رفتن به مطلب

درخواست کمک و راهنمایی برای خرید سیستم (فقط کیس) کاملِ گیمینگ، کارکرده اما سالم، تا حدود سه میلیون

Recommended Posts

سلام به همه دوستان لیونی عزیز

من تازه عضو این انجمن شدم، اینم اولین پستم هست، البته یکی از دوستان مهربون برای دریافت راهنمای بیشتر پیشنهاد داد که در این انجمن عضو شم و سوالم رو اینجا بپرسم

همون‌طور که از عنوان تاپیک مشخصه، من می‌خوام یه سیستم (فقط کیس البته) گیمینگ، کارکرده اما سالم، تا حدود سه میلیون بخرم، در انجمن همسایه تاپیک خرید زدم، چهار پنج تا سیستم بهم پیشنهاد شد، اما از اونجایی که من تبحر آنچنانی در امر خرید سخت‌افزار اون هم از نوع کارکردش ندارم، این شد که با راهنمایی‌های یکی از دوستان، قرار شد یه تاپیک درخواست مشاوره اینجا بزنم تا دوستان من رو در انتخاب گزینه بهتر راهنمایی کنن

همون‌طور که در بالا گفتم تا الان چهار سیستم بهم پیشنهاد شده که به قرار زیره، اگه میشه گزینه بهتر رو با توجه به قیمت و قطعات معرفی شده عنوان کنید

سیستم ۱:

1. مادربورد ASUS E3 PRO GAMING V5 با جعبه و متعلقات بدون سی دی گارانتی تا 2019/07/15 لایف سرویس

2. پردازنده e3 1225 v5 xeon با باکس و فن 

3. گرافیک GTX 1060 MSI GAMING X 6GB GDDR5 با جعبه و متعلقات بدون سی دی گارانتی ماندگار تا 1398/02/23

4. کیس گرین z2 HERO دارای کارتن

5. پاور گرین 530EU بدون جعبه و متعلقات گارانتی فکر میکنم یکی دو ماهی داره. بسیار کم کارکرد هفت ماه پیش از آکبندی دراومده و بعد از اون دی ماه 95 و روی این سیستم سوار شد و برای مصرف پایین این سیستم بسیار مناسب هست.

6. رم GSKILL RIPJAWS 2400MHZ CL15 دارای پک و گارانتی پک ۱۶ گیگ (دو ماژول هشت گیگ)

7. کابل SLEEVE BITFENIX هشت پین گرافیک و 24 پین مادربورد

قیمت برای کل کیس 2830(کسر بیش از ۲۵ درصد)

قیمت آکبند 3830

این سیستم هارد نداره

سیستم ۲:

cpu core i3 6100

mb giga p110_d3

ram 16 GB 2*8 2400 cl15

geil evo potenza

vga giga gtx 1060 6GB xtreme gaming

poer corsair vs650

hdd wd 1t black

case green z+grand

مادربرد تا 2019 گارانتی داره

رم ها گارانتی مادام دارن

گرافیک تا 2019 گارانتی داره

کیس فن و ال ای دی دست ساز اضافه کردم

هارد پر از بازی روز میکنم به عنوان هدیه

این سیستم SSD نداره

قیمت ۲۸۰۰

سیستم ۳:

i7 4770

Gigabyte GA-Z97-HD3

Kingston HyperX Beast 16G 2400 CL11

Gigabyte GTX 1060 WF2X OC 6G

Geil SSD 240G GZ25R3

PSU Green GP480A-EU

Cyse Green Z4 ASTIAK

این سیستم HDD نداره

قیمت ۳۱۰۰

سیستم ۴:

Min:p9 x79 asus 750t

Cpu:4820k i7 700t

Ram:16g gakill 2*8 350t

Vga:r9 280x xfx 3g 384bit 600t

Power:green 1000w b oc(garanti 98) 450t

Hdd:1t wd blue 140t

Ssd:180g intel 190t

Case:x5 green 200t

Dvdr 30t

Card wifi 20t

قیمت اصلی ۳۴۳۰

قیمت کارکرده ۲۸۰۰

پیشاپیش ممنون از همه دوستانی که وقت می‌ذارند و راهنمایی میکنن

لینک به دیدگاه

رزرو برا بعد

خب دوستان عزیز دو سیستم دیگه در همین تاپیک و یه سیستم دیگه در انجمن همسایه بهم پیشنهاد شده که به ترتیب میذارم:

سیستم ۵:

درود این موجوده اگر به کارتون میاد
main maximus viii gene گارانتی
cpu i5-6600
ram 8gb giel evo potenza 2400 گارانتی
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
power b500 coolermaster rev.2 گارانتی
case x6 green
dvd-rw lite-on
تقدیم میشه 2250
خواستید با cpu i3-7100
تقدیم میشه 1900

سیستم ۶:

این هم هست
main z87 xpower msi
cpu i7-4770s
ram 2*8 2400 cl11 mushkin
case coolermaster trooper
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
dvd-rw lite-on
اینم تقدیم میشه 2460

سیستم ۷:

ریز قطعات و قیمت :

Main: Gigabyte B75 180
CPU : Core i5 3470 380
Ram : 2X4G 1866 CL10 185
VGA : Zotac GTX 980 935
--------------------------------------
SSD : Samsung830 120G 155
HDD : Seagate 2T 7200 235
Power : Green 650 UK 215
Case : Green solar 65
DVD RW : Lite on 00
----------------------------------
2350
لینک به دیدگاه

به نظرم برای کسی که از قطعه سردر نمیاره خرید دست دوم توصیه نمیشه و شما با این مبلغ میتونید یه سیستم آک جمع کنید . باید بدونید ک هر قطعه ای رو چطوری تست کنید . یا اینکه حداقل از یکی از دوستانتون که قطعه شناس هستن کمک بگیرید 

سیستم دست دوم جمع کردنم ( که البته خود منم همین کارو میکنم بیشتر اوقات ) سلیقه ای هستش . من اگر باشم مین و سی پی یو رو از سوکت 1155 انتخاب میکنم آیوی بریچ با هزینه خیلی پایین تر از سوکت روز و یه گرافیک قوی میگیرم چون اولین قطعه و مهم ترین قطعه برای گیم گرافیک هست و باید نسبت به اون گرافیک سی پی یویی خرید کنید که گلوگاه ایجاد نکنه و بتونه کامل از قدرت کارت استفاده کنه 

به عنوان مثال خود بنده از سی پی یوی i5 2500 استفاده میکنم که بسیار خوش قیمت هست و گرافیک رو rx 470 برداشته بودم که راحت برای گیم جوابگو بود . دوست عزیز این یه مثال بود . اگر خواستید من با کمترین هزینه میتونم یه سیستم بهتون پیشنهاد بدم که کارتونو راحت راه بندازه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

سیستم یک رو که ۲۷۰۰ ارسال رایگان قیمت دادند^_^

خودم باشم بین سیستم یک و سه انتخاب میکنم (البته قیمت سیستم سه باید تعدیل بشه به نظرم) 

و حتما حتما از یک فروشنده با سابقه بازارچه بالا خرید کنید.

موفق باشید

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

درود
سیستم یک رو که ۲۷۰۰ ارسال رایگان قیمت دادند[emoji5]
خودم باشم بین سیستم یک و سه انتخاب میکنم (البته قیمت سیستم سه باید تعدیل بشه به نظرم) 
و حتما حتما از یک فروشنده با سابقه بازارچه بالا خرید کنید.
موفق باشید

[emoji6]
لینک به دیدگاه

سیستم سوم از همه بهتره

ولی دوست گرامی سی پی یو رو اگه وارد نیستید و شخص رو نمیشناسید به هیچ عنوان نخرید چون سی پی یو مشکل دار تست هاش کار هر کسی نیست و خرابیش به سادگی گرافیک توی یه بازی گرافیکی معلوم نمیشه

اما گراف دست دوم با شرط تست حضوری میتونین 70 درصد احتمال اوکی بود رو در نظر بگیرید

لینک به دیدگاه

به نظرم برای کسی که از قطعه سردر نمیاره خرید دست دوم توصیه نمیشه و شما با این مبلغ میتونید یه سیستم آک جمع کنید . باید بدونید ک هر قطعه ای رو چطوری تست کنید . یا اینکه حداقل از یکی از دوستانتون که قطعه شناس هستن کمک بگیرید 
سیستم دست دوم جمع کردنم ( که البته خود منم همین کارو میکنم بیشتر اوقات ) سلیقه ای هستش . من اگر باشم مین و سی پی یو رو از سوکت 1155 انتخاب میکنم آیوی بریچ با هزینه خیلی پایین تر از سوکت روز و یه گرافیک قوی میگیرم چون اولین قطعه و مهم ترین قطعه برای گیم گرافیک هست و باید نسبت به اون گرافیک سی پی یویی خرید کنید که گلوگاه ایجاد نکنه و بتونه کامل از قدرت کارت استفاده کنه 
به عنوان مثال خود بنده از سی پی یوی i5 2500 استفاده میکنم که بسیار خوش قیمت هست و گرافیک رو rx 470 برداشته بودم که راحت برای گیم جوابگو بود . دوست عزیز این یه مثال بود . اگر خواستید من با کمترین هزینه میتونم یه سیستم بهتون پیشنهاد بدم که کارتونو راحت راه بندازه 

دوست عزیز در ابتدا ممنون از توجه و پاسخگویی شما

البته من اونقدرا هم نابلد نیستم و در حد متوسط رو به پایین سر در میارم از قطعات سخت افزاری و این چیزا، و به کمک شما و مابقی دوستان دانش فنیم بیشتر هم میشه، اصن همین خرید یه سیستم کارکرده باعث میشه اطلاعات بیشتری در زمینه سخت افزار دریافت کنم، مشکل کار اینجاست که چون می‌خوام کارکرده بخرم، حتما باید دقت بیشتری بکنم

احتمال خرابی حتی در خرید قطعات نو و آکبند هم وجود داره، پس خریدار باید سعی که احتمالات خرابی رو پایین بیاره، اجازه بدید قطعه قطعه بررسی کنیم، بذارید من دانسته‌های خودمو بگم

تا اونجایی که من می‌دونم در کل دو قطعه هارد و پاور احتمال خرابیش از همه بیشتره
و رم هم احتمال خرابیش از همه کمتره، پردازنده و گرافیک و مین هم پنجاه پنجاه هستش، و کیس هم که هیچی

در حال حاضر من فقط می‌دونم در هنگام خرید هارد، میشه یه تست‌هایی رو با نرم‌افزار های خاصی گرفت که مدت کارکرد دستگاه و میزان سلامت اون رو مشخص می‌کنه مثل hdtune و harddisk essential و غیره

در مابقی موارد خیر، من هیچگونه آشنایی‌ای با نحوه تشخیص خراب بودن اون‌ها (به غیر از همون روشن کردن عادی اونها) ندارم، شما اگر روش‌هایی رو می‌شناسی معرفی کن لطفاً

در مورد سوکت هم واقعا برا من هیچ فرقی ندارن چه سوکتی باشه، فقط قوی و مناسب گیمینگ باشه، هر چند سوکت ۱۱۵۱ و لیتوگرافی ۱۴ نانومتر رو بیشتر ترجیح میدم
در ضمن من سر هم کردن قطعات رو بلدم و می‌تونم به کمک منوآل انگلیسی کارم رو راه بندازم

در مورد گرافیک هم دیگه از بین ۹۷۰ و ۹۸۰ و ۱۰۶۰ و شاید هم ۱۰۷۰ باید یکی رو انتخاب کنم به نظرم

در مورد پردازنده هم به نظرم i5 کافی باشه برا گیمینگ، سیستم سوم هم پردازندش i7 که نوره علی نوره دیگه، اما اون سیستمی که پردازندش i3 هستش به نظرم ضعیف باشه، فقط سوال من در اون پردازنده زنون هستش که واقعا قدرتش در چه حده؟ چقدر قوی عمل میکنه؟ آیا برای گیمینگ مناسبه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
لینک به دیدگاه

سیستم سوم از همه بهتره
ولی دوست گرامی سی پی یو رو اگه وارد نیستید و شخص رو نمیشناسید به هیچ عنوان نخرید چون سی پی یو مشکل دار تست هاش کار هر کسی نیست و خرابیش به سادگی گرافیک توی یه بازی گرافیکی معلوم نمیشه
اما گراف دست دوم با شرط تست حضوری میتونین 70 درصد احتمال اوکی بود رو در نظر بگیرید

بله دوست عزیز حق با شماست
سیستم سوم از همه بهتره اما قیمتش هم به نظر من یه کم تنده و فروشنده پایین تر هم نمیاد
تازه پردازندش i7 هستش که به نظرم زیادی قویه و SSD هم ۲۵۰ گیگه هم مارکش خوب نیست، که چون من SSD رو فقط برای نصب سیستم عامل و نرم افزارهاش می‌خوام، واسه هم یه سامسونگ یا اینتل ۱۲۰ گیگ نو بخرم به نظرم مفیدتر باشه
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، NerdPatcher گفته است :

بله دوست عزیز حق با شماست
سیستم سوم از همه بهتره اما قیمتش هم به نظر من یه کم تنده و فروشنده پایین تر هم نمیاد
تازه پردازندش i7 هستش که به نظرم زیادی قویه و SSD هم ۲۵۰ گیگه هم مارکش خوب نیست، که چون من SSD رو فقط برای نصب سیستم عامل و نرم افزارهاش می‌خوام، واسه هم یه سامسونگ یا اینتل ۱۲۰ گیگ نو بخرم به نظرم مفیدتر باشه

والا ببینید اول از همه باید ببینید روی چه رزولوشنی بازی میکنین برای تهیه بهترین گرافیک در نوع خودش

مثلا برای فول اچ دی فعلا بهترین انتخاب ممکنه سافایر 580 هست

برای 2کی هم هنوز چیزی در حد و اندازه 1070 نیست مگر منظتر وگا از ای ام دی بمونید

برای 4کی هم که اصلا کارت درست و درمونی وجود نداره xD

پردازنده i7 مطمئن باشید به دردتون خواهد خورد مخصوصا در بازی های اپن ورلد مثل GTA V که نیاز دارید به همچین چیزی یا مولتی پلیر های شلوغ مثل Bf1 که بازیتون لگ نزنه

حالا جدا از این ها شما میتونید قطعات رو بصورت جدا جدا خریداری کنید توی همین فروم بچه ها میذارن اگه قیمتش براتون مناسب نیست

مادربرد هم میتونید h97 انتخاب کنید که قیمت پایین تری داره تنها تفاوتش با z97 اینه که سری زد مال اورکلاک و اس ال اس و کراس فایر (دو گرافیک با هم) هست ولی سری اچ نه

برای گیمینگ هم حالا حالا به اورکلاک غولی مثل 4790 نیازی نیست ;) و سری کی هم نیست بالطبع

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

gtav_vhigh_cpu2.png

دوستان بهتره تو پیشنهادی که میدین خودتون رو جای خریدار بگذارید

سوال اول. شما خودتون اگر سه میلیون داشته باشید و بخاید سیستم بگیرید سیستم ddr3 میگیرید که دیگه تولید مادربوردهاش متوقف شده به نوعی یا سیستم ddr4؟

سوال دوم اختلاف عملکرد پردازنده i7 و i5 برای یک گرافیک تقریبا میان رده مثل 1060 چقدر هست تو بازی gta v که مثال زدین؟ تو بنچمارک بالا اختلاف 4770 با یک i5 هم نسل خودش آورده شده. تو 980 sli یا به نوعی گرافیک های اند 1080 اختلاف این دو پردازنده در گیمی که از پردازنده بار محاسباتی بیشتری میکشه شش هفت فریم در هشتاد فریم هست. و بنچمارکهاش موجوده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 45 دقیقه قبل، NerdPatcher گفته است :

فقط سوال من در اون پردازنده زنون هستش که واقعا قدرتش در چه حده؟ چقدر قوی عمل میکنه؟ آیا برای گیمینگ مناسبه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز این پردازنده در گیم کارکردی بین i5 6500 و i5 6600 داره و کاملا فریم پایداری میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu i5-6600

ssd 120gb evo 840

hdd 1tb wd blue گارانتی

case x6 green

dvd-rw lite-on

تقدیم میشه 2250

خواستید با cpu i3-7100

تقدیم میشه 1900

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم هست

main z87 xpower msi

cpu i7-4770s

ssd 120gb evo 840

hdd 1tb wd blue گارانتی

dvd-rw lite-on

اینم تقدیم میشه 2460

لینک به دیدگاه

سلام

من پیشنهاد میکنم سی پی یو و مادر بورد رو نو و از سری رایزن بردارید.

سی پی یو رایزن 1600 رو لیون الان میده 910 . نمودار قیمت به کارایی این سی پی یو چسبیده به سقف

گرافیک و رم رو جداگونه دست دو تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام

من پیشنهاد میکنم سی پی یو و مادر بورد رو نو و از سری رایزن بردارید.

سی پی یو رایزن 1600 رو لیون الان میده 910 . نمودار قیمت به کارایی این سی پی یو چسبیده به سقف

گرافیک و رم رو جداگونه دست دو تهیه کنید

سلام

ممنون از پیشنهادتون دوست عزیز

اما بودجه بنده محدود به سه میلیون هستش و بخش اعظمی از اون رو باید برای گرافیک بذارم در حدود یه میلیون، بعد چجوری می‌تونم پردازنده یه میلیونی بخرم و برای باقی قطعات پول کم نیارم؟

لینک به دیدگاه

این هم هست
main z87 xpower msi
cpu i7-4770s
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
dvd-rw lite-on
اینم تقدیم میشه 2460

cpu i5-6600
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
case x6 green
dvd-rw lite-on
تقدیم میشه 2250
خواستید با cpu i3-7100
تقدیم میشه 1900

رم حتما ۱۶ گیگ می‌خوام
هارد SSD خوبه ۱۲۰ گیگ، می‌خوامش
قیمت پردازنده و مین رو جداگانه کنارشون بنویس لطفاً، هم برای باندل i5 هم i7
هارد HDD یه ترا برام کمه، به کارم نمیاد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این پردازنده در گیم کارکردی بین i5 6500 و i5 6600 داره و کاملا فریم پایداری میده

با احترام، یعنی هیشکی غیر از خود فروشنده پیدا نمیشه [emoji5] [emoji1] که قدرت واقعی پردازنده زنون مذکور رو برامون روشن کنه؟

لینک به دیدگاه

دوستان لطفاً راهنمایی بفرمایید
مشاوره بدید
اگه بخوام تکی تکی بخرم تا حدود بودجه سه میلیون تا سه دویست سیصد، کدوم یک از قطعات تکی رو باید انتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

cpu i5-6600
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
case x6 green
dvd-rw lite-on
تقدیم میشه 2250
خواستید با cpu i3-7100
تقدیم میشه 1900

این هم هست
main z87 xpower msi
cpu i7-4770s
ssd 120gb evo 840
hdd 1tb wd blue گارانتی
dvd-rw lite-on
اینم تقدیم میشه 2460

اگه امکانش هست قیمت تک تک قطعات کارکرده رو جداگانه برام پخ کن، ممنون
لینک به دیدگاه

gtav_vhigh_cpu2.png
دوستان بهتره تو پیشنهادی که میدین خودتون رو جای خریدار بگذارید
سوال اول. شما خودتون اگر سه میلیون داشته باشید و بخاید سیستم بگیرید سیستم ddr3 میگیرید که دیگه تولید مادربوردهاش متوقف شده به نوعی یا سیستم ddr4؟
سوال دوم اختلاف عملکرد پردازنده i7 و i5 برای یک گرافیک تقریبا میان رده مثل 1060 چقدر هست تو بازی gta v که مثال زدین؟ تو بنچمارک بالا اختلاف 4770 با یک i5 هم نسل خودش آورده شده. تو 980 sli یا به نوعی گرافیک های اند 1080 اختلاف این دو پردازنده در گیمی که از پردازنده بار محاسباتی بیشتری میکشه شش هفت فریم در هشتاد فریم هست. و بنچمارکهاش موجوده.

در این مورد واقعا حق با شماست، مسلما مین ddr4 بهتر از ddr3 هست

اما در مورد عملکرد نزدیک i5 و i7 در بازی‌ها برای کارت گرافیک ۱۰۶۰ زیاد مطمئن نیستم
لینک به دیدگاه

والا ببینید اول از همه باید ببینید روی چه رزولوشنی بازی میکنین برای تهیه بهترین گرافیک در نوع خودش
مثلا برای فول اچ دی فعلا بهترین انتخاب ممکنه سافایر 580 هست
برای 2کی هم هنوز چیزی در حد و اندازه 1070 نیست مگر منظتر وگا از ای ام دی بمونید
برای 4کی هم که اصلا کارت درست و درمونی وجود نداره [emoji23]
پردازنده i7 مطمئن باشید به دردتون خواهد خورد مخصوصا در بازی های اپن ورلد مثل GTA V که نیاز دارید به همچین چیزی یا مولتی پلیر های شلوغ مثل Bf1 که بازیتون لگ نزنه
حالا جدا از این ها شما میتونید قطعات رو بصورت جدا جدا خریداری کنید توی همین فروم بچه ها میذارن اگه قیمتش براتون مناسب نیست
مادربرد هم میتونید h97 انتخاب کنید که قیمت پایین تری داره تنها تفاوتش با z97 اینه که سری زد مال اورکلاک و اس ال اس و کراس فایر (دو گرافیک با هم) هست ولی سری اچ نه
برای گیمینگ هم حالا حالا به اورکلاک غولی مثل 4790 نیازی نیست [emoji6] و سری کی هم نیست بالطبع

مانیتورم FHD هستش، منم رو همین رزولوشن فول اچ دی بازی میکنم

در مورد کارت گرافیک هم ترجیح میدم انویدیا بگیرم تا AMD ، اونم کارکرده ، یعنی ۹۸۰ یا ۱۰۶۰ و اگه پا داد ۱۰۷۰

در مورد مادربورد واقعا نمی‌خوام زیاد هزینه کنم و فقط می‌خوام یه چیزی بگیرم که همه قطعات بتونن روش سوار شن، همین، البته چون دارم کارکرده دارم می‌گیرم پس باید باندل مین پردازنده بگیرم چون اونجوری جدا جدا گیرم نمیاد

در کل تصمیم گرفتم که دیگه قطعات رو جدا جدا بگیرم، اینجوری بهتره به نظرم
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، NerdPatcher گفته است :

مانیتورم FHD هستش، منم رو همین رزولوشن فول اچ دی بازی میکنم

در مورد کارت گرافیک هم ترجیح میدم انویدیا بگیرم تا AMD ، اونم کارکرده ، یعنی ۹۸۰ یا ۱۰۶۰ و اگه پا داد ۱۰۷۰

در مورد مادربورد واقعا نمی‌خوام زیاد هزینه کنم و فقط می‌خوام یه چیزی بگیرم که همه قطعات بتونن روش سوار شن، همین، البته چون دارم کارکرده دارم می‌گیرم پس باید باندل مین پردازنده بگیرم چون اونجوری جدا جدا گیرم نمیاد

در کل تصمیم گرفتم که دیگه قطعات رو جدا جدا بگیرم، اینجوری بهتره به نظرم

خب ببینید اگه روی 60 هرتز دارید بازی میکنید بنظرم بهتره خرج اضافه برای 1070 ندین چون به کارتون نمیاد

و با کم کردن یه سری تنظیمات خیلی اندک  که قول بهتون میدم حتی متوجهشم نشید با یه کارت قدرتمندی مثل 580 بتونین 60 فریم فیکس بگیرید

نکته بعدی دوست عزیز به هیچ عنوان خرید کارت سری قبل انویدیا برای گیم پیشنهاد نمیشه چون واقعا کارایی خودشونو از دست دادن و از دایرکت 12 پشتیبانی خوبی ندارن ( سری 10 چندان بصورت خوب نداره چه برسه به سری 9)

معمولا الان کسیایی که کارشون رندر و از این جور چیزاس میرن  یه کارتی مثل 980ti میخرن اونم تنها بخاطر هسته های کودا که اگه درست یادم باشه از 1080 هم بیشتره

ولی توی گیم در اندازه یه 1070 ظاهر شده و بعضی موارد کمی پایین تر

برای مادربرد اشتباه نکنین اتفاقا اگه بخواید پردازنده جز i3 بگیرید نیاز به یه بورد خوب دارید که بتونه از سی پی یوتون کار بکشه مثلا یه چیزی مثل h81 اصلا به درد 4790 نمیخوره

بعضی قطعات رو دست دوم نگیرید بهتره مثل پاور

ولی اگه براتون بین amd و nvidia فرقی وجود نداره و دنبال کارایی در برابر قیمت هستین واقعا کارتی مثل 570 و 580 بی رقیبن

در کل من قبلا هم اشاره کردم الان طوری شده که حالا نمیدونم چرا ما هر سال باید سری جدید گرافیک هارو ببینیم که خیلی با نسل قبل تفاوت دارن و پرچمدارای نسل قبل میشن چیزی در حد متوسطای نسل جدید

و در مملکت ما هم که قیمتا سر به فلک میکشه شما باید خیلی دقت کنین اگه کارت پرچمدار میخرید باید حتما با ورود نسل جدید ارتقاش بدید یا از الان یه کارت متوسط بخرید بقیه پولاتون جمع کنید با ورو نسل جدید گراف قبلی خودتونو رد کنین و نسل جدید بخرید

مثالش کارت 280x رو کسایی که خریدن  الان میتونن راحت 450-550 بفروشنش و با گذاشتن 400 تومن برن 570 رو بخرن که کاراییش فوق العادست

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

خب ببینید اگه روی 60 هرتز دارید بازی میکنید بنظرم بهتره خرج اضافه برای 1070 ندین چون به کارتون نمیاد

و با کم کردن یه سری تنظیمات خیلی اندک  که قول بهتون میدم حتی متوجهشم نشید با یه کارت قدرتمندی مثل 580 بتونین 60 فریم فیکس بگیرید

نکته بعدی دوست عزیز به هیچ عنوان خرید کارت سری قبل انویدیا برای گیم پیشنهاد نمیشه چون واقعا کارایی خودشونو از دست دادن و از دایرکت 12 پشتیبانی خوبی ندارن ( سری 10 چندان بصورت خوب نداره چه برسه به سری 9)

معمولا الان کسیایی که کارشون رندر و از این جور چیزاس میرن  یه کارتی مثل 980ti میخرن اونم تنها بخاطر هسته های کودا که اگه درست یادم باشه از 1080 هم بیشتره

ولی توی گیم در اندازه یه 1070 ظاهر شده و بعضی موارد کمی پایین تر

برای مادربرد اشتباه نکنین اتفاقا اگه بخواید پردازنده جز i3 بگیرید نیاز به یه بورد خوب دارید که بتونه از سی پی یوتون کار بکشه مثلا یه چیزی مثل h81 اصلا به درد 4790 نمیخوره

بعضی قطعات رو دست دوم نگیرید بهتره مثل پاور

ولی اگه براتون بین amd و nvidia فرقی وجود نداره و دنبال کارایی در برابر قیمت هستین واقعا کارتی مثل 570 و 580 بی رقیبن

در کل من قبلا هم اشاره کردم الان طوری شده که حالا نمیدونم چرا ما هر سال باید سری جدید گرافیک هارو ببینیم که خیلی با نسل قبل تفاوت دارن و پرچمدارای نسل قبل میشن چیزی در حد متوسطای نسل جدید

و در مملکت ما هم که قیمتا سر به فلک میکشه شما باید خیلی دقت کنین اگه کارت پرچمدار میخرید باید حتما با ورود نسل جدید ارتقاش بدید یا از الان یه کارت متوسط بخرید بقیه پولاتون جمع کنید با ورو نسل جدید گراف قبلی خودتونو رد کنین و نسل جدید بخرید

مثالش کارت 280x رو کسایی که خریدن  الان میتونن راحت 450-550 بفروشنش و با گذاشتن 400 تومن برن 570 رو بخرن که کاراییش فوق العادست

بله فول اچ دی ۶۰ هرتز

داداش شما نافرم کلید کردی رو ۵۸۰ ها، عزیز من میگم می‌خوام کارکرده بگیرم و فقط کارت‌های ۱۰۶۰ و ۹۸۰ بهم پیشنهاد شده و کسی ۵۸۰ بهم پیشنهاد نداده ، عقلانی هم هست چون هم جدیدتره و هم گرون‌تر، کسایی که خریدن به همین زودی نمی‌فروشند

یعنی الان شما میگی کارت های ۱۰۶۰ نمیتونن رو رزولوشن فول اچ دی نرخ فریم ثابت ۶۰ رو در بازی های روز بدن؟ جدا؟ پس به چه دردی می‌خورن؟

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، NerdPatcher گفته است :

بله فول اچ دی ۶۰ هرتز

داداش شما نافرم کلید کردی رو ۵۸۰ ها، عزیز من میگم می‌خوام کارکرده بگیرم و فقط کارت‌های ۱۰۶۰ و ۹۸۰ بهم پیشنهاد شده و کسی ۵۸۰ بهم پیشنهاد نداده ، عقلانی هم هست چون هم جدیدتره و هم گرون‌تر، کسایی که خریدن به همین زودی نمی‌فروشند

یعنی الان شما میگی کارت های ۱۰۶۰ نمیتونن رو رزولوشن فول اچ دی نرخ فریم ثابت ۶۰ رو در بازی های روز بدن؟ جدا؟ پس به چه دردی می‌خورن؟

من کی همچین حرفی زدم؟ خیلی شفاف گفتم اگه بودجه براتون بر سر 200-300تومن مشکلی نداره و برند هم براتون مهم نیست 580 بگیرید چون کاراییش عالیه

وگرنه 1060 هم کارت خوبیه و میتونه نیازتونو برآورده کنه

لطفا با دقت مطالعه بفرمایید یه موقع شک و شبهه براتون پیش نیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...