پی یو استفاده ی زیادی نمیکنه ولی وقتی تسک منجر رو باز میکنم اولش هارد رو ۱۰۰ درصد نشون میده بعد کم کم هارد کم میشه و سی پی یو می‌ره بالا می‌ره رو ۹۰درصد

لینک به دیدگاه

در در 4 آذر 1399 در 17:33، amirmdge گفته است :

نگاه کردم هیچ برنامه ای فعال نیست و از هارد و سی پی یو استفاده ی زیادی نمیکنه ولی وقتی تسک منجر رو باز میکنم اولش هارد رو ۱۰۰ درصد نشون میده بعد کم کم هارد کم میشه و سی پی یو می‌ره بالا می‌ره رو ۹۰درصد

سلام داداش

ویندوزت رو عوض کن، ویندور رو تو گوگل سرچ کن از سایت سافت 98 ورژن پرو ویندوز 10 رو بگیر و نصب کن.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام داداش

ویندوزت رو عوض کن، ویندور رو تو گوگل سرچ کن از سایت سافت 98 ورژن پرو ویندوز 10 رو بگیر و نصب کن.

ایشالله که حل میشه مرسی از راهنمایی⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، kakamoon گفته است :

SSD بخر تمام! :)

عزیز تاپیک مال 2 سال پیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...