رفتن به مطلب

مشکل اینترنت wifi با مودم Asus DSL-N14U B1

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

نزدیک دو ماه هست این مودم ( Asus DSL-N14U B1 ) رو از لیون گرفتم همون اوایل هم مشکل ارتباط اینترنت از طریق wifi با گوشی موبایل رو داشتم اما اهمیت ندادم چون از اینترنت سیم کارت روی گوشی استفاده می کنم الان لپ تاپ گرفتم میخوام از طریق وای فای مودم اینترنت رو به لپ تاپ برسونم اما نمیشه

لپ تاپ به وای فای مودم وصل میشه و حتی از طریق لپ تاپ میتونم وارد تنظیمات مودم بشم ولی اینترنت رو به لپ تاپ نمیرسونه و جالب اینجاست فقط سایت گوگل باز میشه و سایر سایت ها باز نمیشه و پیغام ارتباط اینترنت را بررسی کنید میاد

اقداماتی که انجام شده :

بروزرسانی فریمور مودم - ریست مودم - تعویض ویندوز لپ تاپ ( هر چند این مشکل رو با موبایل هم دارم ) 

در ضمن لپ تاپ از طریق هات اسپات گوشی موبایل به اینترنت وصل میشه و مشکلی نداره

لطفاً دوستان راهنمایی کنن

ممنون

لینک به دیدگاه

به نظر مشکل حادی نمیاد.

خوب شما اولین کاری که میکنید USER pass و VPI/VCI شرکت خدمات اینترنتیتون رو جایی یادداشت کنید.

مودم رو کامل ری استارت کنید و برید به تنظیمات مودم(میتونید شات قرار بدید تا مرحله به مرحله راهنماییتون کنم).

بعد که تنظیمات نو شد و خیالمون از بابت مشکلات ناخواسته راحت شد. شروع کنید برید به قسمت ادونس ست آپ وایر لس.

معمولا جایی برای انتخاب کردن کشور هست. حتما روی ایران یا خاور میانه قرار بدید.

برید به قسمت LAN رو DNS رو دستی ست کنید به مثلا 4.2.2.4 , 8.8.8.8 سیو کنید.

خیلی متغییر های دیگه تو ذهنم هست اگر بتونید اسکرین شات بدید بهتر میشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

هر چند قبلا این کار رو انجام داده بودم اما مجدد تکرار کردم اما مشکل حل نشد

ویرایش شده توسط REZA_BH
لینک به دیدگاه

درود

منم همین مودم رو دارم، دوست من اگه اشتباه نکنم wps باید روشن باشه، واسه من که روشنه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Ivory king گفته است :

درود

منم همین مودم رو دارم، دوست من اگه اشتباه نکنم wps باید روشن باشه، واسه من که روشنه

درود. نه نیازی نیست.

خوب با توجه به تصاویر چند تا مورد میتونه تغییرش موثر باشه. اول این که کانال رو به شکل موثر تغییر بدید یعنی چی؟

اول نرم افزار مجانی inSSIDer رو روی گوشی نصب کنید. در بخش details نرم افزار ببینید کدوم کانال شلوغ نیست و دستی روی اون قرار بدهید.

بعد این هست که شما بیایید وایرلس مود رو روی یکی قفل کن مثلا  فقط روی N بزارید نه b یا G .

حتما درایور وایر لس لپ تاپتون رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.(معمولا ویندوز خودش شناسایی میکنه)

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/31, 18:13:51، saeed0c گفته است :

خوب با توجه به تصاویر چند تا مورد میتونه تغییرش موثر باشه. اول این که کانال رو به شکل موثر تغییر بدید یعنی چی؟

اول نرم افزار مجانی inSSIDer رو روی گوشی نصب کنید. در بخش details نرم افزار ببینید کدوم کانال شلوغ نیست و دستی روی اون قرار بدهید.

بعد این هست که شما بیایید وایرلس مود رو روی یکی قفل کن مثلا  فقط روی N بزارید نه b یا G .

حتما درایور وایر لس لپ تاپتون رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.(معمولا ویندوز خودش شناسایی میکنه)

1. روی کانال 11 ست کردم

2. وایرلس مود روی N ست شد

3. ویندوز لپ تاپ رو تازه عوض کردم درایور پیش فرض هست علاوه برلپ تاپ روی گوشی هم جواب نمیده ((( لپ تاپ با هات اسپات گوشی بدون مشکل به اینترنت وصل میشه )))

کارهایی رو که گفتید انجام شد ولی جواب نداد خیلی برام عجیبه ، در مودم قبلی که خود مخابرات داده بود با گوشی که امتحان کردم مشکلی نبود

دوستانی که مثل مودم من رو دارن لطفاً بررسی کنن مشکل من رو دارن ؟ ...

از همگی سپاسگزارم

ویرایش شده توسط REZA_BH
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، REZA_BH گفته است :

1. روی کانال 11 ست کردم

2. وایرلس مود روی N ست شد

3. ویندوز لپ تاپ رو تازه عوض کردم درایور پیش فرض هست علاوه برلپ تاپ روی گوشی هم جواب نمیده ((( لپ تاپ با هات اسپات گوشی بدون مشکل به اینترنت وصل میشه )))

n.thumb.PNG.477a45f4b1b1d437f4d3bbe53c386008.PNG

کارهایی رو که گفتید انجام شد ولی جواب نداد خیلی برام عجیبه ، در مودم قبلی که خود مخابرات داده بود با گوشی که امتحان کردم مشکلی نبود

دوستانی که مثل مودم من رو دارن لطفاً بررسی کنن مشکل من رو دارن ؟ ...

از همگی سپاسگزارم

مورد دیگه یی به ذهنم نمیرسه میتونید پروتکل امنیتی دیگه رو امتحان کنید. الان روی WPA2 هست...

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/01, 00:30:58، saeed0c گفته است :

مورد دیگه یی به ذهنم نمیرسه میتونید پروتکل امنیتی دیگه رو امتحان کنید. الان روی WPA2 هست...

ممنون ، امتحان کردم تاثیری نداره اگه میدونستم مشکل از مودم هست بیخیالش میشدم ، چون ظاهر منو ها و گزینه هاش با مودمهای دیگه متفاوت هست به خودم میگم شاید جایی رو درست تنظیم نکرده باشم هر چند طبق راهنمایی که در یوتیوب دیدم خیلی تنظیم خاصی هم نداره

ویرایش شده توسط REZA_BH
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، REZA_BH گفته است :

ممنون ، امتحان کردم تاثیری نداره اگه میدونستم مشکل از مودم هست بیخیالش میشدم ، چون ظاهر منو ها و گزینه هاش با مودمهای دیگه متفاوت هست به خودم میگم شاید جایی رو درست تنظیم نکرده باشم هر چند طبق راهنمایی که در یوتیوب دیدم خیلی تنظیم خاصی هم نداره ((( حیف پولی که براش هزینه کردم اگه تعریفش رو نشنیده بودم اصلاً نمیگرفتمش )))

دوستانی هم که این مودم رو تهیه کردن کم لطفی میکنن حداقل نمیگن که تنظیم ها درست هست و نیاز به تنظیم خاصی نداره ((( البته شاید به غیر از دوستی که در پست 4 راهنمایی کردن کسی دیگه این مودم رو نداره )))

با این حال ممنون از شما که حداقل پیگیر بودید

یک مدل دیگه هم از این نوع مودم هست که B1 نداره و فقط Asus DSL-N14U هست نمیدونم بشه از فریمور اون استفاده کرد یا نه خیلی دوست دارم امتحان کنم فقط میترسم کلا دیگه از کار بیفته هر چند فکر کنم مودم حالت emergency mode automatically داره و بشه ریکاوری کرد 

خواهش میکنم دوست عزیز. آخه تنظیماتش دقیقا (حتی کلماتش) مثل مودم تندا هست. عین شما تنظیم کردم و قابل استفاده هست برای من.

یعنی به نظر شما از مودم نیست؟

نظر من فقط فوورم ویر ری ورژن خودشو بزنید. در ری ورژن ها حافظه فلششون فرق میکنه کلا وسط فلش زدن کاملا از کار میوفته و باید درب مودم رو باز کنید و تبدیل USB به TTL فورم ویر رو هارد فلش کنید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز. آخه تنظیماتش دقیقا (حتی کلماتش) مثل مودم تندا هست. عین شما تنظیم کردم و قابل استفاده هست برای من.

یعنی به نظر شما از مودم نیست؟

نظر من فقط فوورم ویر ری ورژن خودشو بزنید. در ری ورژن ها حافظه فلششون فرق میکنه کلا وسط فلش زدن کاملا از کار میوفته و باید درب مودم رو باز کنید و تبدیل USB به TTL فورم ویر رو هارد فلش کنید.

الان با دانگل سیم کارت تست گرفتم بدون مشکل هم لپ تاپ و هم گوشی موبایل به اینترنت وصل شدند ، فقط با اینترنت مخابرات جواب نمیده O.o. آیا هنوز میتونه مشکل از مودم باشه ؟ یا مربوط به اینترنت مخابرات هست !!!!

لینک به دیدگاه

دانگل رو متصل کردید به مودم بعد شییر کردید؟

اولین حدسم مشکل DNS میامد که شما مرتفعش کردید گفتید تنظیم کردید. این مورد رو هم که گفتید باز مثل مورد DNS هست. جای تعجب داره درست نشد بعد از تعویضش!

لینک به دیدگاه

در در 1396/03/02, 12:48:00، saeed0c گفته است :

دانگل رو متصل کردید به مودم بعد شییر کردید؟

حالت Dual WAN رو فعال کردم ، کابل LAN رو جدا کردم بعد دانگل USB سیم کارت رو به مودم وصل کردم

در در 1396/03/02, 12:48:00، saeed0c گفته است :

اولین حدسم مشکل DNS میامد که شما مرتفعش کردید گفتید تنظیم کردید. این مورد رو هم که گفتید باز مثل مورد DNS هست. جای تعجب داره درست نشد بعد از تعویضش!

طبق راهنمایی شما DNS های 8.8.8.8 و 4.2.2.4 رو وارد کردم بعد مودم رو ریبوت کردم تاثیری نداشت ؛؛ برای من هم عجیبه !!!

ویرایش شده توسط REZA_BH
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...