رفتن به مطلب

تجربه استفاده از کیس X8

Recommended Posts

سلام.

اکثر دوستان در رنج 500 تومن کیس های گرین رو به هیچ وجه توصیه نمی کنند و  کولر مستر رو پیشنهاد می دهند.

و تنها مزیت x8 رو فضای زیاد اون میدوند

میخواستم تجربه و نظر دوستان رو در مورد x8 بدونم

ویرایش شده توسط USER1
لینک به دیدگاه

درست میگن

من هم داشتم 

تنها مزیتش فضای بزرگش هست ، ولی عرض کم ، شما الان Z4 ببین عرضش خیلی بیشتر هست.

کاور پاور هم نداره ، فن بقل که نما رو جالب نمیکنه (نظر شخصی)

فن هایی که روش هست هم جالب نیست 

درکل با این پول میشه چیز بهتری خرید ، Z7 هم خوبه BitFenix PANDORA ATX هم خوبه 

والله تنوع زیاده

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ATER گفته است :

درست میگن

من هم داشتم 

تنها مزیتش فضای بزرگش هست ، ولی عرض کم ، شما الان Z4 ببین عرضش خیلی بیشتر هست.

کاور پاور هم نداره ، فن بقل که نما رو جالب نمیکنه (نظر شخصی)

درکل با این پول میشه چیز بهتری خرید ، Z7 هم خوبه BitFenix PANDORA ATX هم خوبه 

والله تنوع زیاده

cm 690 iii چطوره خوب هستش؟

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، USER1 گفته است :

cm 690 iii چطوره خوب هستش؟

کیس های کولر مستر همه از نظر جنس و کیفیت  مواد اولیه خوب هستن

ولی 690 کمی قدیمی هست.

سری mastercase ها جدید و بهتر هستن.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، USER1 گفته است :

سرعت و طول عمر و صدای تولیدی فن رو مدنظرتون هستش؟

آقا سعید فرمودند که " x8 تهویهش خوبه ولی به نظرم مهندسی طراحی نشده، منظورم اینه که با بالابردن تعداد شبکه‌ها و فنها، تهویه خوب هنر نیست. باید از علم سیالات برای بهینه سازی استفاده بشه که گرین در این زمینه ضعیفه و ضعفش رو با بالابردن تعداد فنها روی کیسها جبران می‌کنه."

به نظر شما  با نصب دو برابری تعداد فن ها بر روی محصولات سری ایکس بازهم نمی توان به همون خنکی رسید؟ مثلا 6 الی 7 فن روی x8 باز به پای کولر مستر با 2 الی 3 فن نمیرسه

لینک به دیدگاه

من قبل از عید برای یکی از بچه ها یه سیستم جمع کردم که کیس شو X8 گرفتم.

از نظر ظاهر و کیفیت ساخت ورق خیلی خوب و مقاومه.

اما از نظر مهندس ساخت چندان جالب نیست.

اولین مشکلی که باهاش برخوردم اون قسمت برش سینی پشت جایگاه مادربورد هست که قراره کاری کنه که بدون خارج کردن مادربورد بتونی فن سی پی یو رو عوض کنی و چیز دیگه بندازی.

با وجود بزرگ بودن این قسمت، جایگاهش مناسب نیست و زیادی به سمت راست متمایله و من وقتی میخواستیم یه خنک کننده مایع 240 میلیمتری نصب کنم، برای نصب گیره پشتی مادربورد به مشکل خوردم کمی و با دردسر جا زدم. گوشه سمت چپش گیر میکرد به سینی در حالیکه سمت راست چندین سانت اضافه داشت!

دومین مشکل هم عدم ساپورت خنک کننده های مایع 360 میلیمتری هست که برای یه کیس فول تاور به این عظمت و بزرگی خیلی مسخره اس.

در مجموع ظاهر و کیفیت ساخت خوبی داره اما طراحی اش چندان اصولی نیست و تا وقتی توی کار نری متوجه اش نمیشی.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، USER1 گفته است :

سرعت و طول عمر و صدای تولیدی فن رو مدنظرتون هستش؟

آقا سعید فرمودند که " x8 تهویهش خوبه ولی به نظرم مهندسی طراحی نشده، منظورم اینه که با بالابردن تعداد شبکه‌ها و فنها، تهویه خوب هنر نیست. باید از علم سیالات برای بهینه سازی استفاده بشه که گرین در این زمینه ضعیفه و ضعفش رو با بالابردن تعداد فنها روی کیسها جبران می‌کنه."

به نظر شما  با نصب دو برابری تعداد فن ها بر روی محصولات سری ایکس بازهم نمی توان به همون خنکی رسید؟ مثلا 6 الی 7 فن روی x8 باز به پای کولر مستر با 2 الی 3 فن نمیرسه

فن هاش airflow خوبی نداره یعنی یکش اندازه 2 تا 120 باد دهی نداره

ولی این جور هم نیست که شما فن خوب بندازی بهش اندازه کولرمستر با 2-3 فن هم نشه !

شما 2 تا 120 جلو 2 تا 120 بالا  بندازی از اون کولر مستر با 4 تا فن بهتر هم میشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ATER گفته است :

شما 2 تا 120 جلو 2 تا 120 بالا  بندازی از اون کولر مستر با 4 تا فن بهتر هم میشه

پس تجربه  شما میگه که اگر بجای فن 200 جلوی کیس x8   دو تا 120 بندازم و همچنین به جای  فن 200 بالای آن   دو تا 120 هم بندازم، اون وقت از مستر کولر cm690iiiبا 4 فن بهتر عمل میکنه.

خب این چهار فن تقریبا  قیمتش چند در میاد؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، USER1 گفته است :

پس تجربه  شما میگه که اگر بجای فن 200 جلوی کیس x8   دو تا 120 بندازم و همچنین به جای  فن 200 بالای آن   دو تا 120 هم بندازم، اون وقت از مستر کولر cm690iiiبا 4 فن بهتر عمل میکنه.

خب این چهار فن تقریبا  قیمتش چند در میاد؟

دوست گرامی بهتره کاربری و نیازت رو بگی تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنند. 

شاید  اساسا نیاز به تغییر فن نباشه. چیزی که درباره ی x8 در پیام گفتم در مقایسه با کیسهای امروزی بود و حالت ایده آل رو در نظر داشتم و گرنه تا جایی که آگاهم کمتر کسی فنهای این کیس رو عوض می کنه. فنهای بزرگ مزیت کم صدایی رو در برابر فنهای کوچک دارند و اگر قصد تغییر فن رو داشته باشی باید بهش توجه کنی.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

شاید  اساسا نیاز به تغییر فن نباشه. چیزی که درباره ی x8 در پیام گفتم در مقایسه با کیسهای امروزی بود و حالت ایده آل رو در نظر داشتم و گرنه تا جایی که آگاهم کمتر کسی فنهای این کیس رو عوض می کنه. فنهای بزرگ مزیت کم صدایی رو در برابر فنهای کوچک دارند و اگر قصد تغییر فن رو داشته باشی باید بهش توجه کنی.

والا کارم اصلا بازی نیست و با نرم افزاهای Matlab و سایر نرم افزارهای رشته مهندسی برق سروکار دارم . 

در نرم افزار متلب هم عموما با کدهایی سروکار دارم که برای Intel Core i5-6400 @ 2.70GHz با 8 گیگ رم حدود 90 دقیقه زمان اجرا هستش و دمای سیستم خیلی میره بالا . همچنین روی لپ تاب های ایسوس دیدم که دمای سی پی یو به 70 هم میرسه که برای لپ تاب در دراز مدت جالب نیست .

من قبلا یه پروژه ای رو انجام دادم و حدودا به مدت 10 روز پیوسته دمای سیستمم خیلی بالا رفته بود و اگه سی پی یو قوی تری داشتم شاید به 2 الی 3 روز کاهش پیدا می کرد.

قصدم خرید کیسی جدید حدود 4 میلیون تومن هستش که مد نظر خودم 7700 هستش ولی  این بار میخوام روی سیستم خنکیش خیلی بیشتر تمرکز کنم اما نه اینکه یک میلیون تومن از 4 میلیون تومن خرج کیس و فن هاش بشه!!

ویرایش شده توسط USER1
لینک به دیدگاه

سلام.

من بیشتر از یک سال هست که x8  دارم.

موقعی که میخواستم سیستم رو جمع کنم تو لیون تاپیک زدم و چند نفری از دوستان بهم گفتن که این کیس از لحاظ کیفیت قطعات پلاستیکی ضعیف هستش. ( درب جلو و بالای کیس )

اما چون کیس سایز بزرگ یا همون سوپر فول تاور میخواستم با مبلغی که خواستم هزینه کنم همون x8 رو تهیه کردم.

ولی الان پیشنهاد نمیکنم. کیفیت قطعات پلاستیکی واقعا ضعیف هست.

از طرفی درب کیس جنس طلقش فوق العاده مزخرف و بی کیفیت هست. همون روزای اول پر از خط و خش شد منم دیگه کلا درب رو باز کردم.

الان ظاهرا گرین داره کیس کوگار panzer رو برای فروش آماده میکنه.

اگر کیفیتش همون باشه که کوگار ساخته من خیلی ریویو مثبت ازش دیدم.

پیشنهادم صبر برای panzer ِیا انتخاب مدل دیگه ای هست.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

ایشون درست میگن با این که باد دهی خیلی خوبی نداره ولی صداش کمه.

---

شما یه کیس مید تاور هم جوابتون رو میده

اصلا Z7 زیادی هم هست برای کاره ایی که شما میخواید انجام بدید

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، USER1 گفته است :

والا کارم اصلا بازی نیست و با نرم افزاهای Matlab و سایر نرم افزارهای رشته مهندسی برق سروکار دارم . 

در نرم افزار متلب هم عموما با کدهایی سروکار دارم که برای Intel Core i5-6400 @ 2.70GHz با 8 گیگ رم حدود 90 دقیقه زمان اجرا هستش و دمای سیستم خیلی میره بالا . همچنین روی لپ تاب های ایسوس دیدم که دمای سی پی یو به 70 هم میرسه که برای لپ تاب در دراز مدت جالب نیست .

من قبلا یه پروژه ای رو انجام دادم و حدودا به مدت 10 روز پیوسته دمای سیستمم خیلی بالا رفته بود و اگه سی پی یو قوی تری داشتم شاید به 2 الی 3 روز کاهش پیدا می کرد.

قصدم خرید کیسی جدید حدود 4 میلیون تومن هستش که مد نظر خودم 7700 هستش ولی  این بار میخوام روی سیستم خنکیش خیلی بیشتر تمرکز کنم اما نه اینکه یک میلیون تومن از 4 میلیون تومن خرج کیس و فن هاش بشه!!

دوست خوبم 

هر کیسی که عرض کافی برای کولرهای بادی متوسط(حدود 160 م.م) داشته باشه با یک کولر پاسخگوی نیازت هست. تعدادی از دوستان با فن استوک رندرهای چند ساعتی دارند.

مگر اینکه خودت اصرار داشته باشی کیس بزرگ بگیری و در اینصورت بهتره به ندای قلبت گوش کنی. ندای قلب مخصوصا در زمینه ی سخت افزار چیز بدیه، چه توجه کنی و چه توجه نکنی، به احتمال بسیار بعدش پشیمان خواهی شد.

لینک به دیدگاه

سرعت حداکثری  فن های 120 و 140 روی کیس گرین عموما چقدره؟

800-1500-2000-2400  ؟؟؟؟

ویرایش شده توسط USER1
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...