رفتن به مطلب

فرق cha-fan ، opt-fan و ext-fan در چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

روی مین برد ها موادر زیر رو دیدم

فرق cha-fan با  opt-fan در چیه؟

ext-fan  دیگه چه؟

لینک به دیدگاه

درود

cpu fan  برای فن اصلی پردازنده‌است.

cha fan برای فن کیسه.

opt fan یا cpu opt برای فن دوم پردازنده یا پمپ کولر(مایع) است.

ext-fan برای افزودن کیت افزایش فن است:

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813995054&cm_re=asus_fan_extension-_-13-995-054-_-Product

لینک به دیدگاه

ext-fan فقط برای مواقعی که تعداد فن های کیس  زیاد باشه و تعداد cha fan ها کم باشه، استفاده می شود؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، USER1 گفته است :

ext-fan فقط برای مواقعی که تعداد فن های کیس  زیاد باشه و تعداد cha fan ها کم باشه، استفاده می شود؟

بله. در حالتی که فنهای کیس بیشتر از هدرهای مادربورد باشه کاربرد داره. البته برای چنین وضعیتی میشه از تقسیم فن یا هاب فن هم استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بله. در حالتی که فنهای کیس بیشتر از هدرهای مادربورد باشه کاربرد داره. البته برای چنین وضعیتی میشه از تقسیم فن یا هاب فن هم استفاده کرد.

درود.

ضرر نداره سعید جان؟
من خریدم ولی یه دونه بیشتر وصل نکردم
یه مدت کم در حد 1 ساعت کورسیر sp140 وصل کردم دوتا به یکی برق کم بهشون میرسید و نمیتونستم درست بچرخن!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

درود.

ضرر نداره سعید جان؟
یه مدت کم در حد 1 ساعت کورسیر sp140 وصل کردم دوتا به یکی برق کم بهشون میرسید و نمیتونستم درست بچرخن!

درود 

بعید می دونم زیان داشته باشه. الان دو تا نکتوا nfp14 1500 رو با هاب نوکتوا وصل کرده ام به یک هدر و چندین مورد فنهای کولر 240 رو  هم از با هاب به cpu fan زده ام. از قضا تازگی برای یکی از دوستان روی مادربورد z97x gaming7 از هاب فن استفاده کردم. بیشینه دور فنت چقدره و به کدام هدر زدی؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

بعید می دونم زیان داشته باشه. الان دو تا نکتوا nfp14 1500 رو با هاب نوکتوا وصل کرده ام به یک هدر و چندین مورد فنهای کولر 240 رو  هم از با هاب به cpu fan زده ام. از قضا تازگی برای یکی از دوستان روی مادربورد z97x gaming7 از هاب فن استفاده کردم. بیشینه دور فنت چقدره و به کدام هدر زدی؟

بله رادیات که دو فن داره و به یه هدر میخوره.
والا یه مدت دوتا sp 140 که ماکس دورش 2400 هست رو به هدر 3 مین وصل کردم. دورش کم و زیاد میشد انگار نمیتونه برق رو نگه داره و ثابت بچرخه.

ولی الان دوباره به خود هاب کورسیر وصل کردم و عالی هستن مشکلی ندارن.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

والا یه مدت دوتا sp 140 که ماکس دورش 2400 هست رو به هدر 3 مین وصل کردم. دورش کم و زیاد میشد انگار نمیتونه برق رو نگه داره و ثابت بچرخه.

کولرهایی که بیش از یک فن دارند هاب همراهشونه و اگر مشکلی داشت سازندگان هاب نمی‌گذاشتند یا در راهنما پیشنهاد می‌کردند که استفاده نشه بهتره. مطمئن نیستم ولی شاید هدر۳  مادربوردت برای فن دوربالا ضعیف بوده باشه یا ایراد از جای دیگری بوده باشه. من تاکنون به مشکل برنخورده‌ام و با دو تا از دوستان با تجربه‌تر هم که مشورت کرده‌ام ایرادی از استفاده از هاب ندیدند.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/02/30, 14:48:03، سعید بهمنیان گفته است :

کدوم رو بیشتر توصیه می کنید؟

در ضمن  از طریق مادربرد فقط میشه cha fan ها رو  کنترل کرد یا فن هایی که از طریق exe  متصل میشوند یا هاب رو هم میشه به صورت مجزااز طریق مادربرد کنترل کرد؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، iman90 گفته است :

کدوم رو بیشتر توصیه می کنید؟

در ضمن  از طریق مادربرد فقط میشه cha fan ها رو  کنترل کرد یا فن هایی که از طریق exe  متصل میشوند یا هاب رو هم میشه به صورت مجزااز طریق مادربرد کنترل کرد؟

درود

بستگی داره که چند تا فن بخوای بیافزایی. اینطور که ازتجربه‌های دوستان برمی‌آد برای فنهای بزرگتر و با دور بالاتر گاهی مشکلاتی پیش می‌آد که شخصا تجربه نکرده‌ام. برای تعداد کم هاب به‌ صرفه‌تره. برای تعداد بیشتر فن که انشعابهای هاب کافی نباشه از اکستندر استفاده می‌شه. در هر دو حالت همه‌ی فنهایی که به یم هدر زده شده‌‌اند با یک دور کارخواهند کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بستگی داره که چند تا فن بخوای بیافزایی. اینطور که ازتجربه‌های دوستان برمی‌آد برای فنهای بزرگتر و با دور بالاتر گاهی مشکلاتی پیش می‌آد که شخصا تجربه نکرده‌ام. برای تعداد کم هاب به‌ صرفه‌تره. برای تعداد بیشتر فن که انشعابهای هاب کافی نباشه از اکستندر استفاده می‌شه. در هر دو حالت همه‌ی فنهایی که به یم هدر زده شده‌‌اند با یک دور کارخواهند کرد.

قیمت هر کدومشون معمولا چنده؟

لینک به دیدگاه

قیمت هر کدومشون معمولا چنده؟

چیزهایی که توی بازار هست، هاب دوشاخه‌ی نوکتوا و چهارشاخه‌‌ی دیپکوله. اولی فکر کنم بسته‌ی دو تاییش ۳۰ هزار تومانه. دومی هم دانه‌ای ۲۰ هزار تومان .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/02/30, 15:17:05، Ali Subi گفته است :

درود.

ضرر نداره سعید جان؟

درود

بهت گفتم شاید درست کار نکنن!

فن ها چند صدم آمپر هستن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

چیزهایی که توی بازار هست، هاب دوشاخه‌ی نوکتوا و چهارشاخه‌‌ی دیپکوله. اولی فکر کنم بسته‌ی دو تاییش ۳۰ هزار تومانه. دومی هم دانه‌ای ۲۰ هزار تومان .

هر دوشون خوبه، یا مدل خاصی رو پیشنهاد می کنید

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/30, 15:17:05، Ali Subi گفته است :

چرا؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/30, 16:56:42، Ali Subi گفته است :

منظورت اینکه که برقش رو از پاور گرفتی؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اینطور که ازتجربه‌های دوستان برمی‌آد برای فنهای بزرگتر و با دور بالاتر گاهی مشکلاتی پیش می‌آد که شخصا تجربه نکرده‌ام.

مدل میب بردش هم گیگا 170 بود، عجیبه که مشکل داره!!

شما روی کدوم مدل از مین بردها نتیجه خوبی گرفتی

راگ های ایسوس چطور هستند/؟ (STRIX)

ویرایش شده توسط iman90
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، iman90 گفته است :

مدل میب بردش هم گیگا 170 بود، عجیبه که مشکل داره!!

شما روی کدوم مدل از مین بردها نتیجه خوبی گرفتی

راگ های ایسوس چطور هستند/؟ (STRIX)

برای ایسوس که زیاد استفاده کرده‌ام و  هیچ مشکلی ندیده‌ام. برای بقیه‌ی برندها تجربه‌ی زیادی نداشتم و فقط دو مورد از دوستان شنیدم. به هر حال بهتره به توان مصرفی فن دقت کنی.

در 15 دقیقه قبل، iman90 گفته است :

هر دوشون خوبه، یا مدل خاصی رو پیشنهاد می کنید

نوکتوا عالیه. دیپکول هم مشکلی ازش ندیده‌ام.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

بهت گفتم شاید درست کار نکنن!

فن ها چند صدم آمپر هستن؟

درود معین جان

میزان توان یا جریانی که هدرها تاب می‌آرند رو از کجا می‌شه دونست؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

برای ایسوس که زیاد استفاده کرده‌ام و  هیچ مشکلی ندیده‌ام. برای بقیه‌ی برندها تجربه‌ی زیادی نداشتم و فقط دو مورد از دوستان شنیدم. به هر حال بهتره به توان مصرفی فن دقت کنی.

نوکتوا عالیه. دیپکول هم مشکلی ازش ندیده‌ام.

نوکتوا رو رو سرچ کردم پیدا نکردم!!

فکر کنم اکستنر یا مثل هاب هستش یا بهتر . به هر حال هر چی باشه خیالم نسبت به هاب مسلما باید راحتتر باشه، درسته؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، iman90 گفته است :

نوکتوا رو رو سرچ کردم پیدا نکردم!!

فکر کنم اکستنر یا مثل هاب هستش یا بهتر . به هر حال هر چی باشه خیالم نسبت به هاب مسلما باید راحتتر باشه، درسته؟

اکستندر کجا سراغ داری؟

من هاب فن  از عقیق  رایانه می‌خرم. برو روی وبسایتشون و ایمیل بزن. تلفنشون هم هست ولی برخی وقتها پاسخ تلفن نمی‌دن.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اکستندر کجا سراغ داری؟

منم ندارم. گفتم شاید شما اطلاع داشته باشید

پس این جوری که بوش میاد فقط و فقط هاب مشکل رو حل میکنه

لینک به دیدگاه

منم ندارم. گفتم شاید شما اطلاع داشته باشید

پس این جوری که بوش میاد فقط و فقط هاب مشکل رو حل میکنه

اکستندر در بازار داخلی ندیده ام. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود معین جان

میزان توان یا جریانی که هدرها تاب می‌آرند رو از کجا می‌شه دونست؟

درود سعید عزیز

چند جا قبلا  خوندم تا 1 آمپر ولی اونچیزی که تو یکی از فروم های اونوری خونده بودم قبلا گفته بود که بسته به برد  0.8 تا 1.2 آمپر نهایت ساپورت میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود سعید عزیز

چند جا قبلا  خوندم تا 1 آمپر ولی اونچیزی که تو یکی از فروم های اونوری خونده بودم قبلا گفته بود که بسته به برد  0.8 تا 1.2 آمپر نهایت ساپورت میشه.

سپاس داداش

تا کنون شخصا مشکلی در این زمینه نداشته ام، اما به قول اصفهانیها "آجان مفت دیدی باهاش برو زندان"، گفتم از حضورت بهره ببرم بیشتر بدونم، قطعا جایی به کار خواهد آمد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...