رفتن به مطلب

روشن ماندن led قرمز مادربرد ایسوس

TeTration
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه مادربرد ایسوس z270f دارم و همیشه ال ای دی قرمزش روشنه البته وقتی سیستم بوت میشه دو سه ثانیه سبز میشه ولی بعدش کلا قرمزه حتی وقتی سیستم خاموشه. بعضی وقتا هم یه صدای قیژ قیژ میاد از کیس که نمیدونم مربوط به هارد اکسترناله یا قطعات دیگه.

بایوس هم اپدیته

لطفا اساتید راهنمایی کنن، ممنون

ویرایش: ظاهرا چراغ پاوره، مدل پاور هم ۶۵۰ وات گرین

ویرایش: صدای قیژ قیژ مربوط به هارد بود

WP_20170604_20_19_43_Pro.jpg

WP_20170604_20_19_21_Pro.jpg

ویرایش شده توسط lordofgame
لینک به دیدگاه

درود اخوی، یه عکس دقیق از اون لامپ زمانی که خاموشه بگیرید دقیق بتونیم تشخیص بدیم چیه یا اینکه نزدیکترین نوشته به لامپ رو معین کنید بتونیم راهنماییتون کنیم'

مثلا مادربرد خود من یه چراغ HDD روش داره همیشه روشنه وقتی داره داده Read/Write میشه چشمک میزنه

یا مثلا وقتی قطعه جدیدی رو نصب میکنید روی ماردبورد لامپ مخصوص اون قطعه روشن میشه و برای چند لحظه چک میشه بعد خاموش میشه

یا مثلا دمای سی پی یو بالا میره یه چراغ قرمز داره مربوط به CPU_Temp که اون قرمز میشه

اینجوری از این فاصله با این شدت نور بدون اینکه کلمه های کناریش رو دید تقریبا غیر ممکنه حدس زدنش!

لینک به دیدگاه

داخل دفترچه راهنماي مادربرد نوشته ديگه -> PWR LED يا به عبارتي Power LED يعني وقتي برق داخل مدار مادربرد در جريان باشه اين LED وظيفش نشان دادن اين موضوع هست.

IMG_5501.PNG

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

داخل دفترچه راهنماي مادربرد نوشته ديگه -> PWR LED يا به عبارتي Power LED يعني وقتي برق داخل مدار مادربرد در جريان باشه اين LED وظيفش نشان دادن اين موضوع هست.

IMG_5501.PNG

ممنون از پاسخاتون ، پس یعنی مشکلی نیس؟

لینک به دیدگاه

سلام. یعنی سیستم بالا نمیاد یا تصویر نمیده؟ یا این که سالم کار میکنه؟

من قبلا بایوسم مشکل پیدا کرد و این چراغ که بغل cpu هست مثل شما روشن میشد و تصویر نداشتم حتی فن cpu هم کار نمیکرد که با c cmos حل شد و دیگه روشن نشد الا  در موقع بوت

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. یعنی سیستم بالا نمیاد یا تصویر نمیده؟ یا این که سالم کار میکنه؟

من قبلا بایوسم مشکل پیدا کرد و این چراغ که بغل cpu هست مثل شما روشن میشد و تصویر نداشتم حتی فن cpu هم کار نمیکرد که با c cmos حل شد و دیگه روشن نشد الا  در موقع بوت

سلام سیستم تصویر میده و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

دوست عزيز تمام مادربرد ها اين LED پاور رو دارند اين LED ربطي به LED هاي ديباگر نداره اونا يه چيزن اين يه چيز ديگست. چيز خيلي عادي و معمولي هم هست براي اينه كه شما متوجه بشيد سيستم به برق متصل هست يا نه همين.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

دوست عزيز تمام مادربرد ها اين LED پاور رو دارند اين LED ربطي به LED هاي ديباگر نداره اونا يه چيزن اين يه چيز ديگست. چيز خيلي عادي و معمولي هم هست براي اينه كه شما متوجه بشيد سيستم به برق متصل هست يا نه همين.

کی گفته همه مادربوردا این چراغو دارن ؟ از من نداره؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، erfan90ir گفته است :

کی گفته همه مادربوردا این چراغو دارن ؟ از من نداره؟

مادربرد هاي جديد منظورم بود مخصوصا همين مين هاي چيپست Z اينتل كه همه دارن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

مادربرد هاي جديد منظورم بود مخصوصا همين مين هاي چيپست Z اينتل كه همه دارن.

خوب برای من Maximus VIII Hero Z170 هست، ماله منم نداره! 

لینک به دیدگاه

با سلام

مین من هم asus z170-a هست . power led داره البته رنگ led سبز هست. و توضیح هم داده که واسه چیه توضیح شم این میشه که به محض اینکه برق رو به پی سی زدید این led روشن میشه و تا برق رو نکشید روشن میمونه و این میتونه شما رو مطلع کنه که هنگامی که میخواید یک قطعه رو از مین جدا کنید یا اضافه کنید قبلش برق رو از پی سی جدا کنید .?

5934afec7a5c3_Shot2017-06-05054144.thumb.jpg.2e8c7763197a740f70b391d6c2a2595c.jpg

ویرایش شده توسط hnplay
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...