رفتن به مطلب

اینترنت زمین و فضا را آلوده می‌کند...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

جستجو در گوگل باعث از بین رفتن نسل خرس‌های قطبی می‌شود!

n00018397-b.jpg

هرچند در بدو امر شاید این گونه به نظر برسد که بین این دو یعنی استفاده از گوگل و نابود شدن خرس‌های قطبی، هیچ رابطه‌ای برقرار نیست ولی تحقیقات کارشناسان این موضوع را عملاً ثابت کرده است.

به نقل از سایت تک‌آی، هر جستجویی که با استفاده از گوگل انجام شود ۱۰ گرم کربن در فضا آزاد می‌نماید.

اگر این موضوع را در کنار ۶۰ میلیون مطلبی که روزانه در فیس‌بوک نوشته می‌شود، و نیز ۵۰ میلیون توییت روزانه و ۲۵۰ میلیارد ایمیلی که هر روز رد و بدل می‌گردد قرار دهیم، تا حدودی می‌توان به عمق فاجعه پی برد.

رایانه‌ها، سرورها و مراکز داده همگی با مصرف منابع انرژی، موجب افزایش دی‌اکسید کربن در اتمسفر زمین می‌شوند.

همچنین لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی نیز در اثر استفاده از اینترنت، به یکی از عوامل اصلی تولید این گاز مخرب تبدیل شده‌اند.

دی‌اکسید کربن گازی است که با اثر گلخانه‌ای طبیعی خود، از بروز سرما در زمین جلوگیری می‌کند.

در واقع استفاده از اینترنت، انتشار گازهای مخرب در اتمسفر و به دنبال آن گرم شدن زمین را به دنبال دارد.

این امر هم به نوبه خود می‌تواند انقراض نسل خرس‌های قطبی را رقم بزند.

به عنوان مثال مرکز داده ۶/۴ هکتاری شرکت اپل که قرار است بهار آینده در کارولینای شمالی افتتاح شود، به طور تقریبی ۱۰۰ مگاوات نیروی برق استفاده می‌کند که این رقم معادل انرژی لازم برای استفاده در ۱۰۰ هزار خانه می‌باشد.

کارشناسان با ابراز نگرانی از اثرات مخرب استفاده از اینترنت بر اتمسفر و محیط طبیعی زمین، به دنبال راهکارهایی برای کاهش این آثار زیانبار زیست محیطی هستند.

منبع : http://itna.ir

لینک به دیدگاه

من شنیده بودم به ازای هر 3 بار سرچ کردن داخل گوگل به دلیل ردوبدل شدن الکترون ها در سیستم ها و شبکه هایی که اینترنت را تشکیل می دهند و گیرنده ها و فرستنده ها ، هر 3 سرچ می تونه گرمایی معادل با به جوش آوردن یک کتری آب رو تولید کنه .

البته مطلبی که شما هم گذاشتید ، نویسندش یکجا یک اشتباه کوچیک کرده 100 مگاوات یعنی 100000000 وات که اگر تقسیم بر 100000 کنیم می شه 1000 وات ، یعنی مصرف هر خونه 1000 وات هستش ؟ من که خونمون فقط یک پاور 885 وات سیستمم رو تغذیه می کنه . تازه اون هم خروجیش 885 وات هستش ، چه برسه به یخچال و تلویزیون و جاروبرقی و لامپ و ... @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من شنیده بودم به ازای هر 3 بار سرچ کردن داخل گوگل به دلیل ردوبدل شدن الکترون ها در سیستم ها و شبکه هایی که اینترنت را تشکیل می دهند و گیرنده ها و فرستنده ها ، هر 3 سرچ می تونه گرمایی معادل با به جوش آوردن یک کتری آب رو تولید کنه .

البته مطلبی که شما هم گذاشتید ، نویسندش یکجا یک اشتباه کوچیک کرده 100 مگاوات یعنی 100000000 وات که اگر تقسیم بر 100000 کنیم می شه 1000 وات ، یعنی مصرف هر خونه 1000 وات هستش ؟ من که خونمون فقط یک پاور 885 وات سیستمم رو تغذیه می کنه . تازه اون هم خروجیش 885 وات هستش ، چه برسه به یخچال و تلویزیون و جاروبرقی و لامپ و ... ;)

ممنون از دقت شما پوریا جان :-S

اما اگر دقت کرده باشی نوشته به طور تقریبی..درسته...@};-

برای مثال توی منطقه ما 100 تا ویلای خالی وجود داره که جزء آمار و ارقام خونه ها هم حساب میشه ...

لینک به دیدگاه

ممنون از دقت شما پوریا جان :-S

اما اگر دقت کرده باشی نوشته به طور تقریبی..درسته...@};-

برای مثال توی منطقه ما 100 تا ویلای خالی وجود داره که جزء آمار و ارقام خونه ها هم حساب میشه ...

آره حق با شماست . تازه شب ها هم که خوابیم چیزی مصرف نمی کنیم . پس منظورش به صورت میانگین هستش . البته همون مرکز هم فکر نکنم به صورت 24 ساعته باشه ;)

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره حق با شماست . تازه شب ها هم که خوابیم چیزی مصرف نمی کنیم . پس منظورش به صورت میانگین هستش . البته همون مرکز هم فکر نکنم به صورت 24 ساعته باشه ;)

راستی همه مثل شما که پاور 885 ندارن داداشی...@};-

شاید توی کارولینای شمالی یکی پیدا بشه مثل ما پاور 150 وات داشته باشه....:-S

ویرایش شده توسط morteza.p
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...