رفتن به مطلب

تنظیم نور کارت گرافیک و مادربورد

Recommended Posts

درود بر دوستان

تازگیها بسیاری از قطعات دارای چراغهای رنگی با نور متغیر هستند. از جمله کارتهای گرافیکی. آیا راهی هست که بشه تغییر رنگ رو کنترل کرد، یا کلا نور رو خاموش یا تکرنگش کرد؟

همچنین امکانش هست که تتظیمات رو ذخیره و در کارتهای برندهای دیگر به کار برد؟

پ.ن

دوستانی گفتند با Geforce Exprerience می‌شه این کار رو کرد. راهش رو نیافتم.

برای کارتهای evga برنامه‌ی evga precision xoc این کار رو انجام می‌ده. در سمت راست پایین پنل برنامه، گزینه‌ی تنظیمات که شکل چرخ دنده‌ است--> برگه‌ی appearance led  پنج گزینه داره:

LED Visualizer  رنگ رو متناوب تغییر می‌ده( شاید هم تصادفی، دسترسی به کارت ندارم).

Static ON  برای چراغ یک رنگ ثابت رو از پالت رنگ برمی‌گزینیم.

Static OFF چراغ رو خاموش می‌کنه.

Rainbow یک طیف رنگی ایجاد می‌کنه.

‌Breathing یک رنگ ثابت رو متناوب تیره و روشن می‌کنه.

حالا که این همه زحمت کشیده‌اند و کارت رو چراغانی کرده‌اند کاش این امکان رو می‌گذاشتند که بشه دور فن یا میزان بار کارت رو از رنگ فن فهمید.

evga xoc.JPG

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

تازگیها بسیاری از قطعات دارای چراغهای رنگی با نور متغیر هستند. از جمله کارتهای گرافیکی. آیا راهی هست که بشه تغییر رنگ رو کنترل کرد، یا کلا نور رو خاموش یا تکرنگش کرد؟

تمامی قطعاتی ک ال ای دی های رنگی دارند یه نفر افزار برای کنترل افکت و رنگ و حتی خاموش کردنشون دارن و اگر روی کارت یه باز ثبتش کنید دیگه میمونه همونطوری 

ولی یه نرم افزار نیست ک همشون رو بتونه کنترل کنه 

مثلا ام اس ای میستیک لایت داره و ایسوس آئورا ک هر کدوم با نرم افزار خودشون کار میکنن 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

درود

باید یک نرم افزار داشته باشن.

لینک به دیدگاه

برنامه ی Xtreme Engine گیگابایت که این توانایی هارو داره و من روی کارت های G1 و Xtreme Gaming تمام امکاناتشون رو تست کردم (سری 1000 و 980ti Xtreme Gaming) تغییر حالت تغییر رنگ تغییر شدت نور و...ضمن اینکه توی این برنامه هر کدوم از کارت ها رو جدا می تونید براشون این حالت ها رو تعریف کنید.

fqgv_xtreme_engine.jpg

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، The.13east گفته است :

تمامی قطعاتی ک ال ای دی های رنگی دارند یه نفر افزار برای کنترل افکت و رنگ و حتی خاموش کردنشون دارن و اگر روی کارت یه باز ثبتش کنید دیگه میمونه همونطوری 

ولی یه نرم افزار نیست ک همشون رو بتونه کنترل کنه 

مثلا ام اس ای میستیک لایت داره و ایسوس آئورا ک هر کدوم با نرم افزار خودشون کار میکنن 

در 1 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

درود

باید یک نرم افزار داشته باشن.

در 6 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

برنامه ی Xtreme Engine گیگابایت که این توانایی هارو داره و من روی کارت های G1 و Xtreme Gaming تمام امکاناتشون رو تست کردم (سری 1000 و 980ti Xtreme Gaming) تغییر حالت تغییر رنگ تغییر شدت نور و...ضمن اینکه توی این برنامه هر کدوم از کارت ها رو جدا می تونید براشون این حالت ها رو تعریف کنید.

سپاس از دوستان

مشکلی که هست اینه که من دسترسی فیزیکی به کارت ندارم و با teamviewr باید به رایانه وصل شم. الان برای کارت 1070 برنامه‌ی Geforce Expreience و evga precision oc رو آزمودم گزینه‌‌ای مربوط به تنظیم نور نیافتم. آیا برنامه‌ی Xtreme Engine برای کارتهای جز گیگابایت قابل استفاده است؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

سپاس از دوستان

مشکلی که هست اینه که من دسترسی فیزیکی به کارت ندارم و با teamviewr باید به رایانه وصل شم. الان برای کارت 1070 برنامه‌ی Geforce Expreience و evga precision oc رو آزمودم گزینه‌‌ای مربوط به تنظیم نور نیافتم. آیا برنامه‌ی Xtreme Engine برای کارتهای جز گیگابایت قابل استفاده است؟

خیر برای کارت های غیر گیگا قابل استفاده نیست برای هر کارتی باید از نرم افزار خود اون شرکت استفاده کرد.چون این ها یه سری تنظیمات هستش که داخل بایوس گرافیک باید تعریف شده باشه توسط سازنده.

لینک به دیدگاه

سپاس از مشارکت دوستان

راهش رو یافتم.برای کارتهای evga برنامه‌ی evga precision xoc این کار رو انجام می‌ده.

در پست اول می‌نویسم.

لینک به دیدگاه

برای کارت های giga برنامه oc guru هم هست که این کار رو میکنه

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

برای کارت های giga برنامه oc guru هم هست که این کار رو میکنه

سپاس

اگر دوستان هر کدام برای برندی که کارتش رو دارند دستور العمل دقیق بنویسند و یک پست بگذارند، تاپیک مرجع مناسبی برای اینکار می‌شه. من چون کیسهای شیشه‌ای کم استفاده کرده‌ام و با چنین تنظیماتی سروکار نداشته‌ام چیز زیادی نمی‌دونم.

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان 

من با aura ایسوس کارکردم تقریبا تنظیمات کاملی داره از رقص ور مختلف تا خاموش کردن و ... 

اما خودم میزارم رو قسمتی که با سنسور حرارت کنترل میشه به اینصورت که مثلا تا دمای 60 درجه سبز وبعد زرد و نهایتا در دمای بالا قرمز میشه اینجوری سوای بحث بوق چراغ بازی میشه محدوده دمای پردازنده رو حدس زد 

لینک به دیدگاه

درود

Capture.thumb.JPG.a5121be9a618a01a4e353ab8e68780d0.JPG

برنامه aura  برای کارتای strix(بیشترین کاربرد این برنامه برای این سری ایسوس هست)  سری جدید ایسوس هست (سری AMD rx400 به بعد و سری Nvidia GTX1000 به بعد)

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...
در ۱۳۹۶/۳/۸ در ۱۰:۵۴، HK۸۸۸ گفته است:

http://uupload.ir/files/fqgv_xtreme_engine.jpg

سلام ببین اینو من ریختم صفحه هیچی توش بالا نمیاد  کارتمم ۳۰۶۰ti giga  علتش چیه   روی مادربرد ایسوس x370a سواره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...