رفتن به مطلب

راهنمایی در خصوص MSI RX480 GAMING

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و وقت بخیر دوستان عزیز

من چند روزه این گرافیک رو خریدم چنتا سوال داشتم ...ممنون میشم راهنمایی کنید 

1- بخوام از گرافیک تست بگیرم چه نرم افزار و روشی پیشنهاد میدید ؟

2-سیستم من I54690-RAM 8 G-H97 GAMING 3-650UK  هست  و مانیتوتر هم  فعلا تلویزیون 46 اینچ هست  روی چنتا بازی مثلا  -OUTLAST2-GTA V و FARCRY 4  ومافیا 3  .... بازی تست کردم فریم از 60 بالاتر نمیره ...میخواستم بدونم علت چیه ؟

3-بعد از نصب گرافیک مقدار افت و کاهش سرعت سیستم مشاهده کردم...ویندوز 10 هست ...

ممنون میشم راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
دوست گرامی زیاد نباید توقع داشته باشید
من هم دارم و به دیگران هم که تاپیک مشاوره زده بودن گفته بودم که آنچنان آش دهن سوزی نیست 480
هر چقدر فریم میده باید راضی باشید

لینک به دیدگاه

شما اول با DDU کل درایور ها رو پاک کنید. دوباره از سایت خود AMD آخرین نسخه رو دریافت و نصب کنید.

اگر میبینید در رزولوشن مورد نظر در بنچ مارکهایی که در سطح اینترنت هست فریم کمتر میگیرید ممکنه چیزی گلو گاه شده باشه. مثلا فرکانس CPU ! اگر اختلاف در حد چند فریم بود! خوب قدرت کارت همینه دیگه !

بازی هایی رو تست کنید که بنچمارک داخلی دارن. و یک نکته ی دیگه بازی کرکی باید حتما آخرین نسخه و آپدیت ها رو بگیرید.نمیشه یک نسخه قدیمی نصب کنید انتظار بالا داشته باشید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
دوست گرامی زیاد نباید توقع داشته باشید
من هم دارم و به دیگران هم که تاپیک مشاوره زده بودن گفته بودم که آنچنان آش دهن سوزی نیست 480
هر چقدر فریم میده باید راضی باشید

آقا جان اطلاعای ندارید چرا همش سنگ میزارید جلوی پای بقیه؟

استارتر شاید از روی تنظیمات بازی رو روی 60 فریم قفل کرده باشن و VSynce رو روشن کرده باشن

در ضمن بسته به رزولوشن بازیشونم داره = بازیهای سنگین مثل مافیا یا gta  بیشتر سی پی یو محورن تا گرافیک

برای تست گرفتن ازش برنامه MSI Afterburner رو نصب کنین و داخل بازی چک کنید که کارتتون دما و میزان لودش چقدر هست

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در در 1396/02/30, 11:35:14، saeed0c گفته است :

شما اول با DDU کل درایور ها رو پاک کنید. دوباره از سایت خود AMD آخرین نسخه رو دریافت و نصب کنید.

اگر میبینید در رزولوشن مورد نظر در بنچ مارکهایی که در سطح اینترنت هست فریم کمتر میگیرید ممکنه چیزی گلو گاه شده باشه. مثلا فرکانس CPU ! اگر اختلاف در حد چند فریم بود! خوب قدرت کارت همینه دیگه !

بازی هایی رو تست کنید که بنچمارک داخلی دارن. و یک نکته ی دیگه بازی کرکی باید حتما آخرین نسخه و آپدیت ها رو بگیرید.نمیشه یک نسخه قدیمی نصب کنید انتظار بالا داشته باشید.

آخرین درایو گرفتم .... روی تمام بازی ها روی 60 فریم قفل میکنه ... حتی کم هم نمیشه.... شاید گفتم تنطیمات خاصی بخواد 

لینک به دیدگاه

درود

من هم از این کارت گرافیک دارم باید بگم هرچقدر CPU و RAM مناسبت تری داشته باشید نتیجه بهتری می بینید و اینکه چرا بعضی بازی ها بیشتر از 60 فریم نمیشه اون برمیگرده به خود بازی که روی 60 هست و همینطور مانیتور هم مهمه مثلا شما مانیتور دارید 60 هرتزی دارید مثلا گرافیک به شما 80 فریم هم بده برا اون مانیتور نتیجه ای نداره.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/30, 11:38:36، Done گفته است :

درود

من هم از این کارت گرافیک دارم باید بگم هرچقدر CPU و RAM مناسبت تری داشته باشید نتیجه بهتری می بینید و اینکه چرا بعضی بازی ها بیشتر از 60 فریم نمیشه اون برمیگرده به خود بازی که روی 60 هست و همینطور مانیتور هم مهمه مثلا شما مانیتور دارید 60 هرتزی دارید مثلا گرافیک به شما 80 فریم هم بده برا اون مانیتور نتیجه ای نداره.

با تشکر... برای تست . کارایی  وسلامت گرافیک نرم افزار خاصی میشناسید ... البته فعلا من روی تلویزیون 46 اینچ 60 هرتز تنظیم شده ..... 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mohsen19x گفته است :

آخرین درایو گرفتم .... روی تمام بازی ها روی 60 فریم قفل میکنه ... حتی کم هم نمیشه.... شاید گفتم تنطیمات خاصی بخواد 

شاید شما وقتی داری همه چیز رو ON میکنی یه هویی Vsync رو هم on میکنی!! این فریم رو با رفرش ریت مانیتورتون قفل میکنه! که همون 60 باشه.البته بعضی بازی ها هم به خاطر حالت سینمایی که دارن روی یک فریم خاص قفل شده. مثلا اکثر بتمن ها این طوری هستن باید با دست کاری در یک فایل نوشتاری حداکثر فریم رو بردارید....

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mohsen19x گفته است :

با تشکر... برای تست . کارایی  وسلامت گرافیک نرم افزار خاصی میشناسید ... البته فعلا من روی تلویزیون 46 اینچ 60 هرتز تنظیم شده ..... 

تی وی ها بیشتر روی 60 هستن و این مانیتور ها هستن که مرزها رو شکستن

3Dmark نسخه Advanced رو بگیرید تست های سنگینی داره، گرافیک شما اگه سالم نمی بوده خودش رو داخل همون بازی ها نشون میداده.

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/30, 11:38:05، MSF_SE7EN گفته است :

استارتر شاید از روی تنظیمات بازی رو روی 60 فریم قفل کرده باشن و VSynce رو روشن کرده باشن

در ضمن بسته به رزولوشن بازیشونم داره = بازیهای سنگین مثل مافیا یا gta  بیشتر سی پی یو محورن تا گرافیک

برای تست گرفتن ازش برنامه MSI Afterburner رو نصب کنین و داخل بازی چک کنید که کارتتون دما و میزان لودش چقدر هست

قبلا که گرافیک اینتل داشتم دمای مادربورد و CPU حدود 36 بود ....الان با نصب گرافیک دمای خود گرفیک در حالت عادی بین 48 تا 58 هست و هم چنین دمای CPU و MAIN هم حدود 57 شده است 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mohsen19x گفته است :

بهترینش 3D mark ها هستن که در آخر هم یک عدد میده و میتونید با بقیه مقایسه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 2 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

با سلام
بله دوست گرامی

من پست ایشون رو درست نخوندم ^_^^_^

اینم میزان فریم من در بازی GTA V

حالا این دوستمون چجوری 60 دارن فیکس میگیرن خدا میدونه

342432.jpg.44978b5506d87cf839505ea35eb2abf7.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

3 بازی از 4 بازی که استارتر کارت رو باهاشون تست کرده تایتل انویدیا هستن. اگه صرفا برای این 4 بازی گرافیک رو جدید کردین بهتر بود 1060 بخرید.

به هر حال همونطور که دوستان گفتن با msiafterburn میزان لود gpu رو در بازیهایی که 60 فریم ثابت میگیرید تست کنید و اینجا اعلام کنید. اگه از 100٪ کمتر لود میشه 1- یا vsync روشنه 2- یا به قول دوستمون یه چیزی گلوگاهه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
بله دوست گرامی

من پست ایشون رو درست نخوندم ^_^^_^

342432.jpg.44978b5506d87cf839505ea35eb2abf7.jpg

خب شما کافیه یه سری تنظیماتشو بیاری پایین چیزایی که بود و نبودشون زیاد فرقی نمیکنه من باشم تکسچر میذارم الترا و شدو روی High کاملا 60 فریم فیکس میشه

در ضمن شرمنده شاید من یه مقدار تند برخورد کردم xD

آخه خداوکیلی 480 کارت خوبیه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خوب معلومه که Vsync داخل بازی آن هست و فریم رو روی رفرش ریت مانیتور فیکس می کنه
بعضی بازی ها هم خودشون FPS Limiter دارن داخل تنظیمات
بعد اینکه شما فیکس 60 بگیرید بد نیست! برای تست کارت گرافیکی FurMark رو نصب کنید و این نرم افزار چنان پدری از کارت در میاره که 10 تا GTA V هم کم میارن جلوش!
-------------------------

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

دوست عزیز خوب شما MSAA  رو روی چند x گذاشتید؟ اگر بالاتر از 2x باشه این فریم طبیعی هست تقریبا! شما بنچمارک ها رو چک کنید معمولا تمامی تنطیمات AA و Post Processing رو  آف می کنن

ویرایش شده توسط meepo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، mohsen19x گفته است :

قبلا که گرافیک اینتل داشتم دمای مادربورد و CPU حدود 36 بود ....الان با نصب گرافیک دمای خود گرفیک در حالت عادی بین 48 تا 58 هست و هم چنین دمای CPU و MAIN هم حدود 57 شده است 

برای منم بعد 480 سی پی یو گرمتر شده ، واسه اینکه گرافیک داغی هستش و تو دمای سی پی یو که نزدیکشه تاثیر میزاره ، ولی واسه شما خیلی زیاد شده ، مثلا من قبلاً دمای 48 تو لود داشتم واسه سی پی یو الان شده 50 الی 52 ، احتمالا خمیر سی پی یو خشک شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...