رفتن به مطلب

اتمام موجودی گرافیک های RX 580 در فروشگاهها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

دوستان این قضیه ماینر چیه ؟ ؟؟O.o

ماین کردن یعنی چی ؟ و ماینر چه کسیه؟؟؟ و اصلا برای چی اینکارو میکنن؟؟؟ اگه کسی توضیح بده ممنون میشم

درود

مختصر 

بیتکوین یک واحدپول دیجیتال و بدون پشتوانه و بدون بانک مرکزیه. وحدهای پول دیجیتال دیگر هم داریم، ولی بیتکوین متداول تره.  برای تولیدش با سخت افزار رشته هایی از کاراکترها تولید می کنند تا به رشته ی صحیح یا قابل قبول برسند. معمولا الگوریتمهای مبتنی بر استفاده از کارت گرافیک برای تولید این رشته ها استفاده می شن. به این کار ماین کردن یا معدنکاوی گفته می شه. سخت افزاری که این فرایند روش اجرا بشه رو ماین شده می گن.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مختصر 

بیتکوین یک واحدپول دیجیتال و بدون پشتوانه و بدون بانک مرکزیه. وحدهای پول دیجیتال دیگر هم داریم، ولی بیتکوین متداول تره.  برای تولیدش با سخت افزار رشته هایی از کاراکترها تولید می کنند تا به رشته ی صحیح یا قابل قبول برسند. معمولا الگوریتمهای مبتنی بر استفاده از کارت گرافیک برای تولید این رشته ها استفاده می شن. به این کار ماین کردن یا معدنکاوی گفته می شه. سخت افزاری که این فرایند روش اجرا بشه رو ماین شده می گن.

درود از بنده است

یه مقدار ساده تر اگه بگین ممنون میشم O.o

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

دوستان این قضیه ماینر چیه ؟ ؟؟O.o

ماین کردن یعنی چی ؟ و ماینر چه کسیه؟؟؟ و اصلا برای چی اینکارو میکنن؟؟؟ اگه کسی توضیح بده ممنون میشم

به طور خلاصه میگم، استخراج پول الکترونیکی بیتکوین توسط یه سیستم رو ماینینگ میگن. این سیستم که ماینر گفته میشه در تحت فشار زیاد کاری ۲۴/۷ بیتکوین رو به مرور زمان استخراج میکنه و به خودی خود یه منبع کسب درآمد بدون دردسر به حساب میاد... مثلا یه ماینر ضعیف میتونه ۲۰ دلار در ماه دربیاره، حالا اگر سیستم قوی تر باشه و یا تعداد سیستم ها بالا باشه این عدد بیشتر میشه... خودتون تصور کنید بعد از یه مدت با احتساب هزینه برق و اینترنت و غیره چقدر پول راحت به دست شما میاد اما در عوض سیستم ماینر چقدر مستهلک میشه و باید تعویض بشه!

برای درک بیشتر بیت کوین و کاربرد اون توصیه میکنم یه جستجو ساده در گوگل انجام بدین :-)

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

درود از بنده است

یه مقدار ساده تر اگه بگین ممنون میشم O.o

راستش رو بخوای با این که از اوان تاسیس پولهای دیجیتال ازشون آگاهی داشتم، و از نزدیک کسانی رو می شناسم که در این کسب و کار بودند، خودم هم دقیق نمی دونم جریان چیه.  اگر حوصله ت شد، توی اینترنت ناکاموتو و bitcion رو بگرد. رادیو کالج پارک و وبلاگ جادی برنامه هایی رو بهش اختصاص دادند.

با همه اینها، چیزی که دست کم در ایران متوجهش شده ام ماینرها اشخاص قابل اعتمادی نیستند. اگر بنا باشه شیوه ی گذاران کسانی رو غیر اخلاقی بدونم ، پلیسهای ضد شورش و قصابها و ماینرها و غارتگران داراییهای عمومی بی شک در این زمره اند. شاید وجودشون لازم باشه، ولی ترجیح می دم من جزءشون نباشم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

اینجوری که بوش داره میاد تا یکی دو ماه اینده برا تابستون کارت دست دوم ماین زیاد میشه تو بازار :P

یادش بخیر چقدر 280x و 290 سافایرتری ایکس ماین شده تو بازار ریخت چند سال پیش یهویی ، تازه فکر کنم یعده وارد هم می کردن راست و دروغش با خودشون، چون مشتری براش زیاد بود یه کارت رده بالا رو قیمت زیر 30 درصد می خریدن!!! :P

به دوستان پیشنهاد می کنم فقط کارت نو بخرید با خیال راحت یا از شخص شناخته شده و مورد اعتمادتون خرید کنید که اگه مشکلی هم بود جوابگو باشه و حتما مهلت تست 24 تا 48 ساعته اگه شد یک هفته ای حتی در مورد کارت ماین شده جهت بررسی سلامت روانی کارت بگیرید... ;) 

....................

خدارو شکر کارت  رو خریدم ^_^ منتظرم تخفیفای amd تو ایران اعمال بشه و سری دوم واردات بیاد و تنوع بردها بیشتر بشه که پردازنده هم عوض کنم :ph34r:

فکر نمیکنم به این زودی کارتا باز بریزه تو بازار

حاجی کارت ماین شده با ۲۴ ساعت یا ۴۸ ساعت کار کردن روی سیستم معمولی که نمیشه تشخیص داد چجوریه وضعیتش!

لینک به دیدگاه

بنظرتون بهتر نیست اینا از دستگاهی مثل Antminerاستفاده کنن؟؟؟

با این اوصاف بازار گرافیک دست دوم نابود نمیشه؟:(

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Ali-S021 گفته است :

بنظرتون بهتر نیست اینا از دستگاهی مثل Antminerاستفاده کنن؟؟؟

با این اوصاف بازار گرافیک دست دوم نابود نمیشه؟:(

Antminer بیشتر در پردازش cpu محور استفاده میشه ، باز پردازش گرافیکی جداست

لینک به دیدگاه

در

در در 1396/03/17, 21:06:39، danyalbmw گفته است :

شما که خیلی برنده داستان بودی اخوی ?

کارت ۱۰۷۰ تا قبل از عرضه ۵۸۰ برای ماینر ها خیلی محبوب بود!

بچه های ماینر هم که کلا هیچوقت بیکار نمیشینند برای هزینه برق هم راهکاری پیدا کردند! استفاده از هارد به عنوان ماینر ? خدا واقعا رحم کنه چند وقت دیگه هارد هم نمیتونیم بخریم!

این ماینر ها عموما افرادی هستن که واقعا از کامپیوتر در حده جلبک سر در نمیارن! خوب باید بهشون حق بدیم تفاوت کارتی که سه ماه زیر فشار بوده و یه کارتی که کم کارکرده رو ندونه دیگه! اگر طرف فقط به اندازه یه سر قاشق سر در بیاره میدونه که این کارت دیگه کارت روز اول نیست حداقل باید ۴۰٪ بزنه زیرش! بهشون بگی هم بهشون بر میخوره میگن مگه چیپست کارت عوض شده؟؟  خدا اجرشون بده واقعا!

یسری دیگه هم میذارن کارت سه ماه روی دور ۱۰۰ فنش کار کنه بعد میان میگن ایسوس نخرید بده فنش خراب میشه ? خوب برادر شما درست استفاده کن دیگه!

امروز زنگ زدم رایانه صبا پرسیدم فیوری دارین؟

گفتن ماینری؟ نه نداریم ای ام دی هیچی نداریم ول کنین دگ بابا! -قحط کرد-

حتی منتظر نموند بگم نه برای کار میخام!

درود  اخوی  احتمالا  اولش  سلام  نکردین قحط کرده 

دوستان کسی میدونه  بجز دما  و دور فن چه راهکار دیگه ای هست که کارت ماین رو بشه تشقیص  داد؟

لینک به دیدگاه

خب دوستان چاره چیه؟ چیکار کنیم که کارت ماین شده بهمون نندازن؟

اصن چرا برای پردازش‌های ماین از پردازنده استفاده نمیشه؟! چرا گیر دادن به کارت گرافیک؟!

و اینکه غیر از ماینینگ دیگه  چه اقدامات نابه‌هنجاری وجود داره که امکان داره سخت‌افزارهای دست دوم رو به فنا بده؟

ویرایش شده توسط NerdPatcher
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، sia@ گفته است :

در

درود  اخوی  احتمالا  اولش  سلام  نکردین قحط کرده 

دوستان کسی میدونه  بجز دما  و دور فن چه راهکار دیگه ای هست که کارت ماین رو بشه تشقیص  داد؟

کثیف بودن خود کارت

یه بنچمارک هم بگیرین ممکنه مشخص کنه و فر مارک توی ۲۴ ساعت

لینک به دیدگاه

بزارید یه مثال تا حدی بی ربط ولی ساده بزنم تا اوضاع کلی دستتون بیاد .

در نظر بگیرید من  یه مقدار زیادی فایل برای کانورت کردن دارم میام و از طریق اینترنت سیستم های مردم رو برای کارم اجاره می کنم تا سیستم های اونها برای من کار کانورت رو انجام بدن .

در مایینینگ هم شما قدرت سیستم تون رو برای اجرای برنامه ای به کار میبرید و مقداری Bitcoin به دست میارید . Bitcoin  در واقع یه نوع پوله مثل ریال یا دلار و ... که تحت تاثیر عواملی ارزشش کم و زیاد میشه ( مثل ارزش سایر ارزها ) . Bitcoin یه سری تفاوت هایی با ارزهای معمول داره مثلا Bitcoin مورد حمایت هیچ کشور خاصی نیست یا وجود فیزیکی نداره و فقط در فضای مجازی ازش استفاده میشه و .... یکی از تفاوت های دیگه Bitcoin با سایر ارزها اینه که بدست آوردنش در بازه های زمانی سخت یا آسان میشه . پس  دو عامل در گسترش مایینینگ تاثیر داره عامل اول ارزش Bitcoin  به نسبت سایر ارز ها و عامل دوم سختی یا آسانی استخراج Bitcoin . فعلا هر دو عمال موجب گسترش ماینینگ شده !!!

چطور میشه یه کارت ماینینگ شده رو تشخیص داد .

این موضوع رو به دو روش کلی تقسیم می کنیم ( توجه کنید که وجود یک یا دو عامل دلیل بر ماینینگ شدن کارد نیست فقط باید با احتیاط رفتار کرد ! )

1.  از ظاهر کارت ( چه در موقع کار کردن چه خارج از کیس )

اگر در برد کارت تغییر رنگ قابل مشاهده باشه ( به علت دمای بالا و مدت زمان زیاد وجود این دما رنگ برد میتونه تغییر کنه )

اگر فن زیادی صدا میده ( توجه کنید که بعضی از کارتها به نسبت بعضی دیگه کلا صدای بیشتری دارن پس هر کارت رو باید با نمونه مشابهش مقایسه کرد مثلا یه 480 نیتروپلاس با یه 480 نیتروپلاس دیگه !  صدای بالای فن میتونه حاصل کارکرد مداوم فن روی دور های بالا مثل 100 در 100 باشه )

اگر جای پیچ گوشتی در کارت مشاهده بشه ( به خاطر استفاده مداوم از کارت خمیر روی GPU خیلی زود از بین میره و در نتیجه دمای کارت بالا میره و احتمال دان کلاک یا حتی سوختن کارت هستش به همین دلیل هد سینک رو باز می کنند و مجدد خمیر میزنن در حالت معمولی خمیر کارت به راحتی 1 سال و حتی بیشتر کار می کنه اما در ماینینگ بعید میدونم بیشتر از 2 ماه خمیر خود کارت کشش داشته باشه پس اگر کارت مدت کمی کار کرده و خمیرش رو عوض کردن احتمالا مشکلی داشته گرچه بعضی از کاربرها همون اول خمیر خود کارت رو با یه خمیر بهتر  عوض می کنن هر چند به طور کلی این کار توصیه نمیشه مگر طرف حرفه ای باشه و یه خمیر خفن هم دم دستش باشه ! )

2. از طریق تست

اگر دمای کارت بالاست ( دمای بالا میتونه از ضعف خمیر ناشی بشه . کارت گیمینگی که مثلا 2 سال کار کرده احتمالا دیگه از بین رفته اما این مورد برای کارتهای ماین شده خیلی زودتر اتفاق می افته )

اگر کارت در حین تست یا بازی ناپایدار باشه یا نقاط رنگی ( مثلا سبز رنگ ) دیده بشه یا از بازی بیرون بندازه یا افت فرکانس داشته باشه .

3 نکته :

قرار نیست هر کارت مایین شده حتما آسیب دیده باشه اما باید مراقب بود

اگر یک فروشنده تعداد زیادی کارت مشابه برای فروش گذاشت ( مثلا 10 تا 480 نیتروپلاس ) باید شک کرد

کارتهای ای ام دی در ماینینگ به طور کلی بهتر از کارتهای انویدیا هستند اما از کارتهای انویدیا هم کم و بیش استفاده میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

چطور میشه یه کارت ماینینگ شده رو تشخیص داد .

این موضوع رو به دو روش کلی تقسیم می کنیم ( توجه کنید که وجود یک یا دو عامل دلیل بر ماینینگ شدن کارد نیست فقط باید با احتیاط رفتار کرد ! )

1.  از ظاهر کارت ( چه در موقع کار کردن چه خارج از کیس )

اگر جای پیچ گوشتی در کارت مشاهده بشه ( به خاطر استفاده مداوم از کارت خمیر روی GPU خیلی زود از بین میره و در نتیجه دمای کارت بالا میره و احتمال دان کلاک یا حتی سوختن کارت هستش به همین دلیل هد سینک رو باز می کنند و مجدد خمیر میزنن در حالت معمولی خمیر کارت به راحتی 1 سال و حتی بیشتر کار می کنه اما در ماینینگ بعید میدونم بیشتر از 2 ماه خمیر خود کارت کشش داشته باشه پس اگر کارت مدت کمی کار کرده و خمیرش رو عوض کردن احتمالا مشکلی داشته گرچه بعضی از کاربرها همون اول خمیر خود کارت رو با یه خمیر بهتر  عوض می کنن هر چند به طور کلی این کار توصیه نمیشه مگر طرف حرفه ای باشه و یه خمیر خفن هم دم دستش باشه ! )

2. از طریق تست

اگر کارت در حین تست یا بازی ناپایدار باشه یا نقاط رنگی ( مثلا سبز رنگ ) دیده بشه یا از بازی بیرون بندازه یا افت فرکانس داشته باشه .

3 نکته :

قرار نیست هر کارت مایین شده حتما آسیب دیده باشه اما باید مراقب بود

برای مورد یک: اخوی من خودم یه ۲۹۰ دارم که فکر میکنم پنجمین نفر دست من رسیده قبلش هم دسته چندین اورکلاکر حرفه ای بوده احتمالا، کارت ده ها بار باز و بسته شده هنوز هیچ جای پیچ گوشتیی روش نمونده! اخیرا یکی دوتا ۴۷۰ سفایر هم خریدم جای اون برچسب رو هم نداشتن نمیدونم اینایی که گارانتیش کردن از کجا قراره بفهمن کارت به چه طریقی نابود شده! این مورد در همه جهات صدق نیمکنه ولی بازم چیز عالی هستش

برای مورد دوم توضیحاتتون بسیار عالی بود فقط من یه مورد دیگه رو هم اضافه کنم

کارت های ماین شده رو با یه بنچمارک گرفتن، میتونید شاهد تفاوت نسبتا زیادی نسبت به کارت های هم رده خودشون باشید

برای مورد سوم هم شایان ذکره که کاملا بستگی به اون فردی که نگهداری کرده کارت رو داره! یکی کارت رو میذاره فنش رو روی دور صد اصلا براش مهم نیست چه آسیب هایی کارت میخوره! یکی دیگه هست کارت رو جلشو کولر روشن میکنه! یکی دیگه مثل من کارت رو واتر کول میکنه کلا (هرچند که پروژم شکست خورد ولی بازم تلاش خودمو کردم!✌)اگر طرف ماینر درست حسابی باشه اصلا نمیذاره کارت هاش آسیب ببینن و همواره داون کلاک میکنه که کارت آسیب نبینه!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

برای مورد یک: اخوی من خودم یه ۲۹۰ دارم که فکر میکنم پنجمین نفر دست من رسیده قبلش هم دسته چندین اورکلاکر حرفه ای بوده احتمالا، کارت ده ها بار باز و بسته شده هنوز هیچ جای پیچ گوشتیی روش نمونده! اخیرا یکی دوتا ۴۷۰ سفایر هم خریدم جای اون برچسب رو هم نداشتن نمیدونم اینایی که گارانتیش کردن از کجا قراره بفهمن کارت به چه طریقی نابود شده! این مورد در همه جهات صدق نیمکنه ولی بازم چیز عالی هستش

برای مورد دوم توضیحاتتون بسیار عالی بود فقط من یه مورد دیگه رو هم اضافه کنم

کارت های ماین شده رو با یه بنچمارک گرفتن، میتونید شاهد تفاوت نسبتا زیادی نسبت به کارت های هم رده خودشون باشید

برای مورد سوم هم شایان ذکره که کاملا بستگی به اون فردی که نگهداری کرده کارت رو داره! یکی کارت رو میذاره فنش رو روی دور صد اصلا براش مهم نیست چه آسیب هایی کارت میخوره! یکی دیگه هست کارت رو جلشو کولر روشن میکنه! یکی دیگه مثل من کارت رو واتر کول میکنه کلا (هرچند که پروژم شکست خورد ولی بازم تلاش خودمو کردم!)اگر طرف ماینر درست حسابی باشه اصلا نمیذاره کارت هاش آسیب ببینن و همواره داون کلاک میکنه که کارت آسیب نبینه!

290 و 290X ها مدام در چرخش هستند !!!

هنوز قدرت بالایی دارن و به خاطر حضورشون در بنچمارک ها ( با اسم 390 و 390X ) و فریم خوبی که میدن بازارشون هنوز رونق داره .

عموما کارت ها بر اثر استفاده زیاد نابود نمیشن بلکه استفاده ناصحیح کارت رو زمین می زنه . حالا ماینینگ یه مقدار فشار بیشتری  روی کارت میاره و خطر بیشتری داره وگرنه یه کاربر آماتور میتونه با دست کاری کارت یا استفاده بد،  کارت رو بدون مایینیگ بفرسته اون دنیا .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

290 و 290X ها مدام در چرخش هستند !!!

هنوز قدرت بالایی دارن و به خاطر حضورشون در بنچمارک ها ( با اسم 390 و 390X ) و فریم خوبی که میدن بازارشون هنوز رونق داره .

عموما کارت ها بر اثر استفاده زیاد نابود نمیشن بلکه استفاده ناصحیح کارت رو زمین می زنه . حالا ماینینگ یه مقدار فشار بیشتری  روی کارت میاره و خطر بیشتری داره وگرنه یه کاربر آماتور میتونه با دست کاری کارت یا استفاده بد،  کارت رو بدون مایینیگ بفرسته اون دنیا .

واقعا ۲۹۰ خیلی کارت عالی هستش پتانسیل اورکلاکشم خیره کنندست! با -۱۲ میلی ولت، تونستم فرکانی هسته رو از ۹۷۷ تا ۱۱۱۰ رو رد کنم ۱۰۰٪ پایدار روی ایر! اون ۴۷۰ های قراضه رو نهایت از ۱۲۶۰ ببرم رو ۱۳۰۰نصف جاها ناپایدارن  

البته معمولا شرکتا حواسشون به کاربرا آماتور هست! برای همین اکثر کارتا دیگه دارن دوال بایوس میشن که کاربرا آماتور کارتو نفرستن پیش بقیه دوستاش!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...