رفتن به مطلب

آیا با این پاور به مشکل می خورم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام.پاور من REAL نیست و روش نوشته T.C.M 550W . تا حالا حدود دو سال هست که با این پاور کار می کنم و مشکلی نداشتم.سیستم من اینه :

M.M:ASUS M2N-X

RAM:2GIG 800

CPU:AMD ATHLON64 5000

VGA:GEFORCE 9400GT 1GIG

حالا می خوام کارت گرافیک رو با یک کارت HD4850 عوض کنم ، به نظرتون پاور مشکل نداره و ساپورت می کنه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه عکس از بقل پاور بگیر و اینجا بزار تا بتونیم بهتر راهنماییت کنیم!

شما به پاوری با توان حداقل 400 وات نیاز دارین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض سلام.پاور من REAL نیست و روش نوشته T.C.M 550W . تا حالا حدود دو سال هست که با این پاور کار می کنم و مشکلی نداشتم.سیستم من اینه :

M.M:ASUS M2N-X

RAM:2GIG 800

CPU:AMD ATHLON64 5000

VGA:GEFORCE 9400GT 1GIG

حالا می خوام کارت گرافیک رو با یک کارت HD4850 عوض کنم ، به نظرتون پاور مشکل نداره و ساپورت می کنه؟

ممنون

سلام دوست عزیز .

کارت 4850 مصرفش تقریبا 180 وات هست که از شاخه 12 ولت 15 آمپر جریان میکشه . که با توجه به واقعی نبودن پاور شما سیستم شما احتمالا بوت بشه اما توی فول لود ریستارت خواهد شد . و در کل پاور های غیر ریل بالانس بسیار زیادی توی ولتاژ هر شاخه دارن که برای قطعات پر مصرف اصلا توصیه نمیشه .

پاور گرین 530A-EU قیمت مناسبی داره و از پس توان رسانی سیستم شما کاملا بر میاد ضمن اینکه دست شما رو برای ارتقاع بقیه ی قطعات باز میزاره . البته اگه قصد کراسفایر ندارید .

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه عکس از بقل پاور بگیر و اینجا بزار تا بتونیم بهتر راهنماییت کنیم!

شما به پاوری با توان حداقل 400 وات نیاز دارین!

مجید جان همه ی پاور های غیر ریل روی اون برچسبی که کنارشون زدن جریان هارو تو هر شاخه طوری زدن که کلشون برابر توان خود پاور بشه @};- باسه همینه که ریل نیستند Oh%20Go%20On.gif

احتمالا رو پاور ایشون جریان 12 ولت رو 18 آمپر درج شده که میشه تقریبا 220 وات که 80 وات تقریبا میده Oh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و تشکر.

کی میگه توان HD 4850 180W است.به لینک زیر نگاه کنید. توان رو زده 110W.

http://www.hwcompare.com/2670/geforce-9400-gt-256mb-vs-radeon-hd-4850-1gb/

اینم عکس پاور.ببخشید اگه یکم بی کیفیت هست.دوربین در دسترس نبود.

http://up.iranblog.com/images/n82w6qmb0sl34ybsac.jpg

لطفا یکم مطمین تر و جدی تر صحبت کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجید جان همه ی پاور های غیر ریل روی اون برچسبی که کنارشون زدن جریان هارو تو هر شاخه طوری زدن که کلشون برابر توان خود پاور بشه @};- باسه همینه که ریل نیستند Oh%20Go%20On.gif

احتمالا رو پاور ایشون جریان 12 ولت رو 18 آمپر درج شده که میشه تقریبا 220 وات که 80 وات تقریبا میده Oh%20Go%20On.gif

محمد جان من خودم این مسائل ابتدائی رو میدونم! در ضمن کی گفته رو پاور های معمولی اعداد الکی مینویسن ؟ میحوای من چند مورد بیارم که مثلا اسمش 1000 واته ولی روی برچسبش اعداد درست رو زده و توانش 250 واته!

در هر صورت من هم میدونستم که پاور نباید جواب بده ولی چون اسم این پاور رو نشنیده بودم گفتم شاید دوستمون اشتباه میکنه و پاور real باشه!

در ضمن عکس هم مشکل داره و نمیاد!

دوست من تو اون تالار هم همین تایک رو زدی و دیدم فقط عکس رو جای دیگه آپلود کن!

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

با عرض سلام و تشکر.

کی میگه توان HD 4850 180W است.به لینک زیر نگاه کنید. توان رو زده 110W.

http://www.hwcompare.com/2670/geforce-9400-gt-256mb-vs-radeon-hd-4850-1gb/

اینم عکس پاور.ببخشید اگه یکم بی کیفیت هست.دوربین در دسترس نبود.

http://up.iranblog.com/images/n82w6qmb0sl34ybsac.jpg

لطفا یکم مطمین تر و جدی تر صحبت کنید.

با تشکر

جسارتاً ، آقا محمد درست می فرمایند . 4850 به صورت میانگین 180 وات مصرف داره .

شما اون وب سایتی رو که ازش دیدی زیاد ملاک در نظر نگیر .

Tomshardware میزان IDLE رو برابر با 131 وات و Load رو برابر با 251 وات بدست آورده :

لینک شما

Anandtech میزان IDLE رو برابر با 182.4 وات و Load رو برابر با 302 وات بدست آورده : (البته مدل CF)

لینک شما

Techreport میزان IDLE رو برابر با 127 وات و Load رو برابر با 236 وات بدست آورده :

لینک شما

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان من خودم این مسائل ابتدائی رو میدونم! در ضمن کی گفته رو پاور های معمولی اعداد الکی مینویسن ؟ میحوای من چند مورد بیارم که مثلا اسمش 1000 واته ولی روی برچسبش اعداد درست رو زده و توانش 250 واته!

در هر صورت من هم میدونستم که پاور نباید جواب بده ولی چون اسم این پاور رو نشنیده بودم گفتم شاید دوستمون اشتباه میکنه و پاور real باشه!

مجید جون چرا میزنی داداش چیزی نگفتم ناراحت میشی :-S

جسارتا من باسه اطلاع دوستمون گفتم شاید بره برچسب رو مشاهده کنه و خیالش راحت بشه . @};-

اگه از چیزی دلخور شدی آی ام ساری ;)

با تشکر .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما مخلصتیم!@};-

یک لحظه احساس کردم اون یارو تو آواتارت داره میزنه تو چشم من !Oh%20Go%20On.gif خشن شدم! امان از این روزگار!I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

اگر اعداد رو پاور درست باشه و من درست تونسته باشم بخونم و پاور در سلامت کامل باشه ، حدوداً بین 400 تا 450 وات توان خروجی این پاور هست . البته این پاور نسخه قدیمی (ورژن ATX 1) هستش و درصد کمتری از خروجی رو به ریل 12 می ده ولی در بهترین حالت 300 وات به ریل 12 می دهد .

4850 که 180 تا 200 وات مصرف داره ، البته رو لود تا 220 و بیشتر هم میره ، این رو با مصرف پردازنده جمع کنید ببینید چقدر می شه .

من بعید می دونم جوابگو باشه .

البته 4850 من خودم 3 مدل دیدم ، یک سری پاور سیوینگ دارند و پرت 6 پین برای تغذیه ندارند ، بعضی ها که معمولاً هم برد مرجع نیستند یک 6 پین برق می خورن ، بعضی دیگه هم 2 تا 6 پین می خورند .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست من

فقط باید بگم ملاک بر چسب نیست ماهیت خود پاور خیلی مهمه همین الان وارد کننده ائی رو میشناسم که ((البته بهتره بگم دلالی رو میشناسم))که هر پاوری رو با هر طرح و برچسبی که بخوای برات ردیف میکنه البته این دلیل بر این نیست که پاور های معمولی خوب نیستند اتفاقا هر پاوری قیمت داری و مقایسهاونا با هم کار درستی نیست

همونطور که شما فرمودید منم همین الان پاور موجود دارم که توان خروجیش رو زده 600 وات ولی وقتی خازنهای ورودیش و ترانزیستورهای های ولتاژاون رو نگاه میکنی میتونی حدس بزنی که حداکثر توان این پاور بیشتر از 250 وات بیشتر نمیتونه باشه

اما در مورد توان مصرفی قطعات معمولا بیشتر سایتها حداکثر توان مصرفی رو در نظر میگیرند بدون شک پاور این دوستمون بخاطر ورژن قدیمیه پاور در شاخه 12 ولت ضعیف خواهد بود و راندمان مطلوبی نخواهد داشت البته شاید سیستمشون تو لود ریست نشه ولی یقینا از حداکثر توان گرافیک بهره نخواهند برد

قلب تپنده یه سیستم پاور هست پس تا میتوانید قلبی قوی جوان و پر انرژی برای سیستم خود انتخاب کنید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، در مورد کیفیت پاور و تمام موارد آن می توانید از لینک زیر که دوستمان آقای گرجی زحمت ترجمۀ آن را بر عهده داشتند ، استفاده کنید.

چگونه پاور بد را از پاور خوب تشخیص دهیم ؟

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...