رفتن به مطلب

<<< کمک از استفاده کننده های واتر کولر >>>

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان من دیروز یه سی پی یو 7700k  با یه واتر کولر کولر مستر seidon 120 v3 گرفتم 

کولر را طبق دفترچه راهنما نصب کردم 

درجه حرارت در حالت idle مابین ۳۷ تا ۴٨ درجه هستش

در حالت فول لود درجه حرارت در عرض ده ثانیه میرسه به ٨۰ درجه و تا چند دقیقه بعد تا ٨۶ درجه هم میرسه 

خواستم ببینم این درجه حرارت طبیعی هستش ؟

ضمنا اصلا قصد اور کلاک ندارم 

مادربرد هم MSI z270 pc mate هستش

ممنون از راهنمایتون

IMG_2017053023599.jpg

ویرایش شده توسط ali61karimi
لینک به دیدگاه

درود

ویندوزه 10 داری؟ ویندوز ده با 7700k این مشکل رو داره. با 6700k هم چنین مشکلی رو دیده ام. برو توی تنظیمات power options و گزینه ی balanced رو به پیشفرض برگردان. آزمون رندر cinebench اجرا کن و همزمان از دما عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با این سی پ یو   تو ویندوز 10 و حتی تو بایوس    دیدم  حتی  100   درجه هم زده  اونم  تو  حالت طبیعی!

که بعد   خاموش روشن کردن   درست شده بود   البته  اگر  مورد شما هم  همین مسله  نرم افزاری و   مشکل  اشتباه نشون دادن دما  7700 کا   باشه 

یه احتمالم اینکه  هیت سینگ  کولر خوب رو سی پی یو ننشسته باشه   مورد داشتم  قسمت شیلنگ   روی خازن ها افتاده بود  و  فقط قسمت  پایین  هیت سینگ با  سی پی یو تماس داشت و دما  بالا بود   برعکس کردم  درست شد 

بنظر مورد دوم  بیشتر براشما  احتمالش باشه 

لینک به دیدگاه

علاوه بر اینکه دوستان گفتند با ویندوز 10 ممکنه مشکل داشته باشه.بنده هم مطلبی اضافه کنم که بعضی از 7700k ها مثل بعضی های دیگه نیست و مشکل افزایش دمای ناگهانی دارند که اینتل در جواب گفته برید تو تنظیمات بایوس سرعت فن رو تنظیم کنید

لینک به دیدگاه

سلام.به نظر اصلا طبیعی نمیاد .از چه خمیری استفاده کردید؟اگر خمیرتون مرغوب نباشه بهترین سیستم کولینگ هم بی فایده خواهد بود...ضمنا از درست نصب شدن و مماس بودن سطح کولر روی پردازنده هم مطمین بشید.برای این کار پیچ های نگه دارنده بلاک واتر کولر روی مادربرد رو باز کنید ،اگه اتصال بلاک مسی به سطح سی پی یو درست باشه به سختی از کف سی پی یو جدا میشه (توضیحش راحت نیست ولییه جورایی شبیه جدا کردن چسبک های حبابی از روی شیشه هستش ) 

لینک به دیدگاه

این کولر خیلی قوی نیست ولی به هر شکل، چرا کج نصبش کردی؟

بلاک رو صاف نصب کن ببین مشکل پابرجاست یا نه.

باید دمای 7700K با واتر در این سطح حدودا" بین 30 تا 40 در حالت IDLE و 65 تا 75 در حالت فول لود باشه.

یه راه حل دیگه هم کاهش ولتاژ V Core هستش. بسیاری از پردازنده ها می توانند با ولتاژ کمتری در حالت دیفالت کار کنند.

لینک به دیدگاه

7700K به طور کلی خیلی  داغ هست. اون هم بخاطر اون خمیر دندونی هست که اینتل زیر IHS زده بجای liquid metal یا لحیم(مثل amd که چیپ را به پنل لحیم میکنه). اگر انتظار دما های کمتر دارید پردازنده رو delid کنید و بجای خمیر دندون اینتل یه چیز خوب مثل liquid ultra یا thermal grizzly condoctonaut بزنید. 20 تا 25 درجه دماش میاد پایین راحت میشه تا 5 اورکلاک کرد با حداکثر دمای 60-65.

البته سی پی یو شما یکم بیش از حد داغ هست. کولرتون زیاد خوب نیست. 7700K من که هنوز delid هم نشده با پروفایل دیفالت بعد 15 دقیقه استرس تا 75 بیشتر نمیره. کولرم هم Notus 400 هست. خمیری که خودتون زدید هم بررسی کنید جنس بهتر بزنید. 

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

درود.

بنده 6700K دارم که به راحتی با دمای بیکار 22 و فول لود 50 درجه با دور بی صدای کولرم داشتم استفاده میکردم که بعد از اپدیت به 1703 ویندوز 10 همین مشکل شما برام به وجود اومد. پس اینتل مشکل نداره یه طرفه به قاضی رفتن درست نیست.  مشکل ماکروسافته.

دوست عزیز بعد از اومدن کبی لیک مین من یه اپدیت بایوس براش اومد که صرفا برای درست کردن ولتاژ سی پی یو بود. توصیه میکنم قبل هر کاری بایوس رو به اخرین ورژن اپدیت کنید.

تو پروفایل های مین برد اگر گزینه اور هست غیر فعالش کنید و رو حالت استاندارد بزارید.

دمای بیکارتون به شکل عجیبی بالاس! که بعیده نرم افزاری باشه البته همه چی 50 50 هست ولی از دید من یه جای کار بیرون هم میلنگه.

دماهایی که شما گفتید رو ایرکولر های زیر 100 تومن هم بهش نمیرسن به این سرعت!! توصیه میکنم باز کنید بدید کسی که چند بار واتر بسته براتون نصب کنه.

موفق باشید دوست عزیز.

دوستی که درباره خمیر دندون صحبت کردن.تشکر بابت اطلاعات نابی که در اختیار ما گذاشتید. اون 20 تا 25 درجه کاهش دما رو شما به اینتل مخابره کن ایشالا به عنوان نخبه IT پناهندگی میدن بهتون.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ویندوزه 10 داری؟ ویندوز ده با 7700k این مشکل رو داره. با 6700k هم چنین مشکلی رو دیده ام. برو توی تنظیمات power options و گزینه ی balanced رو به پیشفرض برگردان. آزمون رندر cinebench اجرا کن و همزمان از دما عکس بگذار.

در 11 ساعت قبل، koala گفته است :

علاوه بر اینکه دوستان گفتند با ویندوز 10 ممکنه مشکل داشته باشه.بنده هم مطلبی اضافه کنم که بعضی از 7700k ها مثل بعضی های دیگه نیست و مشکل افزایش دمای ناگهانی دارند که اینتل در جواب گفته برید تو تنظیمات بایوس سرعت فن رو تنظیم کنید

در 11 ساعت قبل، koala گفته است :

در 9 ساعت قبل، ashkan_83 گفته است :

سلام.به نظر اصلا طبیعی نمیاد .از چه خمیری استفاده کردید؟اگر خمیرتون مرغوب نباشه بهترین سیستم کولینگ هم بی فایده خواهد بود...ضمنا از درست نصب شدن و مماس بودن سطح کولر روی پردازنده هم مطمین بشید.برای این کار پیچ های نگه دارنده بلاک واتر کولر روی مادربرد رو باز کنید ،اگه اتصال بلاک مسی به سطح سی پی یو درست باشه به سختی از کف سی پی یو جدا میشه (توضیحش راحت نیست ولییه جورایی شبیه جدا کردن چسبک های حبابی از روی شیشه هستش ) 

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

این کولر خیلی قوی نیست ولی به هر شکل، چرا کج نصبش کردی؟

بلاک رو صاف نصب کن ببین مشکل پابرجاست یا نه.

باید دمای 7700K با واتر در این سطح حدودا" بین 30 تا 40 در حالت IDLE و 65 تا 75 در حالت فول لود باشه.

یه راه حل دیگه هم کاهش ولتاژ V Core هستش. بسیاری از پردازنده ها می توانند با ولتاژ کمتری در حالت دیفالت کار کنند.

در 9 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

7700K به طور کلی خیلی  داغ هست. اون هم بخاطر اون خمیر دندونی هست که اینتل زیر IHS زده بجای liquid metal یا لحیم(مثل amd که چیپ را به پنل لحیم میکنه). اگر انتظار دما های کمتر دارید پردازنده رو delid کنید و بجای خمیر دندون اینتل یه چیز خوب مثل liquid ultra یا thermal grizzly condoctonaut بزنید. 20 تا 25 درجه دماش میاد پایین راحت میشه تا 5 اورکلاک کرد با حداکثر دمای 60-65.

البته سی پی یو شما یکم بیش از حد داغ هست. کولرتون زیاد خوب نیست. 7700K من که هنوز delid هم نشده با پروفایل دیفالت بعد 15 دقیقه استرس تا 75 بیشتر نمیره. کولرم هم Notus 400 هست. خمیری که خودتون زدید هم بررسی کنید جنس بهتر بزنید. 

در 8 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

درود.

بنده 6700K دارم که به راحتی با دمای بیکار 22 و فول لود 50 درجه با دور بی صدای کولرم داشتم استفاده میکردم که بعد از اپدیت به 1703 ویندوز 10 همین مشکل شما برام به وجود اومد. پس اینتل مشکل نداره یه طرفه به قاضی رفتن درست نیست.  مشکل ماکروسافته.

دوست عزیز بعد از اومدن کبی لیک مین من یه اپدیت بایوس براش اومد که صرفا برای درست کردن ولتاژ سی پی یو بود. توصیه میکنم قبل هر کاری بایوس رو به اخرین ورژن اپدیت کنید.

تو پروفایل های مین برد اگر گزینه اور هست غیر فعالش کنید و رو حالت استاندارد بزارید.

دمای بیکارتون به شکل عجیبی بالاس! که بعیده نرم افزاری باشه البته همه چی 50 50 هست ولی از دید من یه جای کار بیرون هم میلنگه.

دماهایی که شما گفتید رو ایرکولر های زیر 100 تومن هم بهش نمیرسن به این سرعت!! توصیه میکنم باز کنید بدید کسی که چند بار واتر بسته براتون نصب کنه.

موفق باشید دوست عزیز.

دوستی که درباره خمیر دندون صحبت کردن. اجرتون با آقا ایشالا بابت اطلاعات نابی که در اختیار ما گذاشتید. اون 20 تا 25 درجه کاهش دما رو شما به اینتل مخابره کن ایشالا به عنوان نخبه IT پناهندگی میدن بهتون.

با تشکر از همه دوستان مشکل حل شد 

متاسفانه در موقع قرار دادن بلاک روی پردازنده به خازن های بغل اصلا توجهی نمیکردم و قسمتی از بلاک بر روی خازن ها قرار میگرفت که حتی باعت له شدگی جزئی یه خازن شده بود .

همانطور که تو عکس زیر هم دقت کنید قسمتی از بلاک باید بر روی خازن ها مین بورد قرار میگرفت که با مستطیل قرمز مشخص شده 

37_8d3a668db6cb66fb0119cad9b2927fa1_1475576645.thumb.jpg.814610d6323d895e32c8ffbbe789ea76.jpg

Untitled.thumb.png.bbc1a00bc5ec91dfbe1ef79573d9ca97.png

بعد از نصب صحیح بلاک روی پردازنده با نرم افزار furmark تست گرفتم و بعد از 22 دقیقه درجه حرارت بر روی 72 درجه سانتیگراد هستش 

2.thumb.jpg.bc059d01eb5c5313d38bcc7ccf6ff261.jpg

در حالت idle هم درجه حرارت بر روی 32 درجه سانتیگراد قرار گرفت 

گفتم اینجا نتیجه را اعلام کنم تا شاید به درد یکی از دوستان بخوره و اشتباه من را تکرار نکنه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

الان با هر cpu رو delid کنی کاهش دما داری ربطی به 7700k نداره

ولی عمرا کاهش دماش 20- 25 درجه باشه شاید در حد 10-15 درجه کاهش داشته باشه

خب چه کاریه اگه 20 - 25 درجه اختلاف دما بود که اینتل میومد خودش اینکارو میکرد

تازه cpu هاشو با کلاک بالاتر و دمای پایینتر عرضه میکرد:|

به چندتا ویدیو یوتیوب بسنده نکن

ویرایش شده توسط prof.noise
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

درود.

موفق باشید دوست عزیز.

دوستی که درباره خمیر دندون صحبت کردن. اجرتون با آقا ایشالا بابت اطلاعات نابی که در اختیار ما گذاشتید. اون 20 تا 25 درجه کاهش دما رو شما به اینتل مخابره کن ایشالا به عنوان نخبه IT پناهندگی میدن بهتون.

http://wccftech.com/intel-core-i7-7700k-delid-performance-tests/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، prof.noise گفته است :

الان با هر cpu رو delid کنی کاهش دما داری ربطی به 7700k نداره

ولی عمرا کاهش دماش 20- 25 درجه باشه شاید در حد 10-15 درجه کاهش داشته باشه

خب چه کاریه اگه 20 - 25 درجه اختلاف دما بود که اینتل میومد خودش اینکارو میکرد

تازه cpu هاشو با کلاک بالاتر و دمای پایینتر عرضه میکرد:|

به چندتا ویدیو یوتیوب بسنده نکن

عزیز من این چه حرفیه شما میزنی. اینتل از سری 3 به بعد بخاطر نبود رقابت و کاهش هزینه دیگه سی پی یو ها را لحیم نمیکند. ربطی هم به فیلم یوتیوب نداره 7700K را اگر delid کنید با liquid metal حد اقل 20 درجه کاهش دما دارد. علت اینکه اینتل این کار را نمیکنه صرفه جویی در هزینه هست. میدونید اگر از هر پردازنده که تولید میکنه 10 دلار صرفه جویی کنه چقدر پول میشه؟؟

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

یک مقدار تحقیق کنید بعد نظر بدین. 7700K وقتی با liquid metal دلید بشه حد اقل 20 درجه کاهش دما داره که علتش خمیر دندون با کیفیت اینتله که زده زیر IHS. با یک سرچ ساده هزاران ویدیو و مقاله میتونید پیدا کنید. نمونش هم لینکی که دوست عزیز HeX قرار دادن.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...