رفتن به مطلب

کدام یک گزینه بهتری برای خرید هستasus x370 pro vs MSI x370 carbon

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده به شدت بین این دو مادربرد گیر کردم

Asus x370

مزایا :دارای مدار vrm بهتر،دارای پورت /3.1usb 3 بیشتر ،پورت ساتا بیشتر

معایب: rgb led نداره،گارانتی ماتریس،پشتیبانی رم کمتر نسبت به MSI،برد ساده

بررسی مادربرد Asus

https://www.bit-tech.net/hardware/2017/03/30/asus-prime-x370-pro-review/1

MSI x370 carbon

مزایا:دارای یک عالمه led rgb،گارانتی گرین،دو عدد درگاه m.2 ،پشتیبانی رم عالی،طراحی برد عالی از لحاظ زیبای شناختی،

معایب: دارای کنترل گر ارزان vrm (دیگه از این ارزون تر تو دنیا نیست)ماسفت ارزون ،دارای پورت کم usb 3.1/3،درگاه m.2 درست زیر کارت گرافیک ه،

بررسی مادربرد MSI

http://www.tweaktown.com/reviews/8175/msi-x370-gaming-pro-carbon-motherboard-review/index.html

البته دوستان من قصد اورکلاک دارم و می خوام CPU ryzen r5 1600 رو بیشتر مواقع روی۴ گیگاهرتز فعالیت کنه

دوستان ممنون میشم راهنمایم کنید

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

من میگم هیچ کدوم 

برد بی350 بردار ک تنها چیزی کم داره یه اسلات ام2 هست و اس ال ای نداره ک فک نکنم لازم بشه 

در عوض بقیه هزینه رو روی بقیه قطعات بزارید ...

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

من میگم هیچ کدوم 

برد بی350 بردار ک تنها چیزی کم داره یه اسلات ام2 هست و اس ال ای نداره ک فک نکنم لازم بشه 

در عوض بقیه هزینه رو روی بقیه قطعات بزارید ...

حرف شما درست ولی من کل سیستم و گرفتم و الان برد ندارم یعنی از قبل فکرش و کردم که چقدر روی برد سرمایه گذاری می تونم بکنم

در ضمن از لحاظ مدار vrm  و پشتیبانی بایوس ،پشتیبانی رم ،تراشه صدا،زمین تا آسمون با هم فرق دارن 

که یک مادر برد b350 معقول ۴۹۰ تومنه که تفاوت قیمتی بین b350 و x370 که ۲۹۰ تومن فاصله قیمتی دارن که ارزش داره اون هزینه رو بپردازی

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میدم صبر کنید تا مادربرد گیگابایت با چیپست ۳۷۰ هم بیاد بعد گزینه های بیشتری برای خرید داشته باشید.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

من پیشنهاد میدم صبر کنید تا مادربرد گیگابایت با چیپست ۳۷۰ هم بیاد بعد گزینه های بیشتری برای خرید داشته باشید.

مادربرد های  گیگابایت بله خوبن ولی آواژنگ

این گارانتی کننده محترم یه خورده گرون میدن مادربرد ها رو در واقع خیلی گرون

تا بیا اون مادربرد ها تا ارزون بشن میشه آخر تابستون

حیف کاشکی مادربرد های ازراک وارد میشد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hi1 گفته است :

حرف شما درست ولی من کل سیستم و گرفتم و الان برد ندارم یعنی از قبل فکرش و کردم که چقدر روی برد سرمایه گذاری می تونم بکنم

در ضمن از لحاظ مدار vrm  و پشتیبانی بایوس ،پشتیبانی رم ،تراشه صدا،زمین تا آسمون با هم فرق دارن 

که یک مادر برد b350 معقول ۴۹۰ تومنه که تفاوت قیمتی بین b350 و x370 که ۲۹۰ تومن فاصله قیمتی دارن که ارزش داره اون هزینه رو بپردازی

ولی خب اگر وسایل رو تهیه نمیکردید شاید میتونستید 1700 بگیرید ک هرچقدر مادربرد خوب باشه سی پی یو بهتر میتونه جبران کنه و مهم تره !!! 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

ولی خب اگر وسایل رو تهیه نمیکردید شاید میتونستید 1700 بگیرید ک هرچقدر مادربرد خوب باشه سی پی یو بهتر میتونه جبران کنه و مهم تره !!! 

برادر من آخه من به این همه هسته نیاز ندارم

خوب الان به راحتی می‌تونم سیستم و بالانس کنم 

چه اصراری من از همه امکانات مادربرد بزنم و بدم به تعداد هسته های بیشتر  که اصلا نیازی بهشون نیست

دوست من بی زحمت تاپیک و به ناکجاآباد نکشونید 

اگر درباره موضوع تاپیک نظر دارید بفرمایید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hi1 گفته است :

برادر من آخه من به این همه هسته نیاز ندارم

خوب الان به راحتی می‌تونم سیستم و بالانس کنم 

چه اصراری من از همه امکانات مادربرد بزنم و بدم به تعداد هسته های بیشتر  که اصلا نیازی بهشون نیست

دوست من بی زحمت تاپیک و به ناکجاآباد نکشونید 

اگر درباره موضوع تاپیک نظر دارید بفرمایید

اوکی موفق باشید 

ولی نظر خود من روی ام اس ای هست 

بلاخره دارید هزینه میکنید یکم سیستم خشکل بشه 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

اوکی موفق باشید 

ولی نظر خود من روی ام اس ای هست 

بلاخره دارید هزینه میکنید یکم سیستم خشکل بشه 

ممنون 

بدبختی هم اینجاست که بجز خوشگلی برتری خاصی در مقابل ایسوس نداره

مدار vrm که MSI استفاده کرده بدون اغراق افتضاحه

Vrm کربن x370 با b350 ام اس ای تاماهاک دقیقا یکی  فقط آومد روی برد x370 تعداد فاز ها رو دوبل کرده!(البته توی این بازه قیمتی تقریباً همه شرکت ها این کار و میکنند ولی حداقل بقیه میان ماسفت و کنترل گر vrm درست و درمون استفاده میکنند ) 

حتی بایستار هم مدار vrm بهتری داره نسبت به MSI 

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

من خودم x370 msi  خریدم البته نظری در مورد اینکه کدوم بهتره ندارم ولی قیمت دلاری مدل  ام اس ای نزدیک 30 دلار بیشتر از مدل ایسوسه در حالی که تو ایران یک قیمت هستن. تعداد پورت های ساتا و usb ها با هم تفاوتی ندارن فکر کنم یا شاید من بد خوندم. 

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

من خودم x370 msi  خریدم البته نظری در مورد اینکه کدوم بهتره ندارم ولی قیمت دلاری مدل  ام اس ای نزدیک 30 دلار بیشتر از مدل ایسوسه در حالی که تو ایران یک قیمت هستن. تعداد پورت های ساتا و usb ها با هم تفاوتی ندارن فکر کنم یا شاید من بد خوندم. 

نمی خوام توی ذوقتون بزنم 

ولی تفاوت دلاری ۲۰ تاست البته من با Newegg قیمت دلاری و جک می کنم

پورت ساتا هم ایسوس ۸ تا داره MSI  ۶ تا 

درگاه usb هم ایسوس بیشتر از MSI هست البته تفاوت فقط دوتا usb 2 هست که در پنل پشتی مادربرد MSI وجود داره ولی در ایسوس اونا usb 3 هستن

بله من هم دقیقا همین مشکل قیمت ریالی هست که رو مخمه

MSI عزیز چرا از مدار vrm بد استفاده کردی چرا؟!

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

نمی خوام توی ذوقتون بزنم 

ولی تفاوت دلاری ۲۰ داره البته من با Newegg قیمت دلاری و جک می کنم

پورت ساتا هم ایسوس ۸ تا داره MSI  ۶ تا 

درگاه usb هم ایسوس بیشتر از MSI هست البته تفاوت فقط دوتا usb 2 هست که در پنل پشتی مادربرد MSI وجود داره ولی در ایسوس اونا usb 3 هستن

بله من هم دقیقا همین مشکل قیمت ریالی هست که رو مخمه

MSI عزیز چرا از مدار vrm بد استفاده کردی چرا؟!

من سایت tweaktown  رو خوندم نگفته که مدار vrm بدی داره گفته برای اورکلاک در حد معمولی مناسب هست و برای اورکلاک حرفه ای مناسب نیست. در کل تفاوت زیادی ندارن به نظر من. من خودم مادر برد z170 ایسوس دارم و لی از قیافه مدل کربن بیشتر خوشم اومد. اسلات رم ها و کارت گرافیک فلزی هستن و کاور back IO panel  هم داره.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

من سایت tweaktown  رو خوندم نگفته که مدار vrm بدی داره گفته برای اورکلاک در حد معمولی مناسب هست و برای اورکلاک حرفه ای مناسب نیست. در کل تفاوت زیادی ندارن به نظر من. من خودم مادر برد z170 ایسوس دارم و لی از قیافه مدل کربن بیشتر خوشم اومد. اسلات رم ها و کارت گرافیک فلزی هستن و کاور back IO panel  هم داره.

یه لحظه اون بخش کامنت هم می خوانید می فیمیدید من چی میگم

واقعا مدارvrm بدی استفاده کرده که با دلیل و مدرک به راحتی می تونم ثابت کنم

بله همین زیبای که داره من و جذب خودش کرده

تنها ایراد هم که داره و ایراد کمی هم نیست این vrm شه 

البته این هم بگم که دلم بیشتر با MSI تا Asusولی می خواهم دل و همراه با مغز بفرستم خونه بختD:

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

یه لحظه اون بخش کامنت هم می خوانید می فیمیدید من چی میگم

واقعا مدارهای بدی استفاده کرده که با دلیل و مدرک به راحتی می تونم ثابت کنم

بله همین زیبای که داره من و جذب خودش کرده

تنها ایراد هم که داره و ایراد کمی هم نیست این vrm شه 

نزدیکه افطاره حسش نیست کامنتا رو بخونم?

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، maximal10 گفته است :

حسش نیست کامنتا رو بخونم?

عیب ندارد من براتون اسکرین‌شات میزارم:D

Screenshot_2017-06-02-02-59-10.thumb.png.e0a0d9edf1ef83508383ee25c8b35106.png

لینک به دیدگاه

داداش خب اگر vrm مهم تره ایسوس رو تهیه کن چرا دیگه 2 دلی 

کارایی مهم تر از قیافه هست و در ضمن بیشتر زیبایی توی کیس به کارت گرافیک و کولر پردازنده و نور پردازی هست ک بعدا اونا رو درست میکنی خوب میشه قیافه کیس هم 

مادربرد زیاد چشم گیر نیست تا وقتی یه گرافیک ایسوس 3 فن غول جلوشه با یه واتر کولر زیبا 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

عیب ندارد من براتون اسکرین‌شات میزارم:D

Screenshot_2017-06-02-02-59-10.thumb.png.e0a0d9edf1ef83508383ee25c8b35106.png

خوب اگر خیلی میخواین اور کلاک کنید و دلتون با ایسوس هست همون رو تهیه کنید. ظاهر مدل ایسوس هم قشنگه. ولی به نظر من تفاوت زیادی تو مادربردهایی که تو یک رده قیمتی هستن نیست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

داداش خب اگر vrm مهم تره ایسوس رو تهیه کن چرا دیگه 2 دلی 

کارایی مهم تر از قیافه هست و در ضمن بیشتر زیبایی توی کیس به کارت گرافیک و کولر پردازنده و نور پردازی هست ک بعدا اونا رو درست میکنی خوب میشه قیافه کیس هم 

مادربرد زیاد چشم گیر نیست تا وقتی یه گرافیک ایسوس 3 فن غول جلوشه با یه واتر کولر زیبا 

والا این زیبای MSI که دلمو برده

پس نمیارتش نامرد:D

به قول خودت این همه پول میدی خب انتظار زیبای هم داری دیگه

لینک به دیدگاه

msi تا ghz4 ساپرت میکنه

به نظر من msi بگیرید

ویرایش شده توسط mrp7
اپدیت
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hi1 گفته است :

والا این زیبای MSI که دلمو برده

پس نمیارتش نامرد:D

به قول خودت این همه پول میدی خب انتظار زیبای هم داری دیگه

ایسوس رو بگیر داداش 

جاش کارت گرافیک و کولر پردازنده رو جبران کن  و مطمئنم سیستم خشکل میشه 

به شرطی ک vrm اینقدری میگی برات مهم باشه 

و سوال اصلی اینکه کولر پردازنده و گرافیک و کیس چی مد نظر داری ؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

msi تا ghz4 ساپرت میکنه

به نظر من msi بگیرید

بله همه برد ها تا ۴ می توانند برن حتی ضعیف ترینb350 ولی ولی اینجا مسأله حرارت تولید شده توسط ماسفت هاست که مهمه یکی با ۱۱۰ آمپر (پردازنده ۱۸۰۰ برای رسیدن به۴ گیگاهرتز ۱۱۰ آمپر نیاز داره)حرارت تولیدی ۵۰ واته و یکی دیگه با همون آمپر ،۳۰ وات حرارت تولید می‌کنه 

با یه مثال راحت‌تر متوجه میشید مادربرد تایجی ازراک با ۱۶ فاز دمای فاز هاش با آور کلاک سنگین فقط ۳۰ درجه بود که جالبه خود نویسنده هم تعجب کرده بود که چقدر مدار فاز بندی خوبی داره 

ولی همین کربن MSI کاربران یکی از فروم‌های خارجی تا ۹۰ درجه رو هم گزارش کردن و در همون بررسی که گذاشتم در بالا از مادر‌برد MSI ،دمای vrm تا ۷۰ درجه هم می‌ره!

در 24 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

ایسوس رو بگیر داداش 

جاش کارت گرافیک و کولر پردازنده رو جبران کن  و مطمئنم سیستم خشکل میشه 

به شرطی ک vrm اینقدری میگی برات مهم باشه 

و سوال اصلی اینکه کولر پردازنده و گرافیک و کیس چی مد نظر داری ؟

ایسوس هم گارانتی کننده بدی داره 

قیافه سادی داره نسبت به MSI carbon 

والا من پردازنده رو اگه قسمت باشه می خوام ولتاژ رو تا 1.425 بالا ببرم ازون بالاتر ریسکه حالا ببینیم CPU تا چند گیگاهرتز می‌ره بالا

گرافیک آستریکس ۴۸۰ 

کیس گرین Z4 کولر هم گرین 240 میلی متری

فکر کنم اساتید رفتن مهمونی اولین جمعه ماه مبارک رمضانD:

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hi1 گفته است :

مادربرد های  گیگابایت بله خوبن ولی آواژنگ

این گارانتی کننده محترم یه خورده گرون میدن مادربرد ها رو در واقع خیلی گرون

تا بیا اون مادربرد ها تا ارزون بشن میشه آخر تابستون

حیف کاشکی مادربرد های ازراک وارد میشد 

آره خوبن گیگابایت رو گفتم، اما آواژنگ رو یادم رفته بود! فقط مادربرد نیست، کارت گرافیک هم گرون تر میدن، رو چه حسابی نمیدونم. اما فکر کنم بزودی موجود بشن و قیمت هم معلوم بشه شاید قیمت مناسبی داشته باشن اون وقت بتونید بخرید.

فقط من گیگابایت پیشنهاد دادم, خودم از کم و کیف ش اطلاع ندارم... دی! یعنی این مدل ش نسبت به دو مدل ایسوس یا ام اس آی بهتره؟

http://lioncomputer.ir/product/11865/مادربرد+گیگابایت+AX370-Gaming+5/

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hi1 گفته است :

بله همه برد ها تا ۴ می توانند برن حتی ضعیف ترینb350 ولی ولی اینجا مسأله حرارت تولید شده توسط ماسفت هاست که مهمه یکی با ۱۱۰ آمپر (پردازنده ۱۸۰۰ برای رسیدن به۴ گیگاهرتز ۱۱۰ آمپر نیاز داره)حرارت تولیدی ۵۰ واته و یکی دیگه با همون آمپر ،۳۰ وات حرارت تولید می‌کنه 

با یه مثال راحت‌تر متوجه میشید مادربرد تایجی ازراک با ۱۶ فاز دمای فاز هاش با آور کلاک سنگین فقط ۳۰ درجه بود که جالبه خود نویسنده هم تعجب کرده بود که چقدر مدار فاز بندی خوبی داره 

ولی همین کربن MSI کاربران یکی از فروم‌های خارجی تا ۹۰ درجه رو هم گزارش کردن و در همون بررسی که گذاشتم در بالا از مادر‌برد MSI ،دمای vrm تا ۷۰ درجه هم می‌ره!

ایسوس هم گارانتی کننده بدی داره 

قیافه سادی داره نسبت به MSI carbon 

والا من پردازنده رو اگه قسمت باشه می خوام ولتاژ رو تا 1.425 بالا ببرم ازون بالاتر ریسکه حالا ببینیم CPU تا چند گیگاهرتز می‌ره بالا

گرافیک آستریکس ۴۸۰ 

کیس گرین Z4 کولر هم گرین 240 میلی متری

فکر کنم اساتید رفتن مهمونی اولین جمعه ماه مبارک رمضانD:

عالیه داداش  قطعات دیگت 

اصلا نگران خوشکلی برد نباش و ایسوس بگیر چون کارت و کولر انچنان به چشم بیان ک کلا مادربرد رو نبینی 

من طرف دار ایسوس نیستم اتفاقا خودم هم بخوام خرید کنم ام اس ای رو میگیرم ولی شما فاکتور های دیگه ای مد نظر داری 

و درمورد گارانتی هم سی پی یو های رایزن چون پین روی سی پی یو هست برد رو نمیسوزونه برعکس اینتل و خود سی پی یو اگر بسوزه پس گارانتی برات مهم نباشه کلا!!! 

برای زیبایی هم یه مقدار نوار ار جی بی بگیر کیس رو خشکل کن و اگر کولر گرین ایوو میگیری فن های قرمزش رو با فن بی زنگ عوض کن ک رنگ نوار ار جی بی رو نترکونه 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

آره خوبن گیگابایت رو گفتم، اما آواژنگ رو یادم رفته بود! فقط مادربرد نیست، کارت گرافیک هم گرون تر میدن، رو چه حسابی نمیدونم. اما فکر کنم بزودی موجود بشن و قیمت هم معلوم بشه شاید قیمت مناسبی داشته باشن اون وقت بتونید بخرید.

فقط من گیگابایت پیشنهاد دادم, خودم از کم و کیف ش اطلاع ندارم... دی! یعنی این مدل ش نسبت به دو مدل ایسوس یا ام اس آی بهتره؟

http://lioncomputer.ir/product/11865/مادربرد+گیگابایت+AX370-Gaming+5/

والا منم نمی‌دونم خوبه یا بده 

ولی با قیمت ۲۰۰ دلاری +آواژنگ = بالای یک تومن که خیلی فراتر از بودجه بنده است کلا از اول هم نرفتم سراغش

کاشکی یکی پیدا می‌شد ازراک و وارد کنه واقعا مادربرد عالی داره نسبت به قیمت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...